2024. Április 27. - 16:43:46
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Teljes test vs. osztott edzés (más megközelítésből)  (Megtekintve 4847 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2018. Április 27. - 12:24:51
Megtekintve 4847 alkalommal
Nem elérhető

ChaserHUN


Üdv!

Szeretnék újra elkezdeni edzeni mert nagyon kimentem a formából. Régen osztott edzést csináltam, viszont most kicsit elfoglaltabb vagyok és nem feltétlen tudnék minden héten heti 4-szer 5-ször edzeni. Az érdekelne, hogy tegyük fel, hogy mondjuk tudok folymatosan heti 4-szer edzeni, régen úgy csináltam, hogy 4 kategória volt (push, pull, core, legs) ezeken belül mindegyiknél 4 különböző gyakorlat. Na most miben különbözne ha 4 nap teljes edzést csinálnék minden napra mindegyik kategóriából egy gyakorlat de természetesen nem minden nap ugyanazok a gyakorlatok. Mennyiben befolyásolná a fejlődést? Mert persze a regenerálódási idő kevesebb lenne, viszont egyszerre nem lennének úgy leterhelve az adott izomcsoportok. A teljes testedzést amolyan biztosítékként szeretném, mert lehet egyik héten tudok heti négyszer valamikor viszont lehet csak kétszer vagy háromszor tudnék edzeni, így ne maradjon ki semmi meg ne boruljon fel az edzésterv. Mi a véleményetek?

2018. Május 04. - 10:06:41
Válasz #1
Nem elérhető

G


Üdv!

Szeretnék újra elkezdeni edzeni mert nagyon kimentem a formából. Régen osztott edzést csináltam, viszont most kicsit elfoglaltabb vagyok és nem feltétlen tudnék minden héten heti 4-szer 5-ször edzeni. Az érdekelne, hogy tegyük fel, hogy mondjuk tudok folymatosan heti 4-szer edzeni, régen úgy csináltam, hogy 4 kategória volt (push, pull, core, legs) ezeken belül mindegyiknél 4 különböző gyakorlat. Na most miben különbözne ha 4 nap teljes edzést csinálnék minden napra mindegyik kategóriából egy gyakorlat de természetesen nem minden nap ugyanazok a gyakorlatok. Mennyiben befolyásolná a fejlődést? Mert persze a regenerálódási idő kevesebb lenne, viszont egyszerre nem lennének úgy leterhelve az adott izomcsoportok. A teljes testedzést amolyan biztosítékként szeretném, mert lehet egyik héten tudok heti négyszer valamikor viszont lehet csak kétszer vagy háromszor tudnék edzeni, így ne maradjon ki semmi meg ne boruljon fel az edzésterv. Mi a véleményetek?

Hány éves vagy, mióta nem edzettél, eddig mennyit edzettél, kajád milyen, naturál vagy-e ?
Amúgy szerintem 4 teljes testes edzés sok kivéve ha van kémiai segítség bár ha 4 szer lejutsz akkor mehet az osztott edzés is inkább

2018. Május 08. - 13:13:01
Válasz #2
Nem elérhető

ChaserHUN


1-2 évig saját testsúllyal edzettem, csak annyi minden volt, hogy abbamaradt (legfőképp lehet a lustaságom :) ).
Most csak elméleti szinten érdekel, hogyha mondjuk 4 napra vannak bontva az edzések, ugye egy nap egy izomcsoportot edzünk mondjuk 4 gyakorlattal minden nap, de mi lenne a különbség, ha mondjuk a 4 nap minden izomcsoportra 1 gyakorlatot végeznék. Lényegében végeredményben ugyanannyi szettet és ismétlést csinálnék.
Ti hogy oldjátok meg am ha közbejön valami és kimarad egy edzés? Most persze ha 4 napos bontásról bezsélünk. Folytatjátok majd egy másik nap az egészet, vagy elölről kezditek, vagy akkor bepótoljátok egy nap úgy hogy két részre edzetek?
Amúgy meg a célom most nem, hogy Schwarzenegger legyek, csak, hogy erősebb legyek, jobb legyen a testtartásom stb. :)