2024. Május 11. - 13:39:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Kaja chat  (Megtekintve 155110 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Március 07. - 18:39:01
Válasz #120
Nem elérhető

Rencsi


Örömmel állok a "szófogás" elejébe! Csak próbálkozgatok a konyhában.. egyszer jártam az usa-ban és nem találtam máshol munkát.Csak vendéglőben, ott szélesedtek a képességeim valamelyest :)..

Te versenyzel egyébként?
Akkor te jóval jártasabb van a konyhában, mint én! A topicok nyitva állnak előtted is, nyugodtan pakolj fel pár ötletet! ;)
Csak magammal és az idővel általában. Kíváncsi vagyok, hogy milyen leszek kb. 2 hónap múlva lediétázva, de nincsenek versenyzői ambícióim, örülök hogy el tudok járni edzeni, meg hogy kajálásaimat be tudom tartani (1-2 kisebb csalást leszámítva). :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 07. - 18:48:18
Válasz #121

Tündi-Bündi

Vendég
pff ezért érdemes volt ennyit melózni...lehet valamit elrontottam ????... mindenki ledőlt sziesztázni...és hol marad a jutalmam... :'(  :'(
(remélem csak a jóllakottságtól van és nem irtottam ki a családot... ;D ) na megyek rendbe teszem a körmeimet meg magamat hiába kemény ez az asszony sors...konyhatündér és szexi asszonyka egy személyben (a sült hús illat csak a konyhában vonzó a hálószobában nem annyira...  ;) ) ****:))) na  :-*
Nyugi Tündi, sajnos a pasik nem értik meg az "asszonysorsot" ezt már én is tapasztaltam többször. :(
Jó 5let a levesek rész, úgy imádom őket, majd én is dobálok fel párat! ;)  :-*

Megértik és nagyon hálásak érte  :-){
Áááá rájöttem...a tálalással lehetett a baj....ugye fiúk?  8-)  ;D Na de ami késik...majd a vacsinál mindent bedobok...persze, csak miután após lefeküdt... ****:)))

2010. Március 07. - 19:12:30
Válasz #122
Nem elérhető

doncicco


Örömmel állok a "szófogás" elejébe! Csak próbálkozgatok a konyhában.. egyszer jártam az usa-ban és nem találtam máshol munkát.Csak vendéglőben, ott szélesedtek a képességeim valamelyest :)..

Te versenyzel egyébként?
Akkor te jóval jártasabb van a konyhában, mint én! A topicok nyitva állnak előtted is, nyugodtan pakolj fel pár ötletet! ;)
Csak magammal és az idővel általában. Kíváncsi vagyok, hogy milyen leszek kb. 2 hónap múlva lediétázva, de nincsenek versenyzői ambícióim, örülök hogy el tudok járni edzeni, meg hogy kajálásaimat be tudom tartani (1-2 kisebb csalást leszámítva). :)

Hááát nem mondanám, hogy jártasabb lennék.Az usa- ban többnyire a grill körül forgott minden (bélszin, hátszín, t bone steak, rostélyos) néha csináltam tokányt, rakott káposztát stb. ízlett nekik.

Itthon mindent eszek és aeróbbal próbálom a lehetetlent ;D megvalósítani, illetve nyáron szinte minden nap grillezek valamit.Grillen minden gyorsan és egyszerűen megvan!

Honnan ismered a csombort?

2010. Március 07. - 21:54:04
Válasz #123
Nem elérhető

Rencsi


Örömmel állok a "szófogás" elejébe! Csak próbálkozgatok a konyhában.. egyszer jártam az usa-ban és nem találtam máshol munkát.Csak vendéglőben, ott szélesedtek a képességeim valamelyest :)..

Te versenyzel egyébként?
Akkor te jóval jártasabb van a konyhában, mint én! A topicok nyitva állnak előtted is, nyugodtan pakolj fel pár ötletet! ;)
Csak magammal és az idővel általában. Kíváncsi vagyok, hogy milyen leszek kb. 2 hónap múlva lediétázva, de nincsenek versenyzői ambícióim, örülök hogy el tudok járni edzeni, meg hogy kajálásaimat be tudom tartani (1-2 kisebb csalást leszámítva). :)

Hááát nem mondanám, hogy jártasabb lennék.Az usa- ban többnyire a grill körül forgott minden (bélszin, hátszín, t bone steak, rostélyos) néha csináltam tokányt, rakott káposztát stb. ízlett nekik.

Itthon mindent eszek és aeróbbal próbálom a lehetetlent ;D megvalósítani, illetve nyáron szinte minden nap grillezek valamit.Grillen minden gyorsan és egyszerűen megvan!

Honnan ismered a csombort?
A grilles dolgokban meg én vagyok járatlan, ezért is akarok majd nyárra venni valami jó kis sütögetőt, hogy megtanuljam azt is, mert annyira finomak!! :)
Én is azt vettem észre, hogy a külföldiek szeretik a magyar kajákat, csak az a gond velük, hogy nem gyorsak és nem szépek többnyire, ízre pedig fenségesek! Ezért is nem vagyunk mi benne a leghíresebb világkonyhák között. Ebbe nyugodtan bele lehet kötni, de én így gondolom, meg jó pár gasztros emberke is ezt mondja.  :)

Sokat túráztam Erdélyben és ott nagyon elterjedt, akárcsak a murok, szurokfű (oregano divatosan) és még sorolhatnám, nyáron is megyek Negoi-t mászni.  :) Miért kérdezted?
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 08. - 12:07:08
Válasz #124
Nem elérhető

doncicco


Magyarországon nem ismerik a csombort, a murok is sárgarépa..

Különösebb szaktudást nem igényel a grill, csak a parázs előkészítése, annak erőssége a húsokhoz illesztése.Igazán jó ízt csak a faszén képes adni szerintem.

Erre még visszatérünk, remélem képet is sikerül mellékelni.

Fogarasi havasokban túrázni komoly! ****:))))))

2010. Március 08. - 13:24:50
Válasz #125
Nem elérhető

Rencsi


Magyarországon nem ismerik a csombort, a murok is sárgarépa..

Különösebb szaktudást nem igényel a grill, csak a parázs előkészítése, annak erőssége a húsokhoz illesztése.Igazán jó ízt csak a faszén képes adni szerintem.

Erre még visszatérünk, remélem képet is sikerül mellékelni.

Fogarasi havasokban túrázni komoly! ****:))))))
Ok, érdekelnek is nagyon, meg otthon minden lehetőségem megvan rá, hogy kikísérletezzem még a szomszédok sem nyavalyognának a füst miatt, mert a legközelebbi is fél km. :D
 Ok!  ****:)))))) várom a képet!

5 éve voltam ott utoljára (azóta más részeit jártam be), szakadó eső volt, minden este csavartam az alsómból is a vizet. Hatalmas köd, úgyhogy nem sok mit sikerült látnom a tájból, de azért a patakban fürdés és hógolyózás megvolt. :D Ezért is megyek még vissza, látni akarom napsütésben is, meg jó kis kardió az egész napos hegyi kecske-üzemmód! :D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 14. - 18:31:27
Válasz #126
Nem elérhető

NM


Mi a leggyorsabban elkészíthető zsírszegény túróból készült étel? Lehet édes is és sós is. A lényeg az időn és az egyszerűségen van  ;)
A segítséget előre is NAGYON köszönöm!  :-){

2010. Március 17. - 22:54:08
Válasz #127
Nem elérhető

NM


Mi a leggyorsabban elkészíthető zsírszegény túróból készült étel? Lehet édes is és sós is. A lényeg az időn és az egyszerűségen van  ;)
A segítséget előre is NAGYON köszönöm!  :-){

Enibadi?  ***)))

2010. Március 17. - 22:57:24
Válasz #128
Nem elérhető

Rencsi


Mi a leggyorsabban elkészíthető zsírszegény túróból készült étel? Lehet édes is és sós is. A lényeg az időn és az egyszerűségen van  ;)
A segítséget előre is NAGYON köszönöm!  :-){

Enibadi?  ***)))

http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1048.msg178436#msg178436

 :-*  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 18. - 12:55:51
Válasz #129
Nem elérhető

zotja


Rikottából lehet e vmit csinálni?

2010. Március 18. - 13:17:38
Válasz #130
Nem elérhető

Rencsi


Rikottából lehet e vmit csinálni?
Szinte ugyan úgy mint a túrót. Magában is finom, palacsintába, husiba töltve.
Néhány felhasználása:
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1050.msg176386#msg176386
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1052.msg173906#msg173906
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1052.msg175065#msg175065
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1052.msg176383#msg176383 - Ricottával készítve sztem még finomabb, desszert jellegűbb. ;)
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1052.msg174395#msg174395 - Ez is ricottával jobb!
Sőt, mondhatom, hogy az összes túrós édességet ricottával is készítheted.  :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 18. - 20:24:03
Válasz #131
Nem elérhető

NM


Mi a leggyorsabban elkészíthető zsírszegény túróból készült étel? Lehet édes is és sós is. A lényeg az időn és az egyszerűségen van  ;)
A segítséget előre is NAGYON köszönöm!  :-){

Enibadi?  ***)))

http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=1048.msg178436#msg178436

 :-*  ;)

Örökhála!  ****:))))))

2010. Március 27. - 15:56:42
Válasz #132
Nem elérhető

Suncity


Ma elkészűlt a Marhahús-pogácsa  ( recept by Rencsi <:-)    )

Recept:
       30 dkg darált marhahús; 2 nagy gerezd fokhagyma; Fél fej vöröshagyma;  5-7 dkg sajt; 1-2 szál zeller, vagy petrezselyemlevél; 2 evőkanál olíva olaj; 1 mokkáskanál só; Őrölt bors;

A marhahúst elkevered a zúzott fokhagymával, az apróra összevágott hagymával és petrezselyem zölddel, a lereszelt sajttal, a sóval, borssal és az olívával. Lehetőleg a sütés előtti este készítsd el, hogy a hűtőben összeérjenek az ízek.
Ebből tudsz pogácsát is csinálni, illetve kis fasírtgolyókat is.
Ha más jellegű ízre vágysz, akkor mehet még bele kakukkfű, oregano és őrölt rozmaring, ekkor nem kell bele petrezselyemzöld. Ez egy kicsit mediterránosabb ízvilág.
                   ( a képeken látható ételek, a mediteránosabb módon készültek )

2010. Április 21. - 15:56:01
Válasz #133
Nem elérhető

NM


Előfordulhat, hogy valaki nem bírja a zabpelyhet? Én nyersen eszem mindig (gondolom, mins sokan mások) és állandóan hasmenésem van utána. Összefügghet?

2010. Április 21. - 16:03:23
Válasz #134
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Előfordulhat, hogy valaki nem bírja a zabpelyhet? Én nyersen eszem mindig (gondolom, mins sokan mások) és állandóan hasmenésem van utána. Összefügghet?

Szerintem simán lehet. Én tennék egy próbát a hajdinakásával, vagy pehellyel.  ;)