2024. Május 18. - 06:51:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kellene egy kis segítség:$:D  (Megtekintve 4983 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Június 20. - 16:28:03
Megtekintve 4983 alkalommal
Nem elérhető

Mathn


Nos akkor sziasztok,
Máté vagyok 14 éves Budapesti srác.
177cm magas 84kg orvostanhallgatónak készülök úgyhogy baromisokat kell tanulnom így sajnos elég sok időt töltök gép előtt ülve, könyvek fölött ülve stb. így felszedtem pár kilót. Ezen most változtatni szeretnék,
Szeretnék szálkásítani és nekiállni a testépítésnek:D
Van lehetőségem edzőterembe járni mert itt van mellettünk kb 3 utcányira.
A kérdéseim a következők lennének:
-Láttam olyanokat akik először lefogytak majdnem teljesen és utána kezdtek el izmot növeszteni. Melyik út a jobb?:)
-Hányszor járjak el hetente?
-Mennyivel lenne optimális elkezdeni és mivel? [Idáig a "garázsban" csináltam gyakorlatokat: fekvenyomás, bicepsz, oldalemelés, feülések.]
-Tápanyagkiegészítőt,vitamint, fehérjeporokat érdemes lenne szedni? ha igen akkor milyen márkájúakat?
Teljesen kezdő vagyok gőzöm sincs az egészről. Böngésztem a fórumot de nem igazán találtam olyan topicot ami passzol az én paramétereimhez úgyhogy nyitottam egyet:)

Tisztelettel
Máté

2011. Június 20. - 19:55:10
Válasz #1
Nem elérhető

dino


Nos akkor sziasztok,
Máté vagyok 14 éves Budapesti srác.
177cm magas 84kg orvostanhallgatónak készülök úgyhogy baromisokat kell tanulnom így sajnos elég sok időt töltök gép előtt ülve, könyvek fölött ülve stb. így felszedtem pár kilót. Ezen most változtatni szeretnék,
Szeretnék szálkásítani és nekiállni a testépítésnek:D
Van lehetőségem edzőterembe járni mert itt van mellettünk kb 3 utcányira.
A kérdéseim a következők lennének:
-Láttam olyanokat akik először lefogytak majdnem teljesen és utána kezdtek el izmot növeszteni. Melyik út a jobb?:)
-Hányszor járjak el hetente?
-Mennyivel lenne optimális elkezdeni és mivel? [Idáig a "garázsban" csináltam gyakorlatokat: fekvenyomás, bicepsz, oldalemelés, feülések.]
-Tápanyagkiegészítőt,vitamint, fehérjeporokat érdemes lenne szedni? ha igen akkor milyen márkájúakat?
Teljesen kezdő vagyok gőzöm sincs az egészről. Böngésztem a fórumot de nem igazán találtam olyan topicot ami passzol az én paramétereimhez úgyhogy nyitottam egyet:)

Tisztelettel
Máté
a body.builder.hu-n az alapismeretek rovatot olvasd el. továbbá vannak ott étrend ill edzésterv tippek is, ne mástól várd, h ingyen és bérmentve segíteni fog, főleg látatlanban. de 14 évesen nemigazán kéne komolyabban "testépíteni".
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2011. Június 21. - 10:49:43
Válasz #2
Nem elérhető

Mathn


Rendben van:)
Köszönöm a választ.
Nem a testépítésen van a hangsúly hanem azon, hogy a felesleget ami rajtam van le tudjam adni netalántán izommá alakítani.
Am szeptemberben leszek 15:) de ez az én hibám, hogy nem irtam oda.

2011. Június 21. - 12:18:48
Válasz #3
Nem elérhető

k1


Rendben van:)
Köszönöm a választ.
Nem a testépítésen van a hangsúly hanem azon, hogy a felesleget ami rajtam van le tudjam adni netalántán izommá alakítani.
Am szeptemberben leszek 15:) de ez az én hibám, hogy nem irtam oda.

Ne is törődj dinoval,ő már csak ilyen "nyers". ;D

2011. Június 21. - 12:52:57
Válasz #4
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Rendben van:)
Köszönöm a választ.
Nem a testépítésen van a hangsúly hanem azon, hogy a felesleget ami rajtam van le tudjam adni netalántán izommá alakítani.
Am szeptemberben leszek 15:) de ez az én hibám, hogy nem irtam oda.
Zsírt nem lehet izommá alakítani, ez kb. olyan, mint a középkorban azon fáradoztak az alkimisták, hogy ólomból aranyat csináljanak. A zsír egy energia hordozó makrotápanyag, a fehérjét elsősorban nem energia szolgáltatóként használja fel szervezetünk, hanem pl. izom szerkezeti fehérjét állít elő az aminosavakból, hormonokat ( pl. növekedési hormon ), különböző enzimek részei ( nagyon sok fajta enzim van szervezetünkben ), stb......
Tehát a zsírt le lehet adni, izmot meg építeni, ez energetikai szempontból két különálló folyamat, egyszerre nem megy ( megy, csak az egy kicsit trükkös, meg 9 raklap pénz kell hozzá  ;) ;D ).
 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Június 21. - 14:23:19
Válasz #5
Nem elérhető

Pity


Szerintem ebben a korban a legjobb amit tehetsz az a saját testsúlyos köredzések, úszás, futás,evezés sok húzódzkodás kül. fogásokkal,tolódzkodás na meg a tiszta kaja napi 4x legalább az eredmény nem fog elmaradni.

Fehérje:Hal,Csirke,pulyka,marha ezek párolva/főzve/minimális olivaolajon sütve,tojás,túró,cottage chesse fehérjepor,aminosav por/kapszula

Szénhidrát:kiemelt időpontok: reggeli/edzés előtt/edzés után
Barnarizs,köles,basmati rizs,pufirizs, zab

Zsír:Omega 3-6-9,olivaolaj,Cla...

+Multivitamin pakk  ;)

2011. Június 21. - 20:11:55
Válasz #6
Nem elérhető

Maszat


Pity jaaaj de kis cukorka módon válaszolt  :)   :-)!   
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2011. Június 22. - 08:32:13
Válasz #7
Nem elérhető

Mathn


Értem:)
Köszönöm a válaszokat.
Megpróbálok összehozni valami edzéstervet és egy diétát.. : D meg majd csinálok egy naplót. xD
Elite whey mint fehérje megfelel? Super multi 120 mint vitamin?:)

2011. Június 22. - 21:55:21
Válasz #8
Nem elérhető

Pity


Pity jaaaj de kis cukorka módon válaszolt  :)   :-)!   
igyekszik az embör!  ;D

2011. Augusztus 08. - 18:35:10
Válasz #9
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Pity jaaaj de kis cukorka módon válaszolt  :)   :-)!   
Cuki Pisti  ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).