2024. Április 27. - 10:44:53
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mi a véleményed a naplóról?

Nagyon fasza,sok infó és rendesen van vezetve!
29 (70.7%)
Elmegy, de elég gyenge a manus :D
7 (17.1%)
Lehetne jobb is!
2 (4.9%)
Egyenesen fos!
1 (2.4%)
Semmi, nem szoktam olvasni, most is csak eltévedtem :D
2 (4.9%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Kaess eröemelö edzés naplója  (Megtekintve 93955 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Szeptember 27. - 08:24:30
Megtekintve 93955 alkalommal
Nem elérhető

Kaess


Hi mindenkinek!   #:-)

Elöször is szólok hogy nincs minden ékezetes betu a billentyuzeten mert Svédországban élek. De szerintem nem lessz túl olvashatattlan :) Gondoltam hogy elkezdek egy edzés naplót itt a neten. Hát ha tudok valakinek segiteni az edzéseimmel meg mert ilyet még sose vezettem ugy hogy miért ne :) Magamról annyit hogy 21 éves vagyok és eröemelö vagyok 19 éves koromtól kezdve. Ez év márciusáig a 82.5 kg-os sulycsoportban versenyeztem és ott a márciusi svédbajnokságban országos 3. helyet értem el a következö teljesitménnyel. 190kg guggolás (200kg itt próbáltam útoljára de egyensuly vesztés miatt nem adták meg) fekvenyomás 135kg és felhúzás 210kg. A felhúzáson kivul minden gyakorlatot full verseny felszerelésben hajtottam végre.Ez azt jelenti hogy gugolásnál gugoló ruha (Metal), öv és titán térdbandázs. Fekvenyomásnál volt egy titán fekvenyomó ruhám amit megörököltem, de azt már leváltottam egy metal-ra. Felhúzásban még nem próbáltam versenyruhában felhúzni de hamarosan itt lessz az ideje. Most jelen pillanatban a 90-es és a 100-as sulycsoport között ingázok mert hol 89.8 vagyok és hol 91. A jelenlegi teljesitményem az raw gugolásnál (csak övvel) 185kg ami láthatólag sokkal jobb mint a márciusi. Fekvenyomásba is sokat fejlödtem a nyáron, jelenleg olyan 160 és 167.5 kg között nyomok ruhában. Ezt onnan is tudom mert 2 hét mulva versenyem lessz és mult héten szombaton nyomtam ki 160-at nem túl nagy eröfeszitéssel. A felhúzásom olyan 215 és 220 kg körul mozog. Az edzés tervemet 3 napra osztottam fel, de néha berakok egy 4. napot mint egy kardió edzés. Hétfö: Láb és könnyu fekvenyomás Szerda:Hát, és bicepsz, Péntek:mell és tricepsz. Ezen felul néha bejön egy kis futás meg extra hasazás szombatonként. Na de most nem is írok többet mert holnap korán kelek és edzés is lessz. Ugy hogy holnap edzés után vissza jövök és részletesen leírom az edzést, gyakorlatokat meg mindent :) Az erö legyen veletek  =/+'   @:-)

2010. Szeptember 27. - 09:19:39
Válasz #1
Nem elérhető

Grizzly79


Welcome!  :-)!
Ha rendesen vezeted, akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon sok érdeklődő szempárra és kérdésre számíthatsz.  Łł=
Védjük a fákat! Együnk hódot!
Minden menzán található legalább egy Margit!

2010. Szeptember 27. - 09:54:28
Válasz #2
Nem elérhető

George


Wowowow!! Erőemelő napló Łł= Kíváncsi lettem ;D

2010. Szeptember 27. - 12:03:20
Válasz #3
Nem elérhető

Kaess


Arra gondoltam hogy mivel most van egy kis idöm, igy leírom részletesebben az edzéstervemet, céljaimat és a táplálék kiegészitöket amiket szedek.

Edzeni mindig 18:00 és 19:00 között szoktam. Nap közben nem szeretek edzeni mert akkor egész nap használhatattlan vagyok  ;D

Hétfö (láb és könnyu fekvenyomás)
-Gugolás
-Lábnyujtás gépen
-Lábhajlitás
-Vádli álva
-Fekvenyomás

Kedd pihenö

Szerda (hát és bicepsz)

-Felhúzás
-Mellhez húzás
-Nyujtott lábu evezés
-Egyenes ruddal álva bicepszezés
-Kézisulyzóval álva bicepszezés
-Kalapács bicepsz álva

Csutörtök pihenö

Péntek (Mell és tricepsz)

-Fekvenyomás
-45%-os ferdepadon fekvenyomás kézi sulyal
-Csigás keresztezés
-Szukfekvenyomás
-Csigás letolás
-Tolockodás

Szombat pihenö de néha olyan 2 hetente beiktatot egy kis kardiót
-50 perc bicikli
-30 perc kocogás de inkább gyors séta mert a kocogás bántja a térdem :(
-Hasprés

Vasárnap pihenö
 
Az ismétlés számokat, sulyokat és többi infot majd edzés napokon irom le az adot napra edzés után :) Csak hogy kicsit izgalmasabb legyen olvasni :)

A céljaimról annyit hogy most a fekvenyomó megyeire készulök ami oktober 14.-én lessz. Ez után Novemberben 6.-án lessz egy eröemelö megyei verseny és November 29.-én országos fekvenyomóverseny. Jelenleg ezeken szeretnék indulni és lehetöleg nyerni is. Mind ezt a 90-es sulycsoportban szeretném elérni. A kicsit hosszab távlati nézetben a márciusi országos eröemelö versenyen szeretnék benne lenni ujra az elsö 3-ban. Mivel most egy sulycsoportal feljebb kerultem igy nehezebb dolgom lessz és még sok munka vár rám, de ha könnyu lenne akkor nem kezdtem volna bele ebbe a sportba :)

Táplálékkiegészitök

Jelenleg No-explod és protein. Most nem jut eszembe hogy milyen protein de amint haza érek csinálok rolla fotot és felrakom ide. Ezen felul szedek még egy természetes tesztoszteron szint növelöt a Twinlabtól amit a nyáron láttam meg a corában :) Erröl is rakok fel képet :) Jelenleg ennyit szedek, Márciusban szedtem creatint is és nagyon megvoltam vele elégedve ahoz képest hogy milyen olcsó volt. Fél kilogrammos kiszerelés volt 6000ft körul a mai svéd árfolyam szerint :) ez nekem olyan 10 hétre volt elég és a gugolásban 25kg-ot erösödtem és a felhuzásban is 10-15 kg-ot.

Természetesen várok mindenféle hozzászólást, kritikát és tanácsot :)  =/+'  /:-)

http://www.youtube.com/watch?v=jdWJ0X0WIyY

Várom a hozzászólásokat :)

2010. Szeptember 27. - 12:50:25
Válasz #4
Nem elérhető

JFlame


Arra gondoltam hogy mivel most van egy kis idöm, igy leírom részletesebben az edzéstervemet, céljaimat és a táplálék kiegészitöket amiket szedek.

Edzeni mindig 18:00 és 19:00 között szoktam. Nap közben nem szeretek edzeni mert akkor egész nap használhatattlan vagyok  ;D

Hétfö (láb és könnyu fekvenyomás)
-Gugolás
-Lábnyujtás gépen
-Lábhajlitás
-Vádli álva
-Fekvenyomás

Kedd pihenö

Szerda (hát és bicepsz)

-Felhúzás
-Mellhez húzás
-Nyujtott lábu evezés
-Egyenes ruddal álva bicepszezés
-Kézisulyzóval álva bicepszezés
-Kalapács bicepsz álva

Csutörtök pihenö

Péntek (Mell és tricepsz)

-Fekvenyomás
-45%-os ferdepadon fekvenyomás kézi sulyal
-Csigás keresztezés
-Szukfekvenyomás
-Csigás letolás
-Tolockodás

Szombat pihenö de néha olyan 2 hetente beiktatot egy kis kardiót
-50 perc bicikli
-30 perc kocogás de inkább gyors séta mert a kocogás bántja a térdem :(
-Hasprés

Vasárnap pihenö
 
Az ismétlés számokat, sulyokat és többi infot majd edzés napokon irom le az adot napra edzés után :) Csak hogy kicsit izgalmasabb legyen olvasni :)

A céljaimról annyit hogy most a fekvenyomó megyeire készulök ami oktober 14.-én lessz. Ez után Novemberben 6.-án lessz egy eröemelö megyei verseny és November 29.-én országos fekvenyomóverseny. Jelenleg ezeken szeretnék indulni és lehetöleg nyerni is. Mind ezt a 90-es sulycsoportban szeretném elérni. A kicsit hosszab távlati nézetben a márciusi országos eröemelö versenyen szeretnék benne lenni ujra az elsö 3-ban. Mivel most egy sulycsoportal feljebb kerultem igy nehezebb dolgom lessz és még sok munka vár rám, de ha könnyu lenne akkor nem kezdtem volna bele ebbe a sportba :)

Táplálékkiegészitök

Jelenleg No-explod és protein. Most nem jut eszembe hogy milyen protein de amint haza érek csinálok rolla fotot és felrakom ide. Ezen felul szedek még egy természetes tesztoszteron szint növelöt a Twinlabtól amit a nyáron láttam meg a corában :) Erröl is rakok fel képet :) Jelenleg ennyit szedek, Márciusban szedtem creatint is és nagyon megvoltam vele elégedve ahoz képest hogy milyen olcsó volt. Fél kilogrammos kiszerelés volt 6000ft körul a mai svéd árfolyam szerint :) ez nekem olyan 10 hétre volt elég és a gugolásban 25kg-ot erösödtem és a felhuzásban is 10-15 kg-ot.

Természetesen várok mindenféle hozzászólást, kritikát és tanácsot :)  =/+'  /:-)

http://www.youtube.com/watch?v=jdWJ0X0WIyY

Várom a hozzászólásokat :)


vállat nem edző!!!??? vagy az elég erős...

2010. Szeptember 27. - 12:59:00
Válasz #5
Nem elérhető

Kaess


Hello

Vállat nem szoktam edzeni mert igy is elég sokat kap a vállam amikor fekvenyomok. Régebben csináltam mindig egy kulön napot a vállamnak, de akkor egy idö mulva már éreztem hogy ez igy egy kicsit túl sok volt. Ahoz hogy tudjak eröbe is fejlödni, sajnos el kellett hagynom a váll napot. Máskép lassabban fejlödök a fekvenyomásban. :) Vagy neked mi a véleményed?

2010. Szeptember 27. - 13:28:49
Válasz #6
Nem elérhető

zotja


Milyen az élet svédbe? H-H ott élsz?

2010. Szeptember 27. - 13:47:08
Válasz #7
Nem elérhető

JFlame


Hello

Vállat nem szoktam edzeni mert igy is elég sokat kap a vállam amikor fekvenyomok. Régebben csináltam mindig egy kulön napot a vállamnak, de akkor egy idö mulva már éreztem hogy ez igy egy kicsit túl sok volt. Ahoz hogy tudjak eröbe is fejlödni, sajnos el kellett hagynom a váll napot. Máskép lassabban fejlödök a fekvenyomásban. :) Vagy neked mi a véleményed?

no vélemény :)
csak kiváncsian olvasom a naplód!!! nem értek az erőemeléshez.....
régebben néha Ónozó Szabolccsal egy teremben edzettem, úgy emléxem Ő a fekvenyomások között végzett oldalemelést meg néhány váll gyakorlatot is...
de mondom fogalmam sincs az erőemelésről... :) csak olvasgatok hátha tanulok valamit!!!

2010. Szeptember 27. - 13:52:28
Válasz #8
Nem elérhető

Kaess


Hello

Vállat nem szoktam edzeni mert igy is elég sokat kap a vállam amikor fekvenyomok. Régebben csináltam mindig egy kulön napot a vállamnak, de akkor egy idö mulva már éreztem hogy ez igy egy kicsit túl sok volt. Ahoz hogy tudjak eröbe is fejlödni, sajnos el kellett hagynom a váll napot. Máskép lassabban fejlödök a fekvenyomásban. :) Vagy neked mi a véleményed?

no vélemény :)
csak kiváncsian olvasom a naplód!!! nem értek az erőemeléshez.....
régebben néha Ónozó Szabolccsal egy teremben edzettem, úgy emléxem Ő a fekvenyomások között végzett oldalemelést meg néhány váll gyakorlatot is...
de mondom fogalmam sincs az erőemelésről... :) csak olvasgatok hátha tanulok valamit!!!
Nem lehetett rossz Ónozo Szabolcsal egy teremben edzeni :) Ahogy hallottam ö azért elég sok mindent elért mint fekvenyomásban és eröemelésben is. Biztos lenne hozzá egy két kérdésem  ;D Ha kérdésed lenn akkor itt megtalálsz :)

2010. Szeptember 27. - 14:01:40
Válasz #9
Nem elérhető

JFlame


Hello

Vállat nem szoktam edzeni mert igy is elég sokat kap a vállam amikor fekvenyomok. Régebben csináltam mindig egy kulön napot a vállamnak, de akkor egy idö mulva már éreztem hogy ez igy egy kicsit túl sok volt. Ahoz hogy tudjak eröbe is fejlödni, sajnos el kellett hagynom a váll napot. Máskép lassabban fejlödök a fekvenyomásban. :) Vagy neked mi a véleményed?

no vélemény :)
csak kiváncsian olvasom a naplód!!! nem értek az erőemeléshez.....
régebben néha Ónozó Szabolccsal egy teremben edzettem, úgy emléxem Ő a fekvenyomások között végzett oldalemelést meg néhány váll gyakorlatot is...
de mondom fogalmam sincs az erőemelésről... :) csak olvasgatok hátha tanulok valamit!!!
Nem lehetett rossz Ónozo Szabolcsal egy teremben edzeni :) Ahogy hallottam ö azért elég sok mindent elért mint fekvenyomásban és eröemelésben is. Biztos lenne hozzá egy két kérdésem  ;D Ha kérdésed lenn akkor itt megtalálsz :)

sköszi szépen :-){
maj csendben meglapulok és figyelek:)
különben érdekelne hogy hogyan épül fel egy fekvenyomásod, sorozat, pihenőidő, súly...
sajnos nekem a mellem a leggyengébb erőben(méretben is)...talán túl hosszúak a karjaim:)

2010. Szeptember 27. - 15:04:55
Válasz #10
Nem elérhető

George


Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam magamon, ha kihagyom a vállat, gyengül a fekvenyomás, sokkal instabilabb az egész. De ahányan vagyunk, annyi módszer működik.

2010. Szeptember 27. - 15:18:15
Válasz #11
Nem elérhető

Gababoy


Ha nem edzem a vállam nálam is jóval gyengébb a fekvenyomás. Főleg ha a hátsó vállat nem edzem, akkor a legjobban...
Váll , csuklya ! Ennek a kettőnek is erősnek kell lennie , hogy kemény legyen a fekvenyomásod.

Hajrá, csak keményen ! =/+'
"Ismerd el sporttársaid kimagasló eredményeit! Ne őket húzd le hanem meríts belőlük erőt és motivációt, hogy te is még magasabbra emelkedhess! Tisztelet, alázat, akarat! Ez az élsport!

2010. Szeptember 27. - 15:58:01
Válasz #12
Nem elérhető

Johnnyx


Én ezen elgondolkodtam. Lehet, ha visszafognám a vállam, jobban fejlődne a mellem. Fekvenyomásnál is jobban érzem a vállamat a kelleténél, ferdenyomásnál meg pláne...
Persze én nem az erőre megyek, hanem az arányos izomtömegre.
Egyetek zabot!

2010. Szeptember 27. - 16:18:43
Válasz #13
Nem elérhető

trobert2


Próbáld meg szélesebben fogni a rudat,ferde padon pedig ha beállítós lehet nem jól állítod be,inkább picit lentebb legyen mint fentebb  ;D
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. Szeptember 27. - 16:21:52
Válasz #14
Nem elérhető

Kaess


sköszi szépen
maj csendben meglapulok és figyelek:)
különben érdekelne hogy hogyan épül fel egy fekvenyomásod, sorozat, pihenőidő, súly...
sajnos nekem a mellem a leggyengébb erőben(méretben is)...talán túl hosszúak a karjaim:)

Válasz :)

A fekvenyomásom a következö képpen szokott zajlani
1x10 (bemelegités csak a ruddal)
1x5 (50kg)
1x5 (80kg)
1x3 (100kg)
4x3 (115kg)

Az elsö szettek között alig 1-2 percet pihenek hogy az izmok bemelegedjenek, de amikor elérem a 115-öt akkor minden szett között 5 percet pihenek. Itt ut ki az eggyik kulönbség az eröemelök és a bodysok edzése között :)

Néha én is szoktam edzeni vállra, de akkor az csak ugy nevezett "pumpálás" ;D a vállaim mindig is nagyon erösek voltak, csuklyára is 3x10-et tudok csinálni 150kg-val a rudon meg már csináltam ilyen erösember nyomást is fejfölé 100kg-val
:)