2024. Április 27. - 13:50:40
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Trisz harca...a TÖMEGÉRT!  (Megtekintve 22252 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2012. Június 02. - 11:06:06
Válasz #30
Nem elérhető

H. Laci


kétkezes csigás evezés ülve: 25x2O 45x15 55x15 6Ox1O
szuperszettben nyak mögé húzással: ahol 25x2O 45x15 5Ox12 ment...
ezután csigás evezés V alakú szük fogással:25x15 3Ox 15 35x12 4Ox12 45x8
ez volt szuperszettben letolással ahol 35x12 4Ox12 45x12x2 volt...
Itt következett a T rudas evezés, 35x2O 5Ox15 65x12.
Majd ezt követte felhúzás, itt már fáradt voltam, csak az érzés kedvéért :) 7Ox15 85x8 9Ox4... Jóval többel szokott menni de nem voltam kipihent, és nagyon ügyeltem mindig a kivitelezésre, igy elégedett vagyok vele...

csiga-csiga-csiga-csiga és két szabadsúlyos gyakorlat!? Végülis te érzed, lehet neked ettől jön a tömeg mint a disznó, de az én álláspontom szerint inkább a szabad súlyok a nyerők. Tényleg nem bántás, csak gondold át te is  ;)
Az ismétlés számokra meg azt mondom hogy nekem is elég magasnak tűnnek, de ne is ess a ló másik oldalára extra alacsony ismétlés számokkal, ne adj isten még rossz végrehajtással is. Saját példámból tanulva csak azt tudom mondani nicoflex-könyök és térdszorító gumi-csuklóbandázs-öv és nyújtás-nyújtás-nyújtás. Halál komolyan, nagyon vigyázz, könnyen megesik a baj. Lesz még időd nagynak lenni, hidd el nem ér annyit az egész hogy tönkre vágd magad. Mikor nekem mondták ezt, én sem vettem figyelembe.  :) Mára már megtanultam.  :)

2012. Június 02. - 15:05:45
Válasz #31
Nem elérhető

Pretorian


kétkezes csigás evezés ülve: 25x2O 45x15 55x15 6Ox1O
szuperszettben nyak mögé húzással: ahol 25x2O 45x15 5Ox12 ment...
ezután csigás evezés V alakú szük fogással:25x15 3Ox 15 35x12 4Ox12 45x8
ez volt szuperszettben letolással ahol 35x12 4Ox12 45x12x2 volt...
Itt következett a T rudas evezés, 35x2O 5Ox15 65x12.
Majd ezt követte felhúzás, itt már fáradt voltam, csak az érzés kedvéért :) 7Ox15 85x8 9Ox4... Jóval többel szokott menni de nem voltam kipihent, és nagyon ügyeltem mindig a kivitelezésre, igy elégedett vagyok vele...

csiga-csiga-csiga-csiga és két szabadsúlyos gyakorlat!? Végülis te érzed, lehet neked ettől jön a tömeg mint a disznó, de az én álláspontom szerint inkább a szabad súlyok a nyerők. Tényleg nem bántás, csak gondold át te is  ;)
Az ismétlés számokra meg azt mondom hogy nekem is elég magasnak tűnnek, de ne is ess a ló másik oldalára extra alacsony ismétlés számokkal, ne adj isten még rossz végrehajtással is. Saját példámból tanulva csak azt tudom mondani nicoflex-könyök és térdszorító gumi-csuklóbandázs-öv és nyújtás-nyújtás-nyújtás. Halál komolyan, nagyon vigyázz, könnyen megesik a baj. Lesz még időd nagynak lenni, hidd el nem ér annyit az egész hogy tönkre vágd magad. Mikor nekem mondták ezt, én sem vettem figyelembe.  :) Mára már megtanultam.  :)

Gyanítom, hogy a derékfájdalom áll a csigás gyakorlatok hátterében. Bár akkor a T-rudas evezés meg a felhúzás sem a legjobb ötlet (szerintem).
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2012. Június 02. - 19:37:59
Válasz #32
Nem elérhető

Triszo


kétkezes csigás evezés ülve: 25x2O 45x15 55x15 6Ox1O
szuperszettben nyak mögé húzással: ahol 25x2O 45x15 5Ox12 ment...
ezután csigás evezés V alakú szük fogással:25x15 3Ox 15 35x12 4Ox12 45x8
ez volt szuperszettben letolással ahol 35x12 4Ox12 45x12x2 volt...
Itt következett a T rudas evezés, 35x2O 5Ox15 65x12.
Majd ezt követte felhúzás, itt már fáradt voltam, csak az érzés kedvéért :) 7Ox15 85x8 9Ox4... Jóval többel szokott menni de nem voltam kipihent, és nagyon ügyeltem mindig a kivitelezésre, igy elégedett vagyok vele...

Igazából volt fűrészelés meg döntött törzsü is 3-3 csak nem irtam le mert késő volt ^^ ma legurult 500 grammos ch töltés holnap karedzés van :)

Az ismétlés számokra meg azt mondom hogy nekem is elég magasnak tűnnek, de ne is ess a ló másik oldalára extra alacsony ismétlés számokkal, ne adj isten még rossz végrehajtással is. Saját példámból tanulva csak azt tudom mondani nicoflex-könyök és térdszorító gumi-csuklóbandázs-öv és nyújtás-nyújtás-nyújtás. Halál komolyan, nagyon vigyázz, könnyen megesik a baj. Lesz még időd nagynak lenni, hidd el nem ér annyit az egész hogy tönkre vágd magad. Mikor nekem mondták ezt, én sem vettem figyelembe.  :) Mára már megtanultam.  :)

Gyanítom, hogy a derékfájdalom áll a csigás gyakorlatok hátterében. Bár akkor a T-rudas evezés meg a felhúzás sem a legjobb ötlet (szerintem).

2012. Június 02. - 19:57:34
Válasz #33
Nem elérhető

Pretorian


kétkezes csigás evezés ülve: 25x2O 45x15 55x15 6Ox1O
szuperszettben nyak mögé húzással: ahol 25x2O 45x15 5Ox12 ment...
ezután csigás evezés V alakú szük fogással:25x15 3Ox 15 35x12 4Ox12 45x8
ez volt szuperszettben letolással ahol 35x12 4Ox12 45x12x2 volt...
Itt következett a T rudas evezés, 35x2O 5Ox15 65x12.
Majd ezt követte felhúzás, itt már fáradt voltam, csak az érzés kedvéért :) 7Ox15 85x8 9Ox4... Jóval többel szokott menni de nem voltam kipihent, és nagyon ügyeltem mindig a kivitelezésre, igy elégedett vagyok vele...

Igazából volt fűrészelés meg döntött törzsü is 3-3 csak nem irtam le mert késő volt ^^ ma legurult 500 grammos ch töltés holnap karedzés van :)

Az ismétlés számokra meg azt mondom hogy nekem is elég magasnak tűnnek, de ne is ess a ló másik oldalára extra alacsony ismétlés számokkal, ne adj isten még rossz végrehajtással is. Saját példámból tanulva csak azt tudom mondani nicoflex-könyök és térdszorító gumi-csuklóbandázs-öv és nyújtás-nyújtás-nyújtás. Halál komolyan, nagyon vigyázz, könnyen megesik a baj. Lesz még időd nagynak lenni, hidd el nem ér annyit az egész hogy tönkre vágd magad. Mikor nekem mondták ezt, én sem vettem figyelembe.  :) Mára már megtanultam.  :)

Gyanítom, hogy a derékfájdalom áll a csigás gyakorlatok hátterében. Bár akkor a T-rudas evezés meg a felhúzás sem a legjobb ötlet (szerintem).

Ez meg így már rengeteg gyakorlat, főleg, hogy az ismétlések is magasabbak. 4 gyakorlat + felhúzás vagy hyperhajlítás szerintem bőven elég (bár ennyi idősen 3 is). Ezzel már gyanúsan túledzed magad és többet ártasz, mint segítesz a fejlődésednek. Ha 4-5 gyakorlattól nem tudod kiírtani magadat akkor ott valami nem stimmel.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2012. Június 02. - 23:45:15
Válasz #34
Nem elérhető

Triszo


A 15-ös ismétlések amúgy bemelegitő sorozatok. Alapvetően ez a sorozatszám alkalmi jellegü volt, inkább a rövid edzéssel akartam a tápanyaghiánynak+túl magas kortizolnak elébe menni, mint alacsony intenzitású, de másfél-2 órás szenvedéssel.
Mindenesetre megfogadom amiket mondotok, jövő szombaton szerintem 1O-8-6-6-os ismétlésszámmal lesz 4 gyaksi+ felhúzás.
A következőkre gondoltam: T-rudas evezés, húzódzkodás szüken, egykezes evezés, és a negyedik gyakorlaton vacillálok... Legyen döntött törzsü evezés, vagy az úgy már túl sok evező gyakorlat, esetleg csigás letolás, pulley gép, vagy mellhez húzás.

2012. Június 03. - 00:12:53
Válasz #35
Nem elérhető

Pretorian


A 15-ös ismétlések amúgy bemelegitő sorozatok. Alapvetően ez a sorozatszám alkalmi jellegü volt, inkább a rövid edzéssel akartam a tápanyaghiánynak+túl magas kortizolnak elébe menni, mint alacsony intenzitású, de másfél-2 órás szenvedéssel.
Mindenesetre megfogadom amiket mondotok, jövő szombaton szerintem 1O-8-6-6-os ismétlésszámmal lesz 4 gyaksi+ felhúzás.
A következőkre gondoltam: T-rudas evezés, húzódzkodás szüken, egykezes evezés, és a negyedik gyakorlaton vacillálok... Legyen döntött törzsü evezés, vagy az úgy már túl sok evező gyakorlat, esetleg csigás letolás, pulley gép, vagy mellhez húzás.

Én amondó vagyok, hogy két lehúzó (egy széles, egy szűk), két evező gyakorlat (szintén egy széles, egy szűk) és felhúzás/hyperhajlítás az elején vagy a végén. Kipróbálhatod a 12-10-8-6-os ismétléseket is, nekem speciel fél-egy perc pihenőkkel elég komoly volt, ha már rövidebb edzést tervezel.
"It is important to have fun in life, of course. But when you're out there partying, horsing around, someone out there at the same time is working hard. Someone is getting smarter and someone is winning. Just remember that."

2012. Június 06. - 23:20:38
Válasz #36
Nem elérhető

Triszo



Üdv sporttársak:) /:-) ***))
Pótolnám lemaradásom :DD Tegnap váll edzésem volt, ez a következőkből állt:
Egykezes vállból nyomás: 14x12 18x12 2Ox1O 2Ox1O 22x8
nyak mögül nyomás: 4Ox1O, 45x8, 45x6, 45x7
 oldalemelés: itt 12-ket próbáltam 6-8 kg-s súlyokkal, majd vetkőző sorozat.

Ma lábaztam:
Lábnyújtó gép:4x12 3O-4O-5O-7Okg
Merevlábas felhúzás 4x12 kis súllyal, még szoktatom hozzá a vázat, rá kell érezzek, a hús már igényelné a súlyokat, de igy is megfelelő méretü a sonka...
Függőleges(!) lábtoló:4x12 15O-18O körül valahol nem tudom.
sumo előlguggolás egykezessel: 4x12 4O-essel, mivel nincsenek nehéz egykezesek 4O a legnagyobb... De majd kitalálok valamit erre,lehet előlguggolás lesz rúddal :-}..

2012. Június 07. - 00:51:09
Válasz #37
Nem elérhető

dumbass



Üdv sporttársak:) /:-) ***))
Pótolnám lemaradásom :DD Tegnap váll edzésem volt, ez a következőkből állt:
Egykezes vállból nyomás: 14x12 18x12 2Ox1O 2Ox1O 22x8
nyak mögül nyomás: 4Ox1O, 45x8, 45x6, 45x7
 oldalemelés: itt 12-ket próbáltam 6-8 kg-s súlyokkal, majd vetkőző sorozat.

Ma lábaztam:
Lábnyújtó gép:4x12 3O-4O-5O-7Okg
Merevlábas felhúzás 4x12 kis súllyal, még szoktatom hozzá a vázat, rá kell érezzek, a hús már igényelné a súlyokat, de igy is megfelelő méretü a sonka...
Függőleges(!) lábtoló:4x12 15O-18O körül valahol nem tudom.
sumo előlguggolás egykezessel: 4x12 4O-essel, mivel nincsenek nehéz egykezesek 4O a legnagyobb... De majd kitalálok valamit erre,lehet előlguggolás lesz rúddal :-}..


Hátsóvállad nincs? :)

2012. Június 07. - 19:47:51
Válasz #38
Nem elérhető

Triszo



Üdv sporttársak:) /:-) ***))
Pótolnám lemaradásom :DD Tegnap váll edzésem volt, ez a következőkből állt:
Egykezes vállból nyomás: 14x12 18x12 2Ox1O 2Ox1O 22x8
nyak mögül nyomás: 4Ox1O, 45x8, 45x6, 45x7
 oldalemelés: itt 12-ket próbáltam 6-8 kg-s súlyokkal, majd vetkőző sorozat.

Ma lábaztam:
Lábnyújtó gép:4x12 3O-4O-5O-7Okg
Merevlábas felhúzás 4x12 kis súllyal, még szoktatom hozzá a vázat, rá kell érezzek, a hús már igényelné a súlyokat, de igy is megfelelő méretü a sonka...
Függőleges(!) lábtoló:4x12 15O-18O körül valahol nem tudom.
sumo előlguggolás egykezessel: 4x12 4O-essel, mivel nincsenek nehéz egykezesek 4O a legnagyobb... De majd kitalálok valamit erre,lehet előlguggolás lesz rúddal :-}..


Hátsóvállad nincs? :)

Nincs hát!:D ;-oo-; Amúgy volt 3x1O döntött törzsü oldalemelés 6-ossal de mivel mindig ilyen éjfél tájt irok naplót a fele kimarad a fele súlyt meg felcserélem... Majd próbálom pontositani a dolgokat, nem is feltétlen a ti kedvetekért de ha visszatekintek a naplóra rendesen tudjam követni a fejlődést
Meg a nyak mögül nyomás ha nagyobbacska súllyal rendesen beengeded mélyre csuklyádra hátul a könyök stb. kurvára nem csak az elülső delta dolgozik, sokat kap az oldalsó-hátsó+csukyla+tric+mell

2012. Június 07. - 19:50:57
Válasz #39
Nem elérhető

Triszo


Ma melledzés volt: Ez a következőkből állt:
-Ferdepados nyomás: 4x12 55-el (:/ nem volt kraft)
-fekvenyomás gépen: 4O-5O-6O-7O végig 1O-eket, rövid pihenők
            -Tárogatás:7-esen 15, 8x12, 9x1O 1Ox7(most gépen ment mint látható... A jövőben szabad súlyra visszatérek mert már stagnálok a gépen)

2012. Június 07. - 20:08:08
Válasz #40
Nem elérhető

dumbass



Üdv sporttársak:) /:-) ***))
Pótolnám lemaradásom :DD Tegnap váll edzésem volt, ez a következőkből állt:
Egykezes vállból nyomás: 14x12 18x12 2Ox1O 2Ox1O 22x8
nyak mögül nyomás: 4Ox1O, 45x8, 45x6, 45x7
 oldalemelés: itt 12-ket próbáltam 6-8 kg-s súlyokkal, majd vetkőző sorozat.

Ma lábaztam:
Lábnyújtó gép:4x12 3O-4O-5O-7Okg
Merevlábas felhúzás 4x12 kis súllyal, még szoktatom hozzá a vázat, rá kell érezzek, a hús már igényelné a súlyokat, de igy is megfelelő méretü a sonka...
Függőleges(!) lábtoló:4x12 15O-18O körül valahol nem tudom.
sumo előlguggolás egykezessel: 4x12 4O-essel, mivel nincsenek nehéz egykezesek 4O a legnagyobb... De majd kitalálok valamit erre,lehet előlguggolás lesz rúddal :-}..


Hátsóvállad nincs? :)

Nincs hát!:D ;-oo-; Amúgy volt 3x1O döntött törzsü oldalemelés 6-ossal de mivel mindig ilyen éjfél tájt irok naplót a fele kimarad a fele súlyt meg felcserélem... Majd próbálom pontositani a dolgokat, nem is feltétlen a ti kedvetekért de ha visszatekintek a naplóra rendesen tudjam követni a fejlődést
Meg a nyak mögül nyomás ha nagyobbacska súllyal rendesen beengeded mélyre csuklyádra hátul a könyök stb. kurvára nem csak az elülső delta dolgozik, sokat kap az oldalsó-hátsó+csukyla+tric+mell

Nem nagyon szoktam nyak mögül nyomni, de nekem a mellem ott semmit se dolgozott kb...

2012. Július 22. - 00:31:37
Válasz #41
Nem elérhető

Triszo


Üdv sporttársak, visszatértem pusztitani a fórum oldalain.. Az edzések nem álltak le, ám úgy gondoltam felesleges a valós testépitő aktivitások(kondi, kardió, főzés, bevásárlás, alvás...) idejét elvenni azzal, hogy napi 1-2 órát az internet ablakán keresztül foglalkozok a testépitéssel(cikkek, fórumok...), miközben melózok is nyáron, stb. De a naplót úgy döntöttem vezetem tovább innentől vasszigorral. Hetente naplózni tervezem a súlyom is. Remélem mind jól fejlődtetek az elmúlt 1-2 hétben :)
Ma 1 váll napom volt ami a következőkből állt:
Vállból nyomás egykezesekkel: 16kgx2O, 18x15, 2Ox12, 22x12, 24x8
Nyak mögül nyomás keretben: 50x12, 55x8, 6Ox6, 65x4
Oldalemelés kézisúllyal: 5x15, 6x12, 8x1O
illetve gépen: 3Okgx12, 4Okgx12, 45x8x2

p.s.:És a végén fogadásból csináltam 1 lábtolást 6Okg súllyal+ a gép, 15O ismétlést, afféle motivációként 1 barátom számára, aki nem akart """ilyen sok""" súllyal lábtolást végezni. Itt amúgy pénteki lábedzésen sikerült 29Okg-ba 13 ismétlés, erre mondhatni büszke vagyok... A felsőtestem is fejlődhetne igy.

2012. Július 22. - 02:29:25
Válasz #42
Nem elérhető

try2bebig


Meg a nyak mögül nyomás ha nagyobbacska súllyal rendesen beengeded mélyre csuklyádra hátul a könyök stb. kurvára nem csak az elülső delta dolgozik, sokat kap az oldalsó-hátsó+csukyla+tric+mell

Meg a nyak mögül nyomás ha nagyobbacska súllyal rendesen beengeded mélyre gyönyörűen szétbassza a válladat tizenx évesen. Ha nem vagy versenyző, akkor nem kell gyakorlatokat mindenáron csinálni.


 

2012. Július 22. - 10:54:33
Válasz #43
Nem elérhető

H. Laci


Meg a nyak mögül nyomás ha nagyobbacska súllyal rendesen beengeded mélyre csuklyádra hátul a könyök stb. kurvára nem csak az elülső delta dolgozik, sokat kap az oldalsó-hátsó+csukyla+tric+mell

Meg a nyak mögül nyomás ha nagyobbacska súllyal rendesen beengeded mélyre gyönyörűen szétbassza a válladat tizenx évesen. Ha nem vagy versenyző, akkor nem kell gyakorlatokat mindenáron csinálni.


 
Szegény srác nagyon kapja, de igazatok van. Én is megkaptam ugyanezeket, csak szartam rá.... most meg itt vagyok, fájó derékkal és könyökkel, meg egy részleges mellizom szakadással.  :)  Felesleges nyakmögül nyomnod, főképp 4ismétlést. Nyomj inkább mellről és ott se menj 8ismétlés alá, ha lehet inkább 10-12  :) Na meg edzés előtt nicoflex, rotátorköpeny, könyök szorító, enyhe nyújtás, karkörzések, és 3-4 sorozat melegítés.

Mod: Egyszer ezt már leírtam  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2012. Július 28. - 17:13:58
Válasz #44
Nem elérhető

Triszo


Adós vagyok 1 hátedzés leirásával:
-T-rudas evezés:15x4O, 12x45,12x5O,8x55
-Húzódzkodás:4x12
-Egykezes evezés/fürészelés:14x22, 12x 24, 12x26, 10x28, 10x 30
-pulley evezés szüken hashoz:4x12
és volt még nyakhoz húzás 3x12
 :-/-