2024. Március 28. - 19:10:35
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzésterv  (Megtekintve 52385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. November 05. - 11:08:03
Megtekintve 52385 alkalommal
Nem elérhető

Bubble


Sziasztok! A következő edzéstervet kaptam és szeretném kikérni a véleményeteket :) (1 héten 6x járok edzeni) 174 cm vagyok, már 63 kg (mielőtt elkezdtem 58-60 kg voltam)

1. nap mell-hát
- tárogatás gépen 4x12 (15 kg)
- mellről nyomás 4x12 (6-6 kg)
- pull-over 4x12 (8 kg)
- nyakmögé húzás 4x12 (30-35 kg)
- lehúzás csigán szűken 4x12 (30 kg)
- evezés gépen 4x12 (karok+10 kg)
- hiperhajlítás 4x20 (5 kg)
- egy nyújtó-jellegű gyakorlat, aminek a nevét nem tudom 4x12 (25kg)  o--O
- római szék 4x25
- lábemelés 4x20
30 perc kardió

2. nap váll-kar
- nyakból nyomás rúddal 12,10,10,8 (mivel ehhez gyenge vagyok :()
- oldalemelés 4x12 (4 kg)
- oldalemelés (döntött törzs) 4x12 (3 kg)
- letolás csigán egyenes rúddal 4x12 (első 2 20 kg, a többi 25 kg)
- tricepsznyújtás nyak mögül 4x12 (4 kg)
- lórúgás 4x12 (4 kg)
- bicepszhajlítás scott padon 4x12 (5 kg)
- koncentrált bicepsz 4x12 (6 kg)
- kétkezes beforgatás 4x12 (7 kg)
- római szék 4x25
- hasprés 4x30
30 perc kardió

3. nap láb
- guggolás 5-5 kg-s súlyzóval 4x20
- lábnyújtó 4x12 (15 kg)
- ingás fenékgép 4x12 (15 kg)
- lábtoló 4x20 (20 kg)
- merevlábas felhúzás 4x12 (rúd+5-5 kg)
- vádligép 4x15 (15 kg)
- római szék 4x25
- lábemelés nyújtott lábbal
30 perc kardió

Hát így néz ki, megcsináltam a héten, "kellemes" izomláz lett belőle :) A váll-karedzésben tudom, iszonyú gyenge vagyok, néha még ezek a bébisúlyok is kifognak rajtam :( Csináljak esetleg nehezebbel kevesebbet, vagy maradjon ezzel a mini súllyal a több és majd megerősödöm?
2 hónapja járok edzeni, eddig az eredmény feszesebb comb és fenék, meg vmi talán alakul a hátamon (a hátedzést imádom  <3!)
Széles a csípőm, ezen nem tudok változtatni, így szeretnék szélesebb hátat az arányok miatt :) Tipikus női gondom van, fenéken kisebb zsírpárnák, felül vékony vagyok, illetve vmiért az edzés óta az eddig alig látszó "úszógumi" feltűnőbb lett. Állítólag azért, mert erősödik a hasfalam, de a zsír nem ment le (a diétával eddig nem foglalkoztam, hiszen naponta 1x eszem, akkor is keveset, balga fejjel azt hittem, ez így jó). Szóval a cél egy feszes, izmos test. Tudom, hogy fényévekre vagyok ettől, de Purger Hajni alakja tetszik  <3! http://www.fitlifetrainers.com/ref11.html

Ti mit gondoltok erről? Tudnátok tanácsot adni? Köszi előre is :)
Ad Astra Per Aspera

2010. November 05. - 11:26:42
Válasz #1
Nem elérhető

trobert2


Szia!
Én nem látok semmi kivetnivalót az edzéstervedben,de viszont a kar,váll nap picit hosszúnak találom,a végét is meg tudod csinálni maximális odafigyeléssel?
a napi étkezésed hogy néz ki?Fogyasztasz valamilyen táplálék kiegészítőt?
Egy olyan test elérése nem kevés időt,és pénzt vesz igénybe,de ha kitartó vagy és van akaraterőd meg tudod csinálni!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. November 05. - 11:43:11
Válasz #2
Nem elérhető

dumbass


Nekem ez szúrt szemet: (1 héten 6x járok edzeni)
Vagyis akkor minden izmot 2x edzel egy héten? :)

2010. November 05. - 11:50:30
Válasz #3
Nem elérhető

Bubble


Igen, meg tudom csinálni, bár tényleg elhúzódik a nap :) egyelőre nézegetem a tápkieg. dolgokat, meg tisztába kell kerülnöm a kajával kapcsolatban, mert totál el vagyok veszve :( nem tudom, hogyan lehet megoldani, hogy felül izmosabb legyek, alul meg szálkásabb  :laugh:
dumbass: bezony, 2x :)
az idő és akaraterő nem gond, a pénz meg hát... ha muszáj, akkor kell a befektetés :)
Ad Astra Per Aspera

2010. November 05. - 11:55:02
Válasz #4
Nem elérhető

Bubble


A diétával eddig tényleg nem foglalkoztam és sajnos a folyadékkal sem (kb. 1 liter/nap). Felvilágosítottak, hogy enélkül ne is számítsak komolyabb eredményre  ***))) Szóval tegnapi kajám:
- reggeli: protein turmix (tejjel)
- tízórai: 1 doboz tonhal 1 db teljes kiőrlésű zsemlével
- ebéd: roston pulyka+rizs
- uzsonna: 2 db banán
- vacsi: protein turmix (edzés után)

És mától megiszom azt a 3 litert (másfél már lecsúszott :))
Ad Astra Per Aspera

2010. November 05. - 11:57:40
Válasz #5
Nem elérhető

Maszat


Ezek szerint későn edzel. Az edzés utáni turmixba muszáj szénhidrátot tenned, hiába nem akrsz már az esti órák miatt. Edzés után szüksége van az izmaidnak szénhidrátra. Hánykor van vége az edzésednek és mikor fekszel le?
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. November 05. - 12:00:28
Válasz #6
Nem elérhető

Bubble


Pl ez is újdonság  !+"% :)
Szóval 6kor megyek edzeni, fél nyolc körül vége, 8kor otthon iszom a turmixot és ált. 11kor fekszem le :)

most szaladok csirkét enni  ;D
Ad Astra Per Aspera

2010. November 05. - 12:02:06
Válasz #7
Nem elérhető

Maszat


Pl ez is újdonság  !+"% :)
Szóval 6kor megyek edzeni, fél nyolc körül vége, 8kor otthon iszom a turmixot és ált. 11kor fekszem le :)

most szaladok csirkét enni  ;D

11kor még vigyél be 1 étkezést. 1 tonhalas saláta kell még oda. Az edzés utáni turmixodba meg nyugodtan tehetsz 30g szőlőcukrot.  ;)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. November 05. - 12:10:59
Válasz #8
Nem elérhető

trobert2


edzés után közvetlen idd meg a  túrmixod ;D és edzés után egy órán belül legyen valami fehérjedús szilárd étkezésed!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. November 05. - 12:13:47
Válasz #9
Nem elérhető

trobert2


És gondolom az a tonhal olyva olajos volt!?
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. November 05. - 12:15:11
Válasz #10

atomanti111

Vendég
vitamin sem árt6

2010. November 05. - 12:21:30
Válasz #11
Nem elérhető

Bubble


Sajnos olajos, de leöntöttem róla  <:-) ok, akkor beruházok egy shakerre és megcsinálom a teremben ill megfogadom az uccso vacsit és a vitamint is :) a használt sulyokhoz mit szóltok?
Ad Astra Per Aspera

2010. November 05. - 12:27:19
Válasz #12
Nem elérhető

trobert2


a súly csak egy eszköz,nem az a lényeg mennyivel nyomsz,hanem hogy szabályos legyen!esetleg ha tennél fel magadról képet lehet hogy több tanácsot tudnánk adni,mert lehet hogy aki ért hozzá meg tudja mondani hogy mi az amire több időt kell fordítanod vagy stb! ;D ;D
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. November 05. - 12:48:06
Válasz #13
Nem elérhető

Bubble


 :-)(-: majd ha lesz mit mutogatni :) tehát akkor ha továbbra is így csinálom,akkor lassan,de biztosan célt erek :) addig is  =/+'  ***))  :-OO
Ad Astra Per Aspera

2010. November 05. - 12:55:52
Válasz #14
Nem elérhető

Bubble


És persze thx fiúk ;)
Ad Astra Per Aspera