2024. Március 29. - 14:09:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HCG a kúra után? és más fontos dolgok az utókúrában...  (Megtekintve 442632 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2017. Február 09. - 17:20:35
Válasz #1425
Nem elérhető

tomistarrr


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mégpedig december elején, azaz bő két hónapja hagytam abba egy 15 hetes deca(500mg/hét)+winstrol depot(50mg két naponta) kúrát.
Kúra közben nem ment egyéb, csak sok vitamin, ásványi anyag, máriatövis és természetesen sok fehérje.
A levezetést az utolsó injekció után két héttel kezdtem, ami annyiból állt : 5000NE HCG(Pregnyl) majd egy hétre rá még egy 5000NE HCG. Valamint az első HCG utáni naptól 5 napon keresztül napi egy szem 50mg Clostylbegyt, majd 5 nap szünet és megint 5 szem Clostyl.
Kicsit keveseltem, de a "mentorom"-ban bízva így csináltam.
Most, hogy eltelt két hónap, úgy érzem, hogy valami nem oké...a heréimet kisebbnek érzem, a vállaimon napi szinten alakul ki 1-1 pattanás és a libidóm is maximum közepesnek mondható. Ezen kívül folyamatosan csökken a súlyom...a feljött 6 kg-ból(+a testzsírcsökkenésből adódóan is lehet még kb.+2 kg) már 3-3,5kg elveszett, pedig fehérje ugyan annyi(3g/tskg) és valamivel több CH-t is eszem mint a kúra alatt.

Mit tanácsolnátok? Adjak még be 1-2-3 5000NE HCG-t, szedjek mellé Nolvadex-et? Vagy csak az utóbbit? Vagy menjek el először egy vérvételre és nézessem meg a hormonszintjeimet? Melyeket érdemes?...Tesztoszteron, ösztradiol, LH és FSH?

A segítséget előre is köszönöm!

2017. Február 10. - 14:01:06
Válasz #1426
Nem elérhető

G


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mégpedig december elején, azaz bő két hónapja hagytam abba egy 15 hetes deca(500mg/hét)+winstrol depot(50mg két naponta) kúrát.
Kúra közben nem ment egyéb, csak sok vitamin, ásványi anyag, máriatövis és természetesen sok fehérje.
A levezetést az utolsó injekció után két héttel kezdtem, ami annyiból állt : 5000NE HCG(Pregnyl) majd egy hétre rá még egy 5000NE HCG. Valamint az első HCG utáni naptól 5 napon keresztül napi egy szem 50mg Clostylbegyt, majd 5 nap szünet és megint 5 szem Clostyl.
Kicsit keveseltem, de a "mentorom"-ban bízva így csináltam.
Most, hogy eltelt két hónap, úgy érzem, hogy valami nem oké...a heréimet kisebbnek érzem, a vállaimon napi szinten alakul ki 1-1 pattanás és a libidóm is maximum közepesnek mondható. Ezen kívül folyamatosan csökken a súlyom...a feljött 6 kg-ból(+a testzsírcsökkenésből adódóan is lehet még kb.+2 kg) már 3-3,5kg elveszett, pedig fehérje ugyan annyi(3g/tskg) és valamivel több CH-t is eszem mint a kúra alatt.

Mit tanácsolnátok? Adjak még be 1-2-3 5000NE HCG-t, szedjek mellé Nolvadex-et? Vagy csak az utóbbit? Vagy menjek el először egy vérvételre és nézessem meg a hormonszintjeimet? Melyeket érdemes?...Tesztoszteron, ösztradiol, LH és FSH?

A segítséget előre is köszönöm!

Hát én a "mentorod"  ezentúl inkább hanyagolnám...egy hónap után a deca  kb most ürül ki még teljesen,  nézess hormonszintet mindenképpen LH,FSH, tesztoszteron, ösztrogén, prolaktin (van rá esély hogy a deca miatt a prolaktin lesz a gond).Ha úgy gondolod akkor meg HCG 250 NE 3 naponta két hétig, közben aromasin(én ezt ajánlanám),arimidex vagy letrozol aromatáz gátlónak meg nolvadex szerintem elég max 10 mg és ha magas a prolaktin akkor cabergolin vagy pramipexol.

2017. Február 10. - 14:46:25
Válasz #1427
Nem elérhető

tomistarrr


Köszönöm!

Már kértem is időpontot, bemásolom majd az értékeket, és akkor annak függvényében kérnék még egyszer javaslatot a dolog kezelésére. Így látatlanban, érzésre, nem akarok ész nélkül mindent elkezdeni szedni. De például proklatin-t nem kértem volna, ha most nem mondod.

Anno igyekeztem jól utánaolvasni a témának különböző oldalakon, erre a fórumra sajnos akkor nem leltem rá :/.., és a deca nem tűnt olyan káros választásnak...így utólag nem gondolom, hogy még egyszer e mellett az anyag mellett döntenék, ha egyáltalán még bele vágok valaha. Mindenesetre most még 2-3 hónapot biztosan hagyok időt regenerálódásra.
Ti mit gondoltok, egy Sustanon+Proviron+Winstrol+közben kevés hCG, majd levezetésként nagyobb dózisú hCG+Nolvadex okosabb választás lenne, ha jól csinálja az ember?

Illetve több éves hozzászólásokban olvastam egy "Gaspari Novedex" kiegészítőről, ami segít az LH szintet valamelyest megtartani a kúra során, viszont ahogy látom nem kapható... Van esetleg ennek megfelelő termék most a piacon?


2017. Február 11. - 19:13:46
Válasz #1428
Nem elérhető

G


Köszönöm!

Már kértem is időpontot, bemásolom majd az értékeket, és akkor annak függvényében kérnék még egyszer javaslatot a dolog kezelésére. Így látatlanban, érzésre, nem akarok ész nélkül mindent elkezdeni szedni. De például proklatin-t nem kértem volna, ha most nem mondod.

Anno igyekeztem jól utánaolvasni a témának különböző oldalakon, erre a fórumra sajnos akkor nem leltem rá :/.., és a deca nem tűnt olyan káros választásnak...így utólag nem gondolom, hogy még egyszer e mellett az anyag mellett döntenék, ha egyáltalán még bele vágok valaha. Mindenesetre most még 2-3 hónapot biztosan hagyok időt regenerálódásra.
Ti mit gondoltok, egy Sustanon+Proviron+Winstrol+közben kevés hCG, majd levezetésként nagyobb dózisú hCG+Nolvadex okosabb választás lenne, ha jól csinálja az ember?

Illetve több éves hozzászólásokban olvastam egy "Gaspari Novedex" kiegészítőről, ami segít az LH szintet valamelyest megtartani a kúra során, viszont ahogy látom nem kapható... Van esetleg ennek megfelelő termék most a piacon?

A deca, npp, tren mind progeszteron származék így egyből lelövik a saját tesztoszteron termelést szóval pont nem enyhe dolgok ezek, a decának hátránya a hosszú ürülési idő szóval kb mostanra ürül ki nálad és zsírban raktározódik szóval hónapok múlva egy diéta alkalmával is előjöhetnek a prolaktin mellékhatások.
Én mindig preferálnám a rövid észtereket főleg hobbi szinten könnyebb az egyenletes hormonszintet tartani ezért kevesebb mellékhatás, gyors ürülés, szóval inkább propionát mint susta, ha proviront a DHT hatása miatt akarod szedni akkor ok(vagy masteron helyette ha ilyen célból) de gondolom aromatáz gátlónak szednéd akkor inkább aromasin, wini okés, ha kúra közben megy a HCG nem kell nagyobb dózis utána se.
ATD-t netről tudsz rendelni az volt a fő hatóanyaga a novadexnek

2017. Február 14. - 01:40:31
Válasz #1429
Nem elérhető

kemi


Köszönöm!

Már kértem is időpontot, bemásolom majd az értékeket, és akkor annak függvényében kérnék még egyszer javaslatot a dolog kezelésére. Így látatlanban, érzésre, nem akarok ész nélkül mindent elkezdeni szedni. De például proklatin-t nem kértem volna, ha most nem mondod.

Anno igyekeztem jól utánaolvasni a témának különböző oldalakon, erre a fórumra sajnos akkor nem leltem rá :/.., és a deca nem tűnt olyan káros választásnak...így utólag nem gondolom, hogy még egyszer e mellett az anyag mellett döntenék, ha egyáltalán még bele vágok valaha. Mindenesetre most még 2-3 hónapot biztosan hagyok időt regenerálódásra.
Ti mit gondoltok, egy Sustanon+Proviron+Winstrol+közben kevés hCG, majd levezetésként nagyobb dózisú hCG+Nolvadex okosabb választás lenne, ha jól csinálja az ember?

Illetve több éves hozzászólásokban olvastam egy "Gaspari Novedex" kiegészítőről, ami segít az LH szintet valamelyest megtartani a kúra során, viszont ahogy látom nem kapható... Van esetleg ennek megfelelő termék most a piacon?

Nem tudom hány éves vagy, de ha 40+ akkor kezdj el nyomni tesztót és HCG-t, vagy HCG ahogy fent írták+triptro. Nekem bejött.

2017. Február 20. - 16:03:12
Válasz #1430
Nem elérhető

tomistarrr


Sziasztok!

Megjöttek az eredmények :

Luteinizáló hormon : <0,10 IU/l          1,14 - 8,75 Valid
Follikulust stimuláló h: <0,10 IU/l        0,30 - 11,10 Valid
Ösztradiol : 158,0 pmol/L                    < 205,5 Valid
Totál tesztoszteron : 9,120 nmol/l      5,550 - 25,170 Valid
Prolactin : 119,00 mIU/l                      53,00 - 360,00 Valid

Lehetséges ez, hogy gyakorlatilag nulla mind az LH, mind az FSH szintem?? Mit tanácsoltok, mivel lehetne helyre hozni?
"G" által leírt 250IU HCG 3 naponta 2 hétig, mellé E vitamin 1000IU/nap. Vagy tovább kellene?
Valamint Aromasin 25mg/nap és Zitazonium 10mg/nap ... ezeket meddig? És kell-e egyáltalán Aromasin?...mert ahogy olvastam a Zita(Nolvadex) az, ami LH és FSH stimuláns...

Kérdezném még, hogy az Athletic Xtreme - Advanced PCT esetleg segíthet-e még valamit?

Illetve a "triptro" alatt mi értendő? ... nem találok ilyet egyik topicban sem...

Amúgy 37 éves vagyok, ez volt az első kúrám, és Elite Deca 250 és Elite Stana 80 ment 15 hétig (Hogy miért ennyi ideig, és miért ezeket?! A válasz az, mert egy számomra hitelesnek tűnő emberre hallgattam...utólag már hiába vagyok okosabb, magamnak csináltam. Az egyetlen amit tehetek, hogy ezt megpróbálom helyre hozni, aztán ha lesz újabb kúra, azt már sokkal átgondoltabban csinálom.)

...és még annyi, hogy érdemes lett volna progreszteron értéket is nézetni, vagy az mellékes jelen esetben?

2017. Február 21. - 20:36:07
Válasz #1431
Nem elérhető

G


Sziasztok!

Megjöttek az eredmények :

Luteinizáló hormon : <0,10 IU/l          1,14 - 8,75 Valid
Follikulust stimuláló h: <0,10 IU/l        0,30 - 11,10 Valid
Ösztradiol : 158,0 pmol/L                    < 205,5 Valid
Totál tesztoszteron : 9,120 nmol/l      5,550 - 25,170 Valid
Prolactin : 119,00 mIU/l                      53,00 - 360,00 Valid

Lehetséges ez, hogy gyakorlatilag nulla mind az LH, mind az FSH szintem?? Mit tanácsoltok, mivel lehetne helyre hozni?
"G" által leírt 250IU HCG 3 naponta 2 hétig, mellé E vitamin 1000IU/nap. Vagy tovább kellene?
Valamint Aromasin 25mg/nap és Zitazonium 10mg/nap ... ezeket meddig? És kell-e egyáltalán Aromasin?...mert ahogy olvastam a Zita(Nolvadex) az, ami LH és FSH stimuláns...

Kérdezném még, hogy az Athletic Xtreme - Advanced PCT esetleg segíthet-e még valamit?

Illetve a "triptro" alatt mi értendő? ... nem találok ilyet egyik topicban sem...

Amúgy 37 éves vagyok, ez volt az első kúrám, és Elite Deca 250 és Elite Stana 80 ment 15 hétig (Hogy miért ennyi ideig, és miért ezeket?! A válasz az, mert egy számomra hitelesnek tűnő emberre hallgattam...utólag már hiába vagyok okosabb, magamnak csináltam. Az egyetlen amit tehetek, hogy ezt megpróbálom helyre hozni, aztán ha lesz újabb kúra, azt már sokkal átgondoltabban csinálom.)

...és még annyi, hogy érdemes lett volna progreszteron értéket is nézetni, vagy az mellékes jelen esetben?

Lehetséges a közel 0 LH, FSH szint mivel a deca (és a tren) progeszteron származék ezek egyből lelövik a saját tesztoszteron termelést főleg 15 hétig... meg amikor a HCG-t használtad még bőven nem ürült ki a deca... HCG úgy ahogy leírtam közben már mehet az aromasin (4 hét) mivel így megakadályozza az aromatizációt szerintem kezdésnek 12,5 mg minden másnap vagy minden nap elég lesz ezt érzed majd ha  érzékeny a melled növeld a dózist nolva (4-6 hét) 10 mg bőven elég, 1000 IU E vitamin 3 hétig, HCG után mehet DHEA meg vmi növényi tesztó fokozó.
Triptorelin-ről volt szó egy GnRH analóg peptid erről nem tudok nyilatkozni van aki használja és bejön neki régebben Efit teljesen feleslegesnek akár veszélyesnek is tartotta...
Persze ártani nem ártott volna nézetni még egy plusz infó lett volna  esetleg 250-500 mg L-dopát szedhetsz még vagy ha vmi komolyabbat akarsz akkor cabergolin
Amúgy nem akarlak elkeseríteni de láttam olyan tanulmányt ahogy egy 250 mg-os deca után fél év volt a teljes hormonális regeneráció..


2017. Február 21. - 21:03:46
Válasz #1432
Nem elérhető

G


 Triptorelin-re még, nem javaslom és ez abszolút elméleti "tanács" 100 mcg egyszer ha mégis használnád

2017. Február 21. - 21:47:35
Válasz #1433
Nem elérhető

tomistarrr


Igen, rögtön rákerestem, és az alábbit írják :

"A triptorelint egy természetes gonadotropin rilizing hormon (GnRH) szintetikus analógja. A GnRH szabályozza a nemi hormonok felszabadulását ((luteinizáló hormon (LH) és follikulus stimuláló hormon (FSH)). A triptorelin a GnRH hatását gátolja, és így csökkenti az LH és FSH szintjét. Ennek eredményeképpen nem jön létre az idő előtti peteérés."

Ergo, ha jól értelmezem és igaz, amit leírtak, akkor ez pont ellentétes hatást vált ki, mint amit szeretnék.

G : írtam privát üzenetet, ha nem preferálod, akkor bemásolom ide nyilvánosba is  :)


2017. Február 22. - 09:54:18
Válasz #1434
Nem elérhető

late145


Sziasztok!

Megjöttek az eredmények :

Luteinizáló hormon : <0,10 IU/l          1,14 - 8,75 Valid
Follikulust stimuláló h: <0,10 IU/l        0,30 - 11,10 Valid
Ösztradiol : 158,0 pmol/L                    < 205,5 Valid
Totál tesztoszteron : 9,120 nmol/l      5,550 - 25,170 Valid
Prolactin : 119,00 mIU/l                      53,00 - 360,00 Valid

Lehetséges ez, hogy gyakorlatilag nulla mind az LH, mind az FSH szintem?? Mit tanácsoltok, mivel lehetne helyre hozni?
"G" által leírt 250IU HCG 3 naponta 2 hétig, mellé E vitamin 1000IU/nap. Vagy tovább kellene?
Valamint Aromasin 25mg/nap és Zitazonium 10mg/nap ... ezeket meddig? És kell-e egyáltalán Aromasin?...mert ahogy olvastam a Zita(Nolvadex) az, ami LH és FSH stimuláns...

Kérdezném még, hogy az Athletic Xtreme - Advanced PCT esetleg segíthet-e még valamit?

Illetve a "triptro" alatt mi értendő? ... nem találok ilyet egyik topicban sem...

Amúgy 37 éves vagyok, ez volt az első kúrám, és Elite Deca 250 és Elite Stana 80 ment 15 hétig (Hogy miért ennyi ideig, és miért ezeket?! A válasz az, mert egy számomra hitelesnek tűnő emberre hallgattam...utólag már hiába vagyok okosabb, magamnak csináltam. Az egyetlen amit tehetek, hogy ezt megpróbálom helyre hozni, aztán ha lesz újabb kúra, azt már sokkal átgondoltabban csinálom.)

...és még annyi, hogy érdemes lett volna progreszteron értéket is nézetni, vagy az mellékes jelen esetben?

Lehetséges a közel 0 LH, FSH szint mivel a deca (és a tren) progeszteron származék ezek egyből lelövik a saját tesztoszteron termelést főleg 15 hétig... meg amikor a HCG-t használtad még bőven nem ürült ki a deca... HCG úgy ahogy leírtam közben már mehet az aromasin (4 hét) mivel így megakadályozza az aromatizációt szerintem kezdésnek 12,5 mg minden másnap vagy minden nap elég lesz ezt érzed majd ha  érzékeny a melled növeld a dózist nolva (4-6 hét) 10 mg bőven elég, 1000 IU E vitamin 3 hétig, HCG után mehet DHEA meg vmi növényi tesztó fokozó.
Triptorelin-ről volt szó egy GnRH analóg peptid erről nem tudok nyilatkozni van aki használja és bejön neki régebben Efit teljesen feleslegesnek akár veszélyesnek is tartotta...
Persze ártani nem ártott volna nézetni még egy plusz infó lett volna  esetleg 250-500 mg L-dopát szedhetsz még vagy ha vmi komolyabbat akarsz akkor cabergolin
Amúgy nem akarlak elkeseríteni de láttam olyan tanulmányt ahogy egy 250 mg-os deca után fél év volt a teljes hormonális regeneráció..
Nekem lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Minek kell aromasin ? Miért aromatizálni a tesztoszteron ? Főleg nolva mellett...

2017. Február 22. - 15:35:40
Válasz #1435
Nem elérhető

tomistarrr


Az alábbi linken van egy jó írás, ez szerintem választ ad, hogy mit miért :

http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1288.45

Tehát az utólagos helyreállító kúrám az alábbiak szerint nézne ki, ha esetleg más is belefutna hasonlóba...

1.hét : hCG     E vitamin     Aromasin                   Zitazonium
2.hét : hCG     E vitamin     Aromasin                   Zitazonium
3.hét :             E vitamin     Aromasin     DHEA     Zitazonium
4.hét :                                Aromasin     DHEA     Zitazonium
5.hét :                                                    DHEA     Zitazonium
6.hét :                                                    DHEA     Zitazonium


Adagok :
hCG = 250NE/3 nap
E vitamin = 1000NE/nap
Aromasin = 12,5mg/nap
DHEA = 200/100mg/nap
Zitazonium = 10mg/nap

Esetleg valami bevált természetes tesztó fokozót tudtok ajánlani? Én csak a tribulus-t és a DAA-t ismerem, de nem olvastam jó véleményeket ezekről itt a fórumban. A régi kommentek között fellelhető, jónak mondott termékeket pedig már nem kapni :/

2017. Február 25. - 19:45:55
Válasz #1436
Nem elérhető

late145


Testo Punch-ot tudom javasolni,1,5x adagban.
Cikket átfutottam nem találtam meg a választ,majd elolvasom ha lesz egy kis időm.

2017. Március 14. - 11:50:02
Válasz #1437
Nem elérhető

tomistarrr


Sziasztok!

A fentebb leírt utólagos helyreállítás megkezdése előtt csináltattam még egy vérvizsgálatot, melynek értékeit most kaptam meg :

LH                     <0,4     U/l          1,7-8,6
FSH                   0,10     U/l          1,5-12,4
Testoszteron     18,3     nmol/l     8,6-29,0
Progreszteron   1,4       nmol/l     0,7-4,3
Prolaktin            12,7     ng/ml     4,04-15,2

Hogy lehet a tesztoszteron szintem normális, miközben az LH és FSH gyakorlatilag nulla?! Meg tudja ezt magyarázni valaki nekem?

2017. Március 15. - 12:14:46
Válasz #1438
Nem elérhető

kemi


Sziasztok!

A fentebb leírt utólagos helyreállítás megkezdése előtt csináltattam még egy vérvizsgálatot, melynek értékeit most kaptam meg :

LH                     <0,4     U/l          1,7-8,6
FSH                   0,10     U/l          1,5-12,4
Testoszteron     18,3     nmol/l     8,6-29,0
Progreszteron   1,4       nmol/l     0,7-4,3
Prolaktin            12,7     ng/ml     4,04-15,2

Hogy lehet a tesztoszteron szintem normális, miközben az LH és FSH gyakorlatilag nulla?! Meg tudja ezt magyarázni valaki nekem?

az orvost próbáltad már?

2017. Március 15. - 17:33:10
Válasz #1439
Nem elérhető

tomistarrr


Azt nem...de az lesz, ha nem fog változni a dolog... :/

Csak egyszerűen nem értem, ellent mond az eddig olvasottaknak, mivel a herék csak LH hatására termelnek ugyebár tesztoszteront. S mivel kívülről nem viszek be és így is normális, sőt a legutóbbi érték duplája...nem értem...
Semmi teszto fokozót sem szedek.