2024. Április 27. - 22:20:18
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Édes örömök  (Megtekintve 37606 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 25. - 23:31:58
Megtekintve 37606 alkalommal
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok!

Diétás és kalóriaszegény édességek kerülnek terítékre, mert hát lehet a vonalakra figyelve is finom desszerteket enni!
Kezdetnek egy sokak által kedvelt finomság következik:

FEHÉRJÉS MADÁRTEJ

Hozzávalók:                        
   2 liter tej;
   5 tojás;
   60 g finom vaníliás fehérje;
   Fél rúd vanília;
   2-3 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával;
   Ízlés szerinti édesítőszer;
   1 csipet só;

Elkészítés:
1.   Másfél liter tejet felteszünk forrni közepes lángra, egy nagyobb edénybe. A vanília rúd kikapart belsejét és a héját is mellé dogjuk, hogy az ízek jól átjárják.
2.   Amíg forr a tej, a tojásokat szétválasztjuk és a fehérjét egy csipet só hozzáadásával nagyon kemény habbá verjük. Amikor már kemény a hab, óvatosan, lassan kevergetve ízesítjük folyékony édesítőszerrel. A forrásban lévő tejbe kanál segítségével beleszaggatjuk a habot. Egyszerre keveset tegyünk bele, mert megdagad. Oldalanként 20-30 másodpercig főzzük őket, majd kiszedjük egy edénybe.
3.   A maradék tejet kézi habverővel kikeverjük a liszttel, a tojások sárgájával és a fehérjeporral. Folyamatos kevergetés mellett hozzáöntjük a takarékra hajtott forró tejhez. Besűrűsödésig kevergessük folyamatosan, mert a forró tej hatására a tojássárgája kiválhat. A kész krémhez hozzákeverjük a habok alatti tejet, majd a felhőket ráhalmozzuk és lehűtjük. Ne feledkezzünk meg a vanília rúd kivételéről.
 
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 26. - 11:58:30
Válasz #1
Nem elérhető

csesztike


Na ezt kipróbálom....:D
Valami süti recept? ***))) :D
"...Én nem vagyok rossz csak így sikerült..." :D
(Jessica Rabbit)

2010. Február 26. - 14:26:43
Válasz #2
Nem elérhető

haven


sütinek én ezt szoktam csinálni,
1kg almát lereszelek és összekeverem 30dkg zabpehellyel,fél csomag mazsolával,édesítőszer,fahéj,kicsi őrölt szegfűszeg,ha nincs akkor egész, csak evéskor figyelni kell,ne harapjunk rá. Finom még ilyen kész mézes fűszerkeverékkel is,próbálgatni kell. Tehát megvan a massza,az almától a zabpehely megpuhult,aki nem diétázik tehet bele úgy 5-10 dkg margarint,én nem szoktam ::) ezt az egészet elterítjük egy zsemlemorzsával vagy zabpehely liszttel kiszórt tepsiben/jénai edényben. Előmelegített sütőben,közepes fokon sütjük,amíg a beleszúrt villa nem ragad. Mielőtt majdnem készre sülne,a tetejére lekvárt teszek jó sokat. Nekem eddig az eper és szilvalekvár íze passzolt hozzá a legjobban,persze cukor nélküli,házi elrakású ****:))))))
Ezután még egy pár percig visszamegy a sütőbe és kész
tömegnöveléskor a kedvencem
" all those moments will be lost in time like tears in rain "

2010. Február 26. - 14:36:52
Válasz #3

Tündi-Bündi

Vendég
sütinek én ezt szoktam csinálni,
1kg almát lereszelek és összekeverem 30dkg zabpehellyel,fél csomag mazsolával,édesítőszer,fahéj,kicsi őrölt szegfűszeg,ha nincs akkor egész, csak evéskor figyelni kell,ne harapjunk rá. Finom még ilyen kész mézes fűszerkeverékkel is,próbálgatni kell. Tehát megvan a massza,az almától a zabpehely megpuhult,aki nem diétázik tehet bele úgy 5-10 dkg margarint,én nem szoktam ::) ezt az egészet elterítjük egy zsemlemorzsával vagy zabpehely liszttel kiszórt tepsiben/jénai edényben. Előmelegített sütőben,közepes fokon sütjük,amíg a beleszúrt villa nem ragad. Mielőtt majdnem készre sülne,a tetejére lekvárt teszek jó sokat. Nekem eddig az eper és szilvalekvár íze passzolt hozzá a legjobban,persze cukor nélküli,házi elrakású ****:))))))
Ezután még egy pár percig visszamegy a sütőbe és kész
tömegnöveléskor a kedvencem
Hűha ezt belerakom a hízókúrámba :) /7%

2010. Február 26. - 17:10:34
Válasz #4
Nem elérhető

csaba.r


Borhabos saláta bogyós gyümölcsökből

Hozzávalók:

25 dkg ribizli
25 dkg málna
10 dkg cukor (vagy édesítőszer, ekkor az energiatartalma kevesebb)
2 tojássárgája
1 ek. citromlé
2,5 dl édes fehérbor
kis reszelt szerecsendió


A gyümölcsöket megtisztítjuk és egy tálba téve a cukor felével meghintjük. A tojássárgákat a többi cukorral kikeverjük, a citromlevet és a reszelt szerecsendiót hozzáadjuk, majd a fehérborral együtt lassú tűzön, habverővel kevergetve sűrű krémmé főzzük. A gyümölcsre téve, tálkákba osztva kínáljuk.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 26. - 17:11:58
Válasz #5
Nem elérhető

csaba.r


Citromjoghurt

Hozzávalók:

1 pohár joghurt
citrom
édesítőszer


Elkészítés:

A citromból nagyon vékony szeleteket vágunk, a joghurttal és az édesítőszerrel együtt turmixgépben összekeverjük. Citrom helyett használhatunk friss, vagy fagyasztott gyümölcsöt, például erdei gyümölcs keveréket. Csökkentett kalóriatartalmú, vitaminban gazdag frissítő italt...
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 26. - 17:13:06
Válasz #6
Nem elérhető

csaba.r


Gyümölcsös túróhab

Hozzávalók:

25 dkg sovány túró
2 őszibarack
2 körte
1 ek. méz


Elkészítés:

A túrót, a meghámozott őszibarackot, a joghurtot és a mézet jó habosra összeturmixoljuk. A körtéket kockára vágjuk, és egy tálban a túrókrémhez keverjük
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 26. - 17:14:40
Válasz #7
Nem elérhető

csaba.r


Vajban sült gyümölcsök rummal

Hozzávalók:

1 db zöld alma
1 db kivi
1 db banán
1 db körte
vaj, barna cukor, rum

Elkészítés:

1 db zöld almát,1 db kivit,1 db banánt,1 db körtét kevés zsírmentes vajon megfuttatunk, barna cukrozzuk, és egy kis rumot teszünk rá. Egy jó kis desszert, ha ránk jön az éhség!   Olvasói recept. Köszönjük



Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Február 26. - 22:42:39
Válasz #8
Nem elérhető

Szandi


sütinek én ezt szoktam csinálni,
1kg almát lereszelek és összekeverem 30dkg zabpehellyel,fél csomag mazsolával,édesítőszer,fahéj,kicsi őrölt szegfűszeg,ha nincs akkor egész, csak evéskor figyelni kell,ne harapjunk rá. Finom még ilyen kész mézes fűszerkeverékkel is,próbálgatni kell. Tehát megvan a massza,az almától a zabpehely megpuhult,aki nem diétázik tehet bele úgy 5-10 dkg margarint,én nem szoktam ::) ezt az egészet elterítjük egy zsemlemorzsával vagy zabpehely liszttel kiszórt tepsiben/jénai edényben. Előmelegített sütőben,közepes fokon sütjük,amíg a beleszúrt villa nem ragad. Mielőtt majdnem készre sülne,a tetejére lekvárt teszek jó sokat. Nekem eddig az eper és szilvalekvár íze passzolt hozzá a legjobban,persze cukor nélküli,házi elrakású ****:))))))
Ezután még egy pár percig visszamegy a sütőbe és kész
tömegnöveléskor a kedvencem
Ehhez egy picit hasonlót csinálok én is:
Arányokat nem írok,mert érzésre megy.:D
Zabliszt,zabpehely, dessert protein <3! , rozsliszt, fahéj, sütőpor, víz. Mehet még bele szárított gyümölcs Apránként összekeverem tetszőleges formájúra alakítom és megsütöm.:)
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2010. Február 26. - 23:14:31
Válasz #9
Nem elérhető

Rencsi


Ezt nyárra ajánlom igazán:

BERRY-S FEHÉRJEKOSÁR

Hozzávalók 12db-hoz:                        
   300 g natúr joghurt;
   50 g finom berry-s fehérjepor;
   250 g krémes zsírszegény túró/ krémes ricotta;
   300 g vegyes gyümölcs, fagyasztott is lehet (málna, eper, őszibarack, meggy, ribizli, szeder…)
   12 db muffin papír;

Elkészítés:
1.   A joghurtot egy közepes tálba tesszük, hozzáöntjük a fehérjeport és beletesszük a túrót. A túró mindenképpen krémes legyen, semmiképpen sem szemcsés. Habverő géppel összekeverjük.
2.   A gyümölcsökből pár szebb szemet félreteszünk a díszítéshez, ez kb. 100 g, a nagyobb darabokat szétdaraboljuk, a krémhez adjuk és összekeverjük.
3.   Egy muffin forma mélyedéseibe papírt teszünk, majd belekanalazzuk a masszát. A tetejét végigrakjuk a kihagyott gyümölcsökkel és betesszük a fagyasztóba. Amikor megfagytak a papírt lefejtjük róluk.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 26. - 23:16:26
Válasz #10
Nem elérhető

Rencsi


Még egy kis hideg:

CSOKIS NITRO-TECH JÉGKRÉM

Hozzávalók 12db-hoz:                        
   57 g NITRO-TECH tripple chocolate milkshake
   250 g krémes túró, vagy krémes ricotta;
   125 g natúr joghurt;
   230 ml tejszín;
   12 db muffin papír;
   12 db nyelvlapoc fa;

Elkészítés:
1.   A muffin papírokat belehelyezzük a formába. A hozzávalókat egy tálban kézi mixer segítségével összekavarjuk.
2.   Az elkészült krémet belekanalazzuk a muffin papírba. A nyelvlapoc fákat beleállítjuk a közepébe, ez fog a jégkrém nyeléül szolgálni. Ha túl hosszúnak találjuk ezeket, akkor eldaraboljuk.
3.   Fagyasztás után a papírt leszedjük és máris kész a saját fehérjés jégkrémünk.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 27. - 20:04:07
Válasz #11
Nem elérhető

Rencsi


TÚRÓS FEHÉRJÉS PITE

Hozzávalók ø: 24cm:
   15 dkg túró;
   3 evőkanál olaj, vagy margarin;
   1 tojássárgája;
   1 csipet só;
   1,5 teáskanál sütőpor;
   15 dkg univerzális búzaliszt búzacsírával (fele lehet zabliszt);
   Kb. 1 mokkáskanál folyékony édesítőszer;
   2 evőkanál diabetikus baracklekvár;
   4.5 dl tej;
   3 evőkanál univerzális búzaliszt búzacsírával;
   2 mérő vaníliás fehérjepor;
   35 dkg túró;
   2 teáskanál zselatin;
   Gyümölcs (pl.: barack);

Elkészítés:
1.   A tészta elkészítése: robotgéppel összekeverjük a túrót a tojássárgáját a sót, az édesítőszert, az olajt, majd apránként a sütőporos lisztet. A szemcsés tésztát kézzel átgyúrjuk, cipót formálunk belőle és kinyújtjuk a formánk átmérőjénél (24 cm) nagyobbra. (nem baj, ha nem teljesen szabályos, mert a formában is alakíthatjuk egy kissé) a tésztát beletesszük egy kimargarinozott és kilisztezett formába. Elektromos sütőben 180-190°C-on 25 percig sütjük. Ha megsült, rácson kihűtjük.
2.   Krém elkészítése: A tejet a liszttel csomómentesre keverjük és nagyon sűrűre főzzük. Miután valamelyest meghűlt, belekavarjuk a fehérjét. Ez meghígítja a masszánkat. Kézi habverővel belekeverjük a túrót. Amennyiben nem elég édes, édesítőszert tegyünk bele. Közben a zselatint a csomagoláson leírtak szerint elkészítjük és mikor meghűlt és sűrűsödni kezd, a krémmel elkeverjük. A gyümölcsöt összedaraboljuk, vagy összeturmixoljuk és a krémhez adjuk. A kész masszát a már lekvárral megkent tésztára adagoljuk, úgy hogy ne csorogjon le róla a krém. Hűtőben pár óra alatt megdermed.

Tipp:
   Ha a tésztánk széle nem eléggé magas, akkor visszatesszük a kapcsos tortaformába, és ott öntjük rá a krémet, és úgy dermesztjük meg. Reggelre a formáját felveszi és nyugodtan lekapcsolhatjuk, nem folyik szét.
   Intenzívebb vaníliás íz végett tegyük bele fél rúd vanília kikapart belsejét a krémbe.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 28. - 22:34:08
Válasz #12
Nem elérhető

Rencsi


TEJSZÍNES KÁVÉTORA

Hozzávalók (ø=24 cm):                        
A tésztához:
   7 tojásfehérje;
   3 teáskanál folyékony édesítőszer (~20 dkg cukornak megfelelő édesség);
   10 dkg kókuszreszelék;
   2-3 evőkanál rizsliszt;
A krémhez:
   7 tojássárgája;
   3 teáskanál folyékony édesítőszer (~20 dkg cukornak megfelelő édesség);
   2 evőkanál kakaópor;
   2 dl feketekávé;
   2 dl tejszín;
   2 csapott teáskanál zselatin;
   1 dl langyos víz;
   Durvára vágott dió;

Elkészítés:
1.   A tésztához egy csipet sóval kemény habbá verjük a tojásfehérjét. Mikor kész, hozzátesszük a folyékony édesítőszert, óvatosan elkeverjük, hogy ne törjük meg a habot, majd a kókuszreszeléket és a lisztet is apránként hozzátesszük. Egy kapcsos tortaforma aljába öntjük és közepesen meleg sütőben, ~170°C-on 15 perc alatt megsütjük. Szép világosbarnás lesz a teteje helyenként.

2.   A krémhez a tojássárgákat elkeverjük a feketekávéval, a kakaóval és az édesítővel. Kis láng fölött felfőzzük, sűrű krémet kapunk. Amíg a krém hűlik, 1 dl langyos vízben feloldjuk a zselatint, feltesszük forrni, és a forrástól számított 20-30 másodperc múlva elzárjuk alatta a lángot. Ezt is kihűtjük. Közben a tejszínhabot keményre verjük, a kihűlt kávés krémmel összevegyítjük. Amikor a zselatin elkezd egy kicsit már sűrűsödni, beleteszünk egy-két kanálnyit a krémből, összekavarjuk, majd így öntjük hozzá a tejszínes kávékrémhez. A kész masszát a kapcsos formában lévő tésztára öntjük, megszórjuk dióval és egy éjszakára betesszük a hűtőbe. Másnap körbevágjuk, kiemeljük a formából és díszítjük, pl.: banán, eper, tejszínhab.

Tipp:
- Amennyiben folyós lett a krémünk, ne ijedjünk meg, a zselatin megszilárdítja.
- A tésztát vaníliával ízesíthetjük.
- Ha nem szeretnénk a zselatinnal bajlódni, egy kocka margarint (25 dkg) habosítsunk fel és keverjük a kávékrémhez.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 28. - 22:48:48
Válasz #13
Nem elérhető

Rencsi


Amennyiben az előző süti tésztájából kihagyjuk a lisztet, egy másik egyszerű finomságot készíthetünk.

Kókuszcsók


   7 tojásfehérje;
   3 teáskanál folyékony édesítőszer (~20 dkg cukornak megfelelő édesség);
   10 dkg kókuszreszelék;

Ekkor a kókuszos masszából egy kanál segítségével készítsünk formás kis halmokat. 170-180°C-on süssük 10-15 percig. Igen gyorsan elkészül.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Február 28. - 22:50:01
Válasz #14
Nem elérhető

atleeta


nemlehet topicot ignorálni?  :-\ diétában ezek az édességek tönkretesznek  ;D
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA