2024. Április 27. - 21:14:05
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Edzésterv  (Megtekintve 53362 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

2011. Január 20. - 22:49:20
Válasz #90
Nem elérhető

Jordan


Mindig  ;D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2011. Február 08. - 12:03:18
Válasz #91
Nem elérhető

sanyi242


Hello kb 2-3 hete álltam neki edzeni komolyabban minden másnap járok el. Nem fullos konditerembe járok hanem itt ahol lakok van egy kezdetleges, alap terem van fekve nyomó pad rudak és sulyok. 193cm és majdnem 90 kiló vagyok. Nem is azt mondám h "hájas" vagyok hanem megnyúlt bőr van inkább a hasamon erre mit tanácsoltok hogy feszesre tudjam edzeni (a kockákkal még rá érek) . Mellre 30 kiloval szoktam edzeni(10-12es sorozatokat) bicepszre(két egykezessel) pedig 10 kiloval 10-12 sorozatokat. A hasamra pedig felüléseket szoktam csinálni  30-as sorozatokat. Ezeket felváltva de nem napokra osztva. Mit tanácsoltok? Jó úton járok? És a hasam edzésére mit javasoltok. Előre is köszi. fan

2011. Február 08. - 12:03:18
Válasz #92
Nem elérhető

try2bebig


Sziasztok!
Szóval egy kis elősztori: egy ideje az erőszintem egy helyben stagnál, pedig a testépítésben még csak 1,5 éves edzésmúlttal rendelkezem(előtte kajakos voltam). Emellett K1-ezem is, ahol viszont jó volna egy kis plusz erő begyűjtése, aminek az ütőerőmben venném hasznát. Tiszta, megfelelő mennyiségű kaja adott. És az az érdekes, hogy a lábam ereje még mindig fejlődik, és ez a rúgásaim erejében is megnyilvánul. Gondolkoztam, mi lehet a probléma, és arra jutottam, hogy elő kéne venni a jó öreg "alapgyakorlatokat". Fekvenyomás, rúddal evezés, mellről nyomás, guggolás stb. Megy is szépen mindegyik, egyet kivéve: a fekvenyomást. Kb 6 éve volt egy izületi tokszakadásom, ami sajnos kivédhető lett volna, mert az egész sérülés abból adódott, hogy a teljesítményhajszolásból adódóan egy komoly húzódást nem pihentem ki, aztán az adott izom nem "tartott". Így egy rossz mozdulat következtében nem volt ami stabilizálja az izületet, így kimozdult a helyéről, aztán én fiatal kis suttyó a frissen helyrerakott vállal beálltam focizni és olyat vágódtam mint az ólajtó... elszenvedtem az említett izületi tokszakadást. A rehabilitáció, ameddig teljesen helyreállt a vállam, 2 év volt, amibe sajnos a magyar sportorvosok tudatlansága is belejátszott(pl 1 év után küldtek el MRI-re, amikor egy tányért nem tudtam feltenni a jobb kezemmel a fejem fölé...). Szerencsére azóta teljesen helyrejött, egészséges vagyok, nincs benne fájdalom.

Viszont, most ahogy újra elkezdtem fekvenyomni 2 alkalommal rúddal- és nem az addig használt egykezessel- olyan kellemetlen érzet van a vállamban. Nem gyakorlat közben, edzés után kb 2 órával. Természetesen edzem a rotátor köpeny izmait is specifikus gyakorlatokkal(pl kubai nyomás). Ja és a többi gyakorlathoz képest az erőm is csekély benne.
A hosszú regény után végre a kérdésem: szóval hagyjam inkább a fenébe a rúddal való fekvenyomást, és maradjak a kézisúlyzóval való végrehajtásban(és ugyanez vonatkozik a ferdepados nyomásra is? Vagy megéri erőltetnem?

Köszi előre is!

2011. Március 17. - 16:27:34
Válasz #93
Nem elérhető

ninja14


Sziasztok
Kiváncsi lennék, hogy hányan vagytok akinek bejött a heti 2x i kar edzés persze nem hosszú távon?
Én így edzeném kedd: bicepsz-tricepsz 2-2 gyak és péntek: bicepsz-tricepsz 2-2 szal 1 hétre 4 gyak egy izomcsoportra, h mégis elkerüljem a túledzettséget
Thx
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2011. Április 07. - 09:05:19
Válasz #94
Nem elérhető

lajos0411


Sziasztok!

Kérnék egy kis segitséget! 1éve edzem és 178cm magas ill 76kg vagyok. Már minden izomzatom teljesen levan szálkásitva és szeretnék tömeget növelni!  ****:)))))) Edzéstervet szeretnék (tömegnövelőt) de nemtudom pontosan hogyan kezdjek bele (konkrétan a tömegnövelésbe). Legutobb fekvenyomásnál 105kg-ba ment 8 (csak példa hátha valamit segit) és igazábol nagyobb tömeget szeretnék. Kárlek ha tudtok segitsetek , heti 6x edzek 2-3órát nagy intenzitással, és böségesen étkezem természetesen külön (testépitö étrenddel, [szárazhusok, rizs, proteinturmix, sok fehérje tartalom stb) Mindenre vevő vagyok és végrehajtom csak nemtudom hol kezdjem el  ˝=/ Remélem tudtok segiten! Előre is köszönöm: Lajos :-){ :-){

2011. Április 07. - 10:25:28
Válasz #95
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Sziasztok!

Kérnék egy kis segitséget! 1éve edzem és 178cm magas ill 76kg vagyok. Már minden izomzatom teljesen levan szálkásitva és szeretnék tömeget növelni!  ****:)))))) Edzéstervet szeretnék (tömegnövelőt) de nemtudom pontosan hogyan kezdjek bele (konkrétan a tömegnövelésbe). Legutobb fekvenyomásnál 105kg-ba ment 8 (csak példa hátha valamit segit) és igazábol nagyobb tömeget szeretnék. Kárlek ha tudtok segitsetek , heti 6x edzek 2-3órát nagy intenzitással, és böségesen étkezem természetesen külön (testépitö étrenddel, [szárazhusok, rizs, proteinturmix, sok fehérje tartalom stb) Mindenre vevő vagyok és végrehajtom csak nemtudom hol kezdjem el  ˝=/ Remélem tudtok segiten! Előre is köszönöm: Lajos :-){ :-){
"szálkásitva és szeretnék tömeget növelni!"-én is :-).

Szálkásítás alatt ne akarj tömeget, mert sokba fog kerülni, megoldható, de nem naturál atlétaként, egy-két fonomságot kombinálni kellene. Amikor ezzel jönnek a boltban a vevők, poénból csak annyit szoktam mondani, hogy ok, havi 200-ból megoldjuk  ;).
Növeld az intenzitást, szuperszettek, triszettek mehetnek, vetkőző széria kisebb pihenőkkel, valami erős N.O. termelés fokozó, k.rva sok glutamin, nagy vonalakban ennyi, majd a többiek is hozzászólnak :).
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Április 07. - 10:48:30
Válasz #96
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Az eleje csak poén volt, azt akartam kihozni belőle, csak nem írtam át, hogy szálkásítani szeretnék és tömeget növelni. Ezt szeretné sok, boltba betévedő ember. Mivel kómás vagyok kicsit még, ezért felülírom saját hülyeségemet ;D, majd legközelebb kinyitom a szememet olvasáskor  :laugh:.

Tehát tömegnövelés, ha már szálkás vagy, mint a fenyőfa, akkor főgyakorlatok, 1-2 perc pihenőidő, N.O. termelés fokozó, a glutamin nagy mennyiségben akkor is marad, és egyéééééé :), és ne érdekeljen, ha kicsit fedettebb leszel.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Április 07. - 11:12:17
Válasz #97
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
A tömegnöveléshez még annyit, hogy ne vesszél el a részletekben, tehát mindenféle kis csip-csup-fütyfürütty gyakorlat nem kell, remélem ez érthető volt, mert szaknyelven írtam ;D ;D.
Guggolás, nyomások ( nyomás 2 egykezes súlyzóval 30 fokos padon, ugyanez rúddal, vállból nyomás ), áthúzás, döntött törzsű evezések, tehát húzó-nyomó főgyakorlatok, amiknél több ízületben jön létre mozgás, és több izomcsoport is részt vesz, tehát az izolációs gyakorlatokat hanyagold. Egyél meg minden nap egy fél marhát, meg egy gömb disznósajtot, ipari bőrkével, és üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Április 08. - 09:34:09
Válasz #98
Nem elérhető

lucy01


A tömegnöveléshez még annyit, hogy ne vesszél el a részletekben, tehát mindenféle kis csip-csup-fütyfürütty gyakorlat nem kell, remélem ez érthető volt, mert szaknyelven írtam ;D ;D.
Guggolás, nyomások ( nyomás 2 egykezes súlyzóval 30 fokos padon, ugyanez rúddal, vállból nyomás ), áthúzás, döntött törzsű evezések, tehát húzó-nyomó főgyakorlatok, amiknél több ízületben jön létre mozgás, és több izomcsoport is részt vesz, tehát az izolációs gyakorlatokat hanyagold. Egyél meg minden nap egy fél marhát, meg egy gömb disznósajtot, ipari bőrkével, és üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.


azta mindenit!!(üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.)ez mi is???nekem pl bejött a bármit bármikor kajálás,akár este egy kis töltötkáposzta vagy disznósajt!!!nehezen hízó vagyok szóval minden +ehetek,jól jön!!!
"Ha második vagy, Te vagy az első, aki veszít."

2011. Április 08. - 10:29:34
Válasz #99
Nem elérhető

brutusz


Pulsz az edzés ne haladja meg a másfél órát.

2011. Április 08. - 10:38:03
Válasz #100
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
A tömegnöveléshez még annyit, hogy ne vesszél el a részletekben, tehát mindenféle kis csip-csup-fütyfürütty gyakorlat nem kell, remélem ez érthető volt, mert szaknyelven írtam ;D ;D.
Guggolás, nyomások ( nyomás 2 egykezes súlyzóval 30 fokos padon, ugyanez rúddal, vállból nyomás ), áthúzás, döntött törzsű evezések, tehát húzó-nyomó főgyakorlatok, amiknél több ízületben jön létre mozgás, és több izomcsoport is részt vesz, tehát az izolációs gyakorlatokat hanyagold. Egyél meg minden nap egy fél marhát, meg egy gömb disznósajtot, ipari bőrkével, és üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.


azta mindenit!!(üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.)ez mi is???nekem pl bejött a bármit bármikor kajálás,akár este egy kis töltötkáposzta vagy disznósajt!!!nehezen hízó vagyok szóval minden +ehetek,jól jön!!!
Mindig kitalálok valamilyen fini kaját, de az üveggólyó nagyságú undormányok nem hiányozhatnak belőle ;D.
Vagy pl. disznófejes pizza, pizzatészta paradicsomos alappal, rá egy egész főtt disznófej, tátott szájjal, ráolvaszva 1 kiló sajt. Egészségetekre ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Április 08. - 10:55:00
Válasz #101
Nem elérhető

lucy01


A tömegnöveléshez még annyit, hogy ne vesszél el a részletekben, tehát mindenféle kis csip-csup-fütyfürütty gyakorlat nem kell, remélem ez érthető volt, mert szaknyelven írtam ;D ;D.
Guggolás, nyomások ( nyomás 2 egykezes súlyzóval 30 fokos padon, ugyanez rúddal, vállból nyomás ), áthúzás, döntött törzsű evezések, tehát húzó-nyomó főgyakorlatok, amiknél több ízületben jön létre mozgás, és több izomcsoport is részt vesz, tehát az izolációs gyakorlatokat hanyagold. Egyél meg minden nap egy fél marhát, meg egy gömb disznósajtot, ipari bőrkével, és üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.


azta mindenit!!(üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.)ez mi is???nekem pl bejött a bármit bármikor kajálás,akár este egy kis töltötkáposzta vagy disznósajt!!!nehezen hízó vagyok szóval minden +ehetek,jól jön!!!
Mindig kitalálok valamilyen fini kaját, de az üveggólyó nagyságú undormányok nem hiányozhatnak belőle ;D.
Vagy pl. disznófejes pizza, pizzatészta paradicsomos alappal, rá egy egész főtt disznófej, tátott szájjal, ráolvaszva 1 kiló sajt. Egészségetekre ;D.

:D jó étvágyat hozzá aki ezt bevállalja:)!!!
"Ha második vagy, Te vagy az első, aki veszít."

2011. Április 08. - 13:31:32
Válasz #102
Nem elérhető

God Vazzeg


A tömegnöveléshez még annyit, hogy ne vesszél el a részletekben, tehát mindenféle kis csip-csup-fütyfürütty gyakorlat nem kell, remélem ez érthető volt, mert szaknyelven írtam ;D ;D.
Guggolás, nyomások ( nyomás 2 egykezes súlyzóval 30 fokos padon, ugyanez rúddal, vállból nyomás ), áthúzás, döntött törzsű evezések, tehát húzó-nyomó főgyakorlatok, amiknél több ízületben jön létre mozgás, és több izomcsoport is részt vesz, tehát az izolációs gyakorlatokat hanyagold. Egyél meg minden nap egy fél marhát, meg egy gömb disznósajtot, ipari bőrkével, és üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.


azta mindenit!!(üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.)ez mi is???nekem pl bejött a bármit bármikor kajálás,akár este egy kis töltötkáposzta vagy disznósajt!!!nehezen hízó vagyok szóval minden +ehetek,jól jön!!!
Mindig kitalálok valamilyen fini kaját, de az üveggólyó nagyságú undormányok nem hiányozhatnak belőle ;D.
Vagy pl. disznófejes pizza, pizzatészta paradicsomos alappal, rá egy egész főtt disznófej, tátott szájjal, ráolvaszva 1 kiló sajt. Egészségetekre ;D.


Kolbászos rájás pizza vótmá  :D


2011. Április 08. - 13:56:06
Válasz #103
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
A tömegnöveléshez még annyit, hogy ne vesszél el a részletekben, tehát mindenféle kis csip-csup-fütyfürütty gyakorlat nem kell, remélem ez érthető volt, mert szaknyelven írtam ;D ;D.
Guggolás, nyomások ( nyomás 2 egykezes súlyzóval 30 fokos padon, ugyanez rúddal, vállból nyomás ), áthúzás, döntött törzsű evezések, tehát húzó-nyomó főgyakorlatok, amiknél több ízületben jön létre mozgás, és több izomcsoport is részt vesz, tehát az izolációs gyakorlatokat hanyagold. Egyél meg minden nap egy fél marhát, meg egy gömb disznósajtot, ipari bőrkével, és üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.


azta mindenit!!(üveggolyó nagyságú étkezési gumókkal, a közepén szemmel ;D ;D.)ez mi is???nekem pl bejött a bármit bármikor kajálás,akár este egy kis töltötkáposzta vagy disznósajt!!!nehezen hízó vagyok szóval minden +ehetek,jól jön!!!
Mindig kitalálok valamilyen fini kaját, de az üveggólyó nagyságú undormányok nem hiányozhatnak belőle ;D.
Vagy pl. disznófejes pizza, pizzatészta paradicsomos alappal, rá egy egész főtt disznófej, tátott szájjal, ráolvaszva 1 kiló sajt. Egészségetekre ;D.


Kolbászos rájás pizza vótmá  :D


Ne vicceljél, hát az az egyik kedvencem, mikor harapod és ropog a csont :D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2011. Április 08. - 14:01:13
Válasz #104
Nem elérhető

God Vazzeg


Akkor már értem honnan vannak a "rágó gumók" a disznósajthoz  :D