2024. Március 28. - 23:29:32
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Saját étrendem - vélemények érdekelnének.  (Megtekintve 6633 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Október 30. - 18:56:28
Megtekintve 6633 alkalommal
Nem elérhető

Isti626


Sziasztok
Körülbelül 1 éve fejeztem be az edzést, előtte egy évig heti 3-4 alkalommal jártam, nem volt komolyabb étrendem, de mindig próbáltam odafigyelni mit eszek.
Most újra kezdem heti 4 alkalommal járok majd terembe a maradék 3 napon futni megyek.
Van kb 10-15 kiló feleslegem ezt szeretném először leadni, utóbbi pár napban sokat olvasgattam a neten, de nem igazán találtam megfelelő étrendet, a háromnegyede csirkemellel és egyéb olyan kajákkal, amiket "bonyolultabb" megcsinálni van tele, tudom,hogy jó, de sajnos nincs időm/kedvem annyit főzőcskézni, persze néha belefér,de ismerem magam, nem fogok minden nap csinálni. Iskolába járok, 3ra érek az edzőterembe, fél 6-ra haza.
Étrend tervem:
6:30 Reggeli: zabpehely
Iskola: gyümölcs, joghurt, szendvics(barnakenyér,csirkemellsonka,tojás,saláta)
2:30 Edzés előtt fél órával:  2 tojás, gyümölcs
4:30 Edzés után: fehérje(...... 100% Whey Protein Professional), műzliszelet
5:30 1 tojás, brokkoli, Hal vagy csirkemell
6:30 sovány túró,  gyümölcs
7:30 fehérje(...... 100% Whey Protein Professional)

Edzéstervem nagyvonalakban:
Hétfő:Mell,bicepsz
Kedd: láb,has
Csütörtök: Hát,tricepsz
Szombat: Váll, csukja, alkar(?)

Igazából nemigazán tudtam,hogy az alkart hova illesszem be.
A véleményetekre, tanácsaitokra lennék kíváncsi mit kéne még beletennem, esetleg mit kéne kivennem belőle(vagy esetleg jó ?).
Légyszi kíméljetek a "barátok a google" és hasonló okosságoktól.
Köszönettel István

ui: és milyen gyümölcsöt ajánlotok?

2010. Október 30. - 19:14:25
Válasz #1
Nem elérhető

zotja


Edzés előtt egyél vmi masszívabbat :) Vmilyen fehér hús-és rizs,krumpli,tészta..Tojásból is nyugodtan ehetsz akár 6-8 egyszerre..persze abból max 2 sárgája :) Edzés utáni turmixodba tegyél szőlőcukrot v. maltodextrint. Edzés utáni szilárd étkezésed is tartalmazzon szénhidrátot,hirtelen ennyi :)


De jó lenne ha leírnád a súlyod,mert az alapján kell belőni a szénhidrát és fehérje szükségleted,(+jó zsírok)
Mindenképp több fehérje kell ha fogyni akarsz,a dzsuva kaját felejtsd el,joghurt pl.

Ja és főzz magadra,mert így nem lesz jó,hogy szendvicsen élsz,
naponta félórád csak van magadra és a kajádra..:)

2010. November 08. - 10:19:57
Válasz #2
Nem elérhető

Pakker