2024. Május 12. - 01:12:42
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Peptidekről mindent  (Megtekintve 79112 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Május 16. - 11:09:42
Megtekintve 79112 alkalommal
Nem elérhető

RsLeo


elég sokat olvastam mostanában a különböző peptidek élettani hatásáról. érdekel valakit a kivonata? Még zanzásítva is kisregény, csak akkor írom le, ha van rá érdeklődés...

2012. Május 16. - 11:47:45
Válasz #1
Nem elérhető

VG


szerintem írhatod   /:-)

2012. Május 16. - 12:08:27
Válasz #2
Nem elérhető

gabo01


elég sokat olvastam mostanában a különböző peptidek élettani hatásáról. érdekel valakit a kivonata? Még zanzásítva is kisregény, csak akkor írom le, ha van rá érdeklődés...

Hajrá mester várjuk!  :-){  @:-)

2012. Május 16. - 12:29:27
Válasz #3
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
elég sokat olvastam mostanában a különböző peptidek élettani hatásáról. érdekel valakit a kivonata? Még zanzásítva is kisregény, csak akkor írom le, ha van rá érdeklődés...
Szerintem senkit sem fog érdekelni  ;D.

Az ilyet meg sem kell kérdezni, nyomasd, hagy olvassuk  ;-oo-;.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Május 16. - 12:33:51
Válasz #4
Nem elérhető

gabo01


a mestertől én marhamessze vagyok, de estére itt lesz akkor.

Ne szerénykedj!  @:-)

2012. Május 16. - 22:33:09
Válasz #5
Nem elérhető

RsLeo


Tehát akkor, a peptidhormonok sorra vételezését kezdjük a legszélesebb körben használt HGH-val.

Mindenek előtt: közvetlen anabolikus hatása nincs, a májat ösztönzi IGF-kiválasztásra.
Tehát beadsz X egység HGH-t, ez beindít bizonyos mértékű IGF-kiválasztást.
Ebből 2 dolog következik értelemszerűen:
1.: naponta több kisebb adag jobb eredményt hoz, mint egyszeri nagyobb dózis.
2.: az egyszerre beadott mennyiségeket nem érdemes a végtelenségig növelni, mert egy bizonyos mennyiség után nem fog nagyobb lökést eredményezni a növekedési faktor-kiválasztásban.

Az injekciók időzítéséről elég komoly vitákat, egymásnak ellent mondó tanulmányokat lehet olvasni.
Ami tény:
-a növekedési hormon szintje természetes módon reggel a legalacsonyabb.
-az emberi testben természetes módon alvás közben (főként az első órában) a legmagasabb a növekedési hormon szintje.
- a kívülről bevitt HGH felezési ideje 2-3 óra.

Ezekből sokan, sok féle következtetést szoktak levonni.
Az egyik tábor az injekcióit ébredés és késő délután között osztja el, mondván, hogy nem szeretnék leszabályozni az alvás időszakát, amikor a testük természetes módon is viszonylag magas HGH-szinteket produkál.
A másik tábor az injekcióit egyetlen dózisban, lefekvés előtt adja be,  mert minek pazarolja nap közben, amikor a szervezete egyébként is csak éjszaka hasznosítja regenerációra és izomépítésre. (Inzulin-használóknál félig értelmes felhasználó esetében az éjszakai injekció kilőve.)

A dózisok: pénztárcától függően 4-20 egység között naponta.
A 4 még csak gyorsabb regenerációra, zsírégetésre jó, az izomépítő hatás napi 6-8 egység körül már érezhető.

Időtartam: zsírégetésre 4 hét a minimum, valamilyen szintű anabolikus hatás jelentkezéséhez 20.

Hatások/mellékhatások:
+
-izomhipertrófia
-regeneráció gyorsítása
-csontok,porcok,kötőszövetek erősítése
-immunrendszer erősítése
-zsírégetés
-
-cukorbetegség lehetséges kialakulása: a kívülről bevitt HGH növeli a máj glükóz-termelését és csökkenti a célsejtek inzulin- érzékenységét. Rövid ideig tartó, de rendszeres hiperglikémiát okoz(hat). A cukorbetegség tul.képp tartósan fennálló hiperglikémia. A HGH elhagyása után a szervezet általában képes visszatérni a normál kerékvágásba. De előfordul, hogy nem.
-pajzsmirigy-alulműködés
-csontok lehetséges megvastagodása
-lágy szövetek lehetséges megnövekedése.
-tumorképződés lehetősége (menjünk ebbe bele bővebben)

Tehát, az IGF MINDEN sejt szaporodását meggyorsítja, beleértve a hibás sejtekét is. Világosan látszik, hogy ha rosszindulatú daganatod van, és a daganat osztódását felgyorsítod, nem egy kívánatos állapot. Tökéletesen az ellenkezője,mint amit a daganat-ellenes kezelések csinálnak.

És mi a helyzet a tumorképződéssel, vagyis, OKOZHAT-e daganatot a HGH?
Tény, hogy a fórumokon több felhasználó számolt be ilyenekről, igaz, a felhasználók számához viszonyítva kevesen.
Ezek között nyilván vannak olyanok, akik
-nem tudtak róla, hogy már a HGH használata előtt daganatuk volt
-a használat előtt nem volt, de kialakulása nincs kapcsolatban a HGH-injekcióval
-hogy olyanok vannak-e, akiknél a daganat kialakulása közvetlenül a HGH használatára vezethető vissza, viták tárgya.

egyrészt, a HGH erősíti az immunrendszert, ami jó.
Másrészt viszont, sejtképzésnél a szervezet hibázik. Az anyajegyek például jóindulatú bőrdaganatok. Kézenfekvő lenne, hogy ha a szervezet normál ütemű sejtképzésnél is hibázik, ha ezt a folyamatot felgyorsítjuk, a hibázás lehetősége is megnő.

Erre én nem tudom a választ. Minden esetre, egyöntetű a vélemény, hogy akinek a családfájában jellemző a rákbetegség, vagy korábban rosszindulatú daganata volt, felejtse el a HGH használatát.

Mennyire hatékony a HGH:
napi 5-8 egységnél kisebb mennyiségben, vagy 20-24 hétnél rövidebb ideig használva, különösebb izomnyereséget nem eredményez a tapasztalatok szerint. az átlag felhasználó szintjén, egyszerű tömegszteroidokkal sokkal olcsóbban lehet sokkal nagyobb izomnyereséget elérni.

Megfelelően ideig, megfelelő mennyiségben, szteroidokkal, pajzsmirigy-hormonnal, inzulinnal együtt használva versenysportolók komoly eredményről számolnak be. De ez inkább minőségi, mint mennyiségi változás.

Önmagában használva sérülés utáni rehabilitációban lehet komoly jelentősége. 


Igérem, holnap már fogok írni érdekeset is, de szerettem volna mindenképp ezzel kezdeni, mert a GHRP,CJC... (különböző mellékhatások mellett) a HGH-termelést hivatott megemelni. Illetve az IGF, az maga a növekedési faktor, aminek a kiválasztásáért a HGH a felelős.


Nem biztos, hogy minden szavam teljesen pontos, illetve a témában sok az egymásnak ellent mondó vélemény is. Igyekeztem minden szempontot megemlíteni, a jelenlegi legjobb tudásom szerint összefoglalni a dolgokat.

2012. Május 17. - 11:32:31
Válasz #6
Nem elérhető

gabo01


Tehát akkor, a peptidhormonok sorra vételezését kezdjük a legszélesebb körben használt HGH-val.

Mindenek előtt: közvetlen anabolikus hatása nincs, a májat ösztönzi IGF-kiválasztásra.
Tehát beadsz X egység HGH-t, ez beindít bizonyos mértékű IGF-kiválasztást.
Ebből 2 dolog következik értelemszerűen:
1.: naponta több kisebb adag jobb eredményt hoz, mint egyszeri nagyobb dózis.
2.: az egyszerre beadott mennyiségeket nem érdemes a végtelenségig növelni, mert egy bizonyos mennyiség után nem fog nagyobb lökést eredményezni a növekedési faktor-kiválasztásban.

Az injekciók időzítéséről elég komoly vitákat, egymásnak ellent mondó tanulmányokat lehet olvasni.
Ami tény:
-a növekedési hormon szintje természetes módon reggel a legalacsonyabb.
-az emberi testben természetes módon alvás közben (főként az első órában) a legmagasabb a növekedési hormon szintje.
- a kívülről bevitt HGH felezési ideje 2-3 óra.

Ezekből sokan, sok féle következtetést szoktak levonni.
Az egyik tábor az injekcióit ébredés és késő délután között osztja el, mondván, hogy nem szeretnék leszabályozni az alvás időszakát, amikor a testük természetes módon is viszonylag magas HGH-szinteket produkál.
A másik tábor az injekcióit egyetlen dózisban, lefekvés előtt adja be,  mert minek pazarolja nap közben, amikor a szervezete egyébként is csak éjszaka hasznosítja regenerációra és izomépítésre. (Inzulin-használóknál félig értelmes felhasználó esetében az éjszakai injekció kilőve.)

A dózisok: pénztárcától függően 4-20 egység között naponta.
A 4 még csak gyorsabb regenerációra, zsírégetésre jó, az izomépítő hatás napi 6-8 egység körül már érezhető.

Időtartam: zsírégetésre 4 hét a minimum, valamilyen szintű anabolikus hatás jelentkezéséhez 20.

Hatások/mellékhatások:
+
-izomhipertrófia
-regeneráció gyorsítása
-csontok,porcok,kötőszövetek erősítése
-immunrendszer erősítése
-zsírégetés
-
-cukorbetegség lehetséges kialakulása: a kívülről bevitt HGH növeli a máj glükóz-termelését és csökkenti a célsejtek inzulin- érzékenységét. Rövid ideig tartó, de rendszeres hiperglikémiát okoz(hat). A cukorbetegség tul.képp tartósan fennálló hiperglikémia. A HGH elhagyása után a szervezet általában képes visszatérni a normál kerékvágásba. De előfordul, hogy nem.
-pajzsmirigy-alulműködés
-csontok lehetséges megvastagodása
-lágy szövetek lehetséges megnövekedése.
-tumorképződés lehetősége (menjünk ebbe bele bővebben)

Tehát, az IGF MINDEN sejt szaporodását meggyorsítja, beleértve a hibás sejtekét is. Világosan látszik, hogy ha rosszindulatú daganatod van, és a daganat osztódását felgyorsítod, nem egy kívánatos állapot. Tökéletesen az ellenkezője,mint amit a daganat-ellenes kezelések csinálnak.

És mi a helyzet a tumorképződéssel, vagyis, OKOZHAT-e daganatot a HGH?
Tény, hogy a fórumokon több felhasználó számolt be ilyenekről, igaz, a felhasználók számához viszonyítva kevesen.
Ezek között nyilván vannak olyanok, akik
-nem tudtak róla, hogy már a HGH használata előtt daganatuk volt
-a használat előtt nem volt, de kialakulása nincs kapcsolatban a HGH-injekcióval
-hogy olyanok vannak-e, akiknél a daganat kialakulása közvetlenül a HGH használatára vezethető vissza, viták tárgya.

egyrészt, a HGH erősíti az immunrendszert, ami jó.
Másrészt viszont, sejtképzésnél a szervezet hibázik. Az anyajegyek például jóindulatú bőrdaganatok. Kézenfekvő lenne, hogy ha a szervezet normál ütemű sejtképzésnél is hibázik, ha ezt a folyamatot felgyorsítjuk, a hibázás lehetősége is megnő.

Erre én nem tudom a választ. Minden esetre, egyöntetű a vélemény, hogy akinek a családfájában jellemző a rákbetegség, vagy korábban rosszindulatú daganata volt, felejtse el a HGH használatát.

Mennyire hatékony a HGH:
napi 5-8 egységnél kisebb mennyiségben, vagy 20-24 hétnél rövidebb ideig használva, különösebb izomnyereséget nem eredményez a tapasztalatok szerint. az átlag felhasználó szintjén, egyszerű tömegszteroidokkal sokkal olcsóbban lehet sokkal nagyobb izomnyereséget elérni.

Megfelelően ideig, megfelelő mennyiségben, szteroidokkal, pajzsmirigy-hormonnal, inzulinnal együtt használva versenysportolók komoly eredményről számolnak be. De ez inkább minőségi, mint mennyiségi változás.

Önmagában használva sérülés utáni rehabilitációban lehet komoly jelentősége. 


Igérem, holnap már fogok írni érdekeset is, de szerettem volna mindenképp ezzel kezdeni, mert a GHRP,CJC... (különböző mellékhatások mellett) a HGH-termelést hivatott megemelni. Illetve az IGF, az maga a növekedési faktor, aminek a kiválasztásáért a HGH a felelős.


Nem biztos, hogy minden szavam teljesen pontos, illetve a témában sok az egymásnak ellent mondó vélemény is. Igyekeztem minden szempontot megemlíteni, a jelenlegi legjobb tudásom szerint összefoglalni a dolgokat.

Köszi szépen! Csak így tovább!  :-){ @:-) ;-oo-;

2012. Május 17. - 12:32:56
Válasz #7
Nem elérhető

Fuji


Vegre mar valami hasznalhato.
Izgatottan varom a folytatast. :-OO

2012. Május 17. - 13:59:29
Válasz #8
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
A növekedési hormon a szomatomedinek termelődését serkenti a májban. A szomatomedinek polipeptid hormonok, a sejtosztódásra a Somatomedin C van hatással ( anabolikus hatás ), más néven IGF-1. Tehát, mint az írásból is kiderült a növekedési hormonnak közvetlen anabolikus hatása nincs, hanem a jelenlétében termelődő peptid hormonok által fejti ki azt.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Május 17. - 14:02:45
Válasz #9
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Jó téma a peptid hormonok, csak sok ember még a szteroidokhoz sem ért, és azok hatásából sem tud eleget profitálni, nemhogy még a peptid hormonokéból  ;). Ezzel most nem nagyképűzni akartam, de ami tény, az tény.  :-)->

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Május 17. - 14:10:11
Válasz #10
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Még egy fontos dolog, ha tényleg ki akarja használni a hormonokban lévő lehetőségeket, akkor a növekedési hormon mellé ajánlatos más hormonokat is használni, mert megnő a szervezet androgén igénye, nem beszélve a pajzsmirigy hormon igényről.

Amit szakértők ( amerikai szakértők már a 90 évek elején cikkeztek ezekről ) a legjobban ajánlanak a növekedési hormonnal párhuzamosan, az az inzulin, a megnövekedett vércukorszint miatt ( nem beszélve az erősen anabolikus hatásáról ), a pajzsmirigy hormon ( ez a kettő igen fontos a növekedési hormon használata alatt - pajzsmirigy alulműködés ), és valamilyen androgén használata.

 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Május 18. - 12:23:10
Válasz #11
Nem elérhető

RsLeo


GHRP-6

Growth Hormone Releasing (Hexa) Peptide - növekedési hormon felszabadító peptid.

Mindenképp azzal szeretném kezdeni, hogy kisérleti peptid, tehát hosszútávú mellékhatásai nem ismertek.

Egy 28 amnosavból álló lánc, a növekedési hormon termelés ciklikusságáért felelős.
A GH secretagogue receptoron érvényesül a hatása, ahol normál esetben a ghrelin hormon hatása érvényesül.
A ghrelin természetes úton akkor kezd el termelődni, ha a gyomor kiürül, és  megnövekszik az étvágy.
Ez azért érdekes, mert   ennek következtében lényegében farkaséhséget okoz, csak tömegelés alatt használható.
Sajnos a HGH mellékhatásain kívül a GHRP-6 további mellékhatása, hogy emeli a kortizolszintet és a prolaktin szintet.
A kortizol egy stresszhormon, amikor megemelkedik a szintje, sajnálatos módon lebontja az izomban található fehérjéket, hogy a szervezet abból energiát nyerjen. Értelemszerűen ez nem egy kívánatos állapot.

Adagolás: naponta 3-5 alkalommal 100mcg szubkután injekció formájában, az injekciók között legalább 3 órás szünetekkel.
100mcg-nál egyszerre fölösleges többet használni. Napi 5 injekciónál többet szintén. 3 óránál kisebb szünetekkel szintén értelmetlen.

CJC-1295-el szokták kombinálni, de erről majd később. Főleg, mert itt egy félreértést majd rögtön tisztázni is kell. A többség CJC-1293-al (Mod.GRF) szokta kombinálni, ami egy DAC nélküli, rövid felezési idejű CJC-1295, csak a felhasználók ezt általában nem tudják. :)

Szeretném leszögezni, hogy ezek a kísérleti peptidek semmivel nem tudnak többet, mint a szintetikus növekedési hormon, az egyetlen előnye az ára lehet. A hátránya meg, hogy a felhasználó a kísérleti nyúl.

2012. Május 19. - 13:18:56
Válasz #12
Nem elérhető

h4xOr


Sziasztok! Bocsánat,hogy ide írom az első kommentemet.Eddig read only üzemmódban voltam,de ezen a topicon megakadt a szemem.Már 1 ideje ismerem ezt a "termékcsaládot" és eléggé meglep,hogy ilyen hamar elterjed.
Ismerek srácokat akik már kb az összeset végigpróbálták,és 1-2 használatán már túl vagyok,és az eredmény figyelemre méltó(akit érdekel erről tudok írni)
1-2 héten belül a GHRP6-CJC1295DAC kombó lesz tesztelve egy nem szar kúra mellett(ezt is szívesen leírom).

De amiért írtam,hogy ha közvetlen infók érdekelnek valakit(tehát nem a papírforma szerinti hanem tapasztalati) azokról szintén tudok kicsit írogatni.
Eddig amik használva voltak általam vagy a környezetemben:GHRP2-6,Ipa,CJCDAC-NODAC,IGF LR3-DES,MGF-MEG PEG,GHFrag,Triptorelin(ez különösen érdekes szer),PGCL,Melanotan.Növi inzulin természetesen szélesebb körben elterjedtebb dolgok tehát azokat kihagyom a listából.


2012. Május 19. - 13:23:14
Válasz #13
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Melanotan phíjjj, na arról tudnék mesélni...... ;D ;D
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Május 19. - 14:04:52
Válasz #14
Nem elérhető

Milo


Sziasztok! Bocsánat,hogy ide írom az első kommentemet.Eddig read only üzemmódban voltam,de ezen a topicon megakadt a szemem.Már 1 ideje ismerem ezt a "termékcsaládot" és eléggé meglep,hogy ilyen hamar elterjed.
Ismerek srácokat akik már kb az összeset végigpróbálták,és 1-2 használatán már túl vagyok,és az eredmény figyelemre méltó(akit érdekel erről tudok írni)
1-2 héten belül a GHRP6-CJC1295DAC kombó lesz tesztelve egy nem szar kúra mellett(ezt is szívesen leírom).

De amiért írtam,hogy ha közvetlen infók érdekelnek valakit(tehát nem a papírforma szerinti hanem tapasztalati) azokról szintén tudok kicsit írogatni.
Eddig amik használva voltak általam vagy a környezetemben:GHRP2-6,Ipa,CJCDAC-NODAC,IGF LR3-DES,MGF-MEG PEG,GHFrag,Triptorelin(ez különösen érdekes szer),PGCL,Melanotan.Növi inzulin természetesen szélesebb körben elterjedtebb dolgok tehát azokat kihagyom a listából.




Kiváncsian várjuk!  :)Szerintem mindenkit érdekel a tapasztalataid. Sokkal többet érnek ezek az infók ,mint amit a túlzó szakirodalmak irkálgatnak.
Riceman