2024. Május 04. - 08:07:54
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Norbet 002 edzései:)  (Megtekintve 66045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Június 21. - 14:28:09
Válasz #15
Nem elérhető

Lgy


Szia!

Én az "erős" vállat igy szoktam csinálni :
                             
    1.  Mellröl nyomás állva/ villábol kivéve/
    2.  Felvétel és nyomás
    3.  Felvétel
    4.  Nyomás kézisullyal ülve háttámasz nélkül / by Adam Darázs/

   Ja és ezek előtt szoktam a felhúzást csinálni.

2008. Június 21. - 14:33:49
Válasz #16
Nem elérhető

Norbert002


Az edzés besoztásom meg a többi nekem is tőlle van ;) De a vállat külön nem beszéltük. Ezeket  a gyakorlatokat hogy csinálod? Úgy értem hány sorozatot hány ismétléssel stb. Mert mindenképp ezt fogom csinálni jjövőhéttől! A felhuzó edzés az nekem a váll edzés előtt van.

2008. Június 21. - 14:45:16
Válasz #17
Nem elérhető

Lgy


Az edzés besoztásom meg a többi nekem is tőlle van ;) De a vállat külön nem beszéltük. Ezeket  a gyakorlatokat hogy csinálod? Úgy értem hány sorozatot hány ismétléssel stb. Mert mindenképp ezt fogom csinálni jjövőhéttől! A felhuzó edzés az nekem a váll edzés előtt van.

3-4sorozat és 5-3ismétlés/ melegitők nélkül/
A nyomás nélküli felvételnél szokam 8-10-12-ig fölmenni de ezt inkábba technika csiszolása érdekében szoktam csinálni.
Az edzés tervedet megosztod velünk? Kiváncsi vagyok rá.

2008. Június 21. - 14:48:20
Válasz #18
Nem elérhető

Lgy


A strongam fórumon te "futsz" a Norbo név allat?

2008. Június 21. - 14:52:18
Válasz #19
Nem elérhető

Norbert002


Eltaláltad én futok alatta.  Hát írogatom az edzéseimet most ide a  naplóba. Most kedztem el úgy edzeni hogy heti 1 edzés/izom ezért még cska tapasztalgatom ezért ilyen testépítős még egy kicsit ami nem jön be egyenlőre annyira. Előző oldalon van miszerint edzek. De aadj tippeket te mit variálnál rajta h strongmansebb és power-sebb legyen. ;)


2008. Június 21. - 15:17:15
Válasz #20
Nem elérhető

Lgy


Hát a "lehuzást nyakmögé" gyakit kivenném a repertoárbol, szerintem az a gyaki eléggé gyengiíti a fekvenyomást. A húzódzkodás+felhúzás, merevfelhúzás., jó reggelt, hyperh., stb rotálva, optimális a hátnak.
Én a helyedbe még heti egy eröltetett aerob edzést betennék ha strongmenbe akarod nyomni az ipart, mert ott jó tüdő nélkül meghlsz.

2008. Június 21. - 15:21:35
Válasz #21
Nem elérhető

Norbert002


Heti 2 erőltetett aerob edzés megy jelenleg. Hiperhajlítást azt gondolom a felhuzás mellé raknád be. Ha felhuzás mellé berakok még pl 3X20 hiperhajlítást az nem lesz sok a hátnak? Mártmint fog tudni regenrálódni 1 hét alatt? Jó reggeélt gyakorlat az belett rakva  a lábhoz comhajlító edzésnek, de ott meg kap a derék is az nem fog bekavarni a  csütörtöki felhuzó edzésnek?

2008. Június 21. - 15:34:49
Válasz #22
Nem elérhető

Lgy


Heti 2 erőltetett aerob edzés megy jelenleg. Hiperhajlítást azt gondolom a felhuzás mellé raknád be. Ha felhuzás mellé berakok még pl 3X20 hiperhajlítást az nem lesz sok a hátnak? Mártmint fog tudni regenrálódni 1 hét alatt? Jó reggeélt gyakorlat az belett rakva  a lábhoz comhajlító edzésnek, de ott meg kap a derék is az nem fog bekavarni a  csütörtöki felhuzó edzésnek?

Nem. Váltogatom  a gyakikat, pl.a felhúzás mellé már ne tegyél be alsóhát ill. evező gyakit, csak húzódzkodást.
A jó reggelt gyakorlatot ne csinád  a gugoló edzés után/ ezt már Blade is irta/
Nem KELL, nem SZABAD és nem is LEHET minden erősitő gyakorlatot egyszerre csinálni.
3 hétig használj egyet aztán válts.

2008. Június 22. - 18:17:51
Válasz #23
Nem elérhető

bandus


Szia Norbo, és a többi poweros!
fekvenyomásban szeretnék egy kis segítséget kérni, most nyáron az erőnövelés lenne a cél, mert már egy jó ideje leragadtam 95kg-os max nyomásnál..
a melledzésemen mindig fekvenyomássla indítok, utána pedig ferde pados gyakorlatok következnek: egykezes nyomás, tárogatás. vagy áthúzás, mellgép. ezeket kombinálom.
az egyenes pados fekvenyomásban kérnék segítséget a szériák és ismétlésszámok terén, hogyan is tudnék fejlődni, jólenne már, ha a max-om 3 számjegyű lenne :)
egy mostani fekvenyomásom kb így néz ki:
bemelegítés rúddal, majd 40kg-al.
60kg - 10-12X
70kg - 8-10X
80kg - 4-6X

szóval mit, és hogyan kéne változtatnom?
köszi előre is a segítséget :-){
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2008. Június 22. - 18:39:35
Válasz #24
Nem elérhető

Norbert002


Hi!

Heti 1szer kell nyomni fekve. Megvan ugye a max fekvenyomó csúcsod 95KG. Szerintem pihenj 9-10 napot ez alatt teljesen regenrálódsz és elvileg  az izmok is "elfelejtik" a régi maximumokat és amikor őjra kezdessz edzeni szinte bármilyen kis edzésre reagálni fog. Írtad hogy 80ba tudsz 6-kat akkor vegyél vissza 6 edzésnyire 2,5kg-t az 15 kg tehát 82,5-15 67,5kg.

Azért írtam 82,5-t mert a  végén ugyis többen fogsz végeztni mint 80! tehát az első edzésen 67,5kg-val nyomj 4X6-t aztán köv. edzésen emelj 2,5 kg-t és 70el nyomd a 4X6-t. Így lépkedj felfele edzésről edzésre és a végén tuti nagyobb sulyon fogsz végezni mint ahogy eddig bírtad. Kiegészítő gyakorlatnak: Ferdepados nyomás 4X6, Áthuzás 4X8. Jah meg én a helyedben betennék plusz egy Váll-Tricepsz napot amikor cska erre a 2 izomra mész kipihenten mivel ezek az izmok besegítenek a fekvenyomásban.tricepsznél a tolodzkodás,szűknyomás,francia ruddal homlokra engedést erőltetném, vállnál pedig a mellrőllnyomás ülve meg mellé mehetnek az odlaemelések ugyis edzel body-ra is :). Nem tom hány napot edzessz, de úgy csináld sztem hogy heti 4ből kijöjjön ;) Pl:

Hétfő:Mell-Bicepsz
Kedd:Láb-Vádli
Csütörtök:Hát
Péntek:Váll-Tricepsz

Én ezt tudom javasolni ami nekem bevált. De itt van még Blade,LGY,Belo meg a többiek akik tuti tudnak még tipeket adni!!!!!






2008. Június 23. - 19:21:37
Válasz #25
Nem elérhető

Johnnyx


Hát a "lehuzást nyakmögé" gyakit kivenném a repertoárbol, szerintem az a gyaki eléggé gyengiíti a fekvenyomást. A húzódzkodás+felhúzás, merevfelhúzás., jó reggelt, hyperh., stb rotálva, optimális a hátnak.
Én a helyedbe még heti egy eröltetett aerob edzést betennék ha strongmenbe akarod nyomni az ipart, mert ott jó tüdő nélkül meghlsz.


Ez érdekes. Mitől van, hogy a lehúzás nyakmögé gyengíti a fekvenyomást?
Egyetek zabot!

2008. Június 23. - 19:46:28
Válasz #26
Nem elérhető

blade


Hát a "lehuzást nyakmögé" gyakit kivenném a repertoárbol, szerintem az a gyaki eléggé gyengiíti a fekvenyomást. A húzódzkodás+felhúzás, merevfelhúzás., jó reggelt, hyperh., stb rotálva, optimális a hátnak.
Én a helyedbe még heti egy eröltetett aerob edzést betennék ha strongmenbe akarod nyomni az ipart, mert ott jó tüdő nélkül meghlsz.


Ez érdekes. Mitől van, hogy a lehúzás nyakmögé gyengíti a fekvenyomást?

Azért gyengíti szerintem is, mert a rudat a nyakd mögé kell ugye lehúzni teljesen. Ezáltal a rotálizület egy természetellenes pozicióba kerül erőt fejt ki lefelé és hátrafelé. Ez nem túl nagy gond, mert az izület lazúl és a lapockákat próbálod közelíteni és nem a rotálizületett terheled. Na de mivel a váll lazul fekvenyomásnál elveszti a merevségét és nem tart annyira. Body-s edzésnél nem is feltünö, mert legfeljebb adott súllyal nem tudsz 12-öt nyomni csak 8-10-et és a mell ugyanúgy dolgozik. Erőnövelő edzésnél viszont, ha 3-4 ismétléssel kevesebbett nyomsz az azt jelenti, hogy semmit nem tudsz nyomni, mivel az egész sorozat ennyiből áll.
Szerintem ezért gyengíti a fekvenyomó maxot a nyakmögéhúzás.
AMI NEM ÖL MEG ERŐSSÉ TESZ!

2008. Június 23. - 20:46:04
Válasz #27
Nem elérhető

Johnnyx


Köszi; elsőre kicsit meglepett, de így tényleg logikusan hangzik.
Egyetek zabot!

2008. Június 27. - 17:20:40
Válasz #28
Nem elérhető

Norbert002


Blade kösz az infót megint tanultam valamit :)

Mai edzés:

Mellrőlnyomás láblökéssel:80X4,85X2,80X4
Felvétel és nyomás: 65X8, 70X5,70X4
Felvétel:70X6,6,6
Egykezesekkel nyomás:20X8,8,8,8

Tricepsz:

Szűknyomás:70X6,6,6,6
Homlokra engedés farncia rúddal:35X10,10,10
Letolás csigán:25X10,10,10

A mellrőllnyomás nagyon jól ment az első sorozatban még maradt 2 ismétlés kb csak gondoltam ha már az könnyen megy akkor menjüünk feljebb legközelebb egyből 85-n kedzek ;D Úgyhogy végre megindult a mellrőll nyomásom 1 hónappal ezelőtt még 80ba tudtam 1-t most 6-t. Felvétel és nyomás is jó volt persze itt már fáradt volt a váll. A többi gyakorlat is jó volt. Mindent összefoglalva nagyon király edzés volt! :) ;) Elnézést h a héten nem írtam meg  atöbbi edzést cska nem úgy jött ki sose a lépés.

Idézet:"Nem tudtam,hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!"

Üdv,
Noerbert002!

2008. Július 01. - 19:27:24
Válasz #29
Nem elérhető

Norbert002


Mai edzésem Tiszaőjárosban volt erősember edzés:

Bemelegítésként az eszközökhöz felhuzásba felemntünk 220KG-ig. Aztán jött az eszközös edzés először 55KG-s kofferekkel  kb 20-25 m még egy kis bemelegítés. Aztán 130Kg-s kofferrekkel mentem kb 3X8m-t. Eztuán jött a lengősuly cipelés. Itt 160al melegítettünk. Utána volt egy kis tanulás míg megtanultam hogy kell beállni stb.... 170el sikerült menni kb 20m-t 240-el 10-t 270-el meg összesen 5m letévegetve ;D A 310-t pedig sikerült elemelni a földtől. Erre a gyakoralatra nagyon rákell érezni főleg  alépésekre mert amugy ugye elkezd lengeni meg összenyöm a súly ;D. Ezután volt Gumikerék forgatás itt miután megtananították a helyes technikát 350 Kg-s kerékkel tudtam forgatni 3-t. Eztuán jött egy kis kőgolyó ami baromi nehéz gyakorlat sajnos a 110es kőgolyót else tudtam emelni. Jövőhéten megint megyek és egy kis tapasztalattal még jobb lesz. Még annyit hogy a strongman edzés nagyon kemény olyan szinten igénybe veszia kardio rendszert hogy az enm igaz, vizet akartam inni lengő után, de nem sikerült mert levegőután kellet kapkodnom ;D Ennyi volt  a mai edzés.

Üdv,
Norbert002!