2024. Május 14. - 01:57:32
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítség Lányoknak itt! - Varga Linda - Fitness Forma Versenyző válaszol itt!  (Megtekintve 109547 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2007. Június 15. - 08:27:11
Megtekintve 109547 alkalommal
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Rendhagyóan most egy lányt jelentek be itt a fórumon a versenyzők között. Még csak 21 éves, kb 2 éve indul versenyeken Fitness Formában és Body Fitnessben. Hihetetlen jó alapokkal rendelkezik már most, úgyhogy a következő években valószínüleg nagyon sokat fogunk hallani róla versenyzőként. Nem véletlen, hiszen Németh Istvánnal (Steve Namat) készül a következő versenyeire, és itt a bodybuilding.hu fórumán szivesen ad tanácsot és segítséget minden itt fórumozó lánynak!

Hamarosan érkezik! ;)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2007. Június 15. - 18:16:07
Válasz #1
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Sziasztok !

Aki vonzódik a Testépítés vagy a Fitness világához szeretettel várom.
Kérdezzetek illetve osszátok meg velem és a többi fórumozóval tapasztalataitokat!  :)

Mindenkit várok szeretettel. Csak bátran fiúk is!  ;)


2007. Június 15. - 18:30:58
Válasz #2
Nem elérhető

Eddie


Egyél hangyusznövit!

2007. Június 15. - 20:44:36
Válasz #3
Nem elérhető

bandus


Szia Linda!
Csak kíváncsiságból megkérdezném, hogy Te milyen táplálékkiegészítőket használsz egy versenyre készülve? Illetve így fitness formában van-e külön tömegelés/diéta fázisa a készülésnek. A pulzusban már igen jó formában voltál szerintem ;D
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2007. Június 16. - 20:54:45
Válasz #4
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Szia Linda!
Csak kíváncsiságból megkérdezném, hogy Te milyen táplálékkiegészítőket használsz egy versenyre készülve? Illetve így fitness formában van-e külön tömegelés/diéta fázisa a készülésnek. A pulzusban már igen jó formában voltál szerintem ;D

Szió!
A női testépítés is azonos egy férfi verseny felkészüléssel ugyanúgy van alapozás/formába hozás.
Én tavaly tömegeléskor BSN Axis-Ht-t használtam emelett egész évben szedek vitamint (Universal Animal Pack) ,BCAA-t ,MHP Glutamint és természetesen protein turmixot amiben nincs megszokott abból egyszerre többfélét is és változatos izeket szoktam használni . Kedvencek pl : Dymatize ELITE kávés reggel   :) , BSN Dessert kókuszos edzés után.
Ezek mellé a verseny előtti 12. héttől szálkásításkor zsírégetőt szoktam még beiktatni. Idén Hydroxycut Hardcore volt és nagyon bejött  ;)!
Nos a Pulzusban 2 héttel versenyek után voltam szóval az a MÉG JÓ forma volt ....  ;D

2007. Június 29. - 18:36:07
Válasz #5
Nem elérhető

Kata


Szia Linda!

Nagyon örülök,hogy a lányokra is gondoltok és nyitottatok egy olyan fórumot,ahol mi is kérdezhetünk.
Rögtön élnék is a lehetőséggel.
Az én kérdésem az lenne,hogy te milyen gyakorlatokat csinálsz lábra és farizomra? Milyen súlyokkal dolgozol és milyen ismétlésszámmal?
Ja, és hetente hányszor lábazol?
A láb edzésed mennyiben tér el a tömegelés fázisában és szálkásításkor,vagy azon nem változtatsz,csak az étkezéseden?
Neked melyik kardió edzésforma jött be a legjobban?
Egyelőre ennyi,válaszod előre is köszönöm!

2007. Július 01. - 18:00:37
Válasz #6
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Szia Linda!

Nagyon örülök,hogy a lányokra is gondoltok és nyitottatok egy olyan fórumot,ahol mi is kérdezhetünk.
Rögtön élnék is a lehetőséggel.
Az én kérdésem az lenne,hogy te milyen gyakorlatokat csinálsz lábra és farizomra? Milyen súlyokkal dolgozol és milyen ismétlésszámmal?
Ja, és hetente hányszor lábazol?
A láb edzésed mennyiben tér el a tömegelés fázisában és szálkásításkor,vagy azon nem változtatsz,csak az étkezéseden?
Neked melyik kardió edzésforma jött be a legjobban?
Egyelőre ennyi,válaszod előre is köszönöm!



Szia Kata!

Nos a láb az egy igen kényes téma számomra is mint minden nő esetében elég sokat kell nekem is gyötörnöm  :).
Az én lábedzésem a következőképpen alakul :

- Tömeléskor heti 2 lábedzés szuperszettekben.
-Szállkásításkor marad ugyanúgy a heti 2 lábedzés de a verseny előtti 8.héttől +4 nap minden edzés végén 30-40 perc lábazás ilyenkor álltalában 3-4  kiválasztott gyakorlatot szoktam szuperszettben csinálni.
Nekem amik a legjobban bejönnek :
                                - elől guggolás ,sissy keretben guggolás
                                -lábtoló  1vagy 2 lábbal
                                -combfeszítő
                                -combhajlító
                                -merevlábas felhúzás
                                -kitörés

Ezeket válltogatva szoktam alkalmazni ,a súlyok minimálisak amiket használok, inkább a magas ismétlésszám híve vagyok még tömegeléskor is .
Szállkásításkor a + 4 nap lábazáson kívül még a kardiót szoktam megemelni 1-3 órára a verseny közeledtével.
Ebből 1 óra reggel éhgyomorra szokott történni amikor 15 perc szobabiciglit és 45 perc elipszist szoktam használni mert itthon erre van lehetőségem. A du. vagy esti edzésen attól függően,hogy éppen hol edzek intenziv gyalogolni szoktam illetve a legjobb és leghatásosabb szerintem a fitness 2000-ben található lépcsőző gép amit úgy kell elképzelni mint ha egy mozgólépcső lenne amin sétálsz felfelé  :).

Egy példa a jelenlegi lábedzésemre :        szuperszettben 3 gyaki 4 széria(pihenő idő csak a szériák között) 
                                                         
                                                        -lábtoló 20kg -25 ismétlés
                                                        -combfeszítő 10 kg -20 ism.
                                                        -sétálva kitörés kb 40 lépés

                                                        szuperszettben :
                                                 
                                                        -merevlábas felhúzás 30kg 20 ism.
                                                        -combhajlító 15kg 20 ism.

Remélem tudtam segíteni és esetleg kedvet kapsz a szuperszett kipróbálásához  ;) !
                                                       

                                                       
                                                       



2007. Július 01. - 19:48:31
Válasz #7
Nem elérhető

Riper


Szia, gratulálok az eredményekhez!
A kis súlyok ellenére is szép formás lábakkal rendelkezel. Milyen király lenne, ha rendes, nagy súlyokra felmennél!  ::)
Mi az oka, hogy elkerülöd?
Leave no doubt

2007. Július 02. - 12:31:04
Válasz #8
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Szia, gratulálok az eredményekhez!
A kis súlyok ellenére is szép formás lábakkal rendelkezel. Milyen király lenne, ha rendes, nagy súlyokra felmennél!  ::)
Mi az oka, hogy elkerülöd?


Szia!
köszönöm  :) !

Azért nem dolgozok már nagy súlyokkal mert a lábaim mérete már megfelelő ,sőt igazából már túl nagy is a felsőtestemhez képest ,viszont még nem eléggé definiált.
Régebben nálam is mentek a nagy súlyos HARDCORE lábedzések  ;D azóta sem sikerült még az alsó-felső test arányaimat kijavítanom  ::).

2007. Július 02. - 14:56:51
Válasz #9
Nem elérhető

Kata


Sziasztok!

Először is köszi a választ.
Nekem is az a problémám,hogy a lábam elég domináns és borzasztó könnyen fejlődik a felső testemhez képest.
Ha nagy súlyokkal lábazom,akkor könnyen vastagodik,viszont,ha diétába kezdenék,akkor mitől nőne a felső testem,márpedig a vállamat kicsit szélesíteni kellene.
Egy testépítő újságban olvastam egy fickóról,akinek szintén a lába fejlődik a legjobban, olyannyira,hogy néha csak lábnyújtást és lábhajlítást végez, de volt arra is példa,hogy fél évig szüneteltette a lábedzését és semmit nem veszített a tömegéből.
Az igazság az,hogy különbözőek vagyunk és mindenkinek más jön be.
Még egy étkezéssel kapcsolatos kérdésem is lenne Linda,hogy tudnál néhány tippet írni vacsorára, mit érdemes enni és mikorra időzítsem az utolsó étkezést?
Köszi szépen!

2007. Július 02. - 17:16:47
Válasz #10
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Sziasztok!

Először is köszi a választ.
Nekem is az a problémám,hogy a lábam elég domináns és borzasztó könnyen fejlődik a felső testemhez képest.
Ha nagy súlyokkal lábazom,akkor könnyen vastagodik,viszont,ha diétába kezdenék,akkor mitől nőne a felső testem,márpedig a vállamat kicsit szélesíteni kellene.
Egy testépítő újságban olvastam egy fickóról,akinek szintén a lába fejlődik a legjobban, olyannyira,hogy néha csak lábnyújtást és lábhajlítást végez, de volt arra is példa,hogy fél évig szüneteltette a lábedzését és semmit nem veszített a tömegéből.
Az igazság az,hogy különbözőek vagyunk és mindenkinek más jön be.
Még egy étkezéssel kapcsolatos kérdésem is lenne Linda,hogy tudnál néhány tippet írni vacsorára, mit érdemes enni és mikorra időzítsem az utolsó étkezést?
Köszi szépen!

Az ilyen tipusú láb mint az enyém föleg azért "bonyolult" téma,mert pl ha kihagynék fél évet a lábazásból tömegre én sem sokat veszítenék viszont iszonyatosan elfedődne  :D pont ezért kell egész évben minimum heti kétszer lábaznom és szuperszettekben és emelett minden nap legalább fél órát kardiózni.

Az utólsó étkezés időzítése szinte teljesen mindegy ,ha neked az alvásban nem zavar be ,hogy tele pocival fekszel le akkor akár közvetlenül lefekvés előtt is ehetsz  ;).
A minőségre azonban nagyon kell figyelni , szóval a szénhidrátokat éjszakára messziről kerüld el  ;D !

Néhány tipp  amiből nyugadtan fogyaszthatsz : -tonhal saláta lenmag olajjal
                                                                -lazac párolt zöldéggel
                                                                -mozarella sajt paradicsommal
                                                                -alacsony zsírtartalmú túró izlés szertint fahéjjal édesítővel
                                                                -párolt hekk filé brokkolival

Én mivel késő este edzek így lefekvés előtt álltalában már csak protein turmixot szoktam fogyasztani,de én is most lestem el  ;D és mától tervezem a túró beiktatását amit édesítőszerrel és Optimum Nutrition Rocky Road ízű fehérjével fogok ízesíteni .
                 

2007. Július 02. - 17:28:53
Válasz #11
Nem elérhető

Riper


Ha nem edz rá az ember, az izom elmegy, de a zsír még marad, azért marad "tömeges" és fedődik el, nem?
Láb attól lesz definiált, hogy minél nagyobb az izomtömege, és minél kevesebb zsír meg víz takarja. Az előbbi hardcore nagy súlyoktól lesz, az utóbbi meg diéta+vízhajtó, szal én ezt nem értem. Bár lehet nőknél ez másképp működik  ::)
Leave no doubt

2007. Július 02. - 18:05:59
Válasz #12
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Ha nem edz rá az ember, az izom elmegy, de a zsír még marad, azért marad "tömeges" és fedődik el, nem?
Láb attól lesz definiált, hogy minél nagyobb az izomtömege, és minél kevesebb zsír meg víz takarja. Az előbbi hardcore nagy súlyoktól lesz, az utóbbi meg diéta+vízhajtó, szal én ezt nem értem. Bár lehet nőknél ez másképp működik  ::)

Ez valóban igaz a NŐKNÉL MINDEN TELJESEN MÁSKÉPP VAN!  :)
De valószinű nem értetted egyébként amit írtam ..... Szóval azért nem edzek nagy súlyokkal már, mert a felső testem  igencsak el van maradva a lábaimhoz képest. Viszont iszonyatosan nehezen pucolódik a lábam még 3 óra kardió és halazás mellett is szóval ezért kell tömegelékor is odafigyelnem .

2007. Július 02. - 19:00:54
Válasz #13
Nem elérhető

Riper


szerintem nincs elmaradva, arányos, minden a helyén van   :)
dehát izlések és pofonok  ::)
Leave no doubt

2007. Július 02. - 23:35:03
Válasz #14
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
szerintem nincs elmaradva, arányos, minden a helyén van   :)
dehát izlések és pofonok  ::)

Ha te valóban így gondolod akkor köszike  :-* !