2024. Május 14. - 10:48:23
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Training Split (sérülés elkerülése) ?  (Megtekintve 3412 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Március 09. - 13:03:42
Megtekintve 3412 alkalommal
Nem elérhető

Aeromester


Sziasztok!

Előző hét szerdán a szokásos hát edzésem volt (lehúzással, evezéssel). Pénteken pedig picit variáltam a mell edzésen, tricepsz is volt és tolódzkodás. Nem éreztem, hogy nagyon megterheltem volna magam, de szombat hajnalban arra keltem, hogy a trapézizom közepe felé (gerinc mentén) mintha egy kardot szúrtak volna át a valamelyik csigolyámnál - évente egyszer biztos van ilyenem. Nem idegbecsípődés, csak hasonló érzés, nem tudom a pontot megmondani - 99% a trapézizom sérült - túledzettem valószínűleg. Azóta sok masszírozás, flector EP és pihenés segítségével javult a dolog, de a héten kihagyom a hátazást.

A kérdésem: mire figyeljek leginkább, hogy elkerüljem a hasonló sérüléseket? A nyújtás és a bemelegítés megvolt. A mell/tricepsz gyakorlatoknál érezhetően körzeműködnek a hátizmok és már nem vagyok biztos a megfelelő felosztásban. A sztereó által javasolt alap edzéstervben az első nap = mell/hát, majd harmadik napra rakja a kart. A mell/hát nappal a legtöbb stimulust megkapná a hátam és a héten többször nem szenvedne. Ez lenne a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!