2024. Április 28. - 00:39:49
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: A derékról mindent  (Megtekintve 31843 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Október 17. - 11:08:19
Megtekintve 31843 alkalommal
Nem elérhető

endre66


Üdv!   :)

A derék a testünk egy központi szerepet betöltő láncszeme: ez adja meg az egész testünk stabilitását. Roppant terhek elviselésére képes, mégis nagyon sérülékeny.

Mostanában többen emlegetik, hogy ilyen-olyan problémájuk van/volt a derekukkal. Vannak, akik edzés közben sérülnek meg, vannak, akiknek rossz a tartásuk, vannak, akiknek a kemény edzésektől fájdul meg néha-néha vagy rendszeresen a derekuk. Rengeteg embertől hallottam már én magam is, hogy "...azért nem guggolok, mert megsérült x évvel ezelőtt a derekam..." Teljesen egyértelmű, hogy ha a derekunk megsérül, az igen komolyan hátráltatni fogja a fejlődésünket, de még a mindennapjainkat is szétcseszheti (végre káromkodok! ;D) (Bevallom nekem is ez a legproblémásabb területem, többször volt kisebb becsípődésem és mindenféle kellemetlenségem már.)

Mindemellett sokat hallani, hogy ha megerősítjük a derekunkat, elkerülhetjük a sérüléseket...

Arra kérek mindenkit, aki úgy érzi mások számára is hasznos információval / tapasztalattal / gyakorlatokkal / nyújtási módokkal / ötletekkel rendelkezik, az ebben a topikban tegye közkincsé tudását!  :D

2009. Október 17. - 11:13:16
Válasz #1

Akezdetfia

Vendég
Hali, szerintem eddig ez az egyik leghasznosabb topic itt a fórumon! Remélem írnak majd gyakorlatokat meg mindent amivel erősebbé, stabilabbá lehet tenni  ****:))))))

2009. Október 17. - 11:17:28
Válasz #2
Nem elérhető

endre66


Rossz ezt kimondani, de mint derékfájós különös figyelemmel kell edzeni ezt a területet, és sokkal jobban kell figyelni a tartásomra más gyakorlatok végzése közben is, meg a mindennapi tevékenység során.
Az egyik legjellemzőbb "hiba" szerintem a rossz testtartás nap közben.
A másik a nyújtás hiánya, amit én is sokszor elhanyagolok.  --)

Ami mindenképp érdekes téma lehet az az, hogy sokan úgy gondolják, ha meghúzódik / fájdogál a derekuk, akkor abbahagyják / hanyagolják annak edzését, amíg "helyrejön". Ehhez képest viszont elképzelhető, hogy az lenne a jobb megoldás, ha meg tudnánk erősíteni azt...

Kíváncsian várom a hozzászólásokat... 8-)

2009. Október 17. - 11:22:17
Válasz #3
Nem elérhető

doncicco


Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon örvendetes a topic elindítása. Sokszor feküdtem már földön a dolgok "helyretétele" érdekében.. kíváncsian várom hozzáértők véleményeit. ;-oo-;

2009. Október 17. - 11:26:40
Válasz #4
Nem elérhető

Norbert002


http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_77_bue_207_nagy_teljesitmenyu_torzs_edzes.php

Ez a cikk nagyon jól taglalja a problémát. Elnézést a modiktól h más odlalról linkelek, de ez szerintem nagyon hasznos dolog amiket leír a cikk. A benne lévő gyakorlatok nagyon jól erősítika tözset! Elülső-oldalsó hídtartások mindenmennyiségben brutális törzset csinál! Mindjárt linkelek youtuberól még 2 gyakorlatot amik szintén nagyon jók. Meg persze hiperhajlítás az alap!

Másik dolog pedig az Doncicco is írt a nyújtás! Erős törzs, laza csípő ez a titok! Nekem amikor már 3 perc körül tudok hídtartani elől akkor érzem h gugginál és felhuzásnál meg eszközös edzésnél is oylan szinten tart a hasam h egyszerűen érzem h nem tudok lesérülni mert annyira erőss a törzs!

2009. Október 17. - 11:28:44
Válasz #5
Nem elérhető

JFlame


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :

2009. Október 17. - 11:30:15
Válasz #6
Nem elérhető

Norbert002


Jfalme köszi! Ezzel emgint újat tanultam! Én is mióta derékba megsérültem kutatok olvasok és hihetetelen sokat lehet tanulni a témába!

http://www.youtube.com/watch?v=LwKeZFG5_HE

http://www.youtube.com/watch?v=VuDc1IQuwZo

Ez is egy nagyon jó gyakorlat! Igaz amerikába használjál szinte csak, d eitthon is egyre többen! Fordított hipernyujtás alulról nagyon jól széthuzza a gerinccsigolyákat (dkomprosszálja) vagy hogy mondják és fokozza a vérkeringést amerikai erőemelők derék sérüléseknél előszeretettel használják rehabilitációra!


2009. Október 17. - 11:33:41
Válasz #7
Nem elérhető

JFlame


még 2 gyakorlat
kb 5-2 percig kell a gyakorlatokat kitartani, ellazulva feküdni, az állad mindig a mellkas felé nézzen, lefele
mély lassú levegővétel
mindenkinek csak javasolni tudom ezeket a gyakorlatokat, olyanoknak is akiknek nincs problémájuk, javítják a testtartást a a csontrendszered mobilítását...
akár hiszed akár nem még jobb alakod is lesz tőle :)

2009. Október 17. - 11:35:10
Válasz #8

Akezdetfia

Vendég
Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Beiktatom őket az edzés elötti bemelegítésbe   :-){ ****:)))))) és ezeket a gyakorlatokat milyen rendszerességel kell végezni?

2009. Október 17. - 11:36:19
Válasz #9
Nem elérhető

JFlame


Jfalme köszi! Ezzel emgint újat tanultam! Én is mióta derékba megsérültem kutatok olvasok és hihetetelen sokat lehet tanulni a témába!

http://www.youtube.com/watch?v=LwKeZFG5_HE

Ez is egy nagyon jó gyakorlat! Igaz amerikába használjál szinte csak, d eitthon is egyre többen! Fordított hipernyujtás alulról nagyon jól széthuzza a gerinccsigolyákat (dkomprosszálja) vagy hogy mondják és fokozza a vérkeringést amerikai erőemelők derék sérüléseknél előszeretettel használják rehabilitációra!

ezt én is használtam csak a súly nélküli változatot, ilyen eszközt még én se láttam, elég fajin, jó lehet seggre meg derékra ****:))))))

2009. Október 17. - 11:39:21
Válasz #10
Nem elérhető

JFlame


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Beiktatom őket az edzés elötti bemelegítésbe   :-){ ****:)))))) és ezeket a gyakorlatokat milyen rendszerességel kell végezni?

nekem komoly problémám volt és napi 2x alkalmaztam reggel és este, de volt hogy napi 3x is
most már szinte csak edzés után csinálom levezetésként, igaz így egy 15-20 percet csúszik a turmixum :)
neked is azt javaslom hogyha nincs problem akkor csak edzés napokon csináld és szerintem az edzés végén, ne bemelegítésként...

2009. Október 17. - 11:40:58
Válasz #11

Akezdetfia

Vendég
Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Beiktatom őket az edzés elötti bemelegítésbe   :-){ ****:)))))) és ezeket a gyakorlatokat milyen rendszerességel kell végezni?

nekem komoly problémám volt és napi 2x alkalmaztam reggel és este, de volt hogy napi 3x is
most már szinte csak edzés után csinálom levezetésként, igaz így egy 15-20 percet csúszik a turmixum :)
neked is azt javaslom hogyha nincs problem akkor csak edzés napokon csináld és szerintem az edzés végén, ne bemelegítésként...

Köszi szépen a hasznos tanácsot  :-){

2009. Október 17. - 11:42:34
Válasz #12
Nem elérhető

JFlame


még 2 gyakorlat
kb 5-2 percig kell a gyakorlatokat kitartani, ellazulva feküdni, az állad mindig a mellkas felé nézzen, lefele
mély lassú levegővétel
mindenkinek csak javasolni tudom ezeket a gyakorlatokat, olyanoknak is akiknek nincs problémájuk, javítják a testtartást a a csontrendszered mobilítását...
akár hiszed akár nem még jobb alakod is lesz tőle :)
még csak annyit tennék hozzá a 6 számú gyaksihoz, hogy olyan közel ülj a falhoz amennyire csak lehetséges és a válladat enged le, és húzd hátrafele h hozzá érjen a falhoz

2009. Október 17. - 11:43:12
Válasz #13
Nem elérhető

Rob


Ezeket én is kifogom próbálni,sőt csinálni is fogom!
Thxxx! ;)
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2009. Október 17. - 11:45:18
Válasz #14
Nem elérhető

JFlame


Hátha bárkit is érdekel akkor én szeretnék hozzászólni hátha valaki hasznát veszi…
Sokat küzdöttem derék, gerinc és nyak problémákkal, lumbágó, idegbecsípődés a derékban, gerincsérv és a nyakamba a második csigolya elvan meszesedve…
Kb 2 év ment rá arra hogy igazán rendbe legyen minden hozva, de nem az orvosoknak köszönhetem. A végén már annyit olvastam utána hogy egy két E-gyakorlat segítségével és helyes edzéssel vissza tudtam menni a terembe és újra guggolok, felhúzok…és néha még vadulok is

A nekem bevállt E-gyakorlatok :


Beiktatom őket az edzés elötti bemelegítésbe   :-){ ****:)))))) és ezeket a gyakorlatokat milyen rendszerességel kell végezni?

nekem komoly problémám volt és napi 2x alkalmaztam reggel és este, de volt hogy napi 3x is
most már szinte csak edzés után csinálom levezetésként, igaz így egy 15-20 percet csúszik a turmixum :)
neked is azt javaslom hogyha nincs problem akkor csak edzés napokon csináld és szerintem az edzés végén, ne bemelegítésként...

Köszi szépen a hasznos tanácsot  :-){
nagyon szívesen, még annyi jutott eszembe, hogyha nem akarod nagyon elhúzni nagyon az edzés végét és nincs komoly problémád akkor nem kell végig csinálnod az összes gyakorlatot csk mondjuk 2-3at oszt a köv edzésen másik 2-3at...
viszont igazság szerint ez meg így egy komplett program a gyakorlatok ezen sorrendjében @-o