2024. Május 14. - 11:38:31
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: 1 hónap kökemény anabolizmus a legalitás határán.  (Megtekintve 80566 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Február 17. - 22:23:41
Válasz #60
Nem elérhető

Seth


Az én amatőr tanácsom: Ha nincs emésztési, illetve egyéb gond, max a nyafi,  gond akkor három alternatíva : Hal, Szárnyas, Marha. !Minimum! fél kiló, több job  ;). Többit hozzáigazítani. Bár én a "rosszul fejlődök mert túl sok proteint eszek mondatot még csak kevés embertől hallottam"  ;D ;D De ezt említettem a  Muscletech testnél is  8-) azóta sokat olvastam és tanultam itt, de ez a véleményem nem változik  :P

Na hajrá ember, csapj oda!

2008. Február 17. - 22:24:02
Válasz #61
Nem elérhető

Lalika85


Mert mindent szeretnék megtenni azért,hogy elérjem a célomat.
Nem érdekelnek az ízek meg ilyesmi,csak az eredmény.
Feleslegesen semmit sem szeretnék bevinni a szervezetembe.

És akkor gondolom a következő kérdés,hogy miért eszek akkor burgonyát.
Azért mert a rízshez eszem és úgy jobb lesz az aminoprofilja.
(fehérjeháztartásban tanultam)
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 17. - 22:25:22
Válasz #62
Nem elérhető

Lalika85


Az én amatőr tanácsom: Ha nincs emésztési, illetve egyéb gond, max a nyafi,  gond akkor három alternatíva : Hal, Szárnyas, Marha. !Minimum! fél kiló, több job  ;). Többit hozzáigazítani. Bár én a "rosszul fejlődök mert túl sok proteint eszek mondatot még csak kevés embertől hallottam"  ;D ;D De ezt említettem a  Muscletech testnél is  8-) azóta sokat olvastam és tanultam itt, de ez a véleményem nem változik  :P

Na hajrá ember, csapj oda!

Tudod,hogy hogy értettem  ;D
Oda csapok  ;-oo-;
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 17. - 22:51:19
Válasz #63
Nem elérhető

Bubee


Üdv Lalika!

Látom már szóltak hozzá érdemben itt többen is, de én is szeretnélek pár dologban helyesbíteni.

Az odáig rendben van h figyelembe veszed a növényi fehérje létét és számolsz vele DE! ennyire azért ne vedd komolyan a dolgot. Soha a büdös életbe nem fogsz te húst rakni magadra ha nem eszel eleget HÚSBÓL. Az a 30 deka annyira kevés h hajjaj. Ahogy írták a testépítő étrend MINIMUM 500 gramm húsnál kezdődik!

Én azt javaslom neked h CSAK a húsból, tojásból és tejsavóból számolj fehérjét. Ami a növényekben van azt ne számold bele, mert szinte senki nem teszi és ennek oka van. Légy tisztában azzal h a növényi fehérjét is hasznosítjuk de rosszul, az aminosav garnitúrájáról nem is beszélve. Tekintsd ezt a fehérjeforrás egy kis extra plusznak, de ez NEM lehet az alapja semminek. Semmi nem épít jobb minőségű izmot mint a hús! Ezt jegyezd meg!

A te legnagyobb bajod az h beleveszel a részletekbe. Azt hiszem ezt írta is neked valaki régebben. Ez a rizs + krumpli is olyan h .... Szóval ezeket ne az aminosavak miatt egyed, hanem azért h a húsból bevitt fehérjét ne energiaként használd fel, telítsd az izmaidat glikogénnel és legyen energiát edzeni egy kurvajót. Ezek erre valóak és kész.

Are we clear Lali?  ::)  ;)

Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Február 17. - 23:06:11
Válasz #64
Nem elérhető

Lalika85


Köszönöm!!! Most már teljesen tiszta a képlet.
Ezentúl így lesz!!!

Arginine-t és Glutamint számoljam?
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 17. - 23:08:31
Válasz #65
Nem elérhető

Seth


És mégvalami és ezt általánosságban is írom saját tapasztalatból hátha ér valamit: sokan írják hogy nem tudják megenni a kaját. Persze nehéz betúrni öt perc alatt 30 deka száraz csirkét 125 gramm risszel ... Naná! És ezt ki a fene várja el???

1, ha tömegel az ember meglehet csinálni ám gusztusosra ízletesre egy kis páccal, sóval (szerintem az erektrolitháztartásnak nem is kicsit kell), esetleg mustárral, hagymásval szaftossá teni kis zöldsékkel stb... a rizst kakukkfővel friss zöldséggel vagy mexikóival elkeverni... stb.. stb...

2. 5 perc? Minek mindig sietni? Én pl. rendszeresen leeszem a billentyűzetet mert fórumozás közben eszegetek. Legalább megrágom jólt, és ízletesebb is így. Van, hogy előadás alatt eszem, csak sok picit, vagy miközben a többiek cigiszüneteznek... de olyan is előfordult hogy a dugóban ülve, egy 20 perces araszolgatás alatt kajáltam, és legalább nem idegeskedtem hogy nem megy a sor... Hétvégén egy dumálgatás közben is csirkesalit eszegettem odase figyeltem és a fél kiló hús már el is fogyott!

De persze pont olyan ember beszél a tömegelésről aki nem tömeges :D de cserébe gyors az anyagcserém ezért elég sokat kell kajálnom, és 4000Kcal + sokaknak már azért elég szokott lenni  :P

2008. Február 17. - 23:09:50
Válasz #66
Nem elérhető

Bubee


Köszönöm!!! Most már teljesen tiszta a képlet.
Ezentúl így lesz!!!

Arginine-t és Glutaamint számoljam?

Ja és azt kifelejtettem h a SÓ KELL! Az h nem fűszerezel egy dolog (mondjuk hülyeség h elhagyod mert nem versenyre készülsz), de a só alapfeltétel. Most nem írom le részletesen, de só nélkül véged mint a botnak. Főleg ha sportolsz.

A két aminosavat se nagyon kéne, én se szoktam. Elvileg van valami képlet amivel át lehet számolni h x mennyiségű aminosav mennyi "fehérjének" felel meg, de ez is egy kicsit hülyeség. Én nem számolnám bele.
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Február 17. - 23:16:31
Válasz #67
Nem elérhető

Lalika85


Seth, Bubee, Jordan, Na meg a többiek    :-){ :-){ :-){ :-){ :-){

Mint mindig,ma is rengeteget tanultam.

Köszönöm srácok.

(vegyétek úgy,mint ha versenyre készülnék.ugyan úgy megszeretnék tenni mindent.)

Bubee,majd esetleg ezt a só dolgot kifejtenéd?
Kb. 6hónapja nem sózok semmit...... :-\
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 17. - 23:22:02
Válasz #68
Nem elérhető

Seth


((( Én a verseny felkészülés utolsó hetéig sózok, és sok hasonló példát tudok, persze az ellenkezőjére is  )))

2008. Február 18. - 09:10:40
Válasz #69
Nem elérhető

endre66


Én mindent rendesen megfűszerezek, sót külön szinte sose használok, de vegeta, meg mindenféle pulyka-,csirkefűszer megy rendesen, mivel én így érem el, hogy minél többet tudjak enni. Jobban csúszik, és tömegelésnél minek szívassam magam? Mondjuk én elképesztően tudok izzadni, mintha a Niagara alól jöttem volna ki edzés végére...ezért szerintem bőven van helye a szervezetemben a sónak. Átlagembernek nem kell sózni külön, de aki ennyit mozog/izzad, szerintem nem jó megvonni a sót, az egyéb fűszerek meg (laikusan fogalmazok) úgy tudom (ha nem is mind, de) kedvezően hatnak az anyagcserére.
És még egy kis önismereti dolog, a legnagyobb hibámat abban látom, hogy nem tudok eleget enni.(emiatt vagyok még mindig vicces-vékony) De ahogy Seth mondta, nem szabad 5 perc alatt letudni, de még 15 perc alatt sem. És ez a rohadt nehéz, mert én pl előadáson nem nagyon tudok enni, és a 30 perces intervallumban még mászkálni kell másik épületbe...így még a "szabad" 30 percből se tudok csak 10-15 percet kajára fordítani napközben, és mire délután/este hazavergődöm, már nem tudom "bepótolni" amit nap közben nem ettem meg. Volt most nemrég 2 hét pihi, itthon voltam, szinte egész nap tudtam enni, éreztem hogy tágul a belem, és éreztem, hogy töltődnek az izmaim, és fel is jött 3 kiló, 2 hét folyamatos evéssel. Fél órát eltartott egy étkezés biztos, és tudod mi volt? Hamarabb meg is éheztem, pedig többet ettem. És ez a nem mindegy. Most meg megint szűkül a gyomrom, mert megint nem jut elég idő enni... ˝=/
Kicsit hosszúra sikerült,de  remélem a lényeget le lehet szűrni...

2008. Február 18. - 09:24:11
Válasz #70
Nem elérhető

Lalika85


Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 18. - 09:46:42
Válasz #71
Nem elérhető

God Vazzeg


Bár nem kérdezett senki, de Bubeeval értek egyet, 500g hús kell, mindenképp, de mehet több is, ha bírod. Amúgy meg én is úgy csinálom mint Endre, tömegeléskor jól meglocsolom legyen szaftos, finom a kaja, így sokkal több megy, mint szárazon! Hús egy evésre nekem annyi megy, hogy nem fér fel tányérra, úgyhogy mikrós tálból szoktam fogyasztani, szigorúan nagykanállal  ;D Kivéve persze a sültkrumplit  !+"%

Ja és ehhez hozzátartozik, hogy én nem méregetem a kaját, csak az arányokra figyelek, hogy a hús meglegyen  /:-)

2008. Február 18. - 10:13:25
Válasz #72
Nem elérhető

Lalika85


Érdekesség....valami miatt egy kicsit fáradtabbnak érzem magam. (nem a teremben,hanem előtte és utána...)
Lehet,hogy a több ételtől van  ????...  Nem tudom...de húzna az ágy vissza folyamatosan  {-)
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 18. - 10:16:29
Válasz #73
Nem elérhető

endre66


Ez rám is jellemző, most pár napja. Nem tartom vészesnek. Valami tavaszi fáradtság  ::)

Amíg az edzésen nem zavar, addig nincs baj.

2008. Február 18. - 13:54:29
Válasz #74
Nem elérhető

Lalika85


Nagyon durvák az edzések..... nehéz lesz megszokni,hogy mindig a hányinger küszöbét súrolom és ezért kell néha pihenni...
Na meg az edzés utáni remegést...

Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)