2024. Május 03. - 21:03:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 81252 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Október 11. - 21:15:13
Válasz #165
Nem elérhető

dino


így hirtelenjébe sztem meg tudnám enni ezt az egész topicot  ˝=/ Maszat ne kínozz!  ;D
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2010. Október 11. - 22:13:14
Válasz #166
Nem elérhető

dumbass


beszereztem a nem "tapinacis-tornacipős" barinőt, ugyhogy kinézek 1 nehezebb recaptet és 7végén megcsináltatom vele.
Most 7végén, csak sima rántott húst csinált, petrezselymes krumplival. Az jól sikerült, igaz sok mindent nem lehet elbaszni rajta.

A múltkori tapinacis 1x csinált rántottát, azt is kiszárította mint az állat, és még csak hagymát sem tett bele  ;D

Ezt a sajtos bundás csirkét petrezselymes mártással viszont holnap után megcsinálom!!!!!

OFF: Tudod Maszat valamit valamiért :) Nekem is kéne már egy barátnő....

2010. Október 11. - 22:28:56
Válasz #167
Nem elérhető

pmiller06


na! menjetek a punciba egymást szopkodni!  :-!!!

2010. Október 12. - 23:42:09
Válasz #168
Nem elérhető

pmiller06


Cayenne borssal fűszerezett csirkemell avokádó salsával



Hozzávalók:

    * 4 szelet csirkemell (nem klopfoltam ki)
    * 2 érett avokádó
    * 1 nagy lila hagyma
    * fél lime leve
    * olíva olaj
    * cayenne bors (1/4 tk)
    * natúr (házi) joghurt a pácoláshoz
    * só
    * 1 tk. méz (eredetileg nincs a receptben)




Elkészítése:

   1. Előző este megmostam, megtöröltem és natúr joghurtba bepácoltam a csirkemelleket, azért hogy finom, omlós legyen. Légmentesen záródó dobozba fektettem a húsokat, és jól beleforgattam őket a joghurtba. Ekkor még nem fűszereztem őket! Másnap délelőttig csücsültek a hűtőben.
   2. Másnap lemostam a joghurtot a husikról, leitattam róluk a nedvességet egy papírtörlő segítségével.
   3. A hagymát nagyon apróra vágtam, sóztam és meglocsoltam bőven a lime levével, majd félretettem.
   4. Az avokádóból kikapargattam a belső részt, és amennyire tudtam, kockákra vágtam.
   5. Egy kevés olívaolajat összekevertem a mézzel, sóval, cayenne borssal, ezután alaposan bedörzsöltem a csirkemellek mindkét oldalát.
   6. Serpenyőben olajat hevítettem, és a husik mindkét oldalát jó alaposan átsütötte.
   7. Tányérokra szedtem őket, beszórtam lila hagymával és avokádóval, majd megcsorgattam még egy kevés lime-mal.
   8. Párolt rizs illik hozzá!

2010. Október 20. - 12:55:26
Válasz #169
Nem elérhető

pmiller06


Mézes-narancsos csirke



Hozzávalók 2 személyre:

    * 2 csirkemellfilé
    * 0,7 dl frissen facsart narancslé
    * 0,7 dl méz
    * 1 tk magos mustár (opcionális)
    * 2 tk olíva olaj
    * só, bors, bazsalikom

A körethez:

    * 100 g hajdina
    * 100 g mirelit vegyes zöldség (nálam sárgarépa, zöldborsó, kukorica)
    * só

Elkészítése:

   1. Kezdjük a körettel. Az átöblített hajdinát tegyük egy fedővel rendelkező lábasba. Adjuk hozzá a zöldségeket, kevés sót és kb. 2,5- szeres mennyiségű forrásban lévő vizet. Keverjük össze, lefedve pároljuk puhára. (Ha friss zöldséget használunk, vagy egyáltalán nem szeretnénk zöldségeket adni a hajdinához, 3- szoros mennyiségű vízben, fedő alatt pároljuk készre. Egyébként rizshez hasonlóan meg is lehet kissé pirítani a hajdinaszemeket.)
   2. A csirkemelleket mossuk meg alaposan, papírtörlővel szárítsuk le őket, majd sózzuk, borsozzuk. Vegyünk elő egy (grill)serpenyőt, hevítsük fel benne az olajat, majd süssük majdnem készre, és szép aranybarnára.
   3. A mézet keverjük el a narancslében, ízesítsük mustárral, sóval, borssal, majd forraljuk jól össze (mikróban is lehet) úgy, hogy kb. felére csökkenjen a mennyisége.  Adjunk hozzá egy kis bazsalikomot, és ezzel locsoljuk le a majdnem készre sült csirke mindkét oldalát. Hagyjuk, hogy az öntet jól bevonja a csirkét.
   4. Közben szépen megpárolódott a hajdinánk is, így már tálalhatunk is.

2010. Október 20. - 20:47:03
Válasz #170
Nem elérhető

pmiller06


Limara: Őzpörkölt dödöllével



Hozzávalók:

    *
      2 kg őzhús
    *
      1 ujjnyi vastag szelet húsos szalonna
    *
      3 fej vöröshagyma
    *
      2 szál répa
    *
      2 szál petrezselyem
    *
      1 zeller
    *
      1 nagyobb zöldpaprika
    *
      2 paradicsom
    *
      2 babérlevél
    *
      só, bors, őrőlt kömény
    *
      őrőlt pirospaprika
    *
      2 dl száraz vörösbor

A kockára vágott hagymát és a felkockázott szalonnát kevés zsíron sütni kezdem, majd hozzáadom a lereszelt répát, gyökeret, zellert, a feldarabolt paprikát, paradicsomot. Megsózom és fedő alatt puhára párolom. Ráteszem a húst, összeforgatom és megvárom, míg levet enged. Annyi vízzel engedem fel, ami épp ellepi a húst, sózom, fűszerezem és fedő alatt puhára főzöm. 4 óra kellett mire megpuhult annyira, hogy rátehessem az őrőlt paprikát. Ehhez félrehúzom először a tűzről, megvárom míg a zsiradék a tetejére jön fel, ezután hintem meg a paprikával. Rövid ideig várok, míg a paprika színe kioldódik a zsiradékban, majd visszateszem a tűzre és tovább főzöm, kb. 20 percig. Ekkor ráöntöm a bort és pár percig rotyogtatom. A pörkölt szaftja szépen besűrűsödik.

Dödölle

A meghámozott krumplit ( kb. 50 dkg-ot) vékonyan felszeletelem, majd annyi hideg vízben teszem fel főni, ami épp nem lepi el. Fedő alatt egészen puhára főzöm, az a jó, ha szétmegy a krumpli. Egy krumplinyomóval összetöröm, sózom, a vizet nem szabad leönteni róla. Ezután lisztet öntök hozzá, annyit, amitől jó kemény lesz a tészta (kb. 30 dkg). Egy fakanállal simára keverem (végig a tűzön tartva) egészen addig, míg a lisztszemek eltünnek és elválik a lábas falától. Karizom erősítő munka. Egy serpenyőben zsiradékon hagymát pirítok, erre szaggatom egy kanál segítségével a krumplis tésztát. Mindkét oldalát pirosra pirítom.

2010. Október 20. - 20:53:11
Válasz #171
Nem elérhető

pmiller06


Papírcsónakban sült lazac zöldségekkel, kukoricás muffinnal



Hozzávalók 2 szelet hal elkészítéséhez:

2 szelet lazac
1 db zsenge cukkini
2 db sárgarépa
1 szál paszternák
1 nagy vöröshagyma

színesbors
őrölt fehérbors
kakukkfű
citromlé
1/2 dl fehérbor
olívaolaj

Először a lazac mindkét oldalát sózni, megszórni színes borssal és citromlével, majd kicsit állni hagyni. Közben előlehet készíteni a zöldségeket.

A zöldségeket jól megmosni és megpucolni, majd tetszés szerinti méretben zsülienre vágni.
Egy serpenyőbe pici olívaolajat önteni, majd elkezdeni párolni a hagymát. 1-2 perc után hozzáadni a paszternákot, majd a sárgarépát és jól összekeverni. közben ízlés szerint fűszerezni, végül pedig beletenni a cukkinit is. Szintén jól összekeverni, majd hozzáönteni a bort. Lefedve kb. 5-6 perc alatt előpárolni.

Nagyobb darab sütőpapírt vágni, majd ráhelyezni az előpárolt zöldségeket, majd a tetejére tenni a halszeletet. Egy pici olívaolajjal megspriccelni, majd a papír két végét felhajtani és jól összecsavarni, hogy sütés közben ne nyíljon szét.
Előmelegített sütőbe tenni és közepes lángon kb. 20-25 perc alatt készre sütni.(én légkeverésnél 160 fokon, 20 percig sütöttem)



Ameddig sül a hal, ellehet készíteni a citrommártást.

5 dk vaj
2 ek liszt
2 dl tejszín
1 db húsleveskocka
1 dl víz

őrölt fehérbors
szerecsendió
1-2 citrom leve

Egy serpenyőbe felhevíteni a vajat, majd hozzáadni a lisztet és kicsit pirítani.
A húsleveskockát feloldani a meleg vízbe, majd állandó keverés mellett a liszthez önteni. Simára keverni és közben hozzáadni a tejszínt és az ízlés szerinti mennyiségű fűszereket, és a citromlevet. (ízlés szerint a citromhéját is belelehet keverni, de én azt most kihagytam) Végül kevergetve jól kiforralni.

Tálaláskor a hal és párolt zöldségek mellé kínálni a citrommártást és kukoricás muffint.


2010. Október 22. - 12:10:04
Válasz #173
Nem elérhető

pmiller06


Mogyorós currys csirke



Hozzávalók:

    * 1 kg csirkemell filé
    * 5 dkg friss gyömbér
    * 4 gerezd fokhagyma
    * 1 db lime
    * 2 ág friss bazsalikom
    * 15 dkg pirított sósmogyoró
    * 4 evőkanál barnacukor
    * 3 evőkanál piros curry paszta
    * 3 evőkanál szójaszósz
    * darált bors
    * olívaolaj

Tegyük a mogyorót, a meghámozott gyömbért, a meghámozott fokhagymagerezdeket, a bazsalikomlevelet, a citromlevet, cukrot és a curry pasztát egy konyhai gyorsvágó gépbe, majd pürésítsük finomra.
Forrósítsunk fel pár evőkanálnyi olívaolajat egy serpenyőben, öntsük bele a fűszerkrémet. Közepes erősségű lángon, állandóan kevergetve pároljuk néhány percig, majd öntsünk rá egy decinyi vizet, csorgassuk rá a szójaszószt, és főzzük egy-két percig.
Vágjuk ujjnyi csíkokra a csirkemell filét és daráljunk rá borsot. Forrósítsunk fel pár evőkanálnyi olívaolajat egy nagy serpenyőben vagy wokban tegyük bele a húscsíkokat, majd erős lángon állandóan kevergetve pirítsuk meg. Ha a húscsíkok szélei már kezdenek pirulni, tegyük hozzá a mogyorószószt, párszor keverjük össze a forró serpenyőben a csirkehússal. Ne sózzuk, mert a mogyoró és a szójaszósz is sós.

2010. Október 25. - 21:45:36
Válasz #174
Nem elérhető

pmiller06


Tonhalpástétom



Hozzávalók
1 doboz (130-150 g) konzerv tonhal
3 kisebb darab articsóka
2-2,5 evőkanál juhtúró
1 főtt tojás
fél kk mustár
citromlé
frissen őrölt vegyes bors


A halról leöntöm a vizet és összetöröm egy tálban. Az articsókáról leitatom az olajat és felaprítom a főtt tojással együtt, majd összekeverem a hallal. Hozzákeverem a juhtúrót és a citromlevet, sózom, borsozom. Ha túl sűrű lenne, kevés halolajjal lazítom. Egy-két órára hűtőbe teszem, ami nagyon jót tesz az ízeknek. Tálalásnál retekkel díszítem, az íze és ropogóssága remekül illik a krémhez.


2010. Október 30. - 02:03:05
Válasz #175
Nem elérhető

pmiller06


Fokhagymás-tejes csirkemell



- 80 dkg csirkemell
- 3 dl tej
- 1 dl tejföl
- 4 gerezd fokhagyma
- sajt
- só vagy ételízesítő
- fekete- és fehérbors

A csirkemelleket laposan félbe vágjuk, és egy tálba rakjuk. Annyi tejet öntünk rá, hogy ellepje (kb. 3 dl). A fokhagymákat apróra vágjuk, és a tejes húsra szórjuk. Sóval, borssal ízesítjük. Minimum fél napig (pl. egy éjszakán át) a hűtőben pihentetjük, hogy összeérjenek az ízek.

Magas falú tepsibe teszünk egy réteg húst, sajtot szórunk rá. Használhatunk trappistát, füstöltet, camembert-t... mindegyikkel isteni! A sajtra újabb réteg hús kerül, a tetejére pedig a megmaradt páclé -sűrítve egy deci tejföllel és egy kis sajttal. Fóliával lefedve 180-200 fokon kb. 50 perc alatt megsül, majd még 10-15 perc fólia nélkül zegyük vissza a sütőbe, hogy a sajt megpiruljon a tetején.

Megjegyzés:
Lasagne- vagy makarónitésztával kibélelhetjük a tepsi alját és oldalát, ezzel felitatjuk a fölösleges nedvességet, és tartalmasabb lesz az étel!

2010. November 27. - 10:52:40
Válasz #176
Nem elérhető

pmiller06


Visszatértem, bár az érdeklődés csekély  :-\

Csípős csirke salátával

0,5kg csirkemell
1 tk csípős chiliszósz
3 ek olívaolaj
1 ek citromlé


Saláta:
2 fej saláta
1 kígyóuborka
3-4 paradicsom
2 zöldhagyma

Öntet:
1 ek csípős chiliszósz
1 ek citromlé
4 ek olívaolaj


Keverjük össze a citromlevet, az olívaolajat és a chili szószt egy kis sóval. Dörzsöljük be ezzel a keverékkel a kisebb darabokra vágott csirkemellet.

Egy másik tálban keverjük össze az öntethez valókat is.

1-2 evőkanál olajban süssük pirosra a hússzeleteket.

Közben egy nagy tálban készítsük el a salátát.

Halmozzuk a csirkemell darabokat a tál közepére, és locsoljuk meg az öntettel.

2010. November 27. - 11:12:16
Válasz #177
Nem elérhető

pmiller06


Angolul beszélőknek itt egy jó kis steak recept Jamie Olivertől: http://www.jamieoliver.com/recipes/beef-recipes/1-steak-2-sauces
Nem bonyolult, de most semmi kedvem lefordítani :D

2010. November 27. - 11:16:28
Válasz #178
Nem elérhető

pmiller06


Marokkói csirke kuszkusszal

·         2 csirkemell
·         1 ek olívaolaj
·         1 ek méz
·         1 tk római kömény
·         1 csipet fahéj
·         1 tk koriandermag
·         150 ml alaplé
·         1 bögre kuszkusz
·         egy paradicsom
·         1 marék mirelit vegyes zöldség
·         1 csokor petrezselyem
·         olaj a sütéshez
 

A csirkemellet vékony csíkokra vágtam. A fűszereket forró serpenyőben megpirítottam, majd mozsárban összetörtem. Összekevertem a mézzel, olajjal, és belehempergettem a csirkecsíkokat.

A kuszkuszt leöntöttem a felforrósított alaplével, és még egy kevés forró vízzel. Lefedve állni hagytam.

Egy serpenyőben olajat forrósítottam, a csirkecsíkokat megpirítottam. A húst félreraktam, a serpenyőben még egy kevés olajat hevítettem, és megsütöttem rajta a zöldséget.

A kuszkuszt villával fellazítottam, összekevertem apróra vágott paradicsommal, a zöldséggel, a maradék fűszerrel, és a felaprított petrezselyemmel.

Az egész maximum fél óra alatt elkészül.

2010. November 27. - 11:27:34
Válasz #179
Nem elérhető

pmiller06


Steak petrezselymes, fokhagymás szósszal (http://vesta007.blogspot.com)



A mártáshoz:

1 csésze friss petrezselyem, apróra vágva
6-8 gerezd fokhagyma, aprítva
2 teáskanál szárított oregano
2 teáskanál őrölt piros paprika
fél csésze vörösborecet
fél csésze víz
6 teáskanál kukoricaolaj v. más növényi olaj
só és frissen őrölt fekete bors

Egy kis tálban összekeverjük a petrezselymet, fokhagymát,oregánót, piros paprikát,borecetet és a vizet.Fokozatosan hozzáöntjük az olajat, közben kézi habverővel keverjük, egy fél percen át.Sóval, borssal ízesítjük.




Ez a mártás közvetlenül az elkészítése után a legfinomabb, de hűtőben, jól záródó edényben három napon át tárolható.

A mártást az elkészített bélszín mellé öntve szolgájuk fel.


A steakhez:

4 db 2,5-3 cm vastagra vágott vesepecsenye
só, bors
olívaolaj
5 dkg vaj

A bélszínszeleteket kevés sóval, sok őrölt borssal megszórva, olívaolajban pácoljuk egy éjszakán, vagy néhány órán át.

Az olajat felforrósítjuk egy serpenyőben, és oldalanként fél-fél perc alatt megpirítjuk a hússzeleteket. Utána kisebb lángra állítjuk a gázt, a szeletek mellé tesszük a vajat, és oldalanként 2-3 perc alatt megsütjük a húsokat.