2024. Május 09. - 06:30:26
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzés előtti, közbeni és után tápanyagbevitel  (Megtekintve 25965 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 27. - 22:49:35
Válasz #30
Nem elérhető

God Vazzeg


Én is emiatt hezitáltam, de láttam nálad és Hopinál is, hogy toltátok az up your mass-t, mindegy inkább az árából veszek fehérjét!  :angry:

Kipróbáltam, a derekam fajin lett tőle, a tömegem persze nőtt. Nekem nem való..  :-}

2009. Szeptember 27. - 22:50:36
Válasz #31
Nem elérhető

Boresz


Azon gondolkodom, hogy egy tömegelési időszakban mennyire hasznos fehérje+szénhidrát mellé tenni egy jó minőségű tömegnövelőt!
Aki használja, az az edzés utáni periódusban, vagy az ébredést követően esetleg csak MRP-ként?
Nem használtam még, inkább a tejsavó+zab. vagy tejsavó+jól szívódó szénhidrát formula híve vagyok!
Az elméletem szerint inkább étkezést helyettesítenék vele, amikor nincs időm zabot, vagy más szénhidrátot mixelni!
Másrészt rám is könnyebben rakódik a zsír, így a mixelt verziónál tudom szabályozni a fehérjéhez adott CH mennyiséget, míg egy tömegnővelőben adottak az arányok!
Én igencsak szemezek az MHP- tömegnövelőjével. Mindenkitől jókat hallottam róla.  Próbáld meg hogy egy adag sima fehérje+1 v. 2 kanál tömegnövelő (ha 4 adagos a gyári ajánlás). Jelenleg így csinálom mivel nincs darált zabom,sem darálóm  :D . Így van egy kevés gyorsan felszívódó CH ,és több jó minőségű fehérje is.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Szeptember 27. - 22:58:40
Válasz #32
Nem elérhető

Gabe


De nekem van darált zabom, akkor most mégsem kell?!  ;D
Nem tudom, én is attól tartok, hogy még 2 kanállal is nyomná rám a zsírt!

God! A tömegnövelő elérte a célját, és tömeget növelt te basztad el a dolgot, rossz helyre építetted be!  8-} ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Szeptember 27. - 23:06:22
Válasz #33
Nem elérhető

Boresz


De nekem van darált zabom, akkor most mégsem kell?!  ;D
Nem tudom, én is attól tartok, hogy még 2 kanállal is nyomná rám a zsírt!

God! A tömegnövelő elérte a célját, és tömeget növelt te basztad el a dolgot, rossz helyre építetted be!  8-} ;D
Pedig az MHP-ban alig van cukor,vagy BSN- True Mass-ban 1x gramm van, annyi nincs benne hogy az edzés utáni tápanyagot zsírba építenéd be.Ha olyan intenzív az edzésed amilyennek leírtad,akkor is csakis kizárólag a tömegnövelőben lévő cukortól megy rád az úszógumi? Nem függ össze a napi kaja adagjaidban lévő kalória miatt jön rád felesleg,és a genetikád miatt az összes a derekadra?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Szeptember 28. - 07:45:41
Válasz #34
Nem elérhető

hopika


Az Up Your Mass szerintem jó választás.
Én is úgy toltam-mivel hízékony vagyok és érzékeny a CH-ra,ami most hétvégén ki is adta magát(ezt majd a topikomban)-hogy 2-3 kanál UYM+1 kanál fehérje.
Szerintem nem rossz cucc és a fahéjasnak isteni íze is van.
Egy próbát megér.(2 doboz)
Vagy marad a fehérje...Jó sok okos tanácsot adtam,mi?
 @-o
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Szeptember 28. - 07:47:53
Válasz #35
Nem elérhető

Gabe


"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Szeptember 28. - 10:02:13
Válasz #36
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Azon gondolkodom, hogy egy tömegelési időszakban mennyire hasznos fehérje+szénhidrát mellé tenni egy jó minőségű tömegnövelőt!
Aki használja, az az edzés utáni periódusban, vagy az ébredést követően esetleg csak MRP-ként?
Nem használtam még, inkább a tejsavó+zab. vagy tejsavó+jól szívódó szénhidrát formula híve vagyok!
Az elméletem szerint inkább étkezést helyettesítenék vele, amikor nincs időm zabot, vagy más szénhidrátot mixelni!
Másrészt rám is könnyebben rakódik a zsír, így a mixelt verziónál tudom szabályozni a fehérjéhez adott CH mennyiséget, míg egy tömegnővelőben adottak az arányok!

Ha hízékony vagy, szerintem semmiképp se kell neked cukor. Én teljesen elhagytam, más is az összkép egyből. MRP-ként végképp fos egy tömegnövelő, a sok cukor megdobja az inzulin szintedet és mehet minden zsírba, ez főleg így van ha éhes vagy..

Én max úgy tudom elképzelni hogy a zabpehely mellé rakom a tömegnövelőt, mintegy plusz ch gyanánt, viszont így az inzulin reakció is kisebb. Ugyanebből a logikából kikövetkeztetve a kevésbé hízékonyaknak (akiknek kitalálták ezt amúgy is) lehet jó a tömegnövelő, mert ugye a sok cukor nagy inzulin választ vált ki, illetve lassítja is az anyagcserét.

Ha hülyeséget írtam, javítsatok ki  :-){
Reggel es edzes utan egyaltalan nem gond a cukor. Tomegnovelesnel edzes elott sem gond, sot!

Amugy tokjo dolgokat irkaltok!  ****:))))))

Mikor 3 eve eloszor beszeltem hasonlo dolgokrol mindenki csak ertetlenul nezett es legyintett.


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Szeptember 28. - 10:12:25
Válasz #37
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Én az edzés előtti és utáni CH-t tartom a legfontosabbnak. Nyilván a többinek is meg kell lennie...de szerintem ha jól csinálod a dolgokat, semmiképp nem lesz belőle zsir. Edzés után vagy legjobb kiéhezve a tápanyagokra, ebben az időpontban van a legtöbb CH-ra és fehérjére szükséged. Az edzés utáni turmixomban van kb 0,8-1g CH/tskg és 0,7g fehérje.
Ja, és az edzés előtti étkezésem, ami egyben a nap első étkezése: 1adag UpYourMass + 150g zab.  ;D Ez kell, hogy magamhoz térjek.  :D
Szerintem MRP-ként az UpYourMass és a TrueMass is kiváló választás.

2009. Szeptember 28. - 10:24:46
Válasz #38
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Én az edzés előtti és utáni CH-t tartom a legfontosabbnak. Nyilván a többinek is meg kell lennie...de szerintem ha jól csinálod a dolgokat, semmiképp nem lesz belőle zsir. Edzés után vagy legjobb kiéhezve a tápanyagokra, ebben az időpontban van a legtöbb CH-ra és fehérjére szükséged. Az edzés utáni turmixomban van kb 0,8-1g CH/tskg és 0,7g fehérje.
Ja, és az edzés előtti étkezésem, ami egyben a nap első étkezése: 1adag UpYourMass + 150g zab.  ;D Ez kell, hogy magamhoz térjek.  :D
Szerintem MRP-ként az UpYourMass és a TrueMass is kiváló választás.
Akkor tenyleg nem irtam faszsagot...

 Łł=


 ;-oo-;
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Szeptember 28. - 10:25:50
Válasz #39
Nem elérhető

God Vazzeg


Én rosszul vagyok edzésen ha előtte gyors ch-t eszek.. Így én hanyagolom  :-}

2009. Szeptember 28. - 10:27:46
Válasz #40
Nem elérhető

George


Én rosszul vagyok edzésen ha előtte gyors ch-t eszek.. Így én hanyagolom  :-}
Előtte egy órával kaja, pár perccel előtte amino, és minden tökéletes ****:))))))

2009. Szeptember 28. - 10:29:04
Válasz #41
Nem elérhető

God Vazzeg


Én rosszul vagyok edzésen ha előtte gyors ch-t eszek.. Így én hanyagolom  :-}
Előtte egy órával kaja, pár perccel előtte amino, és minden tökéletes ****:))))))

Igen, így szoktam, de most nincs kess aminora  ::)

2009. Szeptember 28. - 10:30:13
Válasz #42
Nem elérhető

George


Én rosszul vagyok edzésen ha előtte gyors ch-t eszek.. Így én hanyagolom  :-}
Előtte egy órával kaja, pár perccel előtte amino, és minden tökéletes ****:))))))

Igen, így szoktam, de most nincs kess aminora  ::)
Ellőtted a búcsúba, mi? :D

2009. Szeptember 28. - 10:31:31
Válasz #43
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Én az edzés előtti és utáni CH-t tartom a legfontosabbnak. Nyilván a többinek is meg kell lennie...de szerintem ha jól csinálod a dolgokat, semmiképp nem lesz belőle zsir. Edzés után vagy legjobb kiéhezve a tápanyagokra, ebben az időpontban van a legtöbb CH-ra és fehérjére szükséged. Az edzés utáni turmixomban van kb 0,8-1g CH/tskg és 0,7g fehérje.
Ja, és az edzés előtti étkezésem, ami egyben a nap első étkezése: 1adag UpYourMass + 150g zab.  ;D Ez kell, hogy magamhoz térjek.  :D
Szerintem MRP-ként az UpYourMass és a TrueMass is kiváló választás.
Akkor tenyleg nem irtam faszsagot...

 Łł=


 ;-oo-;

Figyeltem, amikor Hozzád mentek oda a vevők.  ;D

 ;-oo-;

2009. Szeptember 28. - 10:32:14
Válasz #44
Nem elérhető

Rob


Én se tolok edzés előtt semmi egyszerű ch-t.
Edzés előtt 1órával rizs+csirkemell+zöldség.
Edzés közbe ha van akkor glutamin és/vagy Bcaa.
Edzés után 40g fehérje+100gramm darált zab. kb 1 órával később csirke+rizs+zöldség.
Nekem edzés után se adja a szőlőcukor. Nemszereti a hasam.
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D