2024. Március 28. - 15:20:29
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Vállizom  (Megtekintve 28130 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2010. Február 28. - 21:45:03
Válasz #45
Nem elérhető

Alex46


  "A vállam nem nőtt szinte semmit a rendes heti edzéstől. 13 évesen 185 kg guggolás, 105 kg fekvenyomás, 240 kg felhúzás volt az egyismétléses maximumom. Ezek nem rossz eredmények (5 évesen kezdtem súlyzózni). Úgy néztem ki, mintha lespórolták volna a vállaimat. 18 évesen két hét alatt 65 kg-ról sikerült 85 kg-ig növelni a súlyt állva mellről nyomásba úgy, hogy nagy terheléssel az egyismétléses maximumnál 30-40%-al csak a negatív szakaszt használtam (a segítő lelkesedése hagyott alább). Sajnos ettől sem dagadtak ágyugolyó méretűvé a vállaim. Rengeteg próbálgatással megtanultam a fekvenyomást mell nélkül csak vállból és karból nyomni, mert azt olvastam, hogy a lapos mellű, de nagy vállú emberek így csinálják. Erősödtem is tőle, de a mellizmokhoz képest, amit akkor mér évek óta nem edzettem, annyira túlnőtték a vállaimat, ez sem bizonyult jó megoldásnak. Akkor olvastam az izom pumpálhatósága és növekedése közötti összefüggésről. Kivettem a vállat a rendes edzésből és egy órán keresztül széken ülve oldalemeléseket végeztem 5, 4, 3, 2, 1, 0.5 kg-mal, fokozatosan cseréltem a tárcsákat a kezemben, ahogy gyengültem. Majd pihenő nélkül nyomásra váltva is végigcsináltam ezt a súlycsökkentő sorozatot. Ezt a gyakorlat kombinációt nem rendes sorozat rendszerbe, hanem egy óráig folyamatosan minimális pihenővel. A könyök vízszintesen, a tenyér hátra, kisujj felfelé, hüvelyk lefelé nézett oldalemelés közben. Első hónapba egyszer naponta, másodikba kétszer, harmadik hónapba háromszor egy órán át röpdöstem és nyújtóztam. Az érzést, amit a vállaimba éreztem eközben sajnos nem tudom leírni, olyan rossz volt. Amikor visszaálltam a rendes válledzésre, megerősödött és hamarosan méretbe behozta a többi izmot. Többet soha nem volt gondom a vállaimmal."

"A váll után a vádlival is végigcsináltam ezt a három hónapot. Az Elza kölykei című könyv két kötetén saját testsúllyal, ameddig ment, vádliemelést csináltam állva, majd pihenésként fel perc nyújtás és így tovább egy órán keresztül minden nap. A harmadik hónap után, amikor három óra ilyen edzés volt naponta a vádli edzésével is, visszaálltam a normális kerékvágásba. Itt a vállakkal ellentétben hatalmas erőnövekedést tapasztaltam. Pár hónap alatt 39 cm-ről 43.5 cm-re dagadt a vádlim kerülete. Két év múlva ugyanezt megismételve "csak" 2.5 cm-t hozott. Érdekes még, hogy a vállak a három hónap gyötrés után rendes edzésre is jól reagáltak, addig a vádlijaimnál a kezdeti nagy erő és méretbeli növekedés után ezt nem tapasztaltam. Egy haveromnak, aki mint én, szintén pipaszárlábú, ez a három hónap döbbenetes eredményt hozott."
   

 

 Illés Norbinak írta valaki a Piros honlapra. :azn: