2024. Március 29. - 00:54:02
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Táplálék-kiegészítő Hírek  (Megtekintve 10218 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2014. December 05. - 11:16:03
Megtekintve 10218 alkalommal
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Régen nyílt már itt új téma, ezért nyitok egyet csak úgy hobbiból.  ;D

Kezdem először is a humor topikbók áthozott rövid nyitó írással, ami pár az előző hetekben betiltott sport táplálék-kiegészítőkről íródott:

Ezt láttátok?

http://tv2.hu/musoraink/tenyek/162717_fulladasos_halalt_okozhat_a_vitamin.html

Miről szólt pontosan ez a hír:

Most pár napja betiltottak kiegészítőket pl., amiben magnézium-aszpartát van, mert az aszparginsavval kapcsolt magnézium nincs azok között a magnéziumok között, amik táplálék-kiegészítőkben lehetnek, mivel az EU szabályozást készítők olyan lusták és ignoránsak, hogy képtelenek frissíteni a szar összetevőlistájukat, mondjuk havonta.(utoljára frissítve 2009-ben lett azt hiszem) Ezáltal szar elavult összetevőlisták alapján történnek a dolgok az étrendkiegészítőkkel és élelmiszerekkel kapcsolatosan az EU-ban. Ehelyett kiküldik a szerencsétlen ÁNTSZ-es emberkéket, hogy lefoglaljanak, abszolut nevetséges okok miatt, sport célú táplálék-kiegészítőket privát cégeknél, vagy csak kutassanak olyan kiegészítők után, amikben például olyan magnézium van, ami nincs az elavult lehetséges magnéziumok listáján. A végén pedig az lesz a hír a médiában ebből, hogy életveszélyes termékektől mentették meg a fogyasztókat. Elképesztő, hogy a semmittevést és haszontalanságot milyen módon el lehet adni manapság ebben és a többi EU országban.

Visszavonattak most olyan kiegészítőket, amiben arginin-alphaketoglutarát van. Ez az összetevő egy aminosav, amit mindenki ismer: arginin és az a-ketoglutarát összekapcsolva. Az alpha-ketoglutarát egy kitünő antioxidáns, teljesen ternészetes és egyáltalán nem veszélyes emberre jobban mint egy pohár víz. Ha ez az összetevő veszélyes, akkor a levegőt is betilthatják innentől kezdve. Ezt az összetevőt szinte minden edzés-előtti kiegészítőben használták az előző 10 évben és kb. pár 10 milliárd adagot fogyasztottak el belőle a földön máig. Az USA-ban pedig a mai napig több millió ember fogyasztja gond nélkül.

A hírben kiemelik a B3 vitamint(niacin más néven), hogy túl nagy dózis volt belőle a termékben. Mennyi lehetett? 100-200mg/kapszula? Nem több. Én, ezelőtt 15 évvel, volt, hogy 2 hétig 3000mg B3 vitamint/nap beszedtem és semmi bajom nem volt(fokozatosan emelve a napi bevitt mennyiséget). Nagyon sok embert ismertem akik hasonlóan nagy dózisokat szedtek...majd 10 év múlva elér oda a szabályozás, hogy az engedélyezett napi dózis a B3-nál is magasabb lesz, de akkor már senki nem fog emlékezni arra, hogy most "ezek a szerencsétlen ellenőrök mennyi céget szivatnak meg. 500mg B3 vitamin, húúú de veszélyes!  ;D

És sorolhatnám...

Szóval ezek a dolgok úgy vannak előadva az ANTSZ által a médiának, hogy minden magyar ember lássa, hogy micsoda fontos dolog is, amit ezek a semmittevők nap mint nap csinálnak. Egy csomó pénzért természetesen az adófizetők pénzéből.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. December 05. - 11:47:04
Válasz #1
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Egy új érdekes hír. (Remélem, másoknak is érdekes lesz)

Hír a következő címmel jelent meg:

Az amerikai Gyógyszerészeti Intézet félreszámolta a Javasolt Napi Megengedett Beviteli Mennyiséget(RDA) a D-vitaminnal kapcsolatban?

A hírből kiderül, hogy valószínüleg, igen. 2011-ben a Gyógyszerészeti Intézet felemelte a javasolt napi engedélyezett mennyiséget 400 nemzetközi egységről(IU) 600-ra öregebb emberek számára. Ez Magyarországon és Európában évtizedekig kb. csupán 25IU volt.(IU magyarul NE - nemzetközi egység).

2014 október 20-án megjelent egy tudományos dokumentum, melyet két kanadai kutató készített az Alberta Egyetemen: Paul J. Veugelers* and John Paul Ekwaru. Amely "papírban" leírják, hogy hibát követtek el a javasolt engedélyezett beviteli mennyiségek kiszámolásában és ez nagyon komoly egészségügyi gondokat okozhat az emberek számára. (Namost akkor képzeld el, hogy évtizedeken át mit okozhatott a magyar lakosság számára ahol a megengedett mennyiség évtizedekig kb. 25NE volt.) Az említett két kutató most egy normál súlyú ember számára kb. 4000NE-t javasol, ami egyáltalán kielégítő lenne egészségügyi szempontból.

Egy másik tudományos kutatás, 2014 novemberben publikálva, most egy normál súlyú ember számára akár 2-3000NE, egy túlsúlyos ember számára pedig 12-20,000 nemzetközi egységnyi D-vitamint javasol naponta, a legmagasabb tolerálható mennyiséget pedig 20,000 nemzetközi egységben határozza meg naponta.

Az érdekessége ezeknek a híreknek, amit már a nyitó cikkben is említettem, hogy a különböző unintelligens hivatalok és azok emberei mennyire hamis szabályozások szerint dolgoznak és hurcolnak meg cégeket, mint például pár éve bezáratták az összes Lenkei vitamin boltot, stb és több tízezernyi termék forgalmazását tiltották meg mert a termékben szerintük túl sok vitamin volt, az abszolut áltudományos, hamis szabályozások miatt. Több száz milliós, akár milliárdos károkat okozva ezzel cégeknek, emellett azt már "nem is érdemes említeni", hogy milyen károkat okoznak ezzel az emberek egészségében akár évtizedeken át, miközben azt hazudják az embereknek, hogy ők az emberek egészségét védik, az emberek és cégek által befizetett adókból természetesen.

referenciák:
1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4210929/
2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25372709
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2014. December 05. - 12:24:06
Válasz #2
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Napi 5000IU-t fogyasztok, akkor most veszélyben vagyok?  ;D ;D
Vagy véletlenül erősebb lesz az immunrendszerem, és nem kell annyi gyógyszert fogyasztanom, pl. télvíz idején?  :)
És esetleg még a tesztoszteron termelésem is emelkedni fog kicsit?

Ez mind óriási probléma......

A télvíz ideje angolul time of winterwater  ;D?


Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2014. December 05. - 12:37:56
Válasz #3
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
times of winter water, oh yeah  :D

"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"