2024. Március 28. - 10:17:05
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Régi magyar testépítő bajnokok  (Megtekintve 46860 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Március 25. - 10:38:18
Megtekintve 46860 alkalommal
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Mint tudjuk,az országban már nagyon régóta jelen van a testépítés mint versenysport.
Ezzel egyenesen arányos az is hogy évről évre új nemzeti (esetleg nemzetközi )bajnokokat avattunk,avatunk.
Sok szó eset eddig arról hogy régebben milyen nagy mezőny volt és milyen kiélezett harcok folytak egy esetleges magyar bajnoki címért.
Arról viszont szinte sohasem,hogy ez a nagy mezőny akkor kikből is tevődött össze.
Éppen ezért a későbbiekben Róluk szeretnék ide infókat,kik milyen versenyeket nyertek,a legnagyobb csatákat és hogy ennyi eltelt év után vajon mivel is foglalkozhatnak.
Aki ismer a régi nagy versenyzők közül,írja ide ,külön köszönet annak aki a jelenben is tud róluk valamit.
Úgy gondolom ezzel a topikkal megérdemelnek annyit hogy emlékezzünk rájuk,hiszen abban az időben (sem) volt kolbászból a kerítés és semmivel nem volt könnyebb dolguk a felkészülésben mint a mai nagyoknak...
Csak néhány név előzetesben:

Varga József
Krumpach Zsolt
Kovács KOKO István
Pintér Ferenc
Nagy Tibor
Domonkos Zsolt
Gerőcs Tibor
Kis Péter
Kiss Jenő
Kis Horváth István
Márta György
Kádár Imre
Seregi László

Annyian vannak hogy soha nem érne véget a felsorolás...és Ők még nem is olyan túl régen versenyeztek..
Írjatok ha tudtok .....
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 25. - 10:45:57
Válasz #1
Nem elérhető

sasa


Még egy-két név akiket a régebbi versenyeken láttam és a legjobbak közt voltak.
Németh Gábor /Tanár úr/
Zimmerman Ferenc
Farkas
Vajas

2009. Március 25. - 12:24:42
Válasz #2
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Nemrégiben az Rtl vagy a Tv2 készített Farkas Jánossal riportot, bár az anyagot még nem láttam.
Sajnos abban az időben abszolút nem volt a sportolóknak médiatámogatásuk, csak nagyon minimális.

2009. Március 25. - 13:07:44
Válasz #3
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Tasnádi László a 60-as, 70-es években versenyzett bodybuildingben és fekvenyomásban. Úgy emlékszem talán 1972-ben volt Abszolút Magyar Bajnok testépítésben, a fekvenyomásban pedig 170-180 körül volt a csúcsa.  @:-)

Jelenleg 68-70 éves, remek kondiban van! Minden hétvégén ott van a Fitness 2000-ben, 75 kg körül van és 90 körüli súllyal szériázik fekve!  :-){

Nagyon jóban vagyok vele!  :) Mikor először találkoztam vele, így szólt hozzám: "Te vagy a Németh Pisti az Abszolút Magyar Bajnok?" Mondtam igen, én vagyok, 2004-ben voltam Abszolút Bajnok. Erre ő: "Na szevasz, én meg Tasnádi László vagyok, az 1972-es (azt hiszem) Abszolút Magyar Bajnok!"


 ****:))) ;-oo-; ****:)))
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Március 25. - 13:23:26
Válasz #4
Nem elérhető

izomboy


Én a testépítést csak 2001 körűl kezdtem figyelemmel kisérni, mikor kezdtem az egészet, és visszafelé alig néztem, inkább a jelenbe vagyok jártas.
A felsorolt nevekből legalább 4 ember neve nem is ismerős szégyellem ***, de a topik remek lehetőség hogy bepotóljam a hiányt. ****:))))))

2009. Március 25. - 13:26:59
Válasz #5
Nem elérhető

izomboy



Domonkos Zsolt

Itt az oldala,
http://www.fitness-world.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=90

Magamról:

Domonkos Zsolt vagyok.
Közel 20 éve, 17 éves korom óta foglalkozom a testépítő sporttal. Bár kezdetben csak, mint kiegészítő sportként űztem az erőedzések alkalmával (Judóztam 8 évig), később mégis a sport "szerelmesévé váltam" és 10 évig versenyeztem. Ez idő alatt több mint 40 versenyen indultam, melyek majdnem mindegyikén dobogós helyet szereztem, kezdetben, mint vidéki (Pécsi), később, mint Budapesti (Koko Gym-es) versenyzőként).
Számtalanszor voltam vidékbajnok, 3x magyarbajnok, Európa bajnoki VI. helyezett, és néhányszor nemzetközi versenyek abszolút bajnoka.
Az utóbbi években a testépítést már csak kedvtelésből csinálom heti 3-4 alkalommal,de a sport iránti szeretetem és tiszteletem az óta is töretlen.
Több sportolót sikerült a dobogó valamelyik fokára juttatnom edzőként és tanácsadóként egyaránt.

Egyéb szakmai előéletem

Edzői végzettséggel teremedzőként és személyi trainerként tevékenykedtem.
Fitness üzletet üzemeltettem. (ahol szintén közvetlenül találkoztam az emberek problémáival)
Egy táplálék-kiegészítő család kizárólagos forgalmazója, és a cég társtulajdonosa voltam. (Az én ötleteim alapján készültek a termékek is)
Jónéhány testépítő és fitness versenyt szerveztem és bonyolítottam le.
Jelenleg egy sportszereket gyártó cég tanácsadója vagyok, újságírással foglalkozom és a nevesebb fitness iskolák kűlsős előadójaként oktatom a hallgatókat.


2009. Március 25. - 13:28:56
Válasz #6
Nem elérhető

madinorbi


Én annyit tudok hozzátenni a topikhoz, hogy Miskolc melletti kis faluban születtem és tizenegynéhány évesen a szülőkkel a városban sétálva láttam egy olyan illetőt aki úgy nézett ki mint a barbár fivérekből a srácok, valami hasonló megjegyzést tettem  ;D :D. Később kiderült, hogy ő Gerőcs Tibor volt, ő volt az első élő inspiráció, ilyen óriás izomzatú embert, akkoriban nem sokat lehetett látni.  @:-)
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Március 25. - 13:37:10
Válasz #7
Nem elérhető

lue



2009. Március 25. - 16:10:09
Válasz #8
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Nemrégiben az Rtl vagy a Tv2 készített Farkas Jánossal riportot, bár az anyagot még nem láttam.
Sajnos abban az időben abszolút nem volt a sportolóknak médiatámogatásuk, csak nagyon minimális.

Azt hiszem Sasa egy másik Farkas-ra gondolt.Legalább is gondolom.Ő egy régi magyar bajnok volt..1991-ben pl nehézsúlyban legyőzte Kis Petit.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 25. - 16:17:17
Válasz #9
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Egy versenyzőt különösképpen kiemelnék,kevésbé a mentalitása,sokal inkább a genetikája ,izomgénei miatt.
Ha megkérdezi valaki tőlem hogy ezidáig kit tartok a magyar testépítés első számú és legnagyobb tehetségének,a válaszom:TÓTH FERENC
Tudom ma már Ő sem mond sokaknak semmit,de higgyétek el én edzettem ,készültem vele,messze eddig a legjobb adottságokkal rendelkezik..
Kétszeres junior vb ezüstérem,eb 3.(abban az időben a magyaroktól ez igencsak szokatlan volt).,rengetegszeres magyar bajnok,aki már 18 évesen a magyar body hőskorában sorra győzte le a felnőtt,érettebb versenyzőket.
Sajnos az élete nem úgy alakult,rossz társaságba keveredett és már néhány éve nem tudni róla semmit.
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 25. - 16:17:26
Válasz #10
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Nemrégiben az Rtl vagy a Tv2 készített Farkas Jánossal riportot, bár az anyagot még nem láttam.
Sajnos abban az időben abszolút nem volt a sportolóknak médiatámogatásuk, csak nagyon minimális.

Azt hiszem Sasa egy másik Farkas-ra gondolt.Legalább is gondolom.Ő egy régi magyar bajnok volt..1991-ben pl nehézsúlyban legyőzte Kis Petit.

 ;)

Farkas Sándor

2009. Március 25. - 16:24:47
Válasz #11
Nem elérhető

hamiklos


Egy versenyzőt különösképpen kiemelnék,kevésbé a mentalitása,sokal inkább a genetikája ,izomgénei miatt.
Ha megkérdezi valaki tőlem hogy ezidáig kit tartok a magyar testépítés első számú és legnagyobb tehetségének,a válaszom:TÓTH FERENC
Tudom ma már Ő sem mond sokaknak semmit,de higgyétek el én edzettem ,készültem vele,messze eddig a legjobb adottságokkal rendelkezik..
Kétszeres junior vb ezüstérem,eb 3.(abban az időben a magyaroktól ez igencsak szokatlan volt).,rengetegszeres magyar bajnok,aki már 18 évesen a magyar body hőskorában sorra győzte le a felnőtt,érettebb versenyzőket.
Sajnos az élete nem úgy alakult,rossz társaságba keveredett és már néhány éve nem tudni róla semmit.

esetleg egy fotó van róla?  :-){

2009. Március 25. - 16:24:55
Válasz #12
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Kardos Lajos....
Ő is a 90-es évek egyik meghatározója volt.
Lajossal együtt laktam 1 évet,nem egyszerű vehemenciával tudott edzeni.Hozzá hasonló elszántságot és akaraterőt ritkán láttam,ráadásul erős is volt mint a bivaly.
Aztán a Koko Gym-ben ismét összetalálkoztunk,együtt edzettünk,készültünk.Jöttek neki is ,nekem is a sikerek.
Volt EB 3.,4.és sokszoros magyar bajnok,közben átigazolt a Fitness 2000-be.
Aztán egy "rossz" üzleti vállalkozásba kezdett,ez megsínylette a testépítő karrierjét és 1995-ben a vb-n nem került a 15 közé,mjd abahagyta a versenyzést.Jelenleg a Fitness 2000-ben edzeget heti 1-2 alkalommal,de a formája még ma is irígylésre méltó
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 25. - 16:26:09
Válasz #13
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Keresem majd a fotókat és teszek is fel,Sztereo azért látom segít...nyomjad..
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Március 25. - 16:26:33
Válasz #14
Nem elérhető

lue