2024. Május 09. - 07:00:17
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítség Lányoknak itt! - Varga Linda - Fitness Forma Versenyző válaszol itt!  (Megtekintve 109505 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Július 05. - 16:38:49
Válasz #15
Nem elérhető

Timcsi


Szia Linda!

Timi vagyok, 32 éves anyuka. Pár hónapja végzek súlyzós edzéseket. Előtte évekig futottam, küzdősportot űztem. Célom a testem formálása, de ha sikerül komolyabb izomzatra is szert tennem, azt sem bánom :)
A problámám az, hogy bár nagyon kifáradok edzés végére, nem érzem, hogy az adott izom égne, valóban igazán megdolgoztatnám. 4X12 -ket csinálok, egy izomcsoportra 3 fajta gyakorlatot. Szóval úgy érzem, rendesen dolgozom, nem kímélem magam, mégis csak egy nagyon intenzív fáradtságot, erőtlenséget érzek pl. egy bicepsz edzés után. Azt, hogy valóban égne, koncentráltan fájna, azt nem.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszod!

2007. Július 05. - 23:47:19
Válasz #16
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Szia Linda!

Timi vagyok, 32 éves anyuka. Pár hónapja végzek súlyzós edzéseket. Előtte évekig futottam, küzdősportot űztem. Célom a testem formálása, de ha sikerül komolyabb izomzatra is szert tennem, azt sem bánom :)
A problámám az, hogy bár nagyon kifáradok edzés végére, nem érzem, hogy az adott izom égne, valóban igazán megdolgoztatnám. 4X12 -ket csinálok, egy izomcsoportra 3 fajta gyakorlatot. Szóval úgy érzem, rendesen dolgozom, nem kímélem magam, mégis csak egy nagyon intenzív fáradtságot, erőtlenséget érzek pl. egy bicepsz edzés után. Azt, hogy valóban égne, koncentráltan fájna, azt nem.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszod!

Szia Timi !

A probléma több dologból is adódhat .Legelső alternatíva ami felmerül bennem az az,hogy lehetséges ,hogy a gyakorlatokat nem megfelelően végzed. Igazából ha visszagondolok azokra a hónapokra amikor én is elkezdtem a súlyzós edzéseket ez nálam is hasonlóképpen volt .Bár a gyakorlatokat aránylag megfelelően kiviteleztem ,mert megkértem egy személyi edző hölgyet ,hogy nézze meg jól csinálom-e ,de mégsem volt még meg a testem/izomzatom és az agyam közti kontaktus .Így pl, nálam is becsúsztak olyan hibák ,hogy hát edzésnél a bicepszem durrant be  :D.
Egyes testrészeknél pl. 4-5 hónapnak is el kellett telnie mire elkezdtem érezni .
A másik aminek rosszul indultál neki hogy míg a kisebb testrészeknek : váll,mell,kar elég a 3 gyakorlat  a lábadat és a hátadat viszont érdemesebb 4-5 gyakorlattal megdolgoztatnod és ne ragaszkodj a 12-es ismétléghez !Nyugodtan kapaszkodj bele egy nagyobb súlyba és csinálj csak 9-10 -et ,ha csak annyi megy .
Az a lényeg ,hogy mindig a MAXIMUMOT HOZD KI MAGADBÓL !
Ja és ne égést vagy fájdalmat várj az edzések alatt hanem bedurranást  ;) !

Van erre egy kifejezettem jó termék : BSN NO-Xplode a héten kezdtem el használni és eszméletlen mit éreztem már az első adag után  :) bicepszezés közben mint ha szét akart volna robbani az egész karom úgy bedurrantam. Ha bevállalós vagy próbáld ki eszméletlen milyen hatása van,s talán segíthet neked a hiba felismerésében is ,mert ha mell edzés közben a bicepszed durran akkor rá fogsz jönni ,hogy valamit az edzésben rontasz el . ;) 

2007. Július 06. - 14:10:22
Válasz #17
Nem elérhető

Timcsi


Köszönöm Linda a választ!

Izomláz azért abban az izomban szokott lenni, amit megedzek, de ahogy Te írtad, a "bedurranást" nem érzem.  Azt nem tudom, hogy az ismétlések számát van-e értelme növelni pl. 20-ra. Ilyen infot is kaptam...
Lábra valóban nem csak 3 gyakorlatot csinálok.
Valóban megpróbálom növelni a súlyt, mégha ismétlés nem is megy annyi.
Köszönöm!

2007. Július 07. - 14:12:37
Válasz #18
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Ha a súlyt növeled értelemszerűen az ismétlések száma csökkeni fog, ha magasabb (pl .20-as ) ismétlésszám a cél akkor valószinű jóval lejebb kell adnod a súlyokból .
Az én tanácsom viszont az hogy ne foglalkozz a számokkal se az ismétléseknél sem a súlyzónál !
A cél az legyen ,hogy bedurranj és fejlődj !
Amikor fogmásabb és nagyobb lesz a karod senki nem fogja megkérdezni ,hogy  " ezt ?kg-os kézisúlyzóval és ? ismétléssel érted el " ? ;) !
Akár kipróbálhatod mindkét alternatívát is különbözőek vagyunk minenkinek más jön be .....ne adj senki szavára a saját tested válaszára figyelj és csak keményen hajrá !!!!

2007. Július 22. - 23:22:01
Válasz #19
Nem elérhető

kovpeter


Sziasztok!

Beregeltem én is a fórumra, hátha ragad rám valami tudás.  :)
Már találtam is egy csomó érdekességet. Úgy látom lesz mit olvasni.  :)

2007. Július 22. - 23:50:33
Válasz #20
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Szia Péter!

kicsit megváltozott az arcod mióta utóljára láttalak.....nem magas egy kicsit az ösztrogén szinted?   :-O

2007. Július 23. - 18:51:18
Válasz #21
Nem elérhető

kovpeter


Szia Péter!

kicsit megváltozott az arcod mióta utóljára láttalak.....nem magas egy kicsit az ösztrogén szinted?   :-O

Mostanában ösztrogén koktélokat iszogatok vacsira.  :D Nem tetszik az új frizurám?  ;D

2007. Július 23. - 23:05:52
Válasz #22
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Ösztogén koktél ?  :-!

hmm ilyenről sem hallottam még ..... biztos te gyártod otthon [:-o]

2007. Július 24. - 18:51:51
Válasz #23
Nem elérhető

kovpeter


Igen, saját készítésű.  8-)
Na de hol vannak a kérdezők a topicból??  ??? :-OO

2007. Augusztus 07. - 21:16:25
Válasz #24
Nem elérhető

gizla


Hello Linda, én is "gyúrós" lány vagyok, pont egy éve, mellette aerobikozok...  hallottál már  a -szétválasztós diétáról- tudod, külön bevinni a fehérjét, a CH, a keményítőt-zöldséget, plusz egy gyümölcs nap. (abból gondolom, hogy nem hülyeség, mert pl a krumpli , banán is tartalmazza az összes fehérjét, talán egy kivételével. Én elkezdtem így étkezni, már harmadik napja, ha érdekel írok a tapasztalataimról, jó lenne kicsit lepucolni magamról a fölösleget, de tartok az izomveszteségtől, ezért irok Neked, hogy megtudjam, Neked mi a véleményed erről a diétáról?
 

2007. Szeptember 30. - 00:45:25
Válasz #25
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Hello Linda, én is "gyúrós" lány vagyok, pont egy éve, mellette aerobikozok...  hallottál már  a -szétválasztós diétáról- tudod, külön bevinni a fehérjét, a CH, a keményítőt-zöldséget, plusz egy gyümölcs nap. (abból gondolom, hogy nem hülyeség, mert pl a krumpli , banán is tartalmazza az összes fehérjét, talán egy kivételével. Én elkezdtem így étkezni, már harmadik napja, ha érdekel írok a tapasztalataimról, jó lenne kicsit lepucolni magamról a fölösleget, de tartok az izomveszteségtől, ezért irok Neked, hogy megtudjam, Neked mi a véleményed erről a diétáról?
 

Szióka!

bocsánat a megkésett válaszért !Azóta gondolom már volt is időd tesztelni mennyire válik be számodra ez a "diéta" .Kíváncsian várjuk a beszámolódat hogy sikerült ?
Én személy szerint nem tartom jónak a szétválasztást ,mert így a szénhidrát,gyümölcs illetve a keményitő napokon nem jut megfelelő mennyiségű proteinhez a szervezeted és mindenképpen izomveszteség lesz a vége.
Ráadásul már nem egy embertől hallottam ,hogy kiütés jellegű bőrallergiával tiltakozott a szervezete a szétválasztásra a 10.nap körül.

Ha már szétválasztás akkor esetlegesen amit megpróbálhatsz az a fehérjék és a szénhidrátok szétválasztása pl.:
1.étkezés szénhidrát
2.étkezés fehérje
3.É. CH
4.fehérje
5.fehérje
6.fehérje

Ami olyan szenpontból szintén nem kedvező ,hogy a fehérjés étkezések alatt egyszerre eléggé sokat kell bevinni, ami nehezebben emészthető már, mintha 5-6 étkezés alatt fogyasztanád el.
Erről viszont már hallottam pozítív visszajelzéseket.
Én az alacsony  és minőségi ch bevitelt (max du.2-ig) és magas fehérje tartalmú táplálkpzást tartom a legoptimálisabbnak! @:-)


2007. November 23. - 19:39:19
Válasz #26
Nem elérhető

Linda Varga Namat

VIP Member
Az igért képek kovpeternek  ;D ;D ;D

Legalább történik már végre valami a topicban   @-o   ;)

2007. November 24. - 10:36:28
Válasz #27
Nem elérhető

kovpeter



2007. November 26. - 19:20:27
Válasz #28
Nem elérhető

kovpeter



2008. Január 22. - 23:25:36
Válasz #29
Nem elérhető

nyuszicsibe


Sziasztok

működik még ez a topic? ugy látom elég kihalt mostanában... ????...