2024. Május 09. - 00:16:06
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: alkar gyors látványos erősítése  (Megtekintve 13245 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Október 09. - 12:17:58
Megtekintve 13245 alkalommal
Nem elérhető

astron


Sziasztok
Tudom hogy az izom növekedéséhez idő kell,de sajnos elakadtam és szeretnék tippet - segítséget kérni.
súlyzózok már egy ideje,ebbe beletartozik mindenféle gyakorlat.ezenkívül dolgozok is a kertben,tehát mindnféle munkát végzek,meg is látszik az eredménye mindig magamon,kivéve az alkaromon a csuklóm környékén.
Bármit csinálok nem akar ott izmosodni a karom,nagyon vékony.
hiába van marokerősítőm,vékony az alkarom alsó része.(talán ez genetikailag van kódolva és ezellen semmit sem lehet tenni??)
További gond hogy kis súllyal végzek rá gyakorlatot,nem ér semmit,"nagyobb" súlynál meg megterhelem a csuklóm és fáj vagy 1 hónapig....

Milyen gyakorlatokat végezzek az alkarom alsó részére milyen ismétlésszámmal hogy látványosan megerősödjön ott is a karom??

2011. Október 10. - 14:46:05
Válasz #1
Nem elérhető

rabbit@


Szia!! Hát igen,a csukló vastagságát nem lehet befolyásolni az genetika.Ha megvizsgálod közelről láthatod hogy ott erek,inak és csontok vannak.Magyarul izom semmi szinte,és nem tudod növelni a méretét.Csukló fájdalom ellen,jó megoldás a csukló szorító nekem bevált.Csak ne használd minden gyakorlathoz,mert a inak és kötőszövet nem tud meg erősödni kellőképpen.Csak azoknál a gyakorlatoknál amiknél érzed a csuklód.Az alkart is lehet 2szer edzeni hetente,mert olyasmi izomrostok vannak bent mint a vádliban,csak makacs edzésre reagálnak.Mert szinte minden dologban amit kézzel végzünk,fogunk,szorítunk,emelünk rész vesz egy bizonyos szinten az alkarizom is.De azért úgy iktasd be 2szer,hogy hátedzés előtt vagy előtti nap azért hanyagold.A szorító erő miatt,pl.:felhúzás.Nekem ami a mai napig bejön,a kalapács bicepsz,felső fogású bicepszezés,EZ,vagy francia rúddal+hagyományos alkar gyakorlatok.Mondjuk nekem nem nagyon kell külön alkarra edzenem,de ezekkel odavágok nekik néha nap mikor olyanom van.Úgyhogy száz-szónak is egy a vége,ha nem vagy megáldva genetikailag jó alkarral bombázd őket rendszeresen.Váltogasd a súlyokat is nehezebb.vagy könnyebb és majd rájössz mire reagál a legjobban az alkarod.És ne add fel a közel múltban elhunyt,Serge Nubretnek full vékony csuklója volt és super karjai. 

2011. Október 12. - 16:28:05
Válasz #2
Nem elérhető

astron


köszönöm a biztatásokat,

Azt tudom hogy közvetlen a csuklón nincs izom,de a mőgőtte(vagy felette)már ott az alkarizom alsó része.kifejezetten ott szeretném erősíteni az alkarom.
mert az alkarom bicepsz közeli része feszül,és erősödik,ott nincs gond.
Inkább a csukló közeli része a vékony.
milyen gyakorlatokat tudtok ajánlnai,milyen ismétléssszámmal?