2024. Május 10. - 08:08:46
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Natural vagy nem natural az út?- Érvek és ellenérvek mindkét táborból  (Megtekintve 53731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Április 11. - 22:19:53
Válasz #15
Nem elérhető

ShowMAN


hali
új vagyok a fórumon, de én is meg szeretném osztani a véleményem. 2 éve edzek szinte megállás nélkül (kisebb pihenők) csak naturálon. 48 kg-ról sikerül jelenlegi súlyomig 69 kg-ig eljutnom. 172 cm vagyok és 80 kg a célom, amit mindenféle illegális anyag nélkül akarok elérni. a környezetembe sok koxoló emberke tevékenykedik. sokszor meg is irigyelem őket, hogy én itt küszködök ők meg pár hónap alatt akkorák, mint más évek folyamán. de én közbe látom azt a fázisukat is amikor szépen visszazuhannak, és nem beszélve arról, hogy olyanokat hallok, hogy (véres vizelet, nem tudok aludni, ideges és agresszív vagyok, nem merek lefeküdni, mert mi van ha nem kelek fel :) ) és ilyenkor hirtelen kitisztul az agyam, hogy nem lehet ennyire hülye hogy ilyen megfordul a fejembe..... én nem vagyok versenyző, nincsen semmi komolyabb célom ezzel az egésszel nem más, mint sport és egy egészséges életmód folytatás, ami nálam mára már szenvedély lett :) mivel az egészséget megemlítettem akkor innentől kezdve nincs értelme tovább a koxról beszélni.... a hülyék úgy is fognak szereket használni, de azt már nem fogják tudni megmondani hogy miért... (mert jól akarnak kinézni és mert keményke legyen) akkor hagy csinálják :) tanulság azoknak az értelmes embereknek(akik változtatni akarják a testüket és egészségesnek maradni) és azoknak akik komolyan veszik ezt az egészet, hogy semmi értelme a szteroidoknak!!! normális étrend, kemény edzés megfelelő pihenés, kellő odafigyelés és ennyi a kulcsa, hogy jól néz ki és e mellett még egészséges is leszel!

2009. Április 11. - 22:32:27
Válasz #16
Nem elérhető

God Vazzeg


hali
új vagyok a fórumon, de én is meg szeretném osztani a véleményem. 2 éve edzek szinte megállás nélkül (kisebb pihenők) csak naturálon. 48 kg-ról sikerül jelenlegi súlyomig 69 kg-ig eljutnom. 172 cm vagyok és 80 kg a célom, amit mindenféle illegális anyag nélkül akarok elérni. a környezetembe sok koxoló emberke tevékenykedik. sokszor meg is irigyelem őket, hogy én itt küszködök ők meg pár hónap alatt akkorák, mint más évek folyamán. de én közbe látom azt a fázisukat is amikor szépen visszazuhannak, és nem beszélve arról, hogy olyanokat hallok, hogy (véres vizelet, nem tudok aludni, ideges és agresszív vagyok, nem merek lefeküdni, mert mi van ha nem kelek fel :) ) és ilyenkor hirtelen kitisztul az agyam, hogy nem lehet ennyire hülye hogy ilyen megfordul a fejembe..... én nem vagyok versenyző, nincsen semmi komolyabb célom ezzel az egésszel nem más, mint sport és egy egészséges életmód folytatás, ami nálam mára már szenvedély lett :) mivel az egészséget megemlítettem akkor innentől kezdve nincs értelme tovább a koxról beszélni.... a hülyék úgy is fognak szereket használni, de azt már nem fogják tudni megmondani hogy miért... (mert jól akarnak kinézni és mert keményke legyen) akkor hagy csinálják :) tanulság azoknak az értelmes embereknek(akik változtatni akarják a testüket és egészségesnek maradni) és azoknak akik komolyan veszik ezt az egészet, hogy semmi értelme a szteroidoknak!!! normális étrend, kemény edzés megfelelő pihenés, kellő odafigyelés és ennyi a kulcsa, hogy jól néz ki és e mellett még egészséges is leszel!

 :-)!

2009. Április 12. - 13:35:30
Válasz #17

csery

Vendég
SZóval, elmondhatjuk, hogy igazából ez mindenkinek az egyéni mérlegelőképességére van bízva........tudod e hogy mikor kell ez neked, bár ilyen hobbiszinten hogy kellszerintem nincs.Szerintem ha eleovassa az ember , amit olyaniok írnak akiknek vantapasztalatuk ilyen téren,mindensetre egészebb képet kaphat ezekről a dolgokról. És akkor utána lehethozni egy döntést.

2009. Április 12. - 16:33:45
Válasz #18

Torony

Vendég
Így van... atom felesleges ezen vitatkozni, mindenki saját szája íze szerint, mindenkinek joga van ész és tudás nélkül teletolni magát és fiatalon lerokkanni/elpatkolni, éppúgy, mint sok tanulással naturálon kihozni magából a maximumot, beleszeretni a sportba és 70 évesen is jól kinézni.
A versenyzők meg külön kategória. Szerintem.

2009. Április 12. - 16:38:51
Válasz #19

csery

Vendég
A versenyzők mindenképpen, kedvenc ilyen dumám mikor valaki azért kezdi a cuccolást, mert elérte a határait. Higgyétek el, egyikük se érte el.

2009. Április 12. - 19:14:00
Válasz #20
Nem elérhető

Maszat


Mi ez,h érvek és ellenérvek???
Ki az aki a szteroidok mellett érvel,h de igen is mert ez az út jobb???
Elég hülye aki ezt mondja,de szerintem itt nincs is olyan.
Alap,h a naturál út jobb,h miért azt God nagyon jól leírta.
Viszont.
Tudom magamról,h aki el akarja kezdeni az úgyis el fogja.Én egész gyerekkoromba elájultam oltásokon,még középsuliba is rosszul lettem a tűtől,most meg magamnak szúrom...
Nem az a kérdés,h melyik utat kell választani,hanem ha valaki elkezdi használni,akkor ésszel csinálja,mértékkel és lehetőleg úgy,h ne származzon a hülyeségéből baja.(nekem nem sikerült teljesen pedig nagyon sokat olvastam,igaz ha olyanokat írnak 1es oldalakon,h a  hcg mellé menjen a proviron nem csoda...)
Nem szeretem amikor valaki bejön a szteroid topicba és elkezdi oltogatni a népet,h mi a fasznak meg mindenki lusta,volt rá eset.
Nem kell senkit téríteni,mindenkinek joga van naturálon csinálni és joga van használni,a lényeg,h ha használja akkor azt lehetőleg körültekintően tegye.
Én is azt mondom,h a naturál út jobb,nehezebb de jobb.
Megintcsak VISZONT,most lehet megköveztek(tényleg nem akarok senkit rábeszélni,de ha már érvek és ellenérvek...)
Én nem bántam meg.
Az Én helyzetembe azt mondom,h elértem vele amit akartam,számomra megérte.
Már több mint 5éve edzek,nagyon rossz genetikám van,nagyon gyors az anyagcserém,hosszúak a végtagjaim ezért nagyon nehezen látszik és jön az eredmény.Ráadásul az első 3és fél 4évben nem is tudtam,h mi a megfelelő táplálkozás,ami KELL ahhoz,h ezzel a genetikával eredményes legyek.Tehát szarul csináltam.4év alatt annyit szenvedtem erőlködtem minimális sikerélménnyel,h csoda,h nem hagytam fel az edzéssel.Persze lehet azt mondani,h ez a sport nem nekem való,de azt hagy döntsem már el Én,h mit akarok sportolni.Aztán elmagyarázta valaki,h miből mennyit kell ennem,mikre kell figyelnem,h fejlődjek,be is lőttem, a kajámat és fejlődtem is.De 4és fél év után többet akartam,valami olyan eredmény amire azt mondom a kurva életbe megérte ezért ennyit szenvedni.
El tudtam volna érni ezt a szintet naturálon is mert a kajám már rendben volt,de már nem akartam éveket várni!
Tudom,h nem ez a helyes út,nem is ajánlom,a szervezetemnek sem kellett volna,drága is volt idegbajos is voltam,csakhogy még mindig úgy vagyok vele,h megérte.Hülye vagyok,felesleges volt?Lehet,de ezt nekem kell eldönteni.Aki gondolkozik,h belevágjon-e annak azt tudom mondani,h NE.De tudom,h Én is elkezdtem,tudom,h nem lehetett volna lebeszélni.A lényeg az,h ha mindenkép kox akkor járjatok nagyon a dolgok után,ami infót találtok olvassátok el,lehet,h az 1ik oldalon nem írják,h kell antiösztrogén HCG mellé,máshol viszont leírják...
Aki nem konkrétan versenyzés céljából vág bele jobb a naturál nem kérdés,csakhogy Én is belevágtam,ráadásul megkaptam azt amit akartam,ennek fejében nem érzem,h erkölcsös lenne másnak azt mondanom,h hallod Te viszont ne csináld.Én azt mondom meg kell gondolni,mérlegelni kell,h a vele járó dolgok (pénz,egészség stb stb)megéri-e ezt a herce hurcát és ha úgy vagy vele,h bevállalod akkor próbáld meg körültekintően csinálni.




"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 12. - 19:21:47
Válasz #21

csery

Vendég
Lehet rossz lett a cím, amit írtál :-)!



erre gondoltam hogy életszerűhelyzeteket osszunk itt meg, ne tudományos kifejezéseket, ez egyeseknek tán jobban átmegy.





2009. Április 12. - 19:22:21
Válasz #22
Nem elérhető

Maszat


Dear Gézu!

Hogy én miért is írok ilyeneket?...
Nézzük:elkezdtem 1-14 éves koromba a sportot(ezt a sportot) az elején agyatlanul,később csak ész nélkül.Nem tájékozódtam eleget(igaz jóval kevesebb forrás is volt anno),aztán toltam egészen 21-22 éves koromig.Az utolsó 3-4 évben szinte mindig cuccal és mellette egyéb okosságokkal...Egy apró gond volt csak:egy szép nyári nap hajnalán a mentőambulancián kötöttem,ahonnan továbbítottak a szívklinikára...sikeresen produkáltam egy egyenes EKG-t...
aztán fogadalom,beszarás,stb:innentől semmi "rosszaság",egészséges élet,blabla...eltelt 3 hónap és visszajött 1 rossz,majd egy hónap a következő,míg eljutottam odáig,hogy magamtól letettem mindent és azon gondolkodtam,hogy megölöm magam,ha nem lesz valamivel jobb az állapotom.A szívem folyamatosan baszakodott,szorított egész nap a mellkasom,nem kaptam levegőt,nem tudtam aludni(napi 2-3 óra max.)...
Ezek tükrében,ha megkérdezel engem,hogy miért javaslom tisztán és ésszel ezt a sportot,akkor rosszul olvastad a sorokat...
Én csak ennyit szerettem volna hozzátenni-lezártam-jó éjt!
 **:))))*

mit értesz az alatt,h egyéb okosságok?És a szívnek milyen problémája okozta az esetet???És mitől alakult ki,úgy értem,h eleve baj volt a szíveddel?
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 12. - 19:32:47
Válasz #23
Nem elérhető

hopika


Dear Gézu!

Hogy én miért is írok ilyeneket?...
Nézzük:elkezdtem 1-14 éves koromba a sportot(ezt a sportot) az elején agyatlanul,később csak ész nélkül.Nem tájékozódtam eleget(igaz jóval kevesebb forrás is volt anno),aztán toltam egészen 21-22 éves koromig.Az utolsó 3-4 évben szinte mindig cuccal és mellette egyéb okosságokkal...Egy apró gond volt csak:egy szép nyári nap hajnalán a mentőambulancián kötöttem,ahonnan továbbítottak a szívklinikára...sikeresen produkáltam egy egyenes EKG-t...
aztán fogadalom,beszarás,stb:innentől semmi "rosszaság",egészséges élet,blabla...eltelt 3 hónap és visszajött 1 rossz,majd egy hónap a következő,míg eljutottam odáig,hogy magamtól letettem mindent és azon gondolkodtam,hogy megölöm magam,ha nem lesz valamivel jobb az állapotom.A szívem folyamatosan baszakodott,szorított egész nap a mellkasom,nem kaptam levegőt,nem tudtam aludni(napi 2-3 óra max.)...
Ezek tükrében,ha megkérdezel engem,hogy miért javaslom tisztán és ésszel ezt a sportot,akkor rosszul olvastad a sorokat...
Én csak ennyit szerettem volna hozzátenni-lezártam-jó éjt!
 **:))))*

mit értesz az alatt,h egyéb okosságok?És a szívnek milyen problémája okozta az esetet???És mitől alakult ki,úgy értem,h eleve baj volt a szíveddel?

Sok egyéb drog...maradjunk ennyinél inkább.
Alapból semmi baja nem volt a szívemnek,de nagyon hosszú történet lenne...
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Április 12. - 23:43:17
Válasz #24
Nem elérhető

Gabe


Én úgy vagyok vele, mint a cigivel. A környezetemben rengetegen kipróbálták, használják,én meg nem érzem, hogy szükségem lenne rá.
Ahogy Cressler is leírta, nevetséges, hogy izomtiborok kox-szal 100-120kilókat nyomnak, meg 140-et guggolnak, nekem ehhez nem kellett kox,
és még messze vagyok attól, hogy megálljon a fejlődés Mert bár 10-12 éve kezdtem edzeni,fél-1év néha kiesett, és tavaly nyárig kihagytam egyhuzamban 3évet,a kajálásom 1éve raktam csak rendbe. Látszik, hogy aki nem akar versenyezni, az lassan ugyan, de biztosan elérheti a kívánt minőséget/mennyiséget. Persze, ha ésszerű keretek közt gondolkodik!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Április 12. - 23:49:00
Válasz #25
Nem elérhető

RolandFi


2 pont a naturál út mellé: 1, pénz, 2, egy idő után mindig formában lehetsz, télen, nyáron csak jó kaja kell hozzá, nem vizesedsz annyira, s általában nincs értelme nagyon durva tömegelési fázisokat tartani... negatívum: jó genetika kell hozzá, és szárazon ritkán lehetsz, ahogy körbenéztem, testmagasság mínusz 100 + 5-10 kilónál több... De ez egy elég egy kiskategóriás színpadhoz, az utcán pedig megfelelő izomtapadásokkal embertelenül jól tudsz kinézni (és épp nem magamra gondolok, de valós személyre  ;) )
Osztom a véleményt!!!!!!!!!Én is így látom!!!!!!!! ****:)))))) Łł=
TRAIN HARD,TRAIN NATURAL!! :-! =/+'

2009. Április 13. - 04:04:13
Válasz #26
Nem elérhető

Maszat



 --- Ebből szerencsére azt szűrtem le, hogy aki bekoxol az naturálon nem fog utána fejlődni ez tartott távól a szteroidoktól.




Véleményem szerint azok az emberek nem tudnak fejlődni tiszta időszakban úgy,h már koxoltak akik nem is veszik komolyan ezt az egészet,csak fél év edzés után beszedtek pár napocskát...
Azoknak az embereknél nincs is meg az edzés iránti kellő szeretet és kitartás.

Az Én kúrámnak lassan 2hónapja vége,visszavettem a fehérjét 2grammra megemeltem a ch-t,elkezdtem kreatint szedni(hihetetlen jó reagálok a sima monohidrátra is,amikor először szedtem  kb fél év edzés után majdnem 20kilóval többel nyomtam fekve)
és ott tartok,h fekvenyomásban meg pár más gyakorlatban több súlyt használok mint a kúra alatt úgy,h nem vettem vissza az ismétlés számból.
És nem érzem,h nem tudnék fejlődni ha soha többet nem koxolnék.
De valóban nehezebb,mentálisan is,és akiben nincs kitartás és eltökéltség az biztos,h nem fog utána fejlődni mert szarik bele,addig is szart és azután is fog.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 13. - 04:15:59
Válasz #27
Nem elérhető

Maszat




Akik meg cuccolva alig tudnak egy 100-110-120-as fekvenyomás szériát meg 140-es guggolásokat produkálni az a nevetséges kategória nálam, és nem  kevés ilyen van sajnos.

Nem lehet súlyokkal általánosítani.
Van aki genetikailag "hétköznapi" kajálással sport nélkül 50-60kg mondjuk 175-180centijéhez.
Biztos Te is láttál már az utcán igen vékony embereket,akiknek jó beesett válla van meg hosszú kezei.
Én kb alapból 1 olyan mesés testalkattal rendelkezem...
4év edzés után tudtam produkálni (maradjunk a fekvenyomásnál) a 80-85kg os széria súlyt,mondjuk 8-10es ismétléssel.Most megint lehet mondani,h ez a sport nem nekem való,de megintcsak azt tudom mondani,h majd Én eldöntöm.
Van aki lejön edzeni 1 jó testalkattal és 2hónap után annyival nyom.
Én úgy,h koxoltam már,nyomok 100-110be és guggolok 140-150be.Nem vagyok poweres,az izületeim sem alkalmasak rá,viszont megkaptam azt amit akartam.Az,h mondjuk 30-40kilóval kevesebbel nyomok fekve szteroidozás után mint 1 jó genetikájú ektomorf srác az engem nem érdekel,naturálon is meg lenne ez az erőszint különbség!
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 13. - 17:08:19
Válasz #28
Nem elérhető

BadBodyBoy


Idézet
Akik meg cuccolva alig tudnak egy 100-110-120-as fekvenyomás szériát meg 140-es guggolásokat produkálni az a nevetséges kategória nálam, és nem  kevés ilyen van sajnos.

Csak mert valaki cuccol nem biztos h bír ekkora súlyokat kinyomni!Nem mindegy mekkora és hány kilós emberekről beszélünk!
Ha cuccolsz az nem azt jelenti h kirobbanó erő is párosul hozzá!!!!!Olvass utána milyen szer miben segít a céljaid elérésében...
Én most 94kg vagyok egy kúra után(99kg voltan alatta) és a cucc nem nagyon dobta meg az erőmet!Max15kg-al fekvenyomásban!És égő vagy nem én soha nem erőltettem a nagy súlyokat.A mostani 120kg-os fekvenyomásom is amiből kimegy 12db nekem megfelel.
D soha nem arra törekedtem h hajoljon a rúd, szerintem teljesen felesleges hatalmas súlyokkal edzeni!
Most sokan meg fogtok cáfolni, mivel ha nem növeli az ember a súlyokat akkor az izom azt érzékeli h nincs is szükség nagy izomzatra!!
Hány embert láttam már nagy súlyok alatt küzdeni edzőtermekben, majd hetekre kidőlni egy buta vállsérülés vagy gerinchúzódás miatt.

Nálunk az edző aki több bajnokot is kinevelt, és több mint 100kg ő sem edz nagy súlyokkal mégis mindenki felnéz rá,milyen jól is néz ki.
Közel a 40-hez mindenkit verne pl: Superbodyn!!!!

Meg hát azzal akar itt valaki menőzni h mennyit nyom fekve???Minek?Ez arról szól h jól nézz ki!
Meg hát a "nevetséges kategória" mind a kinézetért csinálja nem az erőért.
Én is a kinézetért csinálom, az erő másodlagos(főleg h falusi dolgos csávó vagyok ****:)))
Én is mindig is elleneztem a szteroidokat, de mégis kipróbáltam.És nem bántam meg még a mellékhatások tekintetében sem! ****:))))))

Sok vitát szülő topic lett ez.... ****) ****:)))

2009. Április 13. - 17:17:48
Válasz #29
Nem elérhető

Maszat


"Az,h mondjuk 30-40kilóval kevesebbel nyomok fekve szteroidozás után mint 1 jó genetikájú ektomorf srác az engem nem érdekel,naturálon is meg lenne ez az erőszint különbség!"

itt mezomorfot akartam írni.

amúgy nincs itt még vita,eddig teljesen értelmes hozzászólások vannak szerintem,majd jön hrcak vagy hogy hívják és elkezdi a szteroidosokat mozgó szarnak nevezni mint 1 másik topicba,na akkor elindul a gyp topic...és még neki állt feljebb amikor azt mondtam rá,h hülye...
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26