2024. Március 28. - 11:37:41
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzésterv!!??  (Megtekintve 16775 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Szeptember 14. - 20:39:13
Válasz #15
Nem elérhető

mack


Tervem: izomépítés (növelés) hosszú távon (lehetőleg életem végéig)
Amúgy meg nincs kondi gépem otthon, csak egykezes és kétkezes súlyzó...
Nincs időm h konditerembe járjak.
4X25= pl.: 25 súlyemelés 4x
Nem értem mért nem lehet az embernek normális választ adni/kapni....azt hittem itt tudok tanácsot kérni...

ejjnyemá. Van aki nem tud rendes választ adni..... ne gurulj be mingyá az elsőre. Amit csinálsz azt ovodába kellenemá tanítani és onnan lehetne fejlődni. Szal lásd be amit csinálsz azt felejtsd el. Kaja amire oda kellene figyelni. Ha terembe nem tudsz eljárni akkor leves. Van a fórumon kezdőknek kúra  :D akarom mondani edzésterv. Szal menj el terembe és csinálgasd okosan. Ne várd hogy ezek után bárki istápoljon. Olvasd el a topikokat és csipegesd ki a lényeget.

olyan hogy 25 súlyemelés 4× olyan nincs! az semmi  ;)

2010. Szeptember 14. - 20:40:36
Válasz #16
Nem elérhető

mack



2010. Szeptember 14. - 21:03:27
Válasz #17
Nem elérhető

Milo


Kingmonster!
otthoni edzéssel a büdös életbe nem leszel izmos, gondolod ,hogy más poénból jár le a terembe és edz 100,200kg kal.
Ha lenne értelme én is inkább kényelemsen előszedném az ágyalól az egykezest azt hadonásznék vele,plussz egy kis felülés,fekvőtámsasz. Minden gramm izomér szenvedni kell.
Riceman

2010. Szeptember 14. - 21:12:50
Válasz #18
Nem elérhető

trobert2


Csak én nem látom vagy a váll kimaradt?? ;D ;D ezzel esetleg egy kis önbizalmat tudsz felszedni otthon hogy ha ezt nyomod!! =/+' =/+' ˝=/ ˝=/
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. Szeptember 14. - 21:18:03
Válasz #19
Nem elérhető

tomasz


Bocsi kingmonster,de ez így rossz.Sőt semmi értelme.Ha tényleg izmot akarsz növelni akkor menj le a legközelebbi terembe,és ott majd segít valaki (jó esetben ;D).Meg javaslom a különböző testépítő oldalak böngészését (25*4 szer minimum).Ezek után,ha nem vagy teljesen kretén,akkor már lesz egy kis fogalmad arról,hogy mit is kellene tenned annak érdekében,hogy izmos legyél.
Ez előtt 20 évvel,mikor jómagam kezdtem ismerkedni a súlyzók világával,nem volt net,mi is saját kútfőből kezdtünk edzeni.De nem voltunk rest és megkérdeztük (jobb híján ) a torna tanárt,hogy mit is kellene csinálni vajon?Neki is fingja sem volt,de annyit legalább tudott,hogy melyik izomcsoportra mit kellene csinálni.Eszkábáltunk rudat,súlyokat betonból,fekvenyomó padot stb....
Ezzel azt akarom mondani,hogy ha tényleg annyira izmosodni akarsz,akkor gyűjts infokat mert az interneten tényleg minden fent van.
Alap tömegnövelő edzésterv:

Hétfő: mell-láb

   1. Fekvenyomás: 3x10ism.
   2. Tárogatás: 3x10-12ism.
   3. Guggolás: 3x6-8ism.
   4. Combhajlítás: 3x10ism.

Szerda: hát-váll

   1. Evezés: 3x10ism.
   2. Lehúzás: 3x10ism.
   3. Oldalemelés: 3x8-12ism.
   4. Nyak mögül nyomás: 3x6-8ism.

Péntek: kar-has

   1. Kétkezes bicepsz: 3x12ism.
   2. Koncentrált bicepsz: 3x20-25ism.
   3. Letolás: 3x10-12ism.
   4. Szűk fekvenyomás: 3x6-8 ism.
   5. Felülés: 3x20-60ism.
   6. Lábemelés: 5x20ism.

A súlyokat úgy kell megválasztani, hogy kb. az adott ismétléstartományban tudjuk a sorozatot végrehajtani. Edzésről edzésre változhat az erőnlétünk, lehetnek rossz napjaink, az ismétlésszám csak egy szamárvezető, mindig az adott edzésen, az adott erőnek és összpontosításnak megfelelően kell edzeni, minden alkalommal kifejezetten ügyelve a gyakorlat helyes végrehajtására, mert csak így kerülhető el a fölösleges sérülés.

Ezt egy másik oldalról másoltam ide,nem akartam linket nehogy balhé legyen ::)

Kb. ilyesmit kellene csinálni.Teremben!!
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2010. Szeptember 15. - 01:50:22
Válasz #20
Nem elérhető

dino


Bocsi kingmonster,de ez így rossz.Sőt semmi értelme.Ha tényleg izmot akarsz növelni akkor menj le a legközelebbi terembe,és ott majd segít valaki (jó esetben ;D).Meg javaslom a különböző testépítő oldalak böngészését (25*4 szer minimum).Ezek után,ha nem vagy teljesen kretén,akkor már lesz egy kis fogalmad arról,hogy mit is kellene tenned annak érdekében,hogy izmos legyél.
Ez előtt 20 évvel,mikor jómagam kezdtem ismerkedni a súlyzók világával,nem volt net,mi is saját kútfőből kezdtünk edzeni.De nem voltunk rest és megkérdeztük (jobb híján ) a torna tanárt,hogy mit is kellene csinálni vajon?Neki is fingja sem volt,de annyit legalább tudott,hogy melyik izomcsoportra mit kellene csinálni.Eszkábáltunk rudat,súlyokat betonból,fekvenyomó padot stb....
Ezzel azt akarom mondani,hogy ha tényleg annyira izmosodni akarsz,akkor gyűjts infokat mert az interneten tényleg minden fent van.
Alap tömegnövelő edzésterv:

Hétfő: mell-láb

   1. Fekvenyomás: 3x10ism.
   2. Tárogatás: 3x10-12ism.
   3. Guggolás: 3x6-8ism.
   4. Combhajlítás: 3x10ism.

Szerda: hát-váll

   1. Evezés: 3x10ism.
   2. Lehúzás: 3x10ism.
   3. Oldalemelés: 3x8-12ism.
   4. Nyak mögül nyomás: 3x6-8ism.

Péntek: kar-has

   1. Kétkezes bicepsz: 3x12ism.
   2. Koncentrált bicepsz: 3x20-25ism.
   3. Letolás: 3x10-12ism.
   4. Szűk fekvenyomás: 3x6-8 ism.
   5. Felülés: 3x20-60ism.
   6. Lábemelés: 5x20ism.

A súlyokat úgy kell megválasztani, hogy kb. az adott ismétléstartományban tudjuk a sorozatot végrehajtani. Edzésről edzésre változhat az erőnlétünk, lehetnek rossz napjaink, az ismétlésszám csak egy szamárvezető, mindig az adott edzésen, az adott erőnek és összpontosításnak megfelelően kell edzeni, minden alkalommal kifejezetten ügyelve a gyakorlat helyes végrehajtására, mert csak így kerülhető el a fölösleges sérülés.

Ezt egy másik oldalról másoltam ide,nem akartam linket nehogy balhé legyen ::)

Kb. ilyesmit kellene csinálni.Teremben!!
mell láb??? észnél vagy? :)  aki ezt így leedzi annak megincsak felesleges terembe járnia :)
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2010. Szeptember 15. - 08:17:53
Válasz #21
Nem elérhető

kingmonster


ÉN NEM VÁROM SENKITŐL H ISTÁPOLJON...CSAK TISZTELETET KÉREK A MÁSIKKAL SZEMBEN....tudom, ezt nehéz egyeseknek megérteni.....ja és nem csak 4x25 súlyemelés hanem 8x25....oda írtam az edzéstervnél h 4x25, egy kis pihi szünet, majd megint 4x25 (egy napon)(egy izomcsoportra)....

2010. Szeptember 15. - 10:33:45
Válasz #22

Bandi

Vendég
Bocsi kingmonster,de ez így rossz.Sőt semmi értelme.Ha tényleg izmot akarsz növelni akkor menj le a legközelebbi terembe,és ott majd segít valaki (jó esetben ;D).Meg javaslom a különböző testépítő oldalak böngészését (25*4 szer minimum).Ezek után,ha nem vagy teljesen kretén,akkor már lesz egy kis fogalmad arról,hogy mit is kellene tenned annak érdekében,hogy izmos legyél.
Ez előtt 20 évvel,mikor jómagam kezdtem ismerkedni a súlyzók világával,nem volt net,mi is saját kútfőből kezdtünk edzeni.De nem voltunk rest és megkérdeztük (jobb híján ) a torna tanárt,hogy mit is kellene csinálni vajon?Neki is fingja sem volt,de annyit legalább tudott,hogy melyik izomcsoportra mit kellene csinálni.Eszkábáltunk rudat,súlyokat betonból,fekvenyomó padot stb....
Ezzel azt akarom mondani,hogy ha tényleg annyira izmosodni akarsz,akkor gyűjts infokat mert az interneten tényleg minden fent van.
Alap tömegnövelő edzésterv:

Hétfő: mell-láb

   1. Fekvenyomás: 3x10ism.
   2. Tárogatás: 3x10-12ism.
   3. Guggolás: 3x6-8ism.
   4. Combhajlítás: 3x10ism.

Szerda: hát-váll

   1. Evezés: 3x10ism.
   2. Lehúzás: 3x10ism.
   3. Oldalemelés: 3x8-12ism.
   4. Nyak mögül nyomás: 3x6-8ism.

Péntek: kar-has

   1. Kétkezes bicepsz: 3x12ism.
   2. Koncentrált bicepsz: 3x20-25ism.
   3. Letolás: 3x10-12ism.
   4. Szűk fekvenyomás: 3x6-8 ism.
   5. Felülés: 3x20-60ism.
   6. Lábemelés: 5x20ism.

A súlyokat úgy kell megválasztani, hogy kb. az adott ismétléstartományban tudjuk a sorozatot végrehajtani. Edzésről edzésre változhat az erőnlétünk, lehetnek rossz napjaink, az ismétlésszám csak egy szamárvezető, mindig az adott edzésen, az adott erőnek és összpontosításnak megfelelően kell edzeni, minden alkalommal kifejezetten ügyelve a gyakorlat helyes végrehajtására, mert csak így kerülhető el a fölösleges sérülés.

Ezt egy másik oldalról másoltam ide,nem akartam linket nehogy balhé legyen ::)

Kb. ilyesmit kellene csinálni.Teremben!!
mell láb??? észnél vagy? :)  aki ezt így leedzi annak megincsak felesleges terembe járnia :)

Akkor Arnoldnak is felesleges volt(utam a csúcsra) ;D
De igazad van,Ő lábat edzett előbb,aztán mellet.
Olvass utánna miért is van logika ebben a szisztémában.

2010. Szeptember 15. - 10:55:01
Válasz #23
Nem elérhető

dino


:)) szted hány testépítő edzi a mellét meg a lábát egy napon.. egy rendes lábazás után nincs erőd mellezni.. ugan ez igaz fordítva is
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2010. Szeptember 15. - 11:02:15
Válasz #24
Nem elérhető

NosztalNiga


:)) szted hány testépítő edzi a mellét meg a lábát egy napon.. egy rendes lábazás után nincs erőd mellezni.. ugan ez igaz fordítva is
Egy otthon edző kezdő nem IFBB pro...Szerinted kezdetben milyen intenzitással képes edzeni?  :)
Az tény, hogy később már más a téma...de az elején szerintem ha következetesen leedzi a nagy láb ujját a jobb fülcimpájával az is használ  ;)
"Mer bazmeg nem szecc elég vitamint! Azé FÁJ!"

2010. Szeptember 15. - 12:46:31
Válasz #25
Nem elérhető

trobert2


Sokan edzik együtt a kettőt!ha olyan  egyszerű volna hogy kézi súlyzókat emelgetek akár 10*25 öt akkor én se adnék ki havonta több ezret bérletre ;D ;D Hülyeséget irtál ezzel a kézi súlyzós témával,mert ha ez így működne akkor a kőművesektől kezdve mindenki aki kemény fizikai munkát végez ki lenne gyúrva!Kb az a 2*25 ismétlés amit otthon megcsinálsz az annyi mint nekem a bemelegítés,attól még nem leszel izmos!HA IZMOT AKARSZ IRÁNY A TEREM,DE EZ MÉG EGY KIS LÉPÉS UTÁNA JÖN MÉG CSAK A NEHEZE!!!!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. Szeptember 15. - 14:22:27
Válasz #26

Bandi

Vendég
:)) szted hány testépítő edzi a mellét meg a lábát egy napon.. egy rendes lábazás után nincs erőd mellezni.. ugan ez igaz fordítva is
Egy otthon edző kezdő nem IFBB pro...Szerinted kezdetben milyen intenzitással képes edzeni?  :)
Az tény, hogy később már más a téma...de az elején szerintem ha következetesen leedzi a nagy láb ujját a jobb fülcimpájával az is használ  ;)

ÉS nem is mondtál hülyeséget,mert a Weider féle alapozó edzésterv pont így néz ki,és teljesen logikus is.(combtól felfele).Mindenből 1-1 gyakorlat.Nem is értem azokat a tanácsokat,amikor egy kezdőnek azt mondják:"na akkor ez a fekpad,nyomjá rajta párat,utána 45-fok."
A láb-mell edzés Arnoldnál kimerült egy guggolásban(amit ha rendesen megcsinálsz már jó tud lenni),és egy hajlításban.
Utána pedig 2-3 mellgyakorlat.

2010. Szeptember 15. - 15:25:29
Válasz #27
Nem elérhető

tomasz


Ez egy alap kezdő edzésterv.Nyugodtan csinálhatja.Nem fogok itt senkivel ezen vitatkozni.Béke!!
Egyébként egy másik oldalról másoltam be ide,mint egy példát,hogy miként kellene neki állni edzeni.Nyilván aki 140-el szériázik fekvenyomásban,meg 200al guggolászik nem fog jó lenni.De egy kezdőnek bőven jó. =/+'
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....