2024. Március 28. - 13:51:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Asszimetrikus mellizom, jobb oldal erősebb de kisebb, inkább szálkásabb  (Megtekintve 6443 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2017. Március 02. - 07:16:38
Megtekintve 6443 alkalommal
Nem elérhető

olahnep


Siasztok!

Az lenne a problémám hogy elkezdtem saját testsúllyal edzeni (fekvőtámasz) és szépen is haladok, viszont a jobb mellizmom nem akar nőni. Mindig figyelek hogy ne nyomjak egyik kézzel sem erősebben. Eddig a bal oldali volt a kisebb, az most nagyon sokat fejlődött, viszont olyan mintha a jobb oldali sokkal sokkal szálkásabb lenne, ezért látványban eltörpül a ball mellett.
Tudtok erre valamiféle praktikát?
A legfőbb probléma itt az lenne hogy a jobbos tényleg mintha szálkás lenne a balos pedig sokkal zsírosabb viszont nagyobb is.
A csatolt képen edzés után vagyok, ilyenkor be van durranva mindkét oldal, de még így is szembetűnő a különbség. De ha nincs bedurranva akkor kb 2x akkora a kulonbseg.
Kezdő vagyok, és előre is köszi a tippeket!

2017. Március 02. - 11:25:06
Válasz #1
Nem elérhető

suxen



2017. Március 02. - 13:10:08
Válasz #2
Nem elérhető

olahnep



2017. Március 02. - 15:00:54
Válasz #3
Nem elérhető

G


Lehet az én szememben van a hiba de sok különbséget nem látok :D amúgy meg az emberi test nem szimmetrikus ezt jobb ha megszokod kb ezer dolog miatt lehet ez pubertás kori gyno, rossz tartás, idegbecsípődés, váll mobilitási gond, vagy egyszerűen rosszabb az agy-izom kapcsolat azon az oldalon. Hagyd a fekvőtámaszt meg ezt a saját testsúlyos otthoni edzegetés és menj el egy terembe javítsd az agy-izom kapcsolatot az izomérzetet és erőltesd a a kézi súlyzós meg az olyan gyakorlatokat ahol külön mozog a két oldal. Amúgy bírom amikor a kezdők pár hónap után kitalálják hogy jaj nagyobb külső, belső mellizom kell meg a combom külső íve nem jó egyszerűen nincs tömeged ennyi min. fél-egy év edzés után lehet erről beszélni.

2017. Március 02. - 15:07:13
Válasz #4
Nem elérhető

olahnep


Köszi a választ.
Nem a méretével hanem az asszimetriával volt bajom, és elsősorban azért mert valahol azt olvastam hogy ezt a dolgot már az elején orvosolni kell, különben roszabb lesz, és nehezebb lesz "kijavítani", csak nőni fog a különbség.
Illetve nem hiába saját testsúllyal edzem, sajnos nem tudok kondizni örökletes izületi fájdalom miatt.

2017. Március 02. - 15:54:59
Válasz #5
Nem elérhető

G


Köszi a választ.
Nem a méretével hanem az asszimetriával volt bajom, és elsősorban azért mert valahol azt olvastam hogy ezt a dolgot már az elején orvosolni kell, különben roszabb lesz, és nehezebb lesz "kijavítani", csak nőni fog a különbség.
Illetve nem hiába saját testsúllyal edzem, sajnos nem tudok kondizni örökletes izületi fájdalom miatt.

Sajna soha semmi nem lesz teljesen szimmetrikus az hogy ténylegesen mennyire vagy szimmetrikus meg csak akkor látszik teljesen ha versenyforma a szárasságod. Már bocsi de ebben nem látom a logikát az 50-60-70 kgos saját testsúlyos fekvőtámasztól nem fájnak az ízületeid egy 20 kgos rúdtól igen.