2024. Április 27. - 08:49:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Trisz harca...a TÖMEGÉRT!  (Megtekintve 22251 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Május 27. - 22:01:49
Válasz #15
Nem elérhető

Aco


A célom év végéig 1OOkg-s vagy nagyobb 1 ismétléses max fekve, 13O felhúzásban, kb. 3OO kg lábtolón(Ez megy guggolás helyett, mivel az nagyon öli megfelelően nagy súlynál a gerincem) illetve az öröklötten szánalmasan szar vádlimat felhozni némileg.

Ez nagyon hasonlít az én régebbi céljaimra. Bár nekem 150-es felhúzás volt. Amit nem írtál, hány centi vagy?
184 vagyok legjobb tudásom szerint :) Ami pl. fekvenyomásnál nem épp előny, hosszú végtagokkal. Igy a felhúzás jól megy, cserébe bassza a gerincem :) 115-be belement 1-2 hónapja 2 ismétlés, most max. 8O-9O-be húzok 2-3 hetente 8-12 között, nem megyek le ilyen gyilkos gyakorlatoknál kis ismétlés számra még pár évig... Hátha igy jobban fejlődnek majd az izületeim, mégha az erő kárára is.
 Ma amúgy bicepsz-tricepsz edzés volt. Bicepszre: Álló karhajlitás franciarúddal, 1O kg oldalanként 2x14, majd 12,5-el 2x12
ezután jött scott padon oldalanként 1Okg-val 3x14. majd ülve 2 széria 45 fokos padon, egykezesekkel, 1O majd 12 kilóba 8-1O ismétlések, ezután még 1 csigás 2kezes ülve scottpadon történettel rádurrantottam, vetkőző sorozatba 5O-35-25-15 kg-val végig 12-ket fúú :)))) Belegondolok is fáj... =/+'
Tricepsz: Nem bonyolitottam túl, 2 kezes letolás csigán 4Ox2O, 45x 15 5Ox14, 55x12, 6Ox7 :) majd scott padon ülve nyak mögé engedés avagy koponyatörő, 16-18-2O kg val végig 12, majd 2 sorozat ebből állva, és 2 sorozat csigás lórugás, utóbbiak ebből szuperszettbe. Általába nyomok tolódzkodást és/vagy szüknyomást, de a valszeg holnap este esedékes mellnapra kell tartalékolnom úgy érzem, igy most izoláltam :)
Egyébként bickóra 3x3 munkasorozatot nyomom, csak most eldurrantam, Képek hamarosan, stay tuned pals!
P.S: Ma már kicsit hidratáltabban -de nem vizesen!:DD-, ch-val betöltve 74,5kg voltam, kicsivel edzés után. Jó lesz ez, közeleg a 8O :)

Ma edzettel tricepszet es holnap akarsz mellezni?Ilyet ne csinalj.Ugy ozd fel a napokat hogy ne ussek egymast az izomcsoportok.Kinyirtad ma a kart es holnap megint nyomo nap?Kezdetnek eleg lenne 3-4 nap igy felosztva: 1.Mell-tric(bic)vagy akar mind a ketto 2.Lab komplett 3. Hat vall .Nemtudom erted e mirol beszelek.Felhuzas ero gyakorlat,10 felett semmi kepp nemkell velemenyem szerint ismetlesben menni mert romlik a tehnika,de inkabb 8akat.

2012. Május 27. - 22:15:02
Válasz #16
Nem elérhető

Triszo


A célom év végéig 1OOkg-s vagy nagyobb 1 ismétléses max fekve, 13O felhúzásban, kb. 3OO kg lábtolón(Ez megy guggolás helyett, mivel az nagyon öli megfelelően nagy súlynál a gerincem) illetve az öröklötten szánalmasan szar vádlimat felhozni némileg.

Ez nagyon hasonlít az én régebbi céljaimra. Bár nekem 150-es felhúzás volt. Amit nem írtál, hány centi vagy?
184 vagyok legjobb tudásom szerint :) Ami pl. fekvenyomásnál nem épp előny, hosszú végtagokkal. Igy a felhúzás jól megy, cserébe bassza a gerincem :) 115-be belement 1-2 hónapja 2 ismétlés, most max. 8O-9O-be húzok 2-3 hetente 8-12 között, nem megyek le ilyen gyilkos gyakorlatoknál kis ismétlés számra még pár évig... Hátha igy jobban fejlődnek majd az izületeim, mégha az erő kárára is.
 Ma amúgy bicepsz-tricepsz edzés volt. Bicepszre: Álló karhajlitás franciarúddal, 1O kg oldalanként 2x14, majd 12,5-el 2x12
ezután jött scott padon oldalanként 1Okg-val 3x14. majd ülve 2 széria 45 fokos padon, egykezesekkel, 1O majd 12 kilóba 8-1O ismétlések, ezután még 1 csigás 2kezes ülve scottpadon történettel rádurrantottam, vetkőző sorozatba 5O-35-25-15 kg-val végig 12-ket fúú :)))) Belegondolok is fáj... =/+'
Tricepsz: Nem bonyolitottam túl, 2 kezes letolás csigán 4Ox2O, 45x 15 5Ox14, 55x12, 6Ox7 :) majd scott padon ülve nyak mögé engedés avagy koponyatörő, 16-18-2O kg val végig 12, majd 2 sorozat ebből állva, és 2 sorozat csigás lórugás, utóbbiak ebből szuperszettbe. Általába nyomok tolódzkodást és/vagy szüknyomást, de a valszeg holnap este esedékes mellnapra kell tartalékolnom úgy érzem, igy most izoláltam :)
Egyébként bickóra 3x3 munkasorozatot nyomom, csak most eldurrantam, Képek hamarosan, stay tuned pals!
P.S: Ma már kicsit hidratáltabban -de nem vizesen!:DD-, ch-val betöltve 74,5kg voltam, kicsivel edzés után. Jó lesz ez, közeleg a 8O :)

Ma edzettel tricepszet es holnap akarsz mellezni?Ilyet ne csinalj.Ugy ozd fel a napokat hogy ne ussek egymast az izomcsoportok.Kinyirtad ma a kart es holnap megint nyomo nap?Kezdetnek eleg lenne 3-4 nap igy felosztva: 1.Mell-tric(bic)vagy akar mind a ketto 2.Lab komplett 3. Hat vall .Nemtudom erted e mirol beszelek.Felhuzas ero gyakorlat,10 felett semmi kepp nemkell velemenyem szerint ismetlesben menni mert romlik a tehnika,de inkabb 8akat.
Szia! Erősen gondolkozom, hogy leveszem-e a holnapi mellnapot, részben a válaszod miatt, ill. már gondolkoztam a dolgon.. Én is igy voltam vele, de múltkor is 1 tricepsz edzés után másnap melleztem, és nem hogy rosszabbul ment, de pl. fekvenyomásban 5 kg-t tudtam emelni a súlyon :) Így most kételyek vannak bennem efelől. Szerintem akkor az lesz, hogy kedd du. nyomom a mellyet, vállal. sajnos kedden már suli...

2012. Május 27. - 23:18:30
Válasz #17
Nem elérhető

dumbass


A célom év végéig 1OOkg-s vagy nagyobb 1 ismétléses max fekve, 13O felhúzásban, kb. 3OO kg lábtolón(Ez megy guggolás helyett, mivel az nagyon öli megfelelően nagy súlynál a gerincem) illetve az öröklötten szánalmasan szar vádlimat felhozni némileg.

Ez nagyon hasonlít az én régebbi céljaimra. Bár nekem 150-es felhúzás volt. Amit nem írtál, hány centi vagy?
184 vagyok legjobb tudásom szerint :) Ami pl. fekvenyomásnál nem épp előny, hosszú végtagokkal. Igy a felhúzás jól megy, cserébe bassza a gerincem :) 115-be belement 1-2 hónapja 2 ismétlés, most max. 8O-9O-be húzok 2-3 hetente 8-12 között, nem megyek le ilyen gyilkos gyakorlatoknál kis ismétlés számra még pár évig... Hátha igy jobban fejlődnek majd az izületeim, mégha az erő kárára is.
 Ma amúgy bicepsz-tricepsz edzés volt. Bicepszre: Álló karhajlitás franciarúddal, 1O kg oldalanként 2x14, majd 12,5-el 2x12
ezután jött scott padon oldalanként 1Okg-val 3x14. majd ülve 2 széria 45 fokos padon, egykezesekkel, 1O majd 12 kilóba 8-1O ismétlések, ezután még 1 csigás 2kezes ülve scottpadon történettel rádurrantottam, vetkőző sorozatba 5O-35-25-15 kg-val végig 12-ket fúú :)))) Belegondolok is fáj... =/+'
Tricepsz: Nem bonyolitottam túl, 2 kezes letolás csigán 4Ox2O, 45x 15 5Ox14, 55x12, 6Ox7 :) majd scott padon ülve nyak mögé engedés avagy koponyatörő, 16-18-2O kg val végig 12, majd 2 sorozat ebből állva, és 2 sorozat csigás lórugás, utóbbiak ebből szuperszettbe. Általába nyomok tolódzkodást és/vagy szüknyomást, de a valszeg holnap este esedékes mellnapra kell tartalékolnom úgy érzem, igy most izoláltam :)
Egyébként bickóra 3x3 munkasorozatot nyomom, csak most eldurrantam, Képek hamarosan, stay tuned pals!
P.S: Ma már kicsit hidratáltabban -de nem vizesen!:DD-, ch-val betöltve 74,5kg voltam, kicsivel edzés után. Jó lesz ez, közeleg a 8O :)

Ne így írd le az edzést, nézz be más naplókba hogy vannak leírva a gyakorlatok meg a súlyok, mert ez így átláthatatlan. Célokat meg kell határozni, de az a 80kg az nem lesz valami sok, 184centin elveszlik. Felhúzás meg ha a gerinced nyírja, akkor valszeg rossz a kivitelezés. Egyenes a hátad végig?

2012. Május 28. - 10:58:37
Válasz #18
Nem elérhető

ninja14


Idézet
Megesik :) Irigyellek, számomra nagy luxus az ilyesféle szétcsúszás, rólam 1 buliba 5-6 liter lemegy, még akkor is ha nem iszok, és egyéb dolgokhoz sem szokok nyúlni. Ezt csak coro updateként tudom jellemezni :) De ebben Maszat biztos tapasztaltabb :D

16 éves vagy ember!
vannak jó haverináid? O0
Akad-akad... Vánnák nékéd tevéid cserébé?
én kutyákban utazom ;-oo-;
A barátnő olyan mint a HCG, ha kúra előtt nem szerezted be mind2őt akkor el se kezd a mókát ;D

Nem számít, hogy jutsz el a kincsig bélyegykomám, csak az a lényeg, hogy lenyomd a zöld manót! by Stewie

Nincs nagy has, csak kis mellkas :D

2012. Május 29. - 20:48:23
Válasz #19
Nem elérhető

roccat


A célom év végéig 1OOkg-s vagy nagyobb 1 ismétléses max fekve, 13O felhúzásban, kb. 3OO kg lábtolón(Ez megy guggolás helyett, mivel az nagyon öli megfelelően nagy súlynál a gerincem) illetve az öröklötten szánalmasan szar vádlimat felhozni némileg.

Ez nagyon hasonlít az én régebbi céljaimra. Bár nekem 150-es felhúzás volt. Amit nem írtál, hány centi vagy?
184 vagyok legjobb tudásom szerint :) Ami pl. fekvenyomásnál nem épp előny, hosszú végtagokkal. Igy a felhúzás jól megy, cserébe bassza a gerincem :) 115-be belement 1-2 hónapja 2 ismétlés, most max. 8O-9O-be húzok 2-3 hetente 8-12 között, nem megyek le ilyen gyilkos gyakorlatoknál kis ismétlés számra még pár évig... Hátha igy jobban fejlődnek majd az izületeim, mégha az erő kárára is.
 Ma amúgy bicepsz-tricepsz edzés volt. Bicepszre: Álló karhajlitás franciarúddal, 1O kg oldalanként 2x14, majd 12,5-el 2x12
ezután jött scott padon oldalanként 1Okg-val 3x14. majd ülve 2 széria 45 fokos padon, egykezesekkel, 1O majd 12 kilóba 8-1O ismétlések, ezután még 1 csigás 2kezes ülve scottpadon történettel rádurrantottam, vetkőző sorozatba 5O-35-25-15 kg-val végig 12-ket fúú :)))) Belegondolok is fáj... =/+'
Tricepsz: Nem bonyolitottam túl, 2 kezes letolás csigán 4Ox2O, 45x 15 5Ox14, 55x12, 6Ox7 :) majd scott padon ülve nyak mögé engedés avagy koponyatörő, 16-18-2O kg val végig 12, majd 2 sorozat ebből állva, és 2 sorozat csigás lórugás, utóbbiak ebből szuperszettbe. Általába nyomok tolódzkodást és/vagy szüknyomást, de a valszeg holnap este esedékes mellnapra kell tartalékolnom úgy érzem, igy most izoláltam :)
Egyébként bickóra 3x3 munkasorozatot nyomom, csak most eldurrantam, Képek hamarosan, stay tuned pals!
P.S: Ma már kicsit hidratáltabban -de nem vizesen!:DD-, ch-val betöltve 74,5kg voltam, kicsivel edzés után. Jó lesz ez, közeleg a 8O :)

Ne így írd le az edzést, nézz be más naplókba hogy vannak leírva a gyakorlatok meg a súlyok, mert ez így átláthatatlan. Célokat meg kell határozni, de az a 80kg az nem lesz valami sok, 184centin elveszlik. Felhúzás meg ha a gerinced nyírja, akkor valszeg rossz a kivitelezés. Egyenes a hátad végig?

Dumbass szerintem ha alig több mint 1 éve edz, akkor a 80 kiló nem kevés. Nem tudom, lehet, hogy én voltam az elején nagyon gyenge, de én ennyi idő edzés után a 100 kilós fekvenyomásról álmodni se mertem kb, három év edzés alatt jutottam el oda, hogy 100 kilóval 4x6-os fekvenyomásokat csináltam. Jó erőbe vagy na! :D

2012. Május 29. - 22:06:58
Válasz #20
Nem elérhető

God Vazzeg


Hozzászólások alapján szimpi vagy Triszo, remélem eléred céljaidat! Van itt sok tapasztalt "róka" hallgass rájuk, jót akarnak, a hangnem nem lényeg  8-)  :laugh:

2012. Május 29. - 22:20:34
Válasz #21
Nem elérhető

Triszo


Hozzászólások alapján szimpi vagy Triszo, remélem eléred céljaidat! Van itt sok tapasztalt "róka" hallgass rájuk, jót akarnak, a hangnem nem lényeg  8-)  :laugh:
Kösz God, igyekszem @:-) Sikerült ma idén talán 3. alkalommal leülni tanulni...Úgyhogy a melledzés holnap délutánra csúszott... Csak 12-ig lesz sulink, addigra lemegy remélhetőleg 3 zabos turmix, aztán 1 csirkerizs, és támadok, HÁBORÚÚ LESZ.Mert muszáj.

2012. Május 30. - 12:26:06
Válasz #22
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Nagyon Zoldfulu vagy meg a sportban,szepen olvasgass kezdesnek kicsit a forumon sokmindent megtalalsz.Sok szerintem ez az 5 nap edzes,siman tuledzed magad.Csak azt nem ertem ha a guggolas oli a gerincedet akkor a felhuzas mit gondolsz mit fog vele csinalni?Nem kell neked meg tulzottan a sulyokat hajszolnod az majd jon idovel ne idegeskedj.
így - hallgass rá, jót tanácsolt, ne őrülj bele a súlyokba, egyébként izomtömeg növeléshez fő/ alapgyakorlatok.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2012. Május 30. - 22:01:12
Válasz #23
Nem elérhető

Triszo


Ma. Melledzés volt, 5 szett fekenyomas, 3 ferdepad 3 tarogatas, 3 athuzas. Bovebben nem fejtenem ki, mert telorol vagyok, de jol odacsaptunk a vasnak :)

2012. Június 01. - 23:05:13
Válasz #24
Nem elérhető

Triszo


 :-} hello srácok! Először is ha ezt olvasod... : /:-) kösz a figyelmed előre is, várom a tippeket...
Ma hátaztam! Az edzés 21:OO-tól 22:O5-ig tartott kb.(én zártam :D) Az edzést szuperszettek dominálták, szabályos, nagyon lassú negativokkal, vetkőző sorozatokkal, igazából ha 1O perc volt az össz pihenőidő túlzok, abból 4-5 a felhúzásnál volt.
következő volt a mai rutin:
kétkezes csigás evezés ülve: 25x2O 45x15 55x15 6Ox1O
szuperszettben nyak mögé húzással: ahol 25x2O 45x15 5Ox12 ment...
ezután csigás evezés V alakú szük fogással:25x15 3Ox 15 35x12 4Ox12 45x8
ez volt szuperszettben letolással ahol 35x12 4Ox12 45x12x2 volt...
Itt következett a T rudas evezés, 35x2O 5Ox15 65x12.
Majd ezt követte felhúzás, itt már fáradt voltam, csak az érzés kedvéért :) 7Ox15 85x8 9Ox4... Jóval többel szokott menni de nem voltam kipihent, és nagyon ügyeltem mindig a kivitelezésre, igy elégedett vagyok vele...
Ebben a 65 percben benne volt az amino shakelés, elején gimnasztika+dinamikus nyujtások majd a végén a felső(széles)és mély hátizmok lenyújtása, igy 3 4O-5O-es arc is odajött kérdezgetni, ez rekord, nagyon jólesett bevallom őszintén! 1.es delikvens: Te mit szedsz, hogy ma nem kellett pihenned semmit?
2.es jelentkező felhúzásnál:Ezzel a súllyal komolyan te birkózol majd meg?(Itt nem tudom eldönteni, hogy beszólt, vagy tényleg sokallja.)
3.: Jobban pörögnél ringlispilnek kéne hivnunk!
És ma a recepciós csaj beszólásait is elkerültem kivételesen :) Lehet be volt szivva vagy én nem tudom, de nagyon jót tett xD
Illetve szeretném 2 dologban a véleményetek kérni: 1. Ha vezetnék étkezési naplót is,(hátha az motivál, hogy még precizebb legyen ill. többet is egyek, meg átbeszélhetnénk akk. azt is) arra lenne némi érdeklődés+válasz, vagy B, verzió: dobjam el a picsába :D
2. kérdés: 69OO-ért kapok 1 kg-s  1OO% L-glutamint -nem reklámozom milyet, nem etikus-, igy elég bőkezüen bánok vele. Edzés közben 15-2O gramm megy, edzés után 1O-15, lefekvés előtt 5-1O, ill ha nagyon lapos vagyok fehérjeturmixhoz is csapok 5 grammot. Szerintetek megfelelő az adagolás, vagy nagyon túlzás? Én úgy érzem müködik, de lehet kevesebb is ugyanezt hozná? Na bye folks ennyit akartam mára, várom a válaszokat. :-){

2012. Június 01. - 23:13:59
Válasz #25
Nem elérhető

dumbass


Először is jobban tagold az egészet mert így nem olyan jó olvasni. Szedjük pontokba:
1. Én nem erőltetném ezt a szuperszett, ultra magas intenzitás, magas ismétlésszámú dolgot.
2. Ebből következik hogy 8 körüli ismétléseket csinálnék, az se baj ha lemész 6-ig
3. Felhúzást MINDIG az elejére kell tenni, gondolom a mell edzésed se fekvenyomással fejezed be.
4. Nyújtás nagyon jó ötlet.
5. Ne nagyon érdekeljen ki mit kérdezget, rázd le őket, max. ha edzés után nagyon akarsz foglalkozhatsz velük.
6. 90kg felhúzásnál kb. "lófasz súly" kategória, de attól függetlenül érthette a srác arra hogy sok... Lehet neki sok...
7. Étkezési naplónak sok értelmét nem látom, viszont annak annál inkább ha írsz egy étrendet, mennyiségekkel, összegezve, precízen, stb. Arról lehet beszélni. (ezt pedig be kell tartani, szóval nincs értelme minden bejegyzés végére ctrl+c, ctrl+v-zni.)
8. Glutaminból mehet nyugodtan amennyit akarsz. Tápanyag az is.

2012. Június 01. - 23:24:31
Válasz #26
Nem elérhető

Triszo


Először is jobban tagold az egészet mert így nem olyan jó olvasni. Szedjük pontokba:
1. Én nem erőltetném ezt a szuperszett, ultra magas intenzitás, magas ismétlésszámú dolgot.
2. Ebből következik hogy 8 körüli ismétléseket csinálnék, az se baj ha lemész 6-ig
3. Felhúzást MINDIG az elejére kell tenni, gondolom a mell edzésed se fekvenyomással fejezed be.
4. Nyújtás nagyon jó ötlet.
5. Ne nagyon érdekeljen ki mit kérdezget, rázd le őket, max. ha edzés után nagyon akarsz foglalkozhatsz velük.
6. 90kg felhúzásnál kb. "lófasz súly" kategória, de attól függetlenül érthette a srác arra hogy sok... Lehet neki sok...
7. Étkezési naplónak sok értelmét nem látom, viszont annak annál inkább ha írsz egy étrendet, mennyiségekkel, összegezve, precízen, stb. Arról lehet beszélni. (ezt pedig be kell tartani, szóval nincs értelme minden bejegyzés végére ctrl+c, ctrl+v-zni.)
8. Glutaminból mehet nyugodtan amennyit akarsz. Tápanyag az is.

Ne haragudj de nem tervezem igy 23:21-kor nyomdász-grafikus ismerőssel tördeltetni!!! Mindenki más ki tudja venni szerintem a lényeget belőle :)
Étrendem az volt eddig is, felhúzást azért tettem a végére mert mind az erre megfelelő hely, mind az öv, kampó foglalt volt(nincs sajátom, én igy szeretem húzni :)) Az arcokat leráztam, de azért jót nevettem rajtuk, meg valahol örültem is... Szinte ufónak néztek, hogy nem beszélgetni járok le..
Én a 8 alatti ismétléseket egyáltalán nem érzem hátnál, talán húzódzkodás-felhúzás, de ennyi. Evezéseknél, csigás gyakorlatoknál nem tudok annyi izomrostot munkába állitani igy... De amúgy ciklizálva van, erőnövelésnél 1O-8-6-4 lesz. ;-oo-;

2012. Június 01. - 23:35:27
Válasz #27
Nem elérhető

dumbass


Előlre szólok hogy az egész hozzászólást ne bántásnak fogd fel. De ha tanácsot vársz, vagy kérdezel, vagy véleményt kapsz, azt gondol át, érleld magadban, nem csak az a jó amit te kigondolsz, és leigazolunk neked hogy csináld... Nyílván azért tanácsoltam amiket tanácsoltam mert annó énis ezeket a tanácsokat kaptam és beválltak. Nekem annó a brutális kajától, illetve mivel itt tanácsolták lementem alacsony ismétlésszámba, pedig én is 12-15-be dolgoztam. Szóval ha tömeget akarsz növelni, akkor nagysúlyos alapgyakorlatok ;) Öv meg kampó meg olyan dolog hogy jó ha van, de nem létszükséglet. Erőltesd azt is, hogy legyen biztos fogásod. De amúgy nem jól emlékszem hogy neked fájt a hátad felhúzástól?

2012. Június 01. - 23:42:03
Válasz #28
Nem elérhető

Triszo


Előlre szólok hogy az egész hozzászólást ne bántásnak fogd fel. De ha tanácsot vársz, vagy kérdezel, vagy véleményt kapsz, azt gondol át, érleld magadban, nem csak az a jó amit te kigondolsz, és leigazolunk neked hogy csináld... Nyílván azért tanácsoltam amiket tanácsoltam mert annó énis ezeket a tanácsokat kaptam és beválltak. Nekem annó a brutális kajától, illetve mivel itt tanácsolták lementem alacsony ismétlésszámba, pedig én is 12-15-be dolgoztam. Szóval ha tömeget akarsz növelni, akkor nagysúlyos alapgyakorlatok ;) Öv meg kampó meg olyan dolog hogy jó ha van, de nem létszükséglet. Erőltesd azt is, hogy legyen biztos fogásod. De amúgy nem jól emlékszem hogy neked fájt a hátad felhúzástól?

Nagyon is jól emlékszel. :-)! Szerencsére most többet nyújtom a combom ill. a hátam, és gyakorlatilag semmi ilyet nem érzek :) Eddig csak edzések végén nyújtottam, az esetek jó részébe, néha akkor se, most szériák közt megy + utána. Nem sértődtem meg, csak kicsit ilyen oktatós volt a stilus, amit idősebb törzstagoktól inkább elfogadok-ezt meg te ne vedd sértésnek, mert tényleg nem az :D- mint 1 másik relativ kezdőtől.

2012. Június 02. - 00:25:13
Válasz #29
Nem elérhető

Pretorian


Először is jobban tagold az egészet mert így nem olyan jó olvasni. Szedjük pontokba:
1. Én nem erőltetném ezt a szuperszett, ultra magas intenzitás, magas ismétlésszámú dolgot.
2. Ebből következik hogy 8 körüli ismétléseket csinálnék, az se baj ha lemész 6-ig
3. Felhúzást MINDIG az elejére kell tenni, gondolom a mell edzésed se fekvenyomással fejezed be.
4. Nyújtás nagyon jó ötlet.
5. Ne nagyon érdekeljen ki mit kérdezget, rázd le őket, max. ha edzés után nagyon akarsz foglalkozhatsz velük.
6. 90kg felhúzásnál kb. "lófasz súly" kategória, de attól függetlenül érthette a srác arra hogy sok... Lehet neki sok...
7. Étkezési naplónak sok értelmét nem látom, viszont annak annál inkább ha írsz egy étrendet, mennyiségekkel, összegezve, precízen, stb. Arról lehet beszélni. (ezt pedig be kell tartani, szóval nincs értelme minden bejegyzés végére ctrl+c, ctrl+v-zni.)
8. Glutaminból mehet nyugodtan amennyit akarsz. Tápanyag az is.

Üdv!

Én a felhúzással nem teljesen értek egyet. Szerintem változó, hogy kinek melyik jön be (hátedzés elején, végén, vagy esetleg külön napra alapgyakorlatokkal). Én a hátedzés végére teszem, sokkal jobban érzem - persze nem tudok akkora súlyokkal dolgozni - és speciel nekem rettenetesen sokat hozott mind tömegben mind erőben. Szóval én amondó vagyok, hogy ki kell tapasztalni/próbálni és eldönteni, hogy melyik jobb számodra.
És abban Dumbass-nek teljesen igaza van, hogy érdemesebb lenne a többi naplóhoz hasonló formában vezetni, mert neked is könnyebb visszakeresni az adott teljesítményeket és nekünk is könnyebb áttekinteni, esetleg visszanézni. Étkezési naplót szerintem sem érdemes nap mint nap írogatni (most nem emlékszem konkrétan ezt leírtad-e már), egyszer írd le szintén vázlatosan, hogy átlátható legyen és cél azt betartani.  =/+'
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."