2024. Március 28. - 10:16:26
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Szálkásítani szeretnék  (Megtekintve 9376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2015. Április 23. - 16:58:17
Megtekintve 9376 alkalommal
Nem elérhető

Elefanti


Sziasztok!
15 éves, 178 cm, 94 kg vagyok. Testzsírom 25%. A célom 10-15% környéki testzsír elérése lenne. Edzeni saját testsúlyos edzéssel fogok, és aerob edzésként biciklizni fogok. Összeállítottam magamnak egy étrendet, amit a linken láthattok. Szerintetek ez jó ahhoz, hogy a fejlődésben lévő szervezetben ne tegyen kárt, viszont minimális izomvesztéssel elérjem a kívánt testzsírszázalékot? Nem lesz gond belőle, ha mindennap ugyanezt fogom enni? Egyébként annál a testzsírnál már látszódnának a hasamon, mellemen a kockák?
http://i60.tinypic.com/e7fr6t.png

2015. Április 23. - 20:53:28
Válasz #1
Nem elérhető

kemi


Szia

Nincs cukros cerbonas muzlis szar
Nincs szendvics
Nincs tojassargaja max 1 db
Nincs rizs

Ok

Van lenmagolaj
Van salata vag kigyoubirka vagy ami izlik
Van basmatirizs vagy bab, gersli, zabpehely, esetleg teljes kiőrlésű tészta(kenyér) ezek nagy része atbaszas es csak szinezve van barnara uh ink hagyd
Csirke/pulykamell, tengeri hal párova cukros fűszer nélkül

Napi 50g ch sztem elég, olajbòl 15-20 g pl jegsalira (imadom)

Éhgyomorra kardiozz fontos! Semmit ne egyel elotte! Es feszitsd a segged/labad kardio kozben olyan intenzitas mellett amit meg birsz feszitett seggel. Ha nem tudsz reggel akkor egybol edzes utan turmix/kaja szigoruan csak utana!!

Napi 3+ liter viz

2015. Április 24. - 07:07:23
Válasz #2
Nem elérhető

Elefanti


Szia :)
Köszi a segítséget. Sajnos mivel iskolás vagyok, ezért a szendvicset és a müzlit nem tudom kihagyni, esetleg csak a müzlit. Reggeli előtt nem tudok edzeni, csak ha hazajöttem az iskolából. A tojás akkor marad napi 1, és a barna rizset lecserélem basmatira. És aerob biciklizés nem jó heti 3-4 alkalommal edzés mellett a kardió helyett? Ezek mellett még lehet szálkásodni?

2015. Április 24. - 08:40:45
Válasz #3
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
"Napi 50g ch sztem elég, olajbòl 15-20 g pl jegsalira (imadom)"

Azért ezt ne egyből, fokozatosan, mert nem tudsz ehhez hozzászokni 1 nap alatt.

Nem a tojássárgája az ellenség, leginkább a szénhidrát, amikor fogyok én is azt csökkentem, fogytam én már úgy simán tíz kilót is, hogy napi 6-7 egész tojás ment.

Edzés + kardió ez lelkiismeretesen legyen meg mindig. A szénhidrátot meg fokozatosan csökkentsd, mert meg fogsz vadulni az éhségtől  ;), szokni kell.
 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2015. Április 24. - 13:32:09
Válasz #4
Nem elérhető

Elefanti


200g ch kezdésnek elég lesz? És a kardió az nem az izmot bontja? Mert olyat olvastam, hogy az aerob a zsírt, a kardió már az izmot bontja. Egyébként pl. milyen mozgás számít kardiónak? Mondjuk ez annak számít?:
https://www.youtube.com/watch?v=pJyoBO08t0E

2015. Április 24. - 14:56:19
Válasz #5
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ha megfelelő mennyiségű fehérjét fogyasztasz (nem 300g-ra gondolok, egy naturálnál az felesleges mennyiség, ha mást mondanak f.szság  O0), és súlyzós edzéseket is csinálsz (vagy saját testsúlyos gyakorlatokat, gondolok itt a különböző húzódzkodásokra, tolódzkodás, stb.), akkor nem izmot fog bontani a kardió, kivéve, ha túlzásba viszed, ha minden nap lefutsz egy félmaratont, az már izmot bont  ;D.
Kardio a gyaloglás, itt nem a lassú sétálásra gondolok, hanem a relatív erőltetettebb tempójú gyaloglásra, futás, úszás, kerékpár, kosárlabda, stb. Ezek nem fognak izmot építeni, de a zsírégetésbe segítenek. Én pl. 14 éves koromban 4 hónap alatt leadtam kb. 10-12 kilót úgy, hogy fogalmam sem volt semmiről, csak sportoltam, lejártam akkor egy évet konditerembe, futottam, kosaraztam (azt mondjuk 15 évet  :D). Főleg a testzsírtól szabadultam meg, utána sokkal jobban éreztem magam a bőrömben. Semmiféle tanácsot nem kaptam, ja de, annyit, hogy menj le gyúrni  :D, illetve semmiféle étkezési stratégiám nem volt. Persze akkor még internet sem volt  ;). Kezd el, egyél több fehérjét (majd megundorodsz tőle  ;D), kevesebb szénhidrátot, és eddz, először nyilván konditeremben, mert a saját súlyos dolgokhoz komolyabb erőnlét kell. Szerintem egyenlőre elég ennyi.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2015. Április 24. - 14:58:38
Válasz #6
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
200g ch kezdésnek elég lesz? És a kardió az nem az izmot bontja? Mert olyat olvastam, hogy az aerob a zsírt, a kardió már az izmot bontja. Egyébként pl. milyen mozgás számít kardiónak? Mondjuk ez annak számít?:
https://www.youtube.com/watch?v=pJyoBO08t0E
Gondolom nem fogod minden nap méregetni, ez inkább versenyzői szinten fontos. Aki meg így él meg is érdemli, méregessen élete végéig  /7%.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2015. Április 24. - 15:01:46
Válasz #7
Nem elérhető

kemi


Szia :)
Köszi a segítséget. Sajnos mivel iskolás vagyok, ezért a szendvicset és a müzlit nem tudom kihagyni, esetleg csak a müzlit. Reggeli előtt nem tudok edzeni, csak ha hazajöttem az iskolából. A tojás akkor marad napi 1, és a barna rizset lecserélem basmatira. És aerob biciklizés nem jó heti 3-4 alkalommal edzés mellett a kardió helyett? Ezek mellett még lehet szálkásodni?

miért ne lehetne? persze anyagi lehetőságektől függ, de ha anyukád tud készíteni neked csirkemellet a megfelelő körettel akkor már csak el kell dobozolnod
gondolom 2-3 tanóra után 10 perc alatt tudsz is enni, persze nem lehet mindig perfekt a nap, de törekedni kell rá
én is ettem már pl WC-ben elbújva :D

Pistinek amúgy igaza van, nem tudom mennyit eszel/ettél eddig, nehéz hozzászokni a kevés CH-hoz, fokozatosan csökkentsd
amúgy a kaja/testsúlykg-ot a szárazizom tömegből kellene számolni, ha pl egy csaj 95-kg és nem Miss O., hanem gecire elhízott, akkor nyilván nem kell neki 400g fehérje :D

2015. Április 24. - 15:16:27
Válasz #8
Nem elérhető

kemi


bodyban a kardio=aerob :D legalább is az angol nyelvben

2015. Április 24. - 15:46:00
Válasz #9
Nem elérhető

Elefanti


Lényegében mindennap ugyanazt szeretném enni, mint ami a linken van. Megunni nem fogom. Más hátránya, vagy valami következménye lehet annak, ha mindennap ugyanazt enném?
Egyébként nemrég volt testzsírmérés, 25%-os voltam, és a műszer azt mutatta, hogy 60kg izom van rajtam (súlyom 94 kg). Akkor most a fehérje: 2*tskg, szénhidrát: 2*tskg, zsír:0,5*tskg-ot a 60kg-mal vagy a 94kg-mal kell számolni?
Az edzésnél pedig a fegyencedzés, fittzóna gyakorlatait akarom ötvözni. (például a húzódzkodás nem nagyon megy, ezért helyette kezdetben evezést fogok csinálni, meg a fegyencedzés kezdő hátedzését). Szerintetek ez így jó lenne?

2015. Április 24. - 16:41:57
Válasz #10
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ha meg tudod oldani 130-150g fehérje bőven elég lesz, azért ehhez is enni kell párszor egy nap  ;). Ennél egyenlőre nincs szükséged többre.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2015. Április 24. - 16:48:04
Válasz #11
Nem elérhető

Elefanti


Értem :) Szenhidrátból mennyi kellene és zsrból? A kardió edzések(biciklizés) milyen hosszu legyen? És így el lehet érni kockahasat különösebb izomveszteség nélkül?

2019. Augusztus 15. - 15:40:09
Válasz #12
Nem elérhető

haven


de komoly, mindenki szénné szálkásította már magát?  ***))
" all those moments will be lost in time like tears in rain "