2024. Április 27. - 16:44:22
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chef help  (Megtekintve 16806 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 25. - 22:08:28
Megtekintve 16806 alkalommal
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
 
Itt minden főzéssel, sütéssel, kajákkal kapcsolatos kérdést feltehettek! Csaba.r alias Aranyfalat Konyhafőnök (köszönöm Csaba! ) segítségére is számíthattok! ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 25. - 22:10:50
Válasz #1
Nem elérhető

zotja


Brokkolit hogyan érdemes elkészíteni,hogy ne menjen "tönkre"..?

2010. Február 25. - 22:13:22
Válasz #2
Nem elérhető

csaba.r


Hello itt lennék én is.

Mit értesz azalatt hogy tönkremegy? szétfőződ? Odaégeted?
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 25. - 22:14:27
Válasz #3
Nem elérhető

Rob


Edd meg nyersen!  ;D
De am még Jóba Elek írásába olvastam(ugye ő elég profi táplálkozás téren is) hogy ő úgy csinálja,hogy forrásba lévő vízbe teszi bele a brokkoli rózsákat és kb félperc után kiveszi. Így megmarad még a lúgos pH-ja és sztem jobb lesz az íze.
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Február 25. - 22:17:55
Válasz #4
Nem elérhető

zotja


Hello itt lennék én is.

Mit értesz azalatt hogy tönkremegy? szétfőződ? Odaégeted?

jaja ilyesmik. :D Mi a receptje a fagyasztott és a nem fagyasztott Brokkolinak? :)

2010. Február 25. - 22:19:27
Válasz #5
Nem elérhető

Rencsi


Brokkolit hogyan érdemes elkészíteni,hogy ne menjen "tönkre"..?

1. párolóban készítsd és ne főzd, vagy csak annyira mint Rob is írta.
2. forrázd, és a vizet csak kis idegi hagyd rajta.
3. Csinálj főzeléket. 50-50% krumpli és brokkoli (fagyasztott egyszerre kerül bele nálam a burgonyával, a nem fagyasztott kicsit később), kis só, épp hogy ellepje mennyiségű víz. Mikor megfőtt, leöntöd a levét és letöröd. Ekkor sem fognak a lefőtt kis részek kárba menni, mert a szűrővel felfogod. Kis tejföl bele és egy finom köreted van. ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 25. - 22:23:01
Válasz #6
Nem elérhető

csaba.r


Vagy ha kisseb a brokkoli rózsa, akkor kis olívaolajon süsd meg. (ez csak fagyasztotnál jó)
Ezáltal nagyobb hőmérsékletnek teszed ki, és kisül belőle a cukor.
Más ízt fogsz kapni  ****:))))))
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 25. - 22:24:32
Válasz #7

Tündi-Bündi

Vendég
Brokkolit hogyan érdemes elkészíteni,hogy ne menjen "tönkre"..?

1. párolóban készítsd és ne főzd, vagy csak annyira mint Rob is írta.
2. forrázd, és a vizet csak kis idegi hagyd rajta.
3. Csinálj főzeléket. 50-50% krumpli és brokkoli (fagyasztott egyszerre kerül bele nálam a burgonyával, a nem fagyasztott kicsit később), kis só, épp hogy ellepje mennyiségű víz. Mikor megfőtt, leöntöd a levét és letöröd. Ekkor sem fognak a lefőtt kis részek kárba menni, mert a szűrővel felfogod. Kis tejföl bele és egy finom köreted van. ;)
angliában volt nagyon jó kis műanyag pároló edényünk zárható felül lyukacsos..abba egy pici víz kellett épp hogy ellepte a brokkolit, karfiolt, répa karikákat...és be a mikróba 5 percre és akkor még roppant a közepe  ;) a kicsik csak így voltak hajlandók megenni, ha már puha volt...repetázhattam, mert otthagyták  ;D

2010. Február 25. - 22:34:22
Válasz #8
Nem elérhető

zotja


Köszi a válaszokat :) Mellfilét szeretnék megtölteni vmi jósággal..de hogy mivel azt nem tudom ? A tekercseket érdemesebb sütőben sütni?

2010. Február 25. - 22:40:04
Válasz #9
Nem elérhető

csaba.r


Töltött csirkemell tormamártással

Hozzávalók:
csirkemellek,
10 dkg mozarrella villával összezúzva,
2 ek. snidling apróra vágva,
1 ek. dijoni magos mustár,
4 szelet bacon,
fűszer,
olaj.


Tormamártáshoz:
2 dl tej,
2 dkg vaj,
1 ek. liszt,
2 ek. friss reszelt torma,
1 ek. citromlé,
pici só,
egy - egy evőkanál aprított snidling és zöldpetrezselyem


Elkészítés:
A sütőt előmelegítjük 200 fokra. A sajtot a mustárral és snidlinggel jól összekeverjük. Bevágjuk a csirkemelleket jó mélyen és megtöltjük a sajtos töltelékkel. Betekerjük egyenként 2 szelet baconnal majd a húst kivülről tetszés szerint fűszerezzük. Egy serpenyőben kevés olajat töltünk és a csirkemelleket előpirítjuk majd egy jénai tálban egymás mellé helyezve 25 perc alatt megsütjük.

Tormamártás:
A tejből, lisztből és a vajból besamel mártást főzünk, majd elkeverjük benne a tormát és a zöldfűszereket, végül citromlével és sóval ízesítjük.

Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 25. - 22:42:06
Válasz #10
Nem elérhető

csaba.r


Szinte bármivel meg tudod tölteni, és sütőben süsd mert serpenyőben kifolyik a töltelék.
Ha sütöd akkor meg fedd le alufóliával mert akkor nem szárad ki. ****:))))))
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 25. - 22:49:25
Válasz #11
Nem elérhető

zotja



2010. Február 26. - 00:30:33
Válasz #12
Nem elérhető

Gabe


Engem meg az érdekel, hogy hogy lehet a k@rva rizst úgy megfőzni, hogy finom, puha legyen, de mégse álljon össze egy masszába, mint a gipsz!
Az occo kici kinaiak jol cinaljak!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Február 26. - 00:39:07
Válasz #13
Nem elérhető

Rencsi


Engem meg az érdekel, hogy hogy lehet a k@rva rizst úgy megfőzni, hogy finom, puha legyen, de mégse álljon össze egy masszába, mint a gipsz!
Az occo kici kinaiak jol cinaljak!
Ez engem is érdekelne! :D
Most valami vacak rizst vásároltam...vagy ropogós, vagy lehetne vele tapasztani, átmenet nincs. :D
Amiből finom pergős rizst tudtam csinálni, az egy hosszú szemű elgőzölt rizs volt. Majd keresek olyat, csak mostanában nem jutottam el rendes üzletbe. :) Iráni barátnőm is panaszkodott, hogy a magyar rizsek milyen kis rossz tömzsik, nem jók. A nagyon hosszú szeműek a jók, amikor nála voltam, akkor az tényleg finom, puha pergős volt. :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 26. - 00:40:19
Válasz #14
Nem elérhető

Gabe


Eddig a jázmin rizs, ami nekem leginkább ehető ilyen téren!
"Yeah buddy, light weight baby!"