2024. Május 09. - 07:20:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Hasizom,Felső Alsó comb izom, Derék  (Megtekintve 13229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. Július 20. - 16:52:26
Megtekintve 13229 alkalommal
Nem elérhető

Kovacs


Sziasztok!
Megszeretném tudni hogy milyen módszerekkel tudnám a leghatásosabban erősíteni Felső,Alsó combizmomat, Derekamat, és Hasizmomat.
Válaszotokat előre is köszönöm!

2007. Július 20. - 16:56:35
Válasz #1
Nem elérhető

zotja



2007. Július 20. - 23:13:10
Válasz #2
Nem elérhető

tomi


erre kellett egy külön topic
Up the dose, lift the most!

2007. Július 21. - 11:28:36
Válasz #3
Nem elérhető

Riper


Leave no doubt

2007. Július 27. - 12:49:40
Válasz #4
Nem elérhető

Berkes László

VIP Member
Kedves Kovacs!

Biztosan meg van az okod miért csak az alsó régiót akarod edzeni, vagy talán ennek az edzése kevésbé kedvelt az edzések során.
A három leghatékonyabb alapgyaki a guggolás, lábtolás, felhuzás(poweros-merevlábas), ám ezek előtt ne hasazz, mert a hasnak is stabilizáló szerepe van ezeknél. Ha  a hasizom fáradt nagyobb a sérülés lehetősége!!!
Izolálni tudsz a gépeken, mint pl: hajlító, nyujtó.
Utánna ted a hasat pl szuperszettbe az alsóháttal(akár hiperhajlítás)!
Ne feledkezz meg a vádlidról sem!!!!!!
Jó edzést!!!

B. Laci!

2008. Február 03. - 19:15:22
Válasz #5
Nem elérhető

Monster


futás/lépcsőzés>mozgás is nagyon fontos dolog @:-)
ui:első hsz-om @-o

2008. Február 03. - 19:26:15
Válasz #6
Nem elérhető

Bubee


futás/lépcsőzés>mozgás is nagyon fontos dolog @:-)
ui:első hsz-om @-o

 Łł=  :-):-)::
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2008. Március 31. - 13:42:11
Válasz #7
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv midnenkinek!
Ugye az általános szabály,hogy ha új izmokat akar valaki építeni akkor változatosnak kel lennie az edzséprogramjának.Hiszen ha valaki mindig uygan azt csinálja milyért vár más eredményt?Szerintetek mennyire fontos változtatni a hsagyakorlatokon?Én 6-8 hetente mindig az összes gyakorlatomnak kb.80-90%-át lecserélem teljesen új gyakorlatokra és ezalál a has sem kivétel.De sokaktól hallotam  akonditeremben olyat hogy a has ygakorlatok fölösleges cserélgetni csak válasszak ki egy gyakorlatot ami lábemelés egy amin a felsőtest mozog és egyet  aferde hasizmokra és akkor évekig ugyan azokat csináljam midnen variáció nélkül.Én heti 5 nap hasazok 3 gyakorlatot edzésenként 4 szériával az 12 széri hasra de mindd szuiperszettben így ez kb. 20 perc hasazást jelent.Sokak szerinte ez túl sok,viszont így még tömegeléskor is kicsit kilátszanak a kockák.csak ha ennyi gyakorlatot használok kicsit nehéz mindig újakat találni és változatossá tenni.Szóval szerintetek ez mennyire fontos?

2008. Március 31. - 13:44:10
Válasz #8
Nem elérhető

NaturalBoy


Illetve ugyan ez a helyzet a vádlimmal,aminek az edzését egyszerűen képtelenség változatossá tenni,mert  ateremben van egy ülő és egy állóvádli gép.Szamárvádli és Hack-gép híján nem nagyon tudok mit kitalálni,ráadásul a lábtológép olyan a teremben hogy van egy odahegesztett merevítő cső és így azon se lehet vádlizni  :-\
Lehet,hogy ezért elmaradtott izom nekem állandóan a vádlim?

2008. Március 31. - 19:54:21
Válasz #9
Nem elérhető

Jordan


Illetve ugyan ez a helyzet a vádlimmal,aminek az edzését egyszerűen képtelenség változatossá tenni,mert  ateremben van egy ülő és egy állóvádli gép.Szamárvádli és Hack-gép híján nem nagyon tudok mit kitalálni,ráadásul a lábtológép olyan a teremben hogy van egy odahegesztett merevítő cső és így azon se lehet vádlizni  :-\
Lehet,hogy ezért elmaradtott izom nekem állandóan a vádlim?

Pl:
-Vádli állva egylábon(esetleg súllyal a kézben nehezítve)
-Szamárvádlizás(valaki a hátadra űl)
-Smith gépes vádlizás, mintha guggoláshoz készűlnél(már ha van smith gép) ;D

hirtelen ennyi
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Március 31. - 20:03:05
Válasz #10
Nem elérhető

NaturalBoy


A szamárvádlit kifelejtettem,az tényleg jó,mert a negatív szakaszban nagyon megnyújtja a vádlim.Viszont a többi nekem nem nagyon jött be,pedig csináltam a Smith gépes verziót is,és az egylábasat is.Itthon is vanank súlyaim és szioktam például,hogy edzek kb. 3-tól kb. fél 5-ig és este külön itthon fél óra vádlizás,de ez nem nagyon jött be.Úgyhogy már egy ideje azt csionálom hogy a fő edzésem szintén 3-tól fél 5-ig tart.Aztán hazamegyek eszem,tanulok vagy pihenek és este visszameygek a konditeremben és egy fél órás külön edzést szentelek  a vádlinak.az érdekes az,hogy mindig annyira bedurran,hogy lépni is alig bírok még a talpam is ég.Nőni viszont nem nő  :-\

2008. Március 31. - 22:39:46
Válasz #11
Nem elérhető

moszad


A szamárvádlit kifelejtettem,az tényleg jó,mert a negatív szakaszban nagyon megnyújtja a vádlim.Viszont a többi nekem nem nagyon jött be,pedig csináltam a Smith gépes verziót is,és az egylábasat is.Itthon is vanank súlyaim és szioktam például,hogy edzek kb. 3-tól kb. fél 5-ig és este külön itthon fél óra vádlizás,de ez nem nagyon jött be.Úgyhogy már egy ideje azt csionálom hogy a fő edzésem szintén 3-tól fél 5-ig tart.Aztán hazamegyek eszem,tanulok vagy pihenek és este visszameygek a konditeremben és egy fél órás külön edzést szentelek  a vádlinak.az érdekes az,hogy mindig annyira bedurran,hogy lépni is alig bírok még a talpam is ég.Nőni viszont nem nő  :-\

Szia!
Az én vádlim se nőtt eddig.
A neten olvastam egy cikket, miszerint az alsó pozícióban
meg kell tartani a súlyt kb. 4 másodpercig felül 2 másodpercig. :-}
Így kisebb súllyal is megindul a fejlődés. (nálam bevált)
Állítólag az Achilles-ín képes tárolni az energiát.
Ha gondolod priviben elküldöm a linket, itt nem lenne sportszerű.
Akinek van humorérzéke az mindent tud,
akinek nincs az mindenre képes.

2008. Május 05. - 19:31:52
Válasz #12
Nem elérhető

Josi


Hello mindenkinek!!!
Megszeretnék kérdezni vmit, hogy milyen hasizom gyakorlatok vannak még a hasprésen kívül?
Mert én nagyon szeretnék kockás hasfalat. :) "Kezdő bodybuilder" vagyok. :( Remélem kapok válaszokat?
Ja és még vmi szerintetek megéri 17 évesen elkezdeni "gyúrni"? =/+'
Előre is köszi a válaszokat.
Bye!!!!!!!!!!!!!!!
Addigis jó edzéseket mindenkinek =/+'
/:-)

2008. Május 05. - 19:36:11
Válasz #13
Nem elérhető

Kola


perzse hoyg megéri...
kondíció,fegelem,koncentráció,akaraterő,csajok... ezt kapod ha választod ezt a sportot... 8-)
A lehetetlen méltatlan az emberhez...

2008. Május 05. - 19:42:41
Válasz #14
Nem elérhető

L


Hello mindenkinek!!!
Megszeretnék kérdezni vmit, hogy milyen hasizom gyakorlatok vannak még a hasprésen kívül?
Mert én nagyon szeretnék kockás hasfalat. :) "Kezdő bodybuilder" vagyok. :( Remélem kapok válaszokat?
Ja és még vmi szerintetek megéri 17 évesen elkezdeni "gyúrni"? =/+'
Előre is köszi a válaszokat.
Bye!!!!!!!!!!!!!!!
Addigis jó edzéseket mindenkinek =/+'
/:-)

Üdv!

Kockás hasad nem lesz egy hasizom gyakorlattól sem CSAK a diétától. Ha nincs rendben a kajád akkor hasazhatsz napestig.

Gyúrni nem érdemes, válaszd inkább a súlyzós edzést. Hogy neked megéri-e, azt viszont nem dönthetjük el helyetted. 8-)
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"