2024. Április 29. - 10:34:01
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Gaspari Full Brutál Tömeg Teszt By Yanou  (Megtekintve 35799 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Február 20. - 12:54:51
Válasz #30
Nem elérhető

hopika


Én sem tudtam,hogy annak a gyakinak ez a neve-ettől függetlenül szoktam csinálni...viszont én nem fordítom be a lábfejemet,csak normál szűk terpeszben állok.
A hát szélső részét támadja meg,ha jól csinálod. =/+'
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Február 20. - 12:57:14
Válasz #31
Nem elérhető

God Vazzeg


Én sem tudtam,hogy annak a gyakinak ez a neve-ettől függetlenül szoktam csinálni...viszont én nem fordítom be a lábfejemet,csak normál szűk terpeszben állok.
A hát szélső részét támadja meg,ha jól csinálod. =/+'

Ahham, most már világos. Régen én is csináltam, de a lábfejem nem forgattam be én se  ;-oo-;

2008. Február 20. - 12:59:14
Válasz #32
Nem elérhető

Jordan


A kacsázást Steve mutatta a Gyurma egyik adásában, onnan lestem.

Az a Lauter Viktor volt, nem?
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Február 20. - 13:03:11
Válasz #33
Nem elérhető

Yanou


A kacsázást Steve mutatta a Gyurma egyik adásában, onnan lestem.

Az a Lauter Viktor volt, nem?

My Bad, tényleg! Bocsesz... !+"%

2008. Február 20. - 13:07:52
Válasz #34
Nem elérhető

Jordan


A kacsázást Steve mutatta a Gyurma egyik adásában, onnan lestem.

Az a Lauter Viktor volt, nem?

My Bad, tényleg! Bocsesz... !+"%
Nem azért írtam!  ;)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Február 20. - 13:14:07
Válasz #35
Nem elérhető

Yanou


Ha jól értem a bicepsz alsó része fáj? Megoldás lehet a fordított fogású kétkezes bicepsz gyaki, eredetileg alkarra megy, de erősíti azt a részt is, szerintem. Próbáld ki mondjuk karedzésen, hátha hozzáedződik. Nemtom mi az a kacsázás, ezt leírhatnád  :-[  ????...

Nem a bicepsz lesz ez... Úgy tudnám lekönnyebben behatárolni, hogy tenyérrel lefelé kinyújtott bal karnál a kézfej közepénél elkezdesz egyenesen felfelé haladni a jobb kezed mutatóujjával és mikor elérsz a könyékhajlat vonaláig, akkor pont a fájó izomra mutat az ujjad. Nemtom mennyire érthető ez...a tenyérrel lefelé néző alkar felső izmának könyékhajlatnál kezdődő része. Basszus...jó bonya. !+"% Viszont a tanácsod valszeg ide is helytálló, a fordított fogású bicepszet beveszem a repertoárba! Köszönöm az észrevételt!

A kacsázást Steve mutatta a Gyurma egyik adásában, onnan lestem. Szembe állsz a csigával, egyenes rúd, minimális terpesz, kicsit a lábfejeid egymás felé befordítod (ezért hívják kacsázásnak), kicsit berogyasztod a térdeid, előre dőlsz kb. 20fokot és az egyenes rudat nyújtott karral letolod a térdedig.

Akkor az meg vagy az alkarod felső izma, ami fáj, erre is jó lehet az a gyakszi amit írtam, vagy ínhüvelygyulladás, de ez meg olyan érzés, mintha a csont fájna belül, illetve akkor szokott jelentkezni, mikor el kell engedni a rudat..

Ezt nem értem, majd megnézem azt a részt: "az egyenes rudat nyújtott karral letolod a térdedig."  @:-)

Akkor ínhüvelygyulladás lesz! A sorozat alatt elviselhető, de ahogy megszűnik a terhelés kb mintha két kést vágnának bele. Viszont már múlófélben van, a teszt előtt volt vele nagyobb gondom, akkor ezdéseket is kellett halasztanom. Kenem ilyen mentolos kígyómérges krémmel, az helyrehozta már nagyrészt, a héten szerintem el is múlik ha így halad. Érdekes, mert pl. karedzéskor szinte nem is érzem...a már említett gyakszi viszont még igencsak előhozza. A hétvégi pihentetés remélhetőleg jót tesz majd...

2008. Február 20. - 13:18:23
Válasz #36
Nem elérhető

Yanou


A kacsázást Steve mutatta a Gyurma egyik adásában, onnan lestem.

Az a Lauter Viktor volt, nem?

My Bad, tényleg! Bocsesz... !+"%
Nem azért írtam!  ;)

Én se! ;)Igazad volt, rosszul emlékeztem, ennyi, nincs ezzel semmi probléma, hogy javítottál! /:-)

2008. Február 20. - 13:25:09
Válasz #37
Nem elérhető

God Vazzeg


Ha jól értem a bicepsz alsó része fáj? Megoldás lehet a fordított fogású kétkezes bicepsz gyaki, eredetileg alkarra megy, de erősíti azt a részt is, szerintem. Próbáld ki mondjuk karedzésen, hátha hozzáedződik. Nemtom mi az a kacsázás, ezt leírhatnád  :-[  ????...

Nem a bicepsz lesz ez... Úgy tudnám lekönnyebben behatárolni, hogy tenyérrel lefelé kinyújtott bal karnál a kézfej közepénél elkezdesz egyenesen felfelé haladni a jobb kezed mutatóujjával és mikor elérsz a könyékhajlat vonaláig, akkor pont a fájó izomra mutat az ujjad. Nemtom mennyire érthető ez...a tenyérrel lefelé néző alkar felső izmának könyékhajlatnál kezdődő része. Basszus...jó bonya. !+"% Viszont a tanácsod valszeg ide is helytálló, a fordított fogású bicepszet beveszem a repertoárba! Köszönöm az észrevételt!

A kacsázást Steve mutatta a Gyurma egyik adásában, onnan lestem. Szembe állsz a csigával, egyenes rúd, minimális terpesz, kicsit a lábfejeid egymás felé befordítod (ezért hívják kacsázásnak), kicsit berogyasztod a térdeid, előre dőlsz kb. 20fokot és az egyenes rudat nyújtott karral letolod a térdedig.

Akkor az meg vagy az alkarod felső izma, ami fáj, erre is jó lehet az a gyakszi amit írtam, vagy ínhüvelygyulladás, de ez meg olyan érzés, mintha a csont fájna belül, illetve akkor szokott jelentkezni, mikor el kell engedni a rudat..

Ezt nem értem, majd megnézem azt a részt: "az egyenes rudat nyújtott karral letolod a térdedig."  @:-)

Akkor ínhüvelygyulladás lesz! A sorozat alatt elviselhető, de ahogy megszűnik a terhelés kb mintha két kést vágnának bele. Viszont már múlófélben van, a teszt előtt volt vele nagyobb gondom, akkor ezdéseket is kellett halasztanom. Kenem ilyen mentolos kígyómérges krémmel, az helyrehozta már nagyrészt, a héten szerintem el is múlik ha így halad. Érdekes, mert pl. karedzéskor szinte nem is érzem...a már említett gyakszi viszont még igencsak előhozza. A hétvégi pihentetés remélhetőleg jót tesz majd...

Örülök ha segítettem behatárolni a problémát, még annyit tennék hozzá, hogy minden olyan gyakszit hagyj el, amikor fáj. Ez az egyetlen módja hogy ne legyen belőle nagyobb baj, illetve a teljes pihentetés, de gondolom azt nem akarod. Makacs dolog tud lenni, nekem többször volt már, és volt hogy 3 hónapig fájt  :-\

2008. Február 20. - 13:37:29
Válasz #38
Nem elérhető

Yanou



Örülök ha segítettem behatárolni a problémát, még annyit tennék hozzá, hogy minden olyan gyakszit hagyj el, amikor fáj. Ez az egyetlen módja hogy ne legyen belőle nagyobb baj, illetve a teljes pihentetés, de gondolom azt nem akarod. Makacs dolog tud lenni, nekem többször volt már, és volt hogy 3 hónapig fájt  :-\

Köszönöm a tanácsaidat, megfogadom őket! Ma lábazok, úgyhogy pihenő lesz a fájdalom tájékán... :D

2008. Február 20. - 21:58:07
Válasz #39
Nem elérhető

Yanou


Kedd reggel…már előre tartottam a lábazástól…
A sokszori kajálás hatására szembetűnően felgyorsult az anyagcserém. Eddig általában napi egy ülvenyomást végeztem a fajanszon újságolvasás közepette, eme érték megkétszereződött, pár alkalommal megháromszorozódott. Főnököm ma megjegyezte, hogy akárhányszor nézett rám, szinte mindig volt valami az arcomba. Kérdezte, hogy az evés mellett néha azért dolgozok e egy kicsit…hámondom persze, de a növésben lévő szervezetemet táplálni kell, ez van…

Meló után Plasmajetestől Superpumpostól a szokásos menetrend szerint a teremben folytattam a napi tevékenységemet. Érdekesen sikerült a mai lábedzésem, mondhatnám attól tartottam, hogy a lépcsőházunk előtt fogok éjszakázni, mert nem fogok tudni felmenni a negyedikre. Emeltem a súlyokon is, aminek volt pozitív és negatív hatása egyaránt.

Guggolás keretben: 1+4X10 78kg (MHK +8kg)
Lábtoló: 2X10+2X8 162kg (MHK +2kg)
Lábnyújtás ülve: 4X10 51kg (MHK +6kg)
CombHAJLÍTÓ (múltkor elírtam) hason fekve: (Na itt is emelni szerettem volna a súlyon, de nem jött össze, mert begörcsölt a combbicepszem, ezért csökkentettem a súlyon, viszont az ismétlésszámot növeltem) 4X15 35kg

Ezután felkeltem és csak totyorászni tudtam. A vádlizást muszájból elhalasztottam, nem akartam kockáztatni, hogy az is begörcsöljön. Tudom, hogy a lábam a leggyengébb láncszem magamon, viszont a 6 hét alatt legalább átlagosra szeretném feljavítani a jelenlegi nyeszlettséget!

A turmix után héjában sült krumpli, valamint főttojás volt a vacsora, lefekvés előtt a biztonság kedvéért még beküldök egy IntraPro-t. Jövő hét elején egy kis összeesküvés segítségével beszerzésre kerül a még hiányzó Halodrol adag (thx to Seth), valamint ha már lúd legyen kövér, előreláthatólag két doboz IntraPro is befigyel reinforcement jelleggel.

Holnapra vagy beiktatok egy előre nem tervezett pihenőnapot, vagy bepótlom a vádlizást hasazással megspékelve. Kar nap jönne soron, de nem szeretném, ha visszaromlana a múló ínhüvelygyulladásom. Pihentetem, meg kenem Crotalginnal még egy napot a biztonság kedvéért…

2008. Február 23. - 00:45:51
Válasz #40
Nem elérhető

Yanou


Tegnap Vazzeg szavait megfogadva a pihenésen és az evésen kívül nem csináltam semmit. Az ínhüvelygyulladásom meghálálta a pihenőt és a kenegetést, 95%-ban elmúlt hál isten. Fél hét helyett 7-kor értem a terembe egyéb teendők miatt, de bizakodva vágtam bele a bicepsz-tricepsz gyilkolásába. Az egy nap csúszás miatt mára esett a Plasmajet bevetése, így durranás szempontból jobb volt a mai karedzésem, mint a múlt heti, viszont a bicepszezésnél használt súlyokat már egy ideje valamiért nem tudom emelni. Egy ideig szépen kúszott felfelé, de kb. 4 hete stagnálok… Bízom benne, hogy talán megindul a stack harmadik hetében egy kicsit.

Az állva bicepsz francia rúddal, mintha könnyebben ment volna ugyanazzal a súllyal, egy uccsó 4 ismétléses sorozatot még kipréseltem 48,5kg-ba, a scott pados gyakszinál 6-ról 8 ismétlésre növeltem a terhelést…ezek már talán fejlődésnek tekinthetők… A PJ tette a dolgát szokás szerint, faszán jöttek elő az erek, az azonos oldali vállamat nem sok esélyem volt kézzel megérinteni. Ezután a koncentrált sorozatot begyorsítottam a még jobb durranás érdekében, az intenzitás miatt be-be kellett segítenem a másik kezemmel.

A tricepsz már érezhetőbben jobban megindult, a mellékelt adatok mutatják is.

Francia rudas bicepszhajlítás állva: 2 bemelegítő sorozat után 2X10+2X8 43,5kg +1X4 48,5kg
Scott pados bicepszhajlítás egykezes súllyal: Karonként 4X8 18kg
Koncentrált bicepsz ülve egykezes súlyzóval pihenés nélkül váltott karokkal: 12/10/7/5/3 14kg
Kalapács bicepsz állva: 3X10 17kg

Csigás lehúzás kötéllel: 4X10 24kg (MHK +2kg)
Tolódzkodás tricepszre: 20/15/14 (MHK +3/+2/+4)
Fekpadra támaszkodva pad mellett tolódzkodás előre nyújtott lábbal (nemtom mi a pontos neve) 1X30+1X28

Ferde pados hasprés: 2X25+1X20

A tricepsz fejlődésével meg vagyok elégedve, szerintem a következő edzésen magamraaggatok némi súlyt tolódzkodásnál, hátha megteszi a hatását. A vádlit pótlom holnap a váll megdolgozása után, nincs elfelejtve!!

Összességében nincs okom panaszra kar ügyben, remélhetőleg a bicepsz is lassan megindul felfelé, max valamit bele kell variálni a már bevált programba, hátha a változtatás megteszi a hatását.

Érdekesség, hogy a múlt héten a lábedzés után még a negyedik nap is nehezen lépegettem, a most szerdai láb után pedig már szinte semmit nem érzek az izomlázból a nagyobb súlyok használata ellenére sem.

(Lent volt egy edzőpartnerem, beszélgettünk a stack-ről, mondtam neki, hogy ha a teszt 6 hete alatt 4 kilót sikerül felszednem, akkor nagyon boldog leszek… Erre csak annyit mondott, hogy hát igen, az nem lenne rossz, de az emberhús a legdrágább…20.000/kg…)

2008. Február 24. - 10:48:17
Válasz #41
Nem elérhető

Yanou


Tegnap gyorsba letudtam a melót, négy órával hamarabb zártam a kócerájt, mint általában, összekészültem és már úton is voltam a terembe. 14:40-kor a garázsba gyalogolva felhívott egy haver, hogy jönnének át Kecskemétről egy (Hondás) meetre, hol találkozzunk. Fíjj, mondom mikorra értek át? 15:30 körül itt lesznek az egyik bolt parkolójában.

Mivel bennem volt már a Superpump, valamint az összes cumó be volt keverve, így egyértelmű dolog volt, hogy nem halasztom későbbre a válledzést, ezért azt találtam ki, hogy megpörgetem egy „picurkát”.
Ez nagyjából úgy nézett ki, hogy a sorozatok között sacc fele pihenőidőt engedélyeztem magamnak, mint szoktam (pár korty SizeOn, pár mélylevegő), és egy sorozattal kevesebbet csináltam minden gyakorlatból, valamint minden súlyt előre előkészítettem. 14:55 körül kezdtem el az edzést, 15:30-kor indultam el a teremből kifelé kezemben a turmixommal.

Nyakból nyomás ülve rúddal guggolókeretben: 2X10+1X8 56kg (MHK +2kg) 1X12 46kg
Döntött törzsű oldalemelés karonként (függőlegeshez képest kb 30fokban előredőlve): 3X10 20kg (MHK +0kg)
Állig húzás rúddal: 3X10 53,5kg (MHK +3,5kg)
Oldalemelés állva: 12,5/7,5/2,5kg bukásig

Intenzitásügyben feltekertem a hangerőt, szakadt rólam a víz, igen-igen elfáradtam, és az amúgy nehezen bedurranó vállamnak most elég szépen odaröccsentettem, hogy tudja hanyas a gatya. (Most vasárnap reggel lévén már érzem, hogy ebből izomláz is lesz…)

(Nem ide tartozik, de engedtessék meg, hogy kiírjam magamból: Időben odaértem a találkozóra. Az egyik haversrác nemrég vett egy Integra Type-R típusú elfogó-vadászt, aminek körbenézegetésének egyik óvatlan pillanatában elszólta magát, hogy „vidd el nyugodtan egy körre”… Nekem se kellett kétszer mondani, feltettem a vigyormaszkot, egyszer utoljára még megkérdeztem, hogy tényleg komolyan gondolja e, de komolyan gondolta. Nekem Civic VTi-m van, így – én naív azt hittem – nagyjából képben voltam, hogy mire számíthatok az R betűssel kapcsolatban, de minden tekintetben felülmúlta a várakozásaimat. 192 paci, eszméletlen úttartás, szélvédőkifejelős fék, extra jól tartó ülések. Aki teheti egyszer próbáljon ki egy ilyet, vagy legalább vitesse magát, garantáltan maradandó élmény!)

2008. Február 24. - 22:17:54
Válasz #42
Nem elérhető

Yanou


Hétvégi összegzés No.2.:

Feltöltődtem! Ez pozitív…
Pozitív, mert teljes erőbedobással tudok minden edzést végigcsinálni, nem kell attól félnem, hogy visszaesek teljesítményben, nagyobbnak érzem magam, mint a teszt előtt, ami szembetűnően előjön pl. a farmerek felvételekor. A lábamtól féltem legjobban a már említett problémám miatt, de úgy néz ki nem lesz gond, sőt, megindult a növésben a gatyák feszüléséből ítélve. Sőt, úgy érzem, hogy ami jött fel plusz izom, az nagyrészt tiszta, nem érzek magamon zsírosodást!
Az elején jelentkező nagy löketen valószínűleg túl vagyok…pedig az olyan jó volt… A teszt előtt használt súlyaimon elég nagyot tudtam növelni, és sejtésem szerint a növekedés most valamelyest belassul, viszont előreláthatólag folyamatos marad.
A kazán már üvölt, felfűtődött a két hét alatt maximum hőfokra, folyamatosan kapja az elégetni valót, innen már csak az a feladat, hogy nem szabad hagyni egy picit sem visszahűlni.

A mai pihenőnapomon idsanyámék már szóvátették, hogy amit csinálok az már nem az „evés” kategóriába tartozik, jóval több annál…én meg csak jót mosolyogtam rajra a rizzsel és sült kakasmellel teli számmal. Az kajálásonkénti leküldött egy liter vizet is furcsán nézték, de meglepő módon nem kívánok semmi cukros szart. Régebben elég sok kólát és miegymást ittam, de mióta újra elkezdtem edzeni, azóta ez a mennyiség nagyon lecsökkent, a teszt elindulása óta pedig 98%-ban el is tűnt. Igazából nem is kívánom…szénsavmentes ásványvíz rulez!

A kiegészítőkről annyit, hogy teszik a dolgukat, egyelőre a már leírtakon kívül nem nagyon tudok mit mondani.
Egy-két kiegészítés:
- Először tartottam a Plasmajet nélküli napoktól…felesleges volt. Kicsit talán visszafogottabban, de simán érezteti a hatását!
- A Halodrol pattanásbegyullasztó hatása még mindig érződik, de a nagyobb adag ellenére mintha mérséklődött volna.
- A Superpump-ot én magyarul „instant edzéskedv”-nek hívnám inkább. A PJ miatt a bedurrató hatásából kevesebb látszik számomra, de hogy levisz edzeni, az 1000%!! Ki fogom próbálni PJ nélkül is!

2008. Február 25. - 21:54:30
Válasz #43
Nem elérhető

Yanou


Új hét, új reggel, új hétfő! Tele vagyok energiával, nem jelent gondot a felkelés, mindig az ébresztő előtt kelek magamtól. Szokásos menetrend, kezdenek szinte reflexszerűvé válni a reggeleim. Kajapakk, kiegek, szatyorba be, kis hiányérzetem azért van a villanybuheráló barátomat illetően, de remélhetőleg a héten valamikor jelentkezik. Kíváncsi vagyok a mondanivalójára az eddig eltelt időt illetően…remélhetőleg nem lebaszásból fog állni.
Ma mell nap van, már alig vártam az este fél hetet, kíváncsi voltam a múlt héthez képest mennyivel tudok fentebb menni a súlyokat illetően.
A Plasmajetet most 4 helyett 3 órával edzés elé időzítettem kipróbálás gyanánt, de így utólag megmondom őszintén ugyanúgy 100%-os hatást érzékeltem, tehát esetemben nem számított az egy órás időkülönbség. Ez pozitív, mivel nem kell percre pontosan időzítenem, az adott időintervallumban bármikor leküldhetem a gyomorba.

Tehát mell:

Fekvenyomás rúddal: 1 bemelegítő sorozat+2X8+1X6+1X8 90kg (MHK +1kg) (Az utolsó 8-at nem nagyon értettem, de kiment…az azt megelőző 6-os után kicsit csodálkoztam, talán kicsit többet pihentem rá, nem tudom…mindenesetre örültem)
Fekvenyomás 35fokos padon egykezes súlyokkal: 1X10+2X8 kg 30kg (MHK +4kg) (a harminc kilót már sajna nem tudtam lendületből felvenni, így segítségre volt szükségem, amit meg is kaptam, csak sajnos az uccsó sorozat előtt elmentek, ezért maradt a 4 sorozat helyett csak 3)
Tárogatás 35fokos padon egykezes súlyokkal: 3X10+1X8 21kg (MHK +1kg)
Tárogatás csigás mellgépen: 4X12 74kg (MHK +0kg) (itt maradtam a múlt heti súlynál, bevált ez a múlt heti bedurrantós megoldás a növelt ismétlésszámmal, csökkentett súllyal)

A progresszivitás egyelőre nem tört meg semelyik izomcsoportnál, edzésről edzésre fejlődöm, aminek nagyon örülök!
Edzés végén ellenőriztem magam tükörben. A nézegetés közben megjegyezte az egyik edzőtárs, hogy szembetűnő a változás. Én is úgy érzem, hogy igaza van, érdekes módon mintha a növekvő tömeggel együtt a testzsírom csökkenne…és még van hátra 4 hét!! Mi lesz itt??

Ha minden rendben megy, akkor holnap megkapom a Halodrol/IntraPro utánpótlást, mivel az IntraPro pár napja már elfogyott, így Off fehérjét is kellett bevetnem a dolgok kézbentartása érdekében. Az edzést lezáró turmix után mindjárt ugrok neki a csirkemell, rizs, rántotta kombinációnak…

2008. Február 27. - 11:14:12
Válasz #44
Nem elérhető

Yanou


A harmadik heti keddem végtelenül szarul sikerült. Fejfájással ébredtem, elfogyott a fehérjém, ezt ellensúlyozandó az egész nap alatt elfogyasztott tojás és túrómennyiség elég nagy méreteket öltött (elvileg ma jön meg az IntraPro utánpótlás), a melóhelyen a fejem fölött széttört egy üvegbúrás állólámpa, amely lámpát csak odébb szerettem volna rakni, ennek következtében a búra összetörésén kívül magát a lámpát is kettétörtem a föld és a villanykörte között félúton. Mindennek tetejébe szakítottam barátnőmmel két év után, így a hátedzést meglehetősen erős düh és érzelemkitörések közepette kezdtem el...

Húzódzkodás: 1X10 bemelegítés+4X10 11kg-os plusz súllyal
Széles fogású evezés/lehúzás saját fejlesztésben a csigás géphez lábbal betámasztva 5X10 64kg (MHK +2kg)
Evezés egykezes súlyzóval, váltott karral: karonként 4X10 40kg
Mellhez húzás hason fekve ferde padon rúddal vállszélességű fogással: 4X10 64kg (MHK +2kg)

Összességében nézve a keddi napban csak az edzés volt pozitív. Jól sikerült minden hátráltató körülmény ellenére is, a húzódzkodást nehezítettem a plusz súllyal, a kacsázást pedig egyelőre leváltottam az evezéssel, hogy az ínhüvelygyulladásom 100%-ig el tudjon múlni.
Ma este megfingatom a lábaimat!