2024. Április 28. - 10:41:00
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 81208 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 25. - 23:19:58
Megtekintve 81208 alkalommal
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!

Itt szabadjára indul a sütkérezés! Minden, ami a tömegnövelős és csaló napokon csak engedett!
-Variációk marhára, szárnyasokra, vadakra éppúgy mint disznóra.
- Mártások és szószok ízkavalkádja, annak ami már unja a "rizsát" :D

Kezdetnek egy ütős párok, ki-ki döntse el, hogy melyikkel is kezdené a kóstolót! ;)

HAWAII PULYKAMELL


Hozzávalók:                        
   75 dkg pulykamellfilé (12 szelet);
   1 doboz körszeletes ananászkonzerv (12 db szelet);
   25 dkg szeletelt sajt, (pl.: light mozzarella);
   Só, bors;
   6 dl tej;
   3 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával;
   1 tojás sárgája;
   szerecsendió
   Olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, 12 darabnak kell kijönnie belőle, enyhén kiklopfoljuk, megsózzuk. Egy nagyobb serpenyőben olajt hevítünk, kb. 3-4 evőkanál, fele lehet margarin is, szebb lesz akkor a színe. A húsokat hirtelen megsütjük rajta, hogy szép legyen a színük. Sütés közben fedőt használjuk, mert nem pattog szét annyira a zsiradék, illetve a gőz miatt puhább lesz hús. Az elkészült szeleteket egy nagy kimargarinozott tepsibe helyezzük, szorosan egymás mellé, ekkor borsozzuk meg kissé, letakarva félretesszük.
2.   A hús sütése közben elkészítjük a mártást. Ehhez a 6 dl tejet elkeverjük a liszttel, a tojássárgájával és folyamatos kevergetés mellett közepes lángon besűrítjük. (Figyelni kell, mert a tojás sárgáját a meleg könnyen összekaphatja és csomós marad akkor.) Közben sóval, borssal, reszelt szerecsendióval (nagyon intenzív) ízesítjük.Mikor besűrűsödött, félrehúzzuk és 10 dkg sajtot belereszelünk.
3.   A tepsibe sorakoztatott húsokat megkenjük a mártás ¾-ed részével, majd mindegyikre egy-egy ananászkarikát fektetünk, majd a maradék szószt is rátesszük. A tetejüket sajttal beborítjuk. Alufóliával letakarjuk, és 180°-on 25 percig sütjük.


GOMBÁS TÖLTÖTT

Hozzávalók:                        
   50 dkg csirkemellfilé, pulykamellfilé vagy sovány sertéshús;
   Só, bors;
   20 dkg csiperke;
   1 kis fej lilahagyma, vagy 2 szál újhagyma
   2 db közepes méretű csemegeuborka;
   2 dl tejszín;
   1 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával;
   1 teáskanál mustár (magos mustár a legjobb);
   Olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, vékonyra kiklopfoljuk, megsózzuk, megborsozzuk. Ha nagyobb, egyben lévő húsunk van, azt felszúrjuk késsel és fakanál nyelével kitágítjuk a nyílást és a tölteléket ebbe töltjük bele.
2.   A töltelék elkészítéséhez a hagymát finomra aprítjuk, a gombát felszeleteljük vékonyra, a csemegeuborkát is apróra daraboljuk. A hagymát 1-2 evőkanál olajon megdinszteljük, vigyázzunk, nehogy megégjen, pár perc múlva a gombát hozzátesszük. Lefedve kb. 5 percig pároljuk, közben sózzuk, borsozzuk. Kakukkfűvel fűszerezhetjük. A tejszínt közben kikeverjük a liszttel és a mustárral, a csemegeuborkát is beleszórjuk. Az szószt ráöntjük a gombárra és összeforraljuk annyira, hogy leve ne maradjon, egészen sűrű legyen. Ha szükséges sózzuk, borsozzuk még.
3.   A töltést a következő képen végezzük: A hússzelet közepére, mérettől függően ráhelyezünk néhány kanál tölteléket, annyit, hogy egyik oldaláról indulva szorosan fel tudjuk tekerni, fogvájóval, vagy hústűvel megtűzzük, hogy sütés közben nehogy szétnyíljon. Amennyiben egyben lévő húsunk van, csak egyenletesen beletöltjük a gombás masszát és a legvégét fogvájóval lezárjuk.
4.   Egy serpenyőben olajt hevítünk, és hirtelen elősütjük a töltött husikat, hogy szép színük legyen. Elősütés után tepsibe rakjuk őket, a fogvájókat kiszedjük, már nem fog szétesni. Minimális vizet öntünk alá, 2-3 ek., alufóliával letakarjuk, és 180°-on 25 percig sütjük.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 25. - 23:53:16
Válasz #1
Nem elérhető

Rencsi


ASZALT SÁRGABARACKKAL TÖLTÖTT CSIRKEMELL

Hozzávalók:                        
   50 dkg csirkemellfilé, pulykamellfilé vagy sovány sertéshús;
   20 dkg aszalt sárgabarack;
   125 g szeletelt light mozzarella;
   Só, bors;
   Olaj a sütéshez;

Elkészítés:
1.   A húst felszeleteljük, vékonyra kiklopfoljuk, megsózzuk, megborsozzuk. A töltést a következő képen végezzük: A hússzelet közepére, mérettől függően 1-2 szelet mozzarellát helyezünk, ennek a közepét végigrakjuk aszalt kajszival. Egyik oldaláról indulva szorosan feltekerjük, fogvájóval, vagy hústűvel megtűzzük, hogy sütés közben nehogy szétnyíljon.
2.   Egy serpenyőben olajt hevítünk, és hirtelen elősütjük a töltött husikat, hogy szép színük legyen. Elősütés után tepsibe rakjuk őket, a fogvájókat kiszedjük, már nem fog szétesni. Minimális vizet öntünk alá, 2-3 ek., alufóliával letakarjuk, és 180°-on 25 percig sütjük. Sajttal megszórhatjuk a tetejét. 
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 26. - 23:22:47
Válasz #2
Nem elérhető

Rencsi


Utazásos, strandolós kedvenc receptem! Isteni finom!!  <3!

SONKÁS COTTAGE CHEES-ES MUFFIN

Hozzávalók (24 db-hoz) :                        
   6 tojás,
   40 dkg cottage cheese,
   30 dkg felkockázott (csirkemell)sonka,
   30 dkg reszelt sajt,
   40 dkg zabliszt,
   1-1,5 csomag sütőpor,
   2 szál felkarikázott újhagyma,
   ízlés szerint: só+bors. (
   kis tej, ha sűrű a massza;


Elkészítés:
1.   A tojás fehérjét kemény habbá verjük egy mokkáskanálnyi sóval. A sárgáját összeturmixoljuk a cottage cheese-zel, sonkával, sajttal, hagymával, majd  apránként hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, végül a tojásfehérjét. Amennyiben túl sűrű a tésztánk tejjel lazíthatjuk.
2.   A masszát kivajazott,kilisztezett formába kanalazzuk, kb. a mélyedés 3/4-ig töltjük. 170-180°C-on 20-25 percigig sütjük.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 26. - 23:26:58
Válasz #3
Nem elérhető

Rencsi


SAJTOS TEJSZÍNES RAKOTT PULYKA

Hozzávalók:                        
   1 kg pulykamellfilé;
   Só, őrölt színes bors;
   4 evőkanál zabliszt;
   3 tojás;
   70 dkg reszelt trappista sajt;
   7 dl tejszín;
   Reszelt szerecsendió;
   1-2 gerezd fokhagyma;

Elkészítés:
1.   A pulykamellet vékony szeletekre vágjuk, megsózzuk, megborsozzuk. A bundáját elkészítjük, először lisztbe megforgatjuk a hússzeleteket, majd a felvert tojásba, végül a reszelt sajtba. Egy nagyobb, előre kivajazott és kilisztezett tepsibe fektetjük a bundás hússzeleteket, úgy hogy félig fedjék egymást.

2.   A főzőtejszínbe beletesszük a szerecsendiót (kis késhegynyi elég) és belenyomjuk a fokhagymát. Ha maradt a tojásból, vagy a sajtból, azt is belekeverjük. Egy sűrűbb mártást kapunk, ha túl sűrű, akkor tejjel lehet rajta hígítani. A tejszínt a tepsis húsra öntjük egyenletesen. Letakarjuk fóliával, és 55-60 percig közepes lángon sütjük, de az utolsó negyed órában már fólia nélkül, hogy szép piros legyen a teteje.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 27. - 19:56:55
Válasz #4
Nem elérhető

Rencsi


Ez egy másik nagy kedvencem!  <3!

CITROMOS KAKASMELLFILÉ

Hozzávalók:                        
   50-60 dkg kakasmellfilé, csirkemellfilé, vagy pulykamellfilé;
   Fekete őrölt bors; színes bors;
   Só;
   Oregano;
   1,5 fej fokhagyma;
   1 dl száraz fehérbor (pl.: Furmint);
   2 dl tejszín, vagy növényi főzőkrém szója fehérjével (laktóz mentes);
   1 evőkanál zabliszt;
   1 cirtom;
   Olívaolaj a sütéshez;
   5 dkg reszelt sajt;

Elkészítés:
1.   A mellfiléket 2-3 darabra szétdaraboljuk (kb. harmad tenyérnyi nagyságúakra), megsózzuk, fekete őrölt borssal megszórjuk. A fokhagymát gerezdjeire szedjük, megpucoljuk, de nem zúzzuk össze. Egy nagyobb serpenyőben olívaolajt hevítünk, a húsdarabokat bele tesszük, a fokhagymagerezdeket pedig mellé. Közepes lángon mindkét oldalukat pirosra sütjük. Közben megszórjuk kis durvára darált színes borssal és 3 nagy csipetnyi morzsolt oreganoval.

2.   Mikor lepirultak a húsok, felöntjük 1 dl fehér borral, majd lefedjük. Közben megmossuk a citromot, a két dl tejszínt elkeverjük a citrom reszelt héjával (a fehér részt ne reszeljük bele) és az 1 ek. zabliszttel. Fél citrom levét kifacsarjuk és a húshoz adjuk. 1-2 percig még együtt főzzük, majd egy tűzálló tálba kiszedjük a húsokat.

3.   A visszamaradó fokhagymás szaftot kimerjük és pürésítjük (pl.: turmix, ha nincs késvillával szétnyomkodjuk). Visszaöntjük a serpenyőbe, hozzátesszük a citromos tejszínt, kis sót és összeforraljuk, hogy mártás sűrűségű legyen.

4.   A kész mártást ráöntjük a kiszedett húsra, reszelt sajttal megszórjuk a tetejét, majd 180°C-ra előmelegített sütőben 25 percig sütjük. Az utolsó negyed órában fólia nélkül, hogy piros legyen a teteje.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 28. - 13:31:12
Válasz #5
Nem elérhető

Rencsi


Túlzások nélkül, aki eddig megkóstolta a következő volt a véleménye :  <3!  /7%  <3!

PULYKÁS TEJSZÍNES LASAGNE

Hozzávalók:                        
   50-60 dkg darált pulykahús (mellfilé lehetőleg);
   2 evőkanál olaj;
   5-6 gerezd fokhagyma;
   2-2,5 mokkáskanál só;
   2 mokkáskanál fehérbors;
   Pici reszelt szerecsendió;
   Fél mokkáskanál gyömbérpor;
   Egy mokkáskanál morzsolt oregano;
   1,5-2 dl víz;
   25 dkg univerzális búzaliszt búzacsírával;
   2 tojás;
   1 evőkanál margarin (el is maradhat);
   4 evőkanál liszt;
   4 dl tej;
   2 dl tejszín;
   15 dkg sajt;

Elkészítés:
1.   A házi lasagne tésztával kezdjük a hozzákészülődést, ha nem előrevásároltból dolgozunk. A 25 dkg liszthez hozzáütjük a két tojást, és eldolgozzuk. Kevés vizet (kb. fél deci kell majd hozzá) apránként hozzádolgozunk, mindig csak annyit, amennyit felvesz. Végül egy kemény tésztát kapunk, amit sodrófa segítségével kb. 2-3 mm vastagra nyújtunk, felhajtjuk a fára és a közepénél elvágjuk. Az így kapott nagy téglalapot kisebb „négyzetekre” vágjuk. Kb. 16-18 db jön ki belőle, a kevésbé szimmetrikusak kerülnek majd a középső rétegre.
2.   A darált húst egy nagyobb serpenyőben, az olajon, lepirítjuk. Közben fűszerezzük: 1-1 mokkáskanál só és fehérborssal, zúzott fokhagymával, beleszórjuk a csipetnyi szerecsendiót (keveset, mert nagyon intenzív az íze), a gyömbért és az oreganot. Ahogy a levét elfövi, fokozatosan hozzáöntjük a vizet és készre pároljuk, azaz megvárjuk, míg ismét elpárolog a víz.
3.   A mártáshoz a margarint fölolvasztjuk, a lisztet beleszórjuk, de nem pirítjuk meg. A tejet apránként folyamatos kevergetés mellett beleöntjük, tejszínnel gazdagítjuk és még 1 dl vizet öntünk hozzá. Hozzáadunk 1 mokkáskanál sót és fehérborsot, folyamatosan kevergetve pedig besűrítjük. A végén mikor kész, elkeverünk benne 7 dkg reszelt sajtot.
4.   Egy kb. 16×25 cm-es tepsit kimargarinozunk és jöhet a rétegezés. Alulra kerül egy kis sajtos mártás, erre a tészta réteg, egymás mellett kb. 4 tésztalap elfér. Erre ismételten sajtos mártás kerül, majd a pulyka fele. Rá tészta, ide betehetjük a kevésbé szépre sikerült lapokat, tetejére mártás, hús, és jön a 3-dik réteg tészta, ezek szép egységes lapok legyenek lehetőleg, a tetejére öntet kerüljön, hogy a lapok megpuhuljanak. Végül megszórjuk a maradék reszelt sajttal és előmelegített sütőben 180 °C-on 25-30 percig sütjük.

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 28. - 17:50:57
Válasz #6

Tündi-Bündi

Vendég
A mai diétásnak nem mondható ebédünk :)

Darált pulykamelles bacon-ös tükörtojásos hajdina

Hozzávalók:
- olívaolaj
- fél kiló darált pulykamell
- 4-5 szelet bacon szalonna
- néhány tojás
- trapista sajt
- 1 fej vöröshagyma
- 5 gerezd fokhagyma
- szárnyas fűszerkeverék
- 1 csokor petrezselyem

- kígyóuborka, szárított kaporlevél, két kis poharas joghurt a salátához.
- jégsaláta levelek a tálaláshoz

A darált pulykamellet bepácoltam a szárnyas fűszerkeverékkel és kevés olívaolajjal, apróra vágott petrezselyemmel és állni hagytam. A szintén apróra vágott vöröshagymát kevés olívaolajon megdinszteltem a fokhagymával együtt. Majd hozzáadtam a darált húst, lassú tűzön kevergetés mellett addig főztem míg fehér nem lett a hús. Egy serpenyőben megpirítottam a zsírjától megszabadított és kockára vágott bacon szalonnát aztán hozzáadtam a pulykához. Belereszeltem a sajtot és jól elkevertem. Közben egy másik edényben ízesített vízben előfőztem a hajdinát. Miután megpuhult és elfőtte a levét, hozzáadtam a húshoz és még 5 percig lassú tűzön fedő alatt pároltam. Ez alatt megsütöttem a tükörtojásokat. Közben kérjük, meg a kis kuktát (jelen esetben Lalika <:-) ), hogy reszelje le az uborkát és sózza be. A a joghurtokat elkeverjük egy tálban a kaporral, apróra vágott fokhagymával együtt és hozzáadjuk kinyomkodott uborkát (Lalika annyira szereti a joghurtos ubit, hogy szinte minden húsos ételhez ezt kell csinálnom :) ) A megmosott salátalevélre halmozzuk a húsos hajdinát és a tetejére a tükörtojást és hozzá adjuk a joghurtos uborka salit is.  /7%

2010. Február 28. - 20:40:26
Válasz #7
Nem elérhető

Rencsi


Darált pulykamelles bacon-ös tükörtojásos hajdina

Jól hangzik Tündi!  /7%
Mennyi hajdinát főztél fel hozzá?
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 28. - 22:29:42
Válasz #8
Nem elérhető

Rencsi


BROKKOLI PÜRÉ

Hozzávalók:                        
   350 g brokkoli rózsa;
   350 g burgonya (megpucolva);
   Só;
   1-2 evőkanál tejföl;

Elkészítés:

A megtisztított krumplit feltesszük főni enyhén sós vízbe. Mikor elkezdett forrni ugyan ennyi brokkolit hozzáteszünk. Amikor megfőtt leszűrjük, letörjük és 1-2 evőkanál tejfölt teszünk bele, illetve ízlés szerint még egy kis sót.

FOKHAGYMÁS RÁNTOTT SZELET

Hozzávalók:                        
   4 szelet, egyenként kb. 15 dkg-os csirkemell/pulykamell/sertéskaraj;
   3-4 gerezd fokhagyma;
   2 ek tejföl, ki is maradhat;
   Só;
   Őrölt bors;
Bundázáshoz:
   10 dkg liszt (fele zabliszt, fele univerzális búzaliszt búzacsírával);
   3 tojás;
   Kb.10 dkg zsemlemorzsa;
Sütéshez: bő olaj;
Elkészítés:

1.   A húst kissé kiverjük, majd a fokhagymával jól bedörzsöljük. Megsózzuk, megborsozzuk, és pár órára betesszük a hűtőbe, hogy az ízek összeérjenek.
2.   Először lisztbe, majd a sóval, borssal, tejföllel fölvert tojásba mártjuk. Zsemlemorzsába forgatva bundázzuk. Végül bő, forró olajban kisütjük és lecsepegtetjük.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 01. - 08:15:21
Válasz #9

Tündi-Bündi

Vendég
Darált pulykamelles bacon-ös tükörtojásos hajdina

Jól hangzik Tündi!  /7%
Mennyi hajdinát főztél fel hozzá?
1 whiskys pohárnyit szoktam kb kettőnknek..és 3, 4x annyi vízzel..edény függő, hogy milyen hamar fő meg..:) amúgy te mennyiért szoktad venni? én olyan 2-300 között 500g-os az jó ár?

2010. Március 01. - 20:15:08
Válasz #10
Nem elérhető

Milo


Eddig nem voltam éhes ,de amint ezeket végig néztem már korog a gyomrom. Megyek eszek  rizst ,csirkemellel,uborkával. sajnos most én főztem úgy hogy ez van
Riceman

2010. Március 03. - 00:08:32
Válasz #11
Nem elérhető

Rencsi


Egy finom szószos hús következik, igazán fel lehet vele dobni a rizs egyhangúságát:

DUPLÁN SAJTOS CSIRKEJAVA

Hozzávalók:                        
   4 fél csirkemell (kb. 60 dkg),
    só,
   1 púpozott evőkanál zabliszt,
    3 dl tej,
   1 dl tejszín,
   0,5 dl fehérbor(elmaradhat),
   őrölt fehérbors,
   pici szerecsendió,
   fél kaliforniai paprika;
   15-20 dkg reszelt sajt.

Elkészítés:
1.   A csirkemelleket lapjában bevágjuk, kihajtogatjuk, nem túl vékonyra, de azért nagy szeletekké, klopfolóval kissé kiverjük. Kis olajt hevítünk, és a hússzeleteket oldalanként 2-2 alatt pirosra elősütjük, és egy tűzálló tálba helyezzük.
2.   A hús sütéséből visszamaradt zsiradékban megfuttatjuk a lisztet (kis lángon, mert könnyen leéghet) és tejjel felöntjük. Kevergetve 2 perc alatt sűrűre főzzük, közben a tejszínnel és borral (elmaradhat) hígítjuk. A tűzről levéve megsózzuk, megborsozzuk, a reszelt sajt fele belekerül. És jön az ízesítés: aki szereti tehet bele bazsalikomot, pici szerecsendiót(rendkívül intenzív, csak óvatosan) fél kaliforniai paprika darabolva.
3.   Ezt a sajtos mártást a csirkékre öntjük, a maradék sajttal behintjük és közepesen forró sütőben ~15 perc alatt megsütjük.
  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 03. - 00:13:26
Válasz #12
Nem elérhető

Rencsi


RAKOTT PULYKAMELL MEXIKÓI ZÖLDSÉGEKKEL

Hozzávalók:                        
   80 dkg pulykamellfilé;
   1-1 kiskanál só, őrölt bors és flekken fűszerkeverék;
   Kb. 3 evőkanál zabliszt.
   4 evőkanál olaj;
   1 kisfej vöröshagyma;
   15 dkg rizs;
   45 dkg fagyasztott mexikói zöldségkeverék
   3 dl tejszín, vagy növényi főzőkrém szója fehérjével;
   A tetejére:10 dkg trappista sajt;

Elkészítés:
1.   A sütés előtt egy nappal a pulykamellet a rostjaira merőlegesen 10-12 vékony szeltre vágjuk, sózzuk, borsozzuk, majd meghintjük a fűszerkeverékkel. Lefóliázva éjjelre betesszük a hűtőszekrénybe, hogy az ízek jól átjárják.

2.   Sütéskor a hússzeleteket lecsöpögtetjük, majd a lisztben megforgatjuk, és a fele olajon hirtelen átsütjük. Kiszedjük és letakarva félrerakjuk.
 
3.   Közben a többi olajon a finomra vágott hagymát futtatjuk meg, a rizst rádobjuk, és egy kicsit így pároljuk. Enyhén sózzuk, de nem engedjük fel vízzel. Ebben a félig főtt állapotában átkanalazzuk egy római, vagy más tűzálló tálba (pl.: jénaiba). Elterítjük rajta a mélyhűtött mexikói zöldségkeveréket, és erre ráfektetjük a pulykaszeleteket, úgy hogy egy kissé fedjék egymást. A tál alján maradt ízes húslevet is ráöntjük.

4.   Végül a rakottast nyakon öntjük tejszínnel és végigrakjuk sajtszeltekkel. Befedjük a tál fedelével, és közepesen forró sütőben sütjük kb. 1 órán át. A sütés utolsó 15 percében levesszük róla a fedelet, hogy szép pirosra süljön.

Tipp:
   A tűzálló tál alját 15-20 dkg szeletelt császárszalonnával kibélelhetjük, akárcsak a tetejét is beboríthatjuk ennyi baconnal.
   Füstölt sajttal még különlegesebb ízt kapunk.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 03. - 17:42:57
Válasz #13
Nem elérhető

csesztike


Ma megcsináltam a Hawaii Csirkemellet csak én a szósz helyett csirkemell sonkát tettem az ananász alá!
A bors viszont nagyon jó ötlet Rencsi!Olyan pikáns ízt adott neki! ****:))))))

"...Én nem vagyok rossz csak így sikerült..." :D
(Jessica Rabbit)

2010. Március 03. - 17:45:52
Válasz #14
Nem elérhető

Szabi


Szép meg jó de nem tudom mennyit kéne ebből megennem hogy jól lakjak ;D :P
 :-*
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."