2024. Május 20. - 05:26:52
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HST edzésnapló  (Megtekintve 50469 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Augusztus 14. - 21:55:25
Válasz #105
Nem elérhető

Matteo


Maszatnak szülinapra, libidóra ;D

2013. Augusztus 14. - 21:56:51
Válasz #106
Nem elérhető

Matteo


ja bocs nem azt akartam, hanem ezt ;D

2013. Augusztus 17. - 09:22:56
Válasz #107
Nem elérhető

Matteo


Elromlott itt a munkahelyemen a számítógép, ezért nem tudtam írni. Behoztam otthonról az enyémet, és most pótolom.
A lábfejem teljesen szétment, sántikálok. Itt az eredménye, az er?ltetésnek ****) nem kellett volna vádliznom, de én nem bírtam ki.
Tanulság, ha valami fáj nem szabad er?ltetni, mert csak nagyobb lesz a probléma. Én hányszor bele esek ebbe a hibába. Nem tudok mit csinálni, ilyen vagyok.

Tehát a csütörtöki edzés.

Mell
fekve nyomás keretben 1x10 90kg
egykaros nyomás 45 fokos padon 1x10 65

Váll
kétkaros kinyomás állva 1x10 40kg
oldalemelés1x10 25 50 kellett volna, de a rossz súlymegválasztással az elején, ez a súly sok lett volna a szabályos végre hajtáshoz. Ezért inkább vissza vettem és próbáltam minél szabályosabban csinálni.
oldalemelés döntött törzzsel 1x10 80 70 kellett volna, de valaki rá telepedett a súlyzóra és hurcibálta magával ide oda. ***))))

Bicepsz
kétkaros karhajlítás állva 1x10 40kg Itt már az össze rakhatóssal csinálom, ezért írok kilót.
kalapács bicepsz 1x10 45

Tricepsz
sz?k nyomás fekve 1x10 65kg 1x6 67,5kg Itt is rossz volt a súlymegválasztás a 67,5 sok lett volna, ezért vissza vettem 65kg-ra, majd azért hogy ne visszalépés legyen csináltam még egy sorozatot 67,5 kg-val.
tricepsz nyújtás nyak mögött 1x10 60

kaja

1 06,00 100g tengeri hal 100g zabpehely
edzés
2 08,20 protein turmix 25g fehérje 100g pufirizs
3 10,50 100g tengeri hal 2 giroszos pogácsa
4 14,10 5 tojásból rántotta 3 roszkenyér
5 17,20 100g tengeri hal 100g barna rizs
6 20,40 100g tengeri hal 100g barna rizs
a nap folyamán 100g korpovit keksz

A megemelt szénhidrátnak köszönhet?en kellemes feszít? érzés egész nap az izmaimban. bár er?ben nem nagyon érzem.  73kilósan sokkal er?sebbnek éreztem magam. Itt érzem a táplálék kiegészít?k hiányát. Nálam rengeteget számítanak. Most már lassan el kell kezdenem ezek használatát is.

A pénteki edzés
nagyon er?s lábfej fájdalom, a vádli elmarad ***))))

Láb
guggolás 1x10 90kg
merev lábas felhúzás 2x10 77,5kg az ül? comhajlító gépen megint fittness talákozó volt, úgy hogy 2 merev lábas volt.

Hát
felhúzás 1x10 105kg
evezés döntött törzzsel 1x10 75kg

Csukja
kétkaros vállvonogatás 1x10 105kg

Kaja

1 06,00 100g tengeri hal 100g zabpehely
edzés
2 08,00 100g tengeri hal 100g pufirizs
3 10,30 100g tengeri hal 100g barna rizs
4 14,30 150g pulyka comb 100g barna rizs
5 17,40 20g cottage cheese 100g korpovit keksz
6 21,00 100g tengeri hal 50g korpovit keksz

Egy kis harc tahiföldi, és burmai harcos között- Burmát ma már Miammar-nak hívják-a burmai lheetwey talán annyiban más, hogy itt fejelni is lehet, és csak bandázs van a kezükön.
A piros gatyás a burmai.



2013. Augusztus 17. - 09:25:46
Válasz #108
Nem elérhető

Gabe


Mennyi ideig tart neked egy edzés?

A videó talán így jobb lesz:
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Augusztus 17. - 09:33:59
Válasz #109
Nem elérhető

Matteo


Köszönöm, nekem mindig érvénytelen you tube linket írt  ****:))))))

6 órakor eszem, 7-re megyek edzeni az edzés kb 40 perc, mindennel együtt talán 1 órát vagyok ott.

2013. Augusztus 17. - 10:31:31
Válasz #110
Nem elérhető

Gabe


Ha a linkben https van, akkor vedd ki a beillesztés után az s bet?t, csak http legyen benne.

Kb. ennyit számoltam én is, 35-40 percnél ez nem lehet több.
Nem tudom, hogy mennyire dolgoztatja meg ennyi edzéssel az ember az izmait.
Én kicsit szkeptikus vagyok a HST-vel kapcsolatban.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2013. Augusztus 17. - 11:06:12
Válasz #111
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ha a linkben https van, akkor vedd ki a beillesztés után az s bet?t, csak http legyen benne.

Kb. ennyit számoltam én is, 35-40 percnél ez nem lehet több.
Nem tudom, hogy mennyire dolgoztatja meg ennyi edzéssel az ember az izmait.
Én kicsit szkeptikus vagyok a HST-vel kapcsolatban.
A HST alapelgondolása teljesen jó, de nem muszáj 100%-ban követni a leírtakat. Én úgy gondolom, hogy ez a heti többször kapjanak az adott izomcsoportok terhelést, az egyik legjobb edzésszisztéma, amit eddig megalkottak, csak.......igazítsd magadhoz, kicsit módosíts rajta, nem kell pontosan a leírtak szerint edzeni. Fels?test izmai heti kett?, max. 3 alkalommal kapjanak terhelést ( itt fontos a megfelel? intenzitás ), az alsótest izmait elég egyszer terhelni, a regenerálódás miatt.
Mivel heti legalább 2-szer kapnak a fels?test izmai terhelést, ezért evidens, hogy 3-4-5 gyakorlatot nem tudsz csinálni testrészenként, de volt már nem egy olyan edzésem, mikor a hátra volt 2 gyakorlatom, és kicsináltam. De, mivel  maximum 3 nap múlva úgyis megint a fels?testre kerül a sor, ezért nem is kell ebben a fajta edzésmódszerben több gyakorlat egyszerre. pl. hétf? - fels?test, szerda - láb, péntek fels?test - és akkor is terheled a hátat, ezért meg van a testrészenkénti 4-5 gyakorlat egy hét alatt. ilyenkor azt a két gyakorlatot kell nagyon meghúzni, úgyis minden izomcsoportnál az els?, illetve az els? két gyakorlat az, amit a legnagyobb er?bedobással tudsz megcsinálni. Próbálj pl. bicepszre 4 gyakorlatot, az els? kett?, mondjuk bicepsz egyenes rúddal, utána bicepsz ülve döntött padon két egykezes súlyzóval, a harmadik már közel nem fog úgy menni, gyengébb lesz intenzitás, kisebb er?t tudsz már csak kifejteni.

Még valami....ha azzal érvel valaki, hogy de a testépít? versenyz?k nem így edzenek hölölölölö......nem érdekel, átlag emberek vagyunk mondjuk átlagosan jó ( vagy rossz  ;D ) genetikával, ez az edzésmódszer szinte mindenkinél m?ködne hosszútávon, mert 1 edzés - 1 pihen?nap miatt van ideje regenerálódni, de kell? id?közönként, kell? intenzitást kapnak az izmok, a többi már csak rajtad múlik, hogy alakítod a saját szád íze szerint a HST-t, illetve ezt milyen módszerekkel teszed még progresszívebbé, hogy a szervezeted ne szokja meg, és érjék új ingerek. Én amikor tudtam fejl?dést produkálni, kizárólag mindig egy módosított HST-vel edzettem.

Gabe majd kipróbáljuk, tapasztalat.....  
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Augusztus 17. - 11:19:30
Válasz #112
Nem elérhető

Matteo


Ha a linkben https van, akkor vedd ki a beillesztés után az s bet?t, csak http legyen benne.

Kb. ennyit számoltam én is, 35-40 percnél ez nem lehet több.
Nem tudom, hogy mennyire dolgoztatja meg ennyi edzéssel az ember az izmait.
Én kicsit szkeptikus vagyok a HST-vel kapcsolatban.

Igen, azért látod ezt mert az én testemhez, az én er?nlétemhez, az én koromhoz, az én sérüléseimhez van felépítve  az egész.
De képzeled el hozzád felépítve az egészet.
Egy héten 3x leedzenéd az egész tested. Amiben van fekve nyomás felhúzás guggolás, meg a többi. Persze azokkal a súlyokkal amik neked megfelelnek. Én 1x15 1x10 1x5 csinálom , de te csinálhatod 2x15...vagy 3x15...de ez már rengeteg lenne. elérkeznél az 5 ismétlésekhez, amit lehet te már 200 felhúzásokkal, 150 guggolásokkal 140 fekvenyomásokkal csinálnád. Ezt egy edzésen megcsinálni nagyon megterhel?. Ezért fontos a jó súlymegválasztás, Dolgoztassa meg az izmaidat, de mindig maradjon benned  egy két ismétlés, hogy legyen id?d regenerálódni, hiszen egy nap pihen? után megint ott vagy. Képzeld ha minden edzésen bukásig edzenél! Hamar túl edzenéd magad. És ott van az utolsó két hét, ahol a vetk?z? sorozatok jönnek. Én ezt úgy csináltam, 1xbukásig 10-20kg le, 1x bukásig. Persze úgy variálhatod ahogy akarod. Nagyon vártam a 8.hét után a pihen?t.
Én nem mondom hogy ez mindenkinek jó. Ez egy lehet?ség. Ha megakadtál a fejl?désben, ha unod azt a módszert ahogy edzettél, ha kiszeretnél próbálni valami mást, ha sok sérülésed van.
Ami engem megfogott, minden edzésen emelni kell a súlyokon, hagy id?t a regenerálódásra,kötelez? pihenés a végén, ami nálam egy hónap is, és nagyon várom már az edzést. Szerintem, aki küls? segítséget visz be, az nehezen képzeli el edzés nélkü, hiszen sokkal drámaibban éli meg az edzés elhagyását az izomzat leépülését mint én, akin egy hónapos kihagyás nem nagyon látszik meg. ;D
Tényleg azon van a hangsúly hogy ez nekem jó. De lehet variálni, és szerintem lehet jó eredményeket elérni vele.

2013. Augusztus 17. - 11:26:22
Válasz #113
Nem elérhető

Matteo


Ha a linkben https van, akkor vedd ki a beillesztés után az s bet?t, csak http legyen benne.

Kb. ennyit számoltam én is, 35-40 percnél ez nem lehet több.
Nem tudom, hogy mennyire dolgoztatja meg ennyi edzéssel az ember az izmait.
Én kicsit szkeptikus vagyok a HST-vel kapcsolatban.
A HST alapelgondolása teljesen jó, de nem muszáj 100%-ban követni a leírtakat. Én úgy gondolom, hogy ez a heti többször kapjanak az adott izomcsoportok terhelést, az egyik legjobb edzésszisztéma, amit eddig megalkottak, csak.......igazítsd magadhoz, kicsit módosíts rajta, nem kell pontosan a leírtak szerint edzeni. Fels?test izmai heti kett?, max. 3 alkalommal kapjanak terhelést ( itt fontos a megfelel? intenzitás ), az alsótest izmait elég egyszer terhelni, a regenerálódás miatt.
Mivel heti legalább 2-szer kapnak a fels?test izmai terhelést, ezért evidens, hogy 3-4-5 gyakorlatot nem tudsz csinálni testrészenként, de volt már nem egy olyan edzésem, mikor a hátra volt 2 gyakorlatom, és kicsináltam. De, mivel  maximum 3 nap múlva úgyis megint a fels?testre kerül a sor, ezért nem is kell ebben a fajta edzésmódszerben több gyakorlat egyszerre. pl. hétf? - fels?test, szerda - láb, péntek fels?test - és akkor is terheled a hátat, ezért meg van a testrészenkénti 4-5 gyakorlat egy hét alatt. ilyenkor azt a két gyakorlatot kell nagyon meghúzni, úgyis minden izomcsoportnál az els?, illetve az els? két gyakorlat az, amit a legnagyobb er?bedobással tudsz megcsinálni. Próbálj pl. bicepszre 4 gyakorlatot, az els? kett?, mondjuk bicepsz egyenes rúddal, utána bicepsz ülve döntött padon két egykezes súlyzóval, a harmadik már közel nem fog úgy menni, gyengébb lesz intenzitás, kisebb er?t tudsz már csak kifejteni.

Még valami....ha azzal érvel valaki, hogy de a testépít? versenyz?k nem így edzenek hölölölölö......nem érdekel, átlag emberek vagyunk mondjuk átlagosan jó ( vagy rossz  ;D ) genetikával, ez az edzésmódszer szinte mindenkinél m?ködne hosszútávon, mert 1 edzés - 1 pihen?nap miatt van ideje regenerálódni, de kell? id?közönként, kell? intenzitást kapnak az izmok, a többi már csak rajtad múlik, hogy alakítod a saját szád íze szerint a HST-t, illetve ezt milyen módszerekkel teszed még progresszívebbé, hogy a szervezeted ne szokja meg, és érjék új ingerek. Én amikor tudtam fejl?dést produkálni, kizárólag mindig egy módosított HST-vel edzettem.

Gabe majd kipróbáljuk, tapasztalat.....  


Nem olvastam István hozzászólását miel?tt az enyémet elküldtem volna, de tökéletesen leírja a lényeget, így talán még érthet?bbé válik a rendszer m?köd? képessége. Köszönöm ;-oo-;

2013. Augusztus 19. - 19:58:16
Válasz #114
Nem elérhető

Matteo


A szombati nap munkával telt, az xboxot elvitték :'(

Kaja

1 08,00 150g tengeri hal 100g zabpehely
2 12,00 150g tengeri hal 100g barna rizs?
3 15,40 150g tengeri hal 100g barna rizs
4 19,30 150g tengeri hal 100g barna rizs
5 22,30 150g csirkecomb 150g krumpli

4x20 hasprés
4x20 lábemelés

Vasárnapi edzés, a tízes ismétlések utolsó napja.

Edzés

Mell
fekve nyomás keretben 1x10 92,5kg
egykaros nyomás 45 fokos padon 1x10 70

Váll
kinyomás állva 1x10 42,5kg
oldalemelés 2x10 25 inkább maradtam a kisebb súlynál, de csináltam két sorozatot.
oldalemelés döntött törzzsel 1x10 70

Bicepsz
karhajlítás állva 1x10 42,5kg
kalapács bicepsz 1x10 50

Tricepsz
sz?k nyomás padon 1x12 67,5kg ez a múltkor nem ment, most meg simán csináltam bel?le 12 ismétlést
tricepsz nyújtás padon 1x10 65

Most kezdem érezni, hogy tömegnövel? szakaszba léptem. Az izmaim feszülnek, és jól be is durranok edzésen.
 
Kaja

1 07,00 10g bcaa 100g zabpehely
edzés
2 09,00 protein turmix 25h fehérje energia szelet 5g fehérje 60g szénhidrát
3 11,10 20g cottage cheese 2 giroszos pogácsa
4 15,50 150g csirkemell 100g durum tészta
5 19,00 150g csirkemell 100g durum tészta

ma sokat aludtam, ezért a kaja kicsit karcsúbb. {-)

Ezzel vége a 10 ismétlések második hetének. Most jönnének az ötösök de sajnos nem jönnek, csak egy hét múlva. Az egész hetet dolgozom, és csak a jöv? héten tudom kezdeni. Nem baj, egy kis extra pihen? sosem árt.
A kaja kb marad ugyan ez, egy hét múlva az ötösökkel jelentkezem #:-)

2013. Augusztus 26. - 20:45:36
Válasz #115
Nem elérhető

Matteo


Az egyhetes kényszerpihen? után jelenkezem a folytatással.
Elérkeztünk az öt ismétlések els? hetéhez. Itt az utolsó edzés utolsó ismétlésénél szeretnék elérkezni a maximum súlyhoz minden gyakorlatnál.
A lábfejem még mindig fáj, úgy hogy vádli nem lesz.

Láb
guggolás 1x5 95kg
merev lábas felhúzás 1x5 80kg
ül? combhajlító 1x5 90kg

Hát
felhúzás 1x5 110kg
evezés döntött törzzsel 1x5 80kg

Csukja
kétkaros vállvonogatás 1x5 110kg

Kaja

1 06,00 10g bcaa 100g barna rizs
edzés
2 07,40 protein turmix 25g fehérje energia szelet 6g f. 55g sz.
3 10,00 100g tonhal 50g pufirizs
4 13,00 100g tengeri hal 50g sertéshús 100g durum tészta
5 16,30 100g disznóhús 150g durum tészta
6 18,00 5 tojásfehérje
7 20,10 5 tojásfehérje 100g barna rizs
8 23,00 5 tojásfehérje 50g barna rizs

Valahol thai földön a falu szélén parázs kis meccseket vívnak a legények @:-)
Azért ott a gyerekeknél kicsit elszorult a torkom :'( de hát töretlen a harci szellem

2013. Augusztus 27. - 10:20:37
Válasz #116
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ezek a fránya sérülések. Mindig amikor belelendül az ember, akkor jön egy.

Nyomjad  =/+'.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Augusztus 27. - 20:32:26
Válasz #117
Nem elérhető

Matteo


Ezek a fránya sérülések. Mindig amikor belelendül az ember, akkor jön egy.

Nyomjad  =/+'.


A vádlit er?ltettem, 16 ütemben csináltam egy ismétlést. Ebb?l volt 3x10. Ez lett a vége.
Semmi más testrészem nem fáj, pedig ez el?tt olyan voltam mint egy rokkant. Jó ez a hst nekem.
nyomom ***)) Ma a mérleg 86kg mutatott. Hogy milyen a forma? A barátn?m állandóan fogdos meg taperol ;D Azt mondja,  jobban nézek ki mint lediétázva. Na nekem ez számít: Az hogy mások mit mondanak magasról leszarom :D

2013. Augusztus 27. - 21:01:06
Válasz #118
Nem elérhető

Matteo


Ma rengetegen voltak már korán reggel.
Én nem értem ezt a tükör elé beállást. A tükör el?tt vannak az egykezesek szépen bepakolva.
Ezek meg olyan szorosan oda állnak, hogy egyszer?en nem lehet oda férni. Meg oda tolnak padokat egy centire a súlyzóktól. És ott hadonásznak. Még egy súlyzót sem tudsz elvenni, vagy vissza rakni míg be nem fejezik. Hátul meg hatalmas hely. !+"%

Mell
fekve nyomás keretben 1x5 95kg
egykaros nyomás 45fokos padon 1x5 75

Váll
kinyomás állva kétkarossal 1x5 45kg már ennyit?l megfájdult a hátam alsó része, öv kell ide.
oldalemelés 1x5 30
oldalemelés döntött törzzsel 1x5 75

Bicepsz
karhajlítás állva kétkaros 1x5 45kg
kalapács bicepsz 1x5 55

Tricepsz
sz?k nyomás fekve 1x5 70kg
tricepsz nyújtás nyak mögött 1x5 70

Kaja

1 06,00 5 tojásfehérje 100g barna rizs
edzés
2 07,50 5 tojásfehérje energia szelet 6g f. 60g sz.
3 09.20 100g disznóhús 100g krumpli
4 14,00 100g csirkemell 100g durum tészta
5 16,20 5 tojásfehérje 2 szelet rozskenyér
6 18,10 100g disznóhús 100g fehér rizs
7 21,30 5 tojásfehérje 50g fehér rizs

Amelyik országban  a falu apraja nagyja csépeli egymást a faluszélen, nem csoda hogy ilyen harcosok nevel?dnek ki  :-O

2013. Augusztus 28. - 09:47:08
Válasz #119
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Én szoktam fekv?támaszt nyomni nem is keveset, meg néha más gyakorlatokat is, ami nem tipikus testépít? gyakorlat, de egy ilyen edzést?l befoscsiznék szerintem  ;D.
 
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).