2024. Március 28. - 16:53:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Régi magyar testépítő bajnokok  (Megtekintve 46877 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Március 25. - 16:32:35
Válasz #15
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Kardos Lajos....
Ő is a 90-es évek egyik meghatározója volt.
Lajossal együtt laktam 1 évet,nem egyszerű vehemenciával tudott edzeni.Hozzá hasonló elszántságot és akaraterőt ritkán láttam,ráadásul erős is volt mint a bivaly.
Aztán a Koko Gym-ben ismét összetalálkoztunk,együtt edzettünk,készültünk.Jöttek neki is ,nekem is a sikerek.
Volt EB 3.,4.és sokszoros magyar bajnok,közben átigazolt a Fitness 2000-be.
Aztán egy "rossz" üzleti vállalkozásba kezdett,ez megsínylette a testépítő karrierjét és 1995-ben a vb-n nem került a 15 közé,mjd abahagyta a versenyzést.Jelenleg a Fitness 2000-ben edzeget heti 1-2 alkalommal,de a formája még ma is irígylésre méltó

Kardos Lajos az egyik kedvenc badisom volt. A Body & Powerbe vannak képek csak be kéne szkennelni. Lajosnak bár az egyik mellizma szakadt volt,mégis magyarország legjobb oldalsó mellkaspózát csinálta. Jó felhúzta mint swarcziék. Meg a comb is brutál volt. Majd szkennelgetek belőle.

2009. Március 25. - 16:36:54
Válasz #16
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Cséplő Gábor....
Fakanál becenevű versenyző...(szakács volt)
Hasonló elszántságú egyén volt mint Kardos Lajos,csak Ő rádásul nagyon szegény is,minden támogatottság nélkül.
igazán nagy eredménye egy junior magyar bajnoki cím volt egy nagyon kemény mezőnyben.Körülményei nem engedték meg hogy kiteljesedjen,pedig egész évben jó formában tudott maradni....Rengeteget edzettünk és "lógtunk" együtt .
Aztán egy apró baki,sérülés feltette a pályafutására a pontot :-[
Aztán előszedte főzési tudományát és nyitott egy kifőzdét a Csepel Művek területén,amit szinte tökélyre vitt,hiszen naponta több száz embert lát el élelemmel...
Csak gratulálok neki,az egyike azoknak akik rengeteg munkával,de nagyon sokra tudta vinni az életben.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 25. - 16:45:01
Válasz #17
Nem elérhető

FirstLady


Nemrégiben az Rtl vagy a Tv2 készített Farkas Jánossal riportot, bár az anyagot még nem láttam.
Sajnos abban az időben abszolút nem volt a sportolóknak médiatámogatásuk, csak nagyon minimális.

Egy teremben edzettem Farkas Jánossal sokáig :)
(és olvastam a könyvét :D )
Még mindig "elég jó" formában van ****:))))))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Március 25. - 16:54:42
Válasz #18
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Tenta Miklós.

Nekem bejött a felépítése...bár jobb volt még a Superbody előtti időkben.(Akkor még kopasz volt,vagy inkább tüsihajú) Brutális karral. A mai napig megvan egy vhs ami az eb-n készült,és riport van vele is. Próbálom felidézni a riporter és közte zajló párbeszédet:

"Riporter: Miért kell barnítóval bekenni magatokat?
Miklós: Azért kell barnítóval bekenni magunkat hogy minél barnábbak legyünk,mer a színpadon nagy fény van és ottis mindenki nagyon barna. "  Łł=

2009. Március 25. - 18:36:59
Válasz #19

Bandi

Vendég
Egy régi body&powerben volt egy cikk:

Seregi László,a magyar Shawn Ray

A szpari versenyzője volt.Sajnos képet nem találtam róla.

2009. Március 25. - 21:43:37
Válasz #20
Nem elérhető

jepi


Debrecenieket említenék meg.Kercseli Kálmán.Azt hiszem 1988-ban volt 90kg-os magyar bajnok.Kivételes genetikája volt.Ma is edz és formában van.Azt hiszem versenyszerűen biciklizik.Lénárt Csabit is megemlíteném. Szupercombok,tökéletes karok.Johny!Én ott voltam mikor juniorként versenyeztél Tiszaújvárosban.65kg-ban indultál és már akkor is kitüntél a mezőnyből.Rácz Zolibánál edzettünk mindketten a Debreceni Dávidban.

2009. Március 26. - 11:40:22
Válasz #21
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Debrecenieket említenék meg.Kercseli Kálmán.Azt hiszem 1988-ban volt 90kg-os magyar bajnok.Kivételes genetikája volt.Ma is edz és formában van.Azt hiszem versenyszerűen biciklizik.Lénárt Csabit is megemlíteném. Szupercombok,tökéletes karok.Johny!Én ott voltam mikor juniorként versenyeztél Tiszaújvárosban.65kg-ban indultál és már akkor is kitüntél a mezőnyből.Rácz Zolibánál edzettünk mindketten a Debreceni Dávidban.
hát igen...de rég is volt.
Kercseli Kálmánnak nagyon jó felépítése volt.Debrecenből akkor egy teli nagy busszal indultunk fel Pestre ,megnézni a junior magyar(!) bajnokságot.A buszon előttem ült Kálmán(akkor még nem ismertem),de arra emlékszem hogy végig azt figyeltem hogy mennyire kilóg a válla a busz üléséből az enyémhez képest ;D.
Rá egy hétre lett magyar bajnok...Erre egy évvel később elkezdtem versenyezni én is és hatalmas megtiszteltetés volt hogy vele léphettem fel Debrecen mellett egy diszkóban Vékony Zoli társaságában.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 26. - 11:50:31
Válasz #22
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Még egy debreceni Dávidos...
Krumpach Zsolt
Junior magyar bajnok.Hihetetlen definíció és tömeg jellemezte.És hát a kitartása sem volt piti,ugyanis 110kg-os tömegelési súlyából a junior bajnoki cím miatt 75kg-ra szikkasztotta magát.Rá egy héttel Koko-val bírkózott a színpadon a magyar bajnoki címért,amit hajszál híján vett el tőle csak az Öreg.
Annyi érdekesség még róla,hogy a "kezdetekkor" Ő gyakoroltatta katonás fegyelemmel Vékony Zolival és velem a pózolást.Nem egyszerűen leüvöltve a fejünket.
Anno a szó szoros értelmében féltünk tőle és nagyon tiszteltük...
Neki egy kis magatartásbeli probléma tett pontot a versenyszerű testépítés végére.Egy alkalommal hirtelen felindultságból véget vetett barátnője életének.
Mindössze 5 év börtönt kapott ezért,úgy hogy az utolsó évben minden hétvégén eltávot kapott.Olyankor lejött a Koko Gym-be és másnap általában én szállítottam vissza a martonvásári gyüjtőbe.Szabadulása után dolgozott a Józsefvárosi piacon,aztán egy klímaszerelő cégnél helyezkedett el.Egyébként tanári diplomával rendelkezett
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 26. - 11:58:36
Válasz #23
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Tenta Miklós.

Nekem bejött a felépítése...bár jobb volt még a Superbody előtti időkben.(Akkor még kopasz volt,vagy inkább tüsihajú) Brutális karral. A mai napig megvan egy vhs ami az eb-n készült,és riport van vele is. Próbálom felidézni a riporter és közte zajló párbeszédet:

"Riporter: Miért kell barnítóval bekenni magatokat?
Miklós: Azért kell barnítóval bekenni magunkat hogy minél barnábbak legyünk,mer a színpadon nagy fény van és ottis mindenki nagyon barna. "  Łł=
Miki a fénykorát 1991-ben élte .Akkor Ő volt a nagy magyar reménység Kiss Jenő és Seregi mellett.
Amikor a Koko Gym-be kerültem éppen csúcsformában volt.Olyan karokat akkor még csak filmen láttam..Akkor volt minden idők egyik leg hihetetlenebb junior összetett versenye.A mai napig senki sem kommentálta az eseményeket.Történt ugyanis hogy akkoriban 3 nagy bodys hatalom mögé csoportosultak a versenyzők legjava (és a bíróké is),Ez történetesen a Csili(mai Fitness 2000),Spartacus Gym,Koko Gym(mai Johnny Fitness).
9 bíró volt jelen.A bírók összetételét "ügyesen " kiválasztották.
A végeredmény:1991 junior abszolút magyar bajnoka(i):megosztott pontozással:Kiss Jenő,Seregi László,Tenta Miklós   :D :D :D.Ami természetesen szabálytalan,mert abszolút csak 1 lehet,de akkor valószínűleg a békés együttélés feltételei miatt nem találtak jobb megoldást.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 26. - 12:05:11
Válasz #24
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Nagy Tibor...
A Spartacus Gym versenyzőjeként papíron minden idők legsikeresebb hazai bajnoka.A szövetség neki adományozta az Örökös Magyar Bajnok címet.
Tény,10 szer nyert magyar bajnokságot,de Ő volt egyben a legvitatottabb mnagyar bajnok is,hiszen nem egy eredményhirdetésnél röpködtek székek,banán,alma,tojás a bírák felé.
De ezt a címet senki sem veheti már el tőle.Jelenleg is edz,nagyon jó formában van korához képest.Vállalkozásait vezeti.2003-2004-ben(azt hiszem) Ő volt a Fitness szakág vezetője..
Bíró és felvezető is volt egy időben,talán egy két olyan versenyző is (nem szívesen)emlékszik rá,akivel színpadra menetelkor kivetette a rágót a szájából ****:))))))
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 26. - 12:12:55
Válasz #25
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Bár nem mint versenyző,hanem mint bíró és a magyar Testépítő Szövetség 90-es évekbeli elnökét is szeretném ide sorolni,hiszen tevékenységével,munkájával megérdemli hogy a body building hazai történelmébe bekerüljön.
Ő Juhász Károly..
Bíró,nemzetközi bíró,vezető bíró,volt elnök.Ha egy mód lenne rá és esetlegesen érdekelné a dolog még a mai napig szívesen látnánk az elnöki székben.
De nem érdekli a titulus..Amióta ismerem,szorgalmasan edz,a mai napig lejár a Johnny Fitnessbe és keményen gyúr.Egyik fia junior cselgáncs európabajnok.
Karcsi ma egy nemzetközi szállítmányozó cég tulajdonosa,de sporteszközöket,kiegészítőket forgalmazó boltja is van.
A mai napig a SB-n vezető bíróként is ténykedik.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 26. - 16:46:52
Válasz #26
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Johnny!

Gondolom a legsikeresebb évednek 2004-et tartod, de volt-e olyan időszak vagy év amikor a legjobban élvezted a testépítő életmódot, a versenyzést vagy egyáltalán amikor testépítőként a legjobban érezted magad a bőrödben?
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Március 26. - 18:03:03
Válasz #27
Nem elérhető

ati75


Az első edzőtársam Hőninger János volt, aki Fekete Ferencnél edzett a Spartacusban, 1990-ben junior magyar bajnok, országos felnőtt 2. volt, Eb-n 9. ha jól emlékszem. 1991-1992-ben edzettünk együtt, tátott szájjal néztem ahogy 14-160-al sorozatozik fekve. Nekem akkor mint tinédzsernek nagyon inspiráló volt, hogy egy versenyzővel edhettem akkor együtt, mert akkor ismerkedtem meg a vasakkal.

2009. Március 26. - 18:07:05
Válasz #28
Nem elérhető

ati75


Még egy akkori versenyző jutott eszembe, Kocsis Gábor, alias Stallone, akivel Sopronban a néhai Haney Fittnes Centerben találkoztam többször 1992-1994 környékén. Magyar bajnok volt és EB-n is indult, ahol jól szerepelt. Ma is edz, személyi edzőként is dolgozik, iwiw-en megtalálható, nagyon jó formában van, mastersben szerintem lenne mit keresnie.

2009. Március 26. - 18:16:02
Válasz #29
Nem elérhető

L


Nemrégiben az Rtl vagy a Tv2 készített Farkas Jánossal riportot, bár az anyagot még nem láttam.
Sajnos abban az időben abszolút nem volt a sportolóknak médiatámogatásuk, csak nagyon minimális.

Azt hiszem Sasa egy másik Farkas-ra gondolt.Legalább is gondolom.Ő egy régi magyar bajnok volt..1991-ben pl nehézsúlyban legyőzte Kis Petit.

 ;)

Farkas Sándor

Farkas Sanyi termében kezdtem az edzéseket. Rendkívül intelligens és segítőkész ember. Sajnos mostanság leginkább a kocsmában meséli a régi versenyzős sztorikat :-oD :-oD :-oD, de ennek ellenére 50körül is jobban néz ki mint bármelyik srác a terméből. Igazi városi legenda!  :-){
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"