2024. Április 23. - 21:43:06
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 81163 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Május 07. - 18:34:24
Válasz #195
Nem elérhető

pmiller06


BBQ csirkenyárs cukkinivel



A mennyiségek csak közelítő értékek, nem mértem a hozzávalókat (és ez fitness-adag), igazából hozzávalók párosítása a lényeg. Salotta hagyma mostanában mindig szokott lenni a Tescoban, mogyoróhagyma van ráírva, és kis, negyedkilós hálóban van.

Hozzávalók:

1 kis cukkini
pár kanál BBQ szósz
kb. 8 dkg vékonyra szeletelt bacon
kb. 25 dkg csirkemellfilé
5-6 salotta hagyma
A csirkemellet falatnyi kockákra vágom, és kb. 20 percre bepácolom a BBQ szószba, a cukkinit felkarikázom (ahol kicsit vastagabb, ott elfelezem a karikákat, a salotta hagymát megpucolom, és keresztben kettévágom. A bacont ollóval elharmadolom (negyedelem), és előveszek 4 bambusznyársat (sosem szoktam beáztatni, és még egyszer sem égtek meg, pláne nem gyulladtak fel). A húsdarabokat szalonnába tekerem, és a hagyma és cukkini darabokkal váltakozva felhúzom a nyársakra. Grillserpenyőben (vagy kint a grillen) pár perc alatt megsütöm, és salátával tálalom.

Forrás: lillafoz.blogspot.com


2012. Május 07. - 18:39:55
Válasz #196
Nem elérhető

pmiller06


Taquito (Flauta)



Illetve “fitness” taquito, mert nem olajban sütöttem őket, hanem sütőben. A taquito (avagy flauta) kisméretű tortillalap csirkés vagy marhahúsos töltelékkel töltve, szorosan feltekerve és olajban megsütve. Rendszerint kettévágva, tejföllel tálalják.

Hozzávalók:

8 kis tortillalap
4 szelet csirkemell-filé (27-30 dkg)
1 kis kukoricakonzerv (azt hiszem 17 dkg a töltőtömege)
fél kaliforniai paprika
1 hagyma
1-2 kanál olívaolaj
pár kanál tejföl
pár kanál sajtszósz
a tálaláshoz:

tejföl
guacamole
tortillachipsz


Kevés olajon megsütöm a csirkét, közben apróra vágom a hagymát és a paprikát, a kukoricakonzervet lecsöpögtetem. A maradék olajon pár percig sütöm a hagymát és a paprikát. A csirkét falatnyi darabokra vágom, összekeverem a kukoricával, pár kanál tejföllel és sajtszósszal. Belekeverem a hagymát és a paprikát. Előmelegítem a sütőt 200 fokra, és egy tepsit kibélelek sütőpapírral. A tortillalapokat mikróban átmelegítem, hogy könnyebb legyen őket feltekerni. Minden tortillalapra teszek a töltelékből, szorosan feltekerem, és átemelem a tepsibe. Én az illesztéseknél, biztos-ami-biztos megtűzöm őket 2-2 fogpiszkálóval. Kb. 10 perc alatt ropogósra sütöm, középen elvágom, és tejföllel, guacamoléval és pár szem tortillachipsszel tálalom.


2012. Május 07. - 18:45:22
Válasz #197
Nem elérhető

pmiller06



2012. Május 07. - 18:45:46
Válasz #198
Nem elérhető

Maszat


Navégre szaros!!   @:-)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2012. Május 07. - 18:49:41
Válasz #199
Nem elérhető

pmiller06


Citromos gyömbéres húspogácsák




Ennek a receptnek az alapját egy igazi thai szakácskönyvben olvastam, nagyon megtetszett, mert olyan frissnek, tavaszinak hatott. Most, hogy ennyit süt a nap és a napi hőmérséklet többször is elérte a 15-18 fokot, ideje volt elkészíteni.  Nem is gondolná az ember mennyire üdítően friss ízt tud adni a citromhéj és a gyömbér egy húsnak, főleg ha finom zöldfűszerekkel van kombinálva. A húspogácsában snidling van, a citromos joghurtban pedig koriander, de szerintem mentával is zseniális lenne. Tami is imádta! Érdemes megkóstoltatni a kicsikkel is az ilyen ízeket, ez nem fűszeres annyira, azonban egy más ízvilágot jelent, mint a megszokott, ők pedig még fogékonyak az újdonságokra. Tami úgy ette, mintha egész nap nem evett volna, három hatalmas húspogácsa csúszott le a pici pocijába.

Hozzávalók:
4-5 csirkecomb kicsontozva (mell is jó, de az sokkal szárazabb hús)
1 tojás sárgája
1 citrom reszelt héja
2 cm-es gyömbér darab reszelve
2 evőkanál aprított snidling

1/2 gerezd fokhagyma reszelve
2 dl natúr joghurt (legjobb a görög)
1 evőkanál friss citromlé
3 evőkanál aprított koriander
zsemlemorzsa
opcionálisan chili


Elkészítése:
1. A húst daráljuk le és keverjük bele a gyömbért, a tojást, a fokhagymát, a snidlinget és a sót.
2. Hevítsünk fel egy serpenyőt kevés olajjal, a húsból formázzunk pogácsákat, forgassuk meg őket zsemlemorzsában és süssük meg kb 10 perc alatt.
3. A joghurtot keverjük el a citromlével, a korianderrel. Tehetünk bele chilit is, ha szeretjük a csípőset.
4. Salátával, koktélparadicsommal diétás, de finom vacsora.

TIPP: grillezhetjük is a húst. Ebben az esetben nyársnak használjunk ázsiai citromfüvet, a citrusos aroma ez esetben még intenzívebb lesz.

Elkészítési idő: 30 perc

Forrás: http://www.alacarte-kulinaria.blogspot.com

2012. Május 07. - 19:11:40
Válasz #200
Nem elérhető

VG


megyek is, szerintem megcsinálom még most így estére

2012. Május 07. - 19:12:21
Válasz #201
Nem elérhető

VG


demegéheztem   ;D

2012. Május 07. - 20:05:13
Válasz #202
Nem elérhető

VG


el is készült, nagyon finom és tényleg élőben is nagyon jól néz ki!
natúr görög joghurt nem volt, hülyén hangozhat, de helyettesítettem csokissal :D meglepően finom a citromos csokis íz!
(én medvehagymát vágtam a darálthúsba, úgy készítettem el)
meg is ettem!!

*(gyömbér nem volt itthon, azzal biztos még finomabb, köszi a receptet!)

2012. Május 27. - 04:33:50
Válasz #203
Nem elérhető

Triszo


Én ezt ettem múlt héten, és holnap talán újra előveszem :))) Megunhatatlan!  /7% <3!

hozzávalók 4 főre

    60 dkg csirkemellfilé
    3 tojásfehérje
    só
    őrölt bors
    5 ek étkezési keményítő
    olaj a sütéshez

A mártáshoz:

    2 dl ketchup
    0,5 dl balzsamecet
    0,5 dl méz
    3 ek szójaszósz
    1 mk friss reszelt gyömbér
    1 gerezd fokhagyma
    1 kicsi vöröshagyma vagy póréhagyma
    só

elkészítés

    A tojásfehérjéket villával elkeverjük. Beleszórjuk a keményítőt és kézi habverővel jól eldolgozzuk. Sóval, őröltborssal ízesítjük.
    A csirkemellet vékony darabokra szeleteljük, a tojásfehérjében megforgatjuk és forró olajban aranybarnára sütjük.
    A szószhoz a hagymákat nagyon apró kockára vágjuk, a gyömbért lereszeljük és az összes hozzávalót egy tálban összekeverjük. Ízlés és igény szerint sóval, borssal ízesítjük.
    A csirke mellé egy kis tálkában kínáljuk. Rizst főzzünk hozzá.

Bon Appetite!

2013. Február 05. - 00:23:26
Válasz #204
Nem elérhető

Maszat


A saját készítésű hamburgert nagyon szeretem, mert finom és az van benne amit beleteszek, semmi adalék, és tartósító. Remélem sokak tetszését elnyeri. :)

HAMBURGER

Hozzávalók:                        
   30 dkg darált marhahús;
   2 nagy gerezd fokhagyma;
   Fél fej vöröshagyma;
   5-7 dkg sajt;
   1-2 szál zeller, vagy petrezselyemlevél;
   2 evőkanál olíva olaj;
   1 mokkáskanál só;
   Őrölt bors;
   4 db teljes kiőrlésű zsömle;
   Szeletelt sajt;
   Saláta; paradicsom, paprika, hagyma, uborka…

Elkészítés:
1.   A marhahúst elkeverjük a zúzott fokhagymával, az apróra összevágott hagymával és petrezselyem zölddel, a lereszelt sajttal, a sóval, borssal és az olívával. Lehetőleg a sütés előtti este készítsük el és éjjelre tegyük hűtőbe, hogy összeérjenek az ízek.
2.   A hamburgermasszából 4 darab nagyobb lapos korongot formázunk. Sütés közben úgyis összébb esnek. Felhevített olajon oldalankét kb. 5 percig sütjük.
3.   A tálaláshoz a zömléket félbe vágjuk, beletesszük a salátalevelet, a többi zöldséget, a sajtot, majd rá a húst és leborítjuk a zsömle tetejével.
 /7%


Ez kurvajó, szerintem holnap után csinálok, vagy azután.

Én mostanában a filézett csirke felső comb filére vagyok ráállva. Olyan 1600ft\kg, de sokkal finomabb mint az a rohadt unalmas mell.  /7%
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Szeptember 14. - 20:33:38
Válasz #205
Nem elérhető

Maszat


Bazsalikomos-sajtos csirkemell batyuk




Hozzávalók:

8 kis szelet csirkemell,

8 db sajt kocka,

8 kis szelet bacon,

8 db bazsalikom levél,

só.


A csirkemell szeleteket besóztam, mindegyik közepére tettem egy-egy szelet bacont, rá a sajt kockát, végül a bazsalikom levelet. Batyu szerűen felhajtottam a hússzeletek oldalait, és fogpiszkáló segítségével rögzítettem. Egy tepsit vékonyan kiolajoztam, rápakoltam a batyukat, és lefedve, 180 fokra előmelegített sütőben kb. 40 percig sütöttem, majd a fóliát levéve kicsit pirítottam a tetejét.

http://csaladituzhely.blogspot.com/2011/09/bazsalikomos-sajtos-csirkemell-batyuk.html

Nekem ez nem ízlett  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Szeptember 20. - 19:42:54
Válasz #206
Nem elérhető

cpggyurma


A saját készítésű hamburgert nagyon szeretem, mert finom és az van benne amit beleteszek, semmi adalék, és tartósító. Remélem sokak tetszését elnyeri. :)

HAMBURGER

Hozzávalók:                        
   30 dkg darált marhahús;
   2 nagy gerezd fokhagyma;
   Fél fej vöröshagyma;
   5-7 dkg sajt;
   1-2 szál zeller, vagy petrezselyemlevél;
   2 evőkanál olíva olaj;
   1 mokkáskanál só;
   Őrölt bors;
   4 db teljes kiőrlésű zsömle;
   Szeletelt sajt;
   Saláta; paradicsom, paprika, hagyma, uborka…

Elkészítés:
1.   A marhahúst elkeverjük a zúzott fokhagymával, az apróra összevágott hagymával és petrezselyem zölddel, a lereszelt sajttal, a sóval, borssal és az olívával. Lehetőleg a sütés előtti este készítsük el és éjjelre tegyük hűtőbe, hogy összeérjenek az ízek.
2.   A hamburgermasszából 4 darab nagyobb lapos korongot formázunk. Sütés közben úgyis összébb esnek. Felhevített olajon oldalankét kb. 5 percig sütjük.
3.   A tálaláshoz a zömléket félbe vágjuk, beletesszük a salátalevelet, a többi zöldséget, a sajtot, majd rá a húst és leborítjuk a zsömle tetejével.
 /7%


Ez kurvajó, szerintem holnap után csinálok, vagy azután.

Én mostanában a filézett csirke felső comb filére vagyok ráállva. Olyan 1600ft\kg, de sokkal finomabb mint az a rohadt unalmas mell.  /7%


Én is átálltam a kockázott pulyka comb filére A Lidlbe egész jó árba van. Bár én az elkészítést nem nagyon variállom, serpenyőbe megsütöm és mehet az arcba :)

2015. Április 16. - 23:11:52
Válasz #207
Nem elérhető

pmiller06



2015. Április 16. - 23:24:09
Válasz #208
Nem elérhető

pmiller06


Fekete erdei csirke muffin




HOZZÁVALÓK  12 db-hoz

12 szelet fekete erdei sonka
0,5 kg csirkemell

SZÓSZ

4 ek tejföl
2 db tojás
2-3 gerezd fokhagyma, vagy fokhagymakrém
2 ek liszt
25 dkg reszelt sajt
1 csokornyi petrezselyemzöld
só, őrölt bors


A szósz hozzávalóit összekeverjük (a sajt felét), a csirkemellet kockákra vágjuk, a muffinformát kibéleljük a sonkaszeletekkel és mindegyik mélyedésbe eloszlatjuk a szószos csirkemellet. A tetéjét megszórjuk reszelt sajttal, előmelegített sütőben 180 fokon kb 40 perc alatt készre sütjük.