2024. Március 28. - 21:48:56
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Vállizom  (Megtekintve 28142 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 04. - 19:24:07
Megtekintve 28142 alkalommal
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Vállizom

A váll meglehetősen összetett testrész. A térdizülettől eltérően, amely egyirányú (csak fel és le mozog), a vállban gömbízület található, amely lehetővé teszi, hogy karunkat körben, igen változatos mozdulatokkal mozgathassuk. Azért, hogy ezt a sokfajta mozgást lehetővé tegyék, a vállizomzat három különálló „fejre" tagolódik:
                                                                                                                             anterior (elülső),
                                                                                                                             médiai (oldalsó)
                                                                                                                             posterior (hátulsó) deltoidra (deltaizom).

A deltaizom működési funkciója:

    * rögzített végtag mellett az egész izom összehúzódása a kart a vállízületben távolítja kb. 90 fokig
    * ha az izom elülső része húzódik össze, a kart távolítja, előrehúzza és befelé forgatja
    * az izom hátsó részének összehúzódása a kart távolítja, a távolított kart hátrahúzza és kifelé forgatja.

Vállizom edzése


Nálam a váll edzése úgy működik, hogy mindig van 2 nyomógyakorlat, 1-2 oldalemelő gyakorlat, és 1-2 gyakorlat a delta hátsó részére. Az első részre külön nem csinálok, mert az a nyomásoknál valamennyit úgy is kap, inkább az oldalsó és a hátsó részre összpontositok.

Szóval egy átlagos válledzés: - Mellről nyomás keretben 3*8-12ism.
                                        - Vállból nyomás egykezes súlyzóval 3*8-12ism.
                                        - Oldalemelés 3*10-15ism
                                        - Oldalemelés döntött törzzsel 3*10-15ism.
                                        - Kábeles keresztezés csigán hátsó deltára 3*10-15ism.

Ide is várom a tapasztalatokat.

2009. Szeptember 23. - 13:47:18
Válasz #1
Nem elérhető

csaba.r


Feltennék ide egy érdekes kérdést: Mitől lehet az hogy mell kar napon edzés közben megfájdulnak a vállaim (főlleg a jobb) pedig bemelegítek rendesen és minden gyakorlatot kis súlyal kezdek, csak hogy télleg bemelegedjen a terület. 2-3 gyakorlat és annyira fáj hogy maszíroznom kell egy csomót mire helyrejön.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Szeptember 23. - 14:05:37
Válasz #2
Nem elérhető

God Vazzeg


Feltennék ide egy érdekes kérdést: Mitől lehet az hogy mell kar napon edzés közben megfájdulnak a vállaim (főlleg a jobb) pedig bemelegítek rendesen és minden gyakorlatot kis súlyal kezdek, csak hogy télleg bemelegedjen a terület. 2-3 gyakorlat és annyira fáj hogy maszíroznom kell egy csomót mire helyrejön.

Ilyen nekem is volt, égő, forró érzésben nyilvánult meg. Mindig hűtögettem, kis vastárcsát odanyomtam, és az élével masszírozgattam. Mostanában is fáj, de nem annyira. Érdekes módon a kisebb súlyoknál jobban előjött nekem, valószínűleg sokat átvesz az első váll a nyomásból.

Próbáld meg, hogy mell napon előre emeléssel kifárasztod a vállad, és utána nyomsz fekve. A súlyból nyilván vissza kell venni, de kikapcsolod így a vállat a nyomásból. A fogásszélességen is variálhatsz  ;)

2009. Szeptember 27. - 19:52:53
Válasz #3
Nem elérhető

Boresz


Az mennyire genetikai dolog hogy a vállizom szép kerek ágyúgolyó formájú? Mert nekem sehogy nem akar szép kerek formát mutatni,főleg a hátsó régióval nincs összhangban.

válledzésem :
-nyomás mellről v. nyak mögül
-előre emelés rúddal v. egykezessel
-oldalemelés állva
-oldalemelés ~60-70fokos padra hasalva (a csalást kizárva)
-kábeles keresztezés
-döntött törzsű oldalemelés nyújtott lábbal előre hajolva (fejem egy álló zsámolyon támasztva,durván derékmagasság alatt a fejem)

mit rontok,el?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Szeptember 27. - 20:10:01
Válasz #4
Nem elérhető

Norbert002


Enyimé se formás egyáltalán :-[ De csak egy dolog számít h 200t nyomjak fejfölééééé :-/-- O0

2009. Szeptember 27. - 20:41:52
Válasz #5
Nem elérhető

Kicsibors


Az mennyire genetikai dolog hogy a vállizom szép kerek ágyúgolyó formájú? Mert nekem sehogy nem akar szép kerek formát mutatni,főleg a hátsó régióval nincs összhangban.

válledzésem :
-nyomás mellről v. nyak mögül
-előre emelés rúddal v. egykezessel
-oldalemelés állva
-oldalemelés ~60-70fokos padra hasalva (a csalást kizárva)
-kábeles keresztezés
-döntött törzsű oldalemelés nyújtott lábbal előre hajolva (fejem egy álló zsámolyon támasztva,durván derékmagasság alatt a fejem)

mit rontok,el?

6 gyaki 1 edzésen vállra?... Az nem sok egy kicsit?!...  ????...
Ha a váll minden részét edzem, akkor is max 4-et nyomnék egy edzésen, de lehet, hogy én csinálom rosszul...
Van, aki külön edzi a váll különböző szekcióit.
Aki külön edzi őket, de esetleg korábban egyben edzette, az írjon már arról, hogy mit tapasztalt, plíz! Köszi előre is!

2009. Szeptember 27. - 20:46:28
Válasz #6
Nem elérhető

atleeta


Az mennyire genetikai dolog hogy a vállizom szép kerek ágyúgolyó formájú? Mert nekem sehogy nem akar szép kerek formát mutatni,főleg a hátsó régióval nincs összhangban.

válledzésem :
-nyomás mellről v. nyak mögül
-előre emelés rúddal v. egykezessel
-oldalemelés állva
-oldalemelés ~60-70fokos padra hasalva (a csalást kizárva)
-kábeles keresztezés
-döntött törzsű oldalemelés nyújtott lábbal előre hajolva (fejem egy álló zsámolyon támasztva,durván derékmagasság alatt a fejem)

mit rontok,el?
Nekem hátsó vállra csak döntött törzsű oldalemelés megy.Én semmire nem szoktam támaszkodni, csak a térdem rogyasztom kicsit.Nekem így bevált ;)
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2009. Szeptember 27. - 20:50:46
Válasz #7
Nem elérhető

Boresz


Az mennyire genetikai dolog hogy a vállizom szép kerek ágyúgolyó formájú? Mert nekem sehogy nem akar szép kerek formát mutatni,főleg a hátsó régióval nincs összhangban.

válledzésem :
-nyomás mellről v. nyak mögül
-előre emelés rúddal v. egykezessel
-oldalemelés állva
-oldalemelés ~60-70fokos padra hasalva (a csalást kizárva)
-kábeles keresztezés
-döntött törzsű oldalemelés nyújtott lábbal előre hajolva (fejem egy álló zsámolyon támasztva,durván derékmagasság alatt a fejem)

mit rontok,el?

6 gyaki 1 edzésen vállra?... Az nem sok egy kicsit?!...  ????...
Ha a váll minden részét edzem, akkor is max 4-et nyomnék egy edzésen, de lehet, hogy én csinálom rosszul...
Van, aki külön edzi a váll különböző szekcióit.
Aki külön edzi őket, de esetleg korábban egyben edzette, az írjon már arról, hogy mit tapasztalt, plíz! Köszi előre is!
3 sorozat minden gyakorlatból, most hogy a diéta miatt letisztult a váll-kar, nekem jobban bejött ez az edzés mint mikor 4 gyakorlatot csináltam,az elülső rész erősebb a tavalyi formához képest.
h:mell+tric
k:hát+bic
sz:szünet
cs:váll
p:láb+gyönge kar
ez a jelenlegi edzésbeosztásom,talán így van a legkevesebb ütközés
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Szeptember 27. - 21:09:51
Válasz #8
Nem elérhető

Kicsibors


Az mennyire genetikai dolog hogy a vállizom szép kerek ágyúgolyó formájú? Mert nekem sehogy nem akar szép kerek formát mutatni,főleg a hátsó régióval nincs összhangban.

válledzésem :
-nyomás mellről v. nyak mögül
-előre emelés rúddal v. egykezessel
-oldalemelés állva
-oldalemelés ~60-70fokos padra hasalva (a csalást kizárva)
-kábeles keresztezés
-döntött törzsű oldalemelés nyújtott lábbal előre hajolva (fejem egy álló zsámolyon támasztva,durván derékmagasság alatt a fejem)

mit rontok,el?

6 gyaki 1 edzésen vállra?... Az nem sok egy kicsit?!...  ????...
Ha a váll minden részét edzem, akkor is max 4-et nyomnék egy edzésen, de lehet, hogy én csinálom rosszul...
Van, aki külön edzi a váll különböző szekcióit.
Aki külön edzi őket, de esetleg korábban egyben edzette, az írjon már arról, hogy mit tapasztalt, plíz! Köszi előre is!
3 sorozat minden gyakorlatból, most hogy a diéta miatt letisztult a váll-kar, nekem jobban bejött ez az edzés mint mikor 4 gyakorlatot csináltam,az elülső rész erősebb a tavalyi formához képest.
h:mell+tric
k:hát+bic
sz:szünet
cs:váll
p:láb+gyönge kar
ez a jelenlegi edzésbeosztásom,talán így van a legkevesebb ütközés

Na ja, csak a váll is elvileg kis izom, az megint más tészta, hogy edzhetők külön-külön a részei... És a kis izmokra meg nem kell elvileg annyi gyaki, mert az nem biztos, hogy jobb.
De jó lenne, ha betévedne ide valaki okos!  ***))) :)

2009. Szeptember 27. - 22:48:26
Válasz #9
Nem elérhető

God Vazzeg


Szerintem a váll össztömegét a nyomások adják meg, mellről és nyakból nyomás. Előre emelés az első vállra, oldalemelés az oldalsóra, döntött törzsű oldalemelés hátsóra. Nem nagyon vannak trükkök szerintem, amit el lehet baszni az a gyakorlatok helytelen végrehajtása. Ezt megnézetném egy hozzáértővel, a helyedben. 6-7 gyaki qrva sok szerintem is, max 4 legyen, de az alatt össze kell fossad a vádlid  ;)

Magánvéleményt hallottak, kéretik nem komolyan venni, nekem sincs vállam  ***

2009. Szeptember 27. - 22:51:58
Válasz #10
Nem elérhető

Gabe


Nálam a vállnál nagyon fontos az intenzitás!
Csinálhatom magamhoz képest nagy súllyal, ha 2-3 perceket pihenek, semmit sem ér!
1, max. 1,5 perces pihenőkkel és pörgős edzéssel tudom jól bedurrantani!
Ami még jó hatással van nekem a vállra, az havonta 1 edzésen az 1kezes, vagy 2kezes nyakból nyomás+ oldalemelés szuperszettben, első gyakorlatokban!
Oldalemelésnél hatványozottan előjön a negatív fázis fontossága!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Szeptember 27. - 23:00:52
Válasz #11
Nem elérhető

Kicsibors


Nálam a vállnál nagyon fontos az intenzitás!
Csinálhatom magamhoz képest nagy súllyal, ha 2-3 perceket pihenek, semmit sem ér!
1, max. 1,5 perces pihenőkkel és pörgős edzéssel tudom jól bedurrantani!
Ami még jó hatással van nekem a vállra, az havonta 1 edzésen az 1kezes, vagy 2kezes nyakból nyomás+ oldalemelés szuperszettben, első gyakorlatokban!
Oldalemelésnél hatványozottan előjön a negatív fázis fontossága!

Én pl oldalemelést simán csinálom alsó csigán is, pont amiatt, hogy a negatív szakasznál a csiga ellen is kell dolgozni, amitől én jobb durranást érzékelek, mint a sima oldalemelésnél.
Ti mit gondoltok, van ennek létjogosultsága ilyen formán felkészülés bármely szakaszában, tekintve, hogy a csigás gyakikat elsősorban a diéta szakaszában alkalmazzák előszeretettel?!...

2009. Szeptember 27. - 23:56:39
Válasz #12
Nem elérhető

God Vazzeg


Nálam a vállnál nagyon fontos az intenzitás!
Csinálhatom magamhoz képest nagy súllyal, ha 2-3 perceket pihenek, semmit sem ér!
1, max. 1,5 perces pihenőkkel és pörgős edzéssel tudom jól bedurrantani!
Ami még jó hatással van nekem a vállra, az havonta 1 edzésen az 1kezes, vagy 2kezes nyakból nyomás+ oldalemelés szuperszettben, első gyakorlatokban!
Oldalemelésnél hatványozottan előjön a negatív fázis fontossága!

Én pl oldalemelést simán csinálom alsó csigán is, pont amiatt, hogy a negatív szakasznál a csiga ellen is kell dolgozni, amitől én jobb durranást érzékelek, mint a sima oldalemelésnél.
Ti mit gondoltok, van ennek létjogosultsága ilyen formán felkészülés bármely szakaszában, tekintve, hogy a csigás gyakikat elsősorban a diéta szakaszában alkalmazzák előszeretettel?!...

Van létjogosultsága, én is próbáltam már csigán, és tényleg jobb... Csak nálunk kivitelezhetetlen..  ::)

2009. Szeptember 28. - 11:40:44
Válasz #13
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Sokszor én is 5-6 gyakit csinálok vállra. Szeretem minél több szögből megedzeni az adott izmot. Általában 2 nyomógyakorlat, ez mostanában keretben nyak mögül nyomás, és nyomás egykezesekkel, ezt követi az oldalemelés, majd döntött törzsű oldalemelés és kábeles keresztezés fentről hátsó deltára. De valamikor berakom még pluszba az alsó csigás oldalemelést elölről vagy test mögül.
Régen 3 gyakorlatot csináltam én is, de az elmúlt 1 évben próbálok minél több gyakorlatot beiktatni, és valahogy úgy érzem, működik...legalább is nálam.
A vállam elülső részére soha nem csináltam külön gyakorlatot, mert mindig úgy éreztem, hogy a nyomásoknál úgy is kap, a hátsó meg úgy is le van maradva, igy jobban koncentrálok arra a részre.
Az intenzitás nálam is, mint Gabe pajtásnál, nagy szerepet játszik. A nyomásoknál pihenek 1-1,5 percet, az oldalemeléseknél pedig kb. 30-45 másodpercet.

2009. Szeptember 28. - 11:45:16
Válasz #14
Nem elérhető

Joel


Hát nálam ez nem mükszik Balu,én azt vettem észre ha 5 gyakszival terhelek 1 izmot egyszerűen elfogy és a pihi is 2-3 perc igy tudok csak nagy sulyokkal dolgozni.Annélkül nekem nemér semmit az edzés egyszerűen a kisulytol nemvagyok telt feszes,nekem nem jó.Én ilyen Dorian féle edzések hive vagyok. ;)
Train Hard!
Blood And Guts