2024. Április 27. - 17:35:14
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Édes örömök  (Megtekintve 37601 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Február 28. - 23:22:44
Válasz #15
Nem elérhető

Rencsi


nemlehet topicot ignorálni?  :-\ diétában ezek az édességek tönkretesznek  ;D
Jelen esetben bóknak veszem az ignorálást és a lenti képet küldöm NEKED!  >:D  ;D

Természetesen a recept mellé:

Túrós-epres fehérjetortácska

Elkészítése: 12-15 dkg rizst tejben felfőzünk és 2 mérő vaníliás fehérjét teszünk bele.
Fél kg túrót ízlés szerinti darabolt eperrel összekeverünk. Ha túl kemény tegyük bele 5-10 dkg epres joghurtot (nekem ezem volt: Lidlis diet joghurt) ha nem elég édes édesítőszer mehet bele. Ezután keresünk egy kisebb hőálló edényt, pl:jénait és az aljába a fehérjés tejberizst beletesszük, a tetejére szamócát darabluk, rá pedig jön a túrós epres rész és a sütőben 15-20 perc múlva kész. (én légkeverésen süröttem)

Tipp:
- A desszertnél következőre 1-2 tojást is felhasználok a rizses részbe, a sárgáját elkeverem benne, a fehérjét pedig habbá vert állapotában teszem bele.
- Továbbá epres fehérje is mehet bele a túróban, nekem sajna nem volt, de majd benézek Baluhoz 7végén. :)
- Hűtve könnyen vágható, meg jobb is ilyen melegben.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 01. - 21:31:56
Válasz #16
Nem elérhető

atleeta


valami diétás édesség lakozik a tarsolyodban ? ::)
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2010. Március 01. - 22:06:26
Válasz #17
Nem elérhető

Rencsi


valami diétás édesség lakozik a tarsolyodban ? ::)
Persze! túró + fehérje. kefir+ fehérje! diétás és édes! ;D

Vagy egy másik:

Fehérje puding
Igen egyszerű az elkészítése. Kell hozzá fél liter tej, 2-3 ek liszt (zab/rizs) és 1 mérő finom fehérje.
Elkészítés: Csomómentesen elkeverjük a tejet a liszttel, és nagyon sűrűre felfőzzük. Lehúzzuk a tűzről és elkeverjük benne a fehérjét. Kis pudingos formát vízzel kimossuk és beletöltjük a pudingot. Hűtőbe tesszük és néhány óra múlva már ehetjük is. Gyümölccsel igazán finom.

Ez nem egy kőkemény remegős puding. Ha azt szeretnénk, akkor tegyünk bele zselatint is! Ennyihez 1 teáskanálnyi bőven elegendő. A zselatin elkészítése a zacsi hátulján részletesen le van írva, forralás, hűtés, keverés. ;)
Kép alul! ;)

 Túrós durumbúza-gríz túróval:

3-4 dl tejben fel kell főzni 2-3 evőkanál teljes kiőrlésű durumbúza lisztet. A kész grízben tetszés szerinti gyümölcsöt teszel, pl. késvillával pépesített banánt, és hozzá 100 g túrót. Keverés és kész. Ez nem diétás, de finom. Fehérjét is lehet bele tenni, ekkor kevesebb durumbúza kell.
Képem nincs róla, de Tündinek megígértem, mikor jön hozzám spanyolra, csinálok neki és azt lefotózom és felteszem. Ő úgyis tömeget növel! ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 01. - 22:14:14
Válasz #18

Tündi-Bündi

Vendég
köszi anyu  :-* akkor mehet durumból???azt mondtad az nem jó?vagy jó? ;D ne zavarj össze  :-/-(-:

2010. Március 01. - 22:26:37
Válasz #19
Nem elérhető

Rencsi


köszi anyu  :-* akkor mehet durumból???azt mondtad az nem jó?vagy jó? ;D ne zavarj össze  :-/-(-:
Neked igen, mert te tömeget növelsz, így nem gond. ;) Meg ez valszeg edzés után menne közvetlen, így sztem még kevésbé probléma. Ha tévednék, javítsatok ki. :)

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 02. - 13:49:35
Válasz #20
Nem elérhető

csaba.r


Stefánia torta

Tésztához:

600 g liszt
300 g margarin
2 db tojás
7 ek édesítőszer (sütéshez is használható legyen!)
1 cs sütőpor
1 csipet só
kevés tej


Krémhez:

100 g liszt
1 l tej
3 ek keserű kakaópor
250 g margarin
7 ek édesítőszer
1 cs vaníliás cukor

Mázhoz:

keserű kakaópor


A lisztet átszitáljuk és összekeverjük az édesítőszerrel és a sütőporral.
A szobahőmérsékletű margarint belekockázzuk, majd a tenyerünk között elmorzsoljuk a liszttel.
Hozzáadjuk a tojást és kevés tejet, hogy inkább lágy, rugalmas tésztát kapjunk.
6 egyenlő részre vágjuk, és kör alakúra sodorjuk (a tortaforma alját körbevágva ez nem nehéz).
Gyengén zsírozott tepsi hátulján, előmelegített sütőben pár perc alatt világos színűre sütjük.
A krémhez a lisztet és a kakaóport csomómentesen elkeverjük a tejjel, folyamatosan kevergetve sűrűre főzzük, majd hagyjuk kihűlni.
A margarint habosra keverjük az édesítőszerrel és a vaníliás cukorral, majd ha a főzött krém már hideg, a kettőt összekeverjük.
A krémet a kihűlt lapok közé töltjük, és a tetejét illetve az oldalát is ezzel vonjuk be.
A tetejére vastagon keserű kakaóport szórunk.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Március 02. - 13:54:27
Válasz #21
Nem elérhető

csaba.r


A chef álma torta

Tészták: A külső „burkolathoz”:

6 tojás
6 csapott evőkanál édesítő
6 evőkanál liszt
A belső kis tortához:

5 tojás
5 csapott evőkanál édesítő
4 evőkanál liszt
1 evőkanál kakaó
1/2 zacskó sütőpor
A lefedéshez:

3 tojás
3 csapott evőkanál édesítő
3 evőkanál liszt

A krémekhez:

Narancsos krém:

2,5 dl tejszín
2 evőkanál édesítő
2 evőkanál narancslikőr
pár csepp vaníliaaroma
2 evőkanál narancslekvár,
½ zacskó zselatin
½ narancs leve

Málnás krém:

4 dl cukornélküli málnás joghurt
½ zacskó zselatin

Fehér krém:

5 dl tejszín
1 üveg ananászbefőtt –az eredetiben őszibarack van, de csináltam már körtével is-
pár csepp vaníliaaroma
1 zacskó zselatin
2 csapott evőkanál édesítő


Elkészítés: 
A piskótákat a szokott módon készítettem, a leírás itt a 6 tojásost a tűzhelyhez kapott nagy tepsiben, az 5 tojásos kakaóst 16 cm átmérőjű, a 3 tojásost 26 cm átmérőjű kerek tortaformában.
A narancsos krémhez a zselatint elkevertem a kifacsart narancslében, és forrásig főztem. A tejszínt kemény habbá vertem, belekevertem a vaníliaaromát, a narancslikőrt, a narancslekvárt, az édesítőt, majd a langyosra hűlt zselatint. Amikor a krém kihűlt, a kakaós piskótát három lapra vágtam, és megtöltöttem a krémmel, és a tortát a mélyhűtőbe tettem.
A nagy piskótalapot langyosra hűtöttem, és kibéleltem vele egy gömbölyű tálat. A málnás krémhez a joghurtot elkevertem a zselatinnal, és addig főztem, amíg jó meleg lett, de még nem forrt. Levettem a tűzről, és amikor langyosra hűlt beleöntöttem a piskótával kibélelt tálba. Hagytam egy kicsit megdermedni.
A fehér krémhez a befőtt levét egy lábosba szűrtem, belekevertem a zselatint, és felfőztem. Felvertem a tejszínt, belekevertem az édesítőt, a vaníliaaromát, a langyosra hűlt zselatint, és az ananászdarabokat.
A kis tortát kivettem a mélyhűtőből, óvatosan a málnás krém tetejére tettem, ráöntöttem a fehér krémet, és lefedtem a kerek piskótalappal. Letakartam, és másnapig a hűtőben pihent.
Tálalás előtt a torta széleit meglazítottam, és kiborítottam egy tálra. Vékonyan bekentem narancslekvárral, és szeletelt mandulával beborítottam, amennyire tudtam. A tetejére tejszínhabot, és reszelt keserű csokoládét tettem.


Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2010. Március 02. - 17:18:08
Válasz #22
Nem elérhető

atleeta


valami diétás édesség lakozik a tarsolyodban ? ::)
Persze! túró + fehérje. kefir+ fehérje! diétás és édes! ;D

Ezek sajnos nem elégítik ki az édesség utáni vágyakozásomat  :'(
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2010. Március 03. - 00:20:27
Válasz #23
Nem elérhető

Rencsi


Egy igazi finomság:  /7%  <3!

MANDULÁS-VANÍLIÁS TÚRÓPALACSINTA


Palacsinta hozzávalók (12-15 db-hoz):                     
   35 dkg rizsliszt és zabliszt és univerzális búzaliszt keveréke;
    2 dkg élesztő;
    1,5 dl langyos tej;
   1 teáskanál cukor;
   1 egész tojás;
   1 tojássárgája;
   Csipet só;
   Kb. fél liter szénsavas ásványvíz (min. 4mg/l CO2);
   2 evőkanál olaj;
Töltelék hozzávalók (12-15 db-hoz):                     
   25 dkg ricotta;
   25 tehéntúró;
   10 dkg tejföl;
   5 dkg szeletelt mandulabél;
   3 csomag vaníliás cukor (3 dkg);
   Ízlés szerint édesítőszer;

Elkészítés:
1.   A lisztet átszitáljuk, az élesztőt másfél deciliter langyos tejbe morzsoljuk, utána egy kis kanálnyi cukrot hozzáadva, kis liszttel megszórva a tetejét langyos helyen körülbelül 15 perc alatt felfuttatjuk.
2.   Ezalatt a liszthez hozzáadjuk a tojást, olajt és a sót. Mikor felfutott az élesztős tej, hozzáöntjük, kézi habverővel kevergetjük, közben fokozatosan hozzáöntjük az ásványvizet. A kapott palacsintatésztát merőkanál segítségével a palacsintasütőbe öntjük és készre sütjük. Folyamatosan majd hígítani kell a szénsavas vízzel. Vastagságtól függően ez 12-15 palacsintához elegendő tészta.
3.   A töltelékhez a ricottát és a túrót villával áttörjük, hozzátesszük a tejfölt, kellemesen krémes lesz az állaga. Belekeverjük a vaníliás cukrot és az ízlés szerinti édesítőszert. A mandulát kislángon lepirítjuk, félmaréknyit félreteszünk a díszítéshez, a többit kézzel beletördeljük a masszába és elkeverjük. A palacsintákat a szokásos módon megtöltjük.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 03. - 00:30:08
Válasz #24
Nem elérhető

Gabe


"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Március 03. - 00:32:10
Válasz #25
Nem elérhető

Rencsi


valami diétás édesség lakozik a tarsolyodban ? ::)
Persze! túró + fehérje. kefir+ fehérje! diétás és édes! ;D

Ezek sajnos nem elégítik ki az édesség utáni vágyakozásomat  :'(
Pl. diétában egy olyat tudnál csinálni, hogy az előbbi palacsintareceptet diétásítod. Pl.: rizs és zablisztet felesben összekevered, nem kell sok, ehhez 1-2 mérő finom fehérjét teszel. Csokis, vagy vaníliás sztem célszerűbb. Összekevered, tejjel felöntöd, vagy víz, szódavíz is jó (a normál palacsintatészta sűrűségénél viszkózusabb lesz). 1 tojást is elkeverhetsz benne, és úgy mint a palacsintát megsütöd. Ez vastagabb lesz a szokásos paliknál, kicsit amcsi jellegű. Sztem egész finom.
Ha ilyenből lesütsz egy 3-4-5-öt betöltöd egy édesítős túrókrémmel, vagy még jobb ha a fentebb leírt fehérjepudinggal, kicsit lehűtöd és vághatod is mint a tortát! ;) Aki meg nem diétázik, az pedig a fehérjepudinggal megkent palacsintákat gyümölccsel is feldobhatja, pl.: meggy, málna, banán, eper ...
Sokak számára már ismert ez a fehérjés-palacsinta. ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2010. Március 03. - 07:18:51
Válasz #26
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Ebből a mandulás-vaniliás túrópalacsintából kérek már egy 10-20db-ot Rencsi, ha nem gond.  ;D

2010. Március 03. - 12:05:00
Válasz #27
Nem elérhető

atleeta


valami diétás édesség lakozik a tarsolyodban ? ::)
Persze! túró + fehérje. kefir+ fehérje! diétás és édes! ;D

Ezek sajnos nem elégítik ki az édesség utáni vágyakozásomat  :'(
Pl. diétában egy olyat tudnál csinálni, hogy az előbbi palacsintareceptet diétásítod. Pl.: rizs és zablisztet felesben összekevered, nem kell sok, ehhez 1-2 mérő finom fehérjét teszel. Csokis, vagy vaníliás sztem célszerűbb. Összekevered, tejjel felöntöd, vagy víz, szódavíz is jó (a normál palacsintatészta sűrűségénél viszkózusabb lesz). 1 tojást is elkeverhetsz benne, és úgy mint a palacsintát megsütöd. Ez vastagabb lesz a szokásos paliknál, kicsit amcsi jellegű. Sztem egész finom.
Ha ilyenből lesütsz egy 3-4-5-öt betöltöd egy édesítős túrókrémmel, vagy még jobb ha a fentebb leírt fehérjepudinggal, kicsit lehűtöd és vághatod is mint a tortát! ;) Aki meg nem diétázik, az pedig a fehérjepudinggal megkent palacsintákat gyümölccsel is feldobhatja, pl.: meggy, málna, banán, eper ...
Sokak számára már ismert ez a fehérjés-palacsinta. ;)
Ezt tuti megcsinálom még ma, jól hangzik  /7% Az én számomra eddig nem volt ismert, de te megmutattad a fényt  :D  :-*
Ma kezdődik életed hátralevő része...

http://www.youtube.com/watch?v=Bt1BDSAzHOA

2010. Március 03. - 12:14:06
Válasz #28
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
jó kis topik  ****:))))))

2010. Március 03. - 22:54:48
Válasz #29
Nem elérhető

Rencsi


Atleeta, örülök, hogy sikerült elkészítened és ízlett!   ****:))))))
Persze Balu...hogy 5 perc alatt elpusztítsd az 1 órás munkám!  ;D  Csajos 7vége lesz nálam, még nem döntöttem el, hogy mi lesz a menü, de ha lesz időm palacsintára akkor viszek kóstolót, mikor megyek fehérjéért, így ok? :D
Köszi Prod, igyekszünk a legjobbat összehozni! ;)

Remélem a következő is sikert arat majd. :)

KARDINÁLIS SZELET

Hozzávalók:      
A tésztához:
   8 tojásfehérje;
   Édesítőszer: 25 dkg cukornak megfelelő;
   3 tojássárgája;
   5 dkg liszt;
A töltelékhez:
   20 dkg fagyasztott gesztenyemassza;
   Ízlés szerinti folyékony édesítőszer;
   2 evőkanál rum/rumaroma;
   1 evőkanál zselatinpor;
   0,5 dl víz;
   5 dl tejszínhab;
   Kb. fél kisüveg magozott meggybefőtt;
                  
Elkészítés:
1.   Kétféle tésztát kell készítenünk.  A fehérhez a tojásfehérjét habbá verjük egy csipet sóval, majd a legvégén a kemény habba beledolgozzuk lassan a folyékony édesítőt, ügyelve, hogy nehogy összetörjön a hab.  Kétharmadát kanállal a sütőpapírral bélelt tepsire egymástól egyenlő távolságban 2×3, egyenként 35-40 cm hosszú, párhuzamos csíkot rakunk belőle úgy, hogy a csíkok között egy csíknyi helyet kihagyunk.
2.   A sárga tésztához a tojássárgáját és a lisztet óvatos mozdulatokkal a maradék egyharmadnyi édesítős tojáshabba forgatjuk. A fehér habcsíkok közötti 2-2 sávot ezzel a sárga masszával töltjük ki. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180°C) 15-20 percig sütjük, vigyázzunk, nehogy kiszárítsuk.
3.   A töltelékhez a szobahőmérsékleten fölengedett gesztenyemasszát átpasszírozzuk, majd a rummal összedolgozzuk. A zselatint a vízben kevergetve addig melegítjük, míg föl nem oldódik. A tejszínt kemény habbá verjük. 4-5 evőkanálnyit a gesztenyével összekeverünk, így lesz olyan laza az állaga, hogy könnyebben belefogathassuk a többi habot. A már csak langyos olvasztott zselatint belecsorgatjuk, összekeverjük és megkóstoljuk hogy elég édes e, amennyiben nem, utólag folyékony édesítőszert dolgozunk bele.
4.   Az egyik, immár kihűlt tésztalapot alufóliacsónakba helyezzük. Ehhez duplán hajtjuk a fóliát, rátesszük a tésztát, amely köré peremet készítünk, azért, nehogy szétfolyjon a töltelék. A tésztára rákenünk egy réteg gesztenyehabot, amire bőséggel lecsöpögtetett meggyet szórunk, majd a maradék habot rákenjük. A másik tésztalappal befedjük, és egy napra betesszük a hűtőszekrénybe.
5.   Másnap forró vízbe mártott késsel fölszeleteljük.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/