2024. Április 27. - 14:41:57
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Alcsony tst,fsh és shgb szint  (Megtekintve 2429 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2023. Március 23. - 21:03:42
Megtekintve 2429 alkalommal
Nem elérhető

Énmegén


Sziasztok már egy jó ideje szerintem több mint egy év is eltelt, úgy éreztem,hogy nincs minden rendben a szervezetemmel, mint például, fáradékonyság, motiváció hiánya, koncentráció csökkenése, kognitív funkció nem volt a régi, libido szintén nagyon lecsökkent, továbbá nehéz fogyás, zsír rakodása a derék és mellek környékén, lábamról vádli környékén szőr kihullasa. Szóval nagy nehez rávettem magam egy  fizetett vérvételre ami konkrétan a férfi nemi hormonokra van speciálizalva. Hát az eredmény eléggé meglepő volt mert én magas ösztrogén szintre gyanakodtam.
Tehát:
LH: 2 mIU/ml  ref: 1,24-8,62
FSH: 1,14 mIU/ml  ref: 1,27-19,26
SHGB: 15 nmol/l  ref: 16,5-89,5

TESZTOSZTERON: 6,86 nmol/l  ref: 8,64-29,00
Progeszteron:ok
Ösztradiol: ok
Prolaktin:ok
Na a következő lenne a kérdésem, hogy a következő lépés gondolom a doki lenne pontosabban endokrinológus. Valakinek saját tapasztalata a kezeléssel kapcsolatban? Több külföldi oldalt is attanulmanyoztam rengeteg helyen erre a problémára az volt írva hogy secondary hypogonadism. Néhány hozzászóló a fórumokon vagy trt kezelést írt vagy csak  tamoxifent magában, néhányan clomidot említették.Vegeztul hozzátenném H kb 18 éve (most 35 leszek) kipróbáltam metandienont persze levezetése nélkül. Meg kb 6 éve kipróbáltam egy prohormont, utána kellett szednem tamoxifent mert érzékenyek voltak melleim de akkor az segített. Elmúltak a tünetek. Egyelőre ennyit magamról, kérlek titeket segítsetek ha tudtok és ha akartok persze. Jól jöhet másoknak is az info.