2024. Május 08. - 17:02:51
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítséget szeretnék kérni!  (Megtekintve 4229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Augusztus 08. - 14:04:47
Megtekintve 4229 alkalommal
Nem elérhető

dzsumbi


Sziasztok!
Egy 17 éves fiú vagyok, 8 évig kosárlabdáztam, de az utóbbi 1,5 évben abbahagytam, így sikerült jól meghíznom...Most 189cm vagyok, és 95 kg, szeretném ha a zsír helyett izom lenne rajtam, hogy tudom ezt elérni? Van aki azt mondja, hogy előbb fogyjak pár kg-t és utána kezdjek el edzeni, hogy izmosodjak...de van aki meg azt mondja, hogy diétázzak, fussak, és mellette edzek is. Sajnos elég kezdő vagyok, így nem tudom, hogy fogjak hozzá, elsődleges célom nem is a fogyás lenne, hanem, hogy a zsír átalakuljon izommá, szóval a súlyom nem is zavarna, ha izom lenne(tudom ez nem ilyen egyszerű...). Mindenesetre elkezdtem diétázni, mert az biztos nem fog megártani, illetve minden 2. napon futni járok.
Kérlek, ha tudtok segítsetek! Előre is nagyon köszönöm!


2012. Augusztus 08. - 18:19:02
Válasz #1
Nem elérhető

VG


Először is tanulmányozd át a témát az Interneten. Ez egy 17éves gyereknek a 21. században nem lehet olyan nehéz. Pikk-pakk megtalálsz mindent és képben leszel, mindenről ami diéta és sport, bár ilyen korban a diétát értelmetlennek tartom (ami nem tudom nálad mit jelent, remélem nem koplalást)....edzés edzés és egészséges táplálkozás

2012. Augusztus 12. - 08:52:32
Válasz #2
Nem elérhető

dzsumbi


Köszönöm a válaszokat!

Megfogadom a tanácsokat, remélem menni fog, bár eddig egész jól bírom :)

Köszi még egyszer! :)

2012. December 19. - 13:23:57
Válasz #3
Nem elérhető

ovrdooze


Sziasztok!
Egy gyors kérdés amire nem tudtam még egyértelmű választ találni... ha erősen endomorph alkatu vagyok edzés után a glükóz akkor is javallott?  ????... vagy alacsonybb GI-jű szénhiráttal (pl fehér rizs) érdemes pótolni? esetleg a javallot x gramm helyett csak x/2 grammot használjak?
válaszokat előre is köszi!