2024. Március 29. - 15:10:09
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzésprogram  (Megtekintve 4595 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2015. Szeptember 08. - 20:10:58
Megtekintve 4595 alkalommal
Nem elérhető

Solyom


Szevasztok!

18 éves srác vagyok, 185 centi, 75 kg, viszonylag erős, de inkább sportos, szálkás alkattal. A testépítés a fő célom, eddig azonban inkább csak szabad súlyos gyakorlatokkal edzettem magam, szóval csak néha-néha emelgettem súlyzót, azt is max csajozás előtt:) Úgy döntöttem, eljárok a helyi konditerembe. Csináltam egy tervet is, kb így néz ki:  hétfő: súlyzós edzés, kedd: szabadsúlyos edzés és stb így tovább, felváltva péntekig, hétvégén pedig pihenés. Bizonyos napokon futás, és Tai Chi, harcművészetek. Szerintetek ez így rendben lenne, nem zsúfoltam túl? Előre is kösz a tippeket!

2015. Szeptember 09. - 08:30:09
Válasz #1
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Szerintem nem, 18 éves vagy, ha megfelelő mennyiségű az alvás, regenerálódás, és kielégítő az étkezés, vitaminok és ásványi anyagok bevitele, akkor nem, 18 éves koromban minimum napi 4 órát kint kosaraztam a tűző napon tavasszal-nyáron, és nem voltam túledzve. Volt olyan nap, mikor 8-12-ig kint gyakoroltam, hazamentem fürödtem, ettem, aludtam egy órát, és délután 4-8-ig megint kint voltunk a pályán. Semmi túledzettséget nem éreztem, most már a felétől elpusztulnék :D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).