2024. Március 28. - 23:09:32
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Fekvenyomó edzésterv  (Megtekintve 28626 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2007. November 24. - 22:46:52
Megtekintve 28626 alkalommal
Nem elérhető

ati75


Sziasztok
Fekvenyomó edzéstervvel kapcsolatos tapasztalataitok, ötleteitek érdekelnének. Érdekelne még az erőemelő fekvenyomó technika, illetve annak a kivitelezése is.

2007. November 25. - 10:35:45
Válasz #1
Nem elérhető

Cressler


jaja engem is mert lassan ott tartok ,hogy fele annyival guggolok meg húzok fel mint amennyit nyomok  :-)->
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2007. December 03. - 06:28:52
Válasz #2
Nem elérhető

stirb


Üdv cressler

Te a vadászmester barátom barátja vagy? Csak nem az a srác aki nyert nemrég Szeghalmon?

2008. Február 05. - 11:24:31
Válasz #3
Nem elérhető

Cressler


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 17. - 19:19:41
Válasz #4
Nem elérhető

krisztián


szerintetek ragadt már rám valaki noormális izom???
15 vagyok

2008. Május 27. - 18:35:44
Válasz #5
Nem elérhető

Boresz


Mennyire van értelme,hatása a szűknyomásnak,mind ferde mind döntött padon?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Május 27. - 18:54:02
Válasz #6
Nem elérhető

Johnnyx


Én a tricepsz erősítésére használom és arra nagyon hatásos  @:-) Persze így kissé másabb a végrehajtás, mintha mellre edzenék.
Egyetek zabot!

2008. Május 27. - 19:11:20
Válasz #7
Nem elérhető

Boresz


Én a tricepsz erősítésére használom és arra nagyon hatásos  @:-) Persze így kissé másabb a végrehajtás, mintha mellre edzenék.
Én abszolút nem alkalmazom a szűknyomást,egyáltalán. A tegnapi melledzésen végigmentem 3 padon és tárogattam ,majd peck-deck gép volt a menü. Ma nem az egész mellkasomban volt fájdalom hanem ,közel a mellbimbótól a vállig,nagyon erősen.Ha berakom a programba,először mondjuk minden másokid edzésre akkor a belső részre kezd inkább alakulni a szegycsontnál,ugyi?Amúgy nem készülök hatalmasra nőni,csak egyfajta esztétikusan formált testet összehozni.Kell nekem a szűknyomás?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Május 27. - 19:40:39
Válasz #8
Nem elérhető

Cressler


Mennyire van értelme,hatása a szűknyomásnak,mind ferde mind döntött padon?
Boresz a kérdésed kicsit költői nem?  :-}
Egyrészt ha tricepszre akarod betenni test mellé engedve a könyököt, akkor ugyebár az egyik legjobb tömegnövelő gyakorlat, de ha csinálsz homlokra engedést meg tolódzkodsz is akkor úgy sok a 3 "tömegnövelő" gyakorlat....
HA mellre akarod csinálni akkor szintén függ a melledzés többi gyakorlatától. De mellre is jó gyakorlat.
A ferde meg döntött pados kérdést annyira nem értem, tricepszre negatív padon is szokták csinálni állítólag jobban megdolgoztatja így a tricepszet. Mellre csak egyenesen általában, + padon nem láttam még embert ferdén nyomni asszem ;)
Szóval szerintem a gyakorlat jó, de függ az edzéstervedtől, hogy kell-e bele.  :-OO

The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 27. - 19:54:00
Válasz #9
Nem elérhető

Boresz


Mennyire van értelme,hatása a szűknyomásnak,mind ferde mind döntött padon?
Boresz a kérdésed kicsit költői nem?  :-}
Egyrészt ha tricepszre akarod betenni test mellé engedve a könyököt, akkor ugyebár az egyik legjobb tömegnövelő gyakorlat, de ha csinálsz homlokra engedést meg tolódzkodsz is akkor úgy sok a 3 "tömegnövelő" gyakorlat....
HA mellre akarod csinálni akkor szintén függ a melledzés többi gyakorlatától. De mellre is jó gyakorlat.
A ferde meg döntött pados kérdést annyira nem értem, tricepszre negatív padon is szokták csinálni állítólag jobban megdolgoztatja így a tricepszet. Mellre csak egyenesen általában, + padon nem láttam még embert ferdén nyomni asszem ;)
Szóval szerintem a gyakorlat jó, de függ az edzéstervedtől, hogy kell-e bele.  :-OO


Köszi.
Mellre érdekelne,nem tricepszre. Ha lesz kedvem variálni akkor próba cseresznye.2 esélyes, lesz vagy nem  ;D.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 13. - 15:39:31
Válasz #10

kes

Vendég
Nekem mellre ez az edzésterv jött be.: 1. Nyomás ferdepadon
                                                     2. Nyomás 45 fokos padon
                                                     3. Tárogatás

Nekem nagyon bevállt és már több mint fél éve ezt a tervet használom! Sok sikert!

2008. Június 18. - 18:49:18
Válasz #11

kes

Vendég
Nekem a következő edzésterv vállt be mellre!

1. Fekvenyomás döntött padon
2.  Dekvenyomás 45 fokos padon
3. Tárogatás

2008. Július 10. - 00:19:52
Válasz #12
Nem elérhető

Iron Bear


Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehet fekvenyomásban ugrásszerűen fejlődni? Viszonylag elegendő mennyiségű szénhidrátot és fehérjét fogyasztok, és mégis, 52 kg vagyok, nem tudok hízni, és a saját testsúlyom az, amit 2-3x ki tudok nyomni...ez azért gáz, nem? jó ideje nem fejlődök. Heti 2 alkalommal nyomok fefve. Szeretném még tudni, hogy alsó mellre jó a negatív fekvenyomás? Még milyen gyakorlatot érdemes végezni?
Előre is köszi a segítséget! ˝=/

2008. Július 10. - 01:10:12
Válasz #13
Nem elérhető

Tarot


Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehet fekvenyomásban ugrásszerűen fejlődni? Viszonylag elegendő mennyiségű szénhidrátot és fehérjét fogyasztok, és mégis, 52 kg vagyok, nem tudok hízni, és a saját testsúlyom az, amit 2-3x ki tudok nyomni...ez azért gáz, nem? jó ideje nem fejlődök. Heti 2 alkalommal nyomok fefve. Szeretném még tudni, hogy alsó mellre jó a negatív fekvenyomás? Még milyen gyakorlatot érdemes végezni?
Előre is köszi a segítséget! ˝=/

"Hát a kalóriát nem számolom, de: Reggelire jókora adag zabpehely, különböző felvágottak, sok-sok-sok kenyér, olykor rántotta 5-6 tojásból, gazdagon. Persze, az igazsághoz hozzátartozik, hogy sokszor nincs időm reggelizni, vagy ha tehetem, sokáig szunyálok, és akkor jöhet az ebéd. Na, nélam ez a legvastagabb étkezés. Sok rizst fogyasztok, hallal, csirkével, fehérhússal, főzeléket eszem, és sok tésztát, ez a kedvencem! Ezzel meg kéne, lennie a szénhidrátnak. Du, koraeste, edzés előtt fél csomag túró, vagy fél tányér tejberizs, túrórudi, gyümiturmix a menü, vacsira vagy ua., mint ebédre, csak kevesebb adag, vagy kenyeres kaja. Utána jöhet még csoki, turmix, vagy valami fehérjedús édesség. Elégnek kell lennie, bár így nyáron kevesebbet bírok enni, és gyors az anyagcserém...
Mit ajánlasz, mit kéne másként enni-tenni, kb. 70 kilósra szeretnék megnőni!"

Ez köszönőviszonyban sincs nemhogy a jó, de a megfelelő kajálással sem, kenyér, felvágott nem jó, ahhoz hogy építsd a tested, cseréld le rizsre, húsra (sovány), mérd ki a kajád. Csoki? Ez jó poén volt. :D Szerinted abból mit tudsz beépíteni? Gyors az anyagcseréd? Egyél sokat, de minőségi kaját! 52 kgos vagy, szerintem egy 300-350g rizs, 120g zab, 5-6 tojás meg mondjuk fél kiló csirke fedezné a napi kajád, sok zöldséggel, min.3-4 liter vízzel.
Amúgy gondolj bele, a kajád tök átlagos hétköznapi, hogy építenél ebből valamit ami nem hétköznapi?

Ugrásszerű fejlődés nincs, hacsak nem vagy valami genetikai szuperelite freak, de erre nem sok esélyt látok. Egyél jól, sokat és gyűrd a vasakat. Sok sikert!

2008. Július 10. - 23:37:53
Válasz #14
Nem elérhető

Iron Bear


Ok, köszi!
Még annyit szeretnék tudni, hogy egy ekkora srác , ha NORMÁLISAN kajál, és heti 3-4 alkalommal, tehát rendesen gyötri a vasakat, akkor mekkora súllyal leszek képes fekvenyomni? Ez az 50 kg röhejes számomra, és ami még szerintem gáz, hogy 2-4 kg-ot emelek csak szériaváltáskor...Nagyon remélem, hogy az eddigi lassú fejlődésem oka a helytelen táplálkozás!
Üdv!