2024. Május 17. - 19:24:28
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 178640 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Május 06. - 11:25:54
Válasz #45
Nem elérhető

FirstLady


Következnek a nemédességek :D

Tepsis csirke
Ez a lehető legegyszerűbb kaja a világon szerintem...
Tepsi aljára bacont teszünk (ketogén diétások előnyben ;) ha nem ketogéndiéta, akkor kifújjuk a tepsit spray-vel), megtisztítjuk a csirkemellet, felvágjuk vékony szeletekre, rárakujuk a baconre (vagy a kifújt tepsibe), diétásoknak pici só rá, nem diétásoknak csirkefúszersó. Paradicsomot, hagymát, paprikát felcsapkodjuk ( nagyjából max. fél centi vastagra, paradicsom lehet vastagabb), lehet még vékonyra szeletelt brokkolit is, rádobáljuk a csirkemellre, letakarjuk az egészet alufóliával, és 25-30 percig alufóliával sütjük. Kivesszük, leszedjük a fóliát, megnézzük, hogy nem nyers-e még (ha igen, fóliával vissza 10-15 percre, de szerintem nem lesz az ;) ), ha oké fólia nélkül addig sütjük, amíg a kiizzadt vizet el nem párolja (ez kb. fél óra még, légkeverős sütőben). Köret rizs vagy pároltzőccség vagy saláta vagy ezek kombinációja :) /7%

Stefániavagdalt, másnéven húskenyér, vagy egybefasírt
Tojást főzönk, megpucoljuk. A zabpelyhet összekeverjük a darált pulykamellel, picire vágott hagymával, fokhagymával, pirospaprikával (mint a fasírtnál),
kifújjuk a tepsit olajsprayvel, közepére teszünk egy kis halomba ezt a húsmassza kb. felét tesszük, a főtt tojásokat a közepére tesszük a húshalomnak, majd a maradék fél húsmasszát a tetejére, ha jól cisnáltuk, kis "sírhalmot" kapunk ;D. Megszórjuk egy kis zabbal az oldalát, tetejét alufólia rá, sütő, kb. fél óra, fólia le, visszatesz, pirosasra süt. Köret szintén rizs vagy pároltzőccség vagy saláta vagy ezek kombinációja, vagy petrezselymes krumpli  /7%

BBQ Fingers
A csirkemellet ujjnyi csíkokra vágjuk, barbeque fűszer, kisüt, salátára halmozzuk, rá egy kis zsírszegény light mozarella. /7%

ebből se jut több eszembe, ha netán eszembe jut még, akkor majd írok :) Bár igazából majdnem minden meg lehet csinálni "testépítőkajának", ha kérdésetek van, szívesen leírom, hogy pl. a brassóit, vagy akármi más, hogyan készítsétek el, hogy "jó" legyen :) ...a pacalt nem vállalom ;D ;D ;D ;D ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 06. - 11:35:47
Válasz #46
Nem elérhető

Jordan


Következnek a nemédességek :D

Tepsis csirke
Ez a lehető legegyszerűbb kaja a világon szerintem...
Tepsi aljára bacont teszünk (ketogén diétások előnyben ;) ha nem ketogéndiéta, akkor kifújjuk a tepsit spray-vel), megtisztítjuk a csirkemellet, felvágjuk vékony szeletekre, rárakujuk a baconre (vagy a kifújt tepsibe), diétásoknak pici só rá, nem diétásoknak csirkefúszersó. Paradicsomot, hagymát, paprikát felcsapkodjuk ( nagyjából max. fél centi vastagra, paradicsom lehet vastagabb), lehet még vékonyra szeletelt brokkolit is, rádobáljuk a csirkemellre, letakarjuk az egészet alufóliával, és 25-30 percig alufóliával sütjük. Kivesszük, leszedjük a fóliát, megnézzük, hogy nem nyers-e még (ha igen, fóliával vissza 10-15 percre, de szerintem nem lesz az ;) ), ha oké fólia nélkül addig sütjük, amíg a kiizzadt vizet el nem párolja (ez kb. fél óra még, légkeverős sütőben). Köret rizs vagy pároltzőccség vagy saláta vagy ezek kombinációja :) /7%

Stefániavagdalt, másnéven húskenyér, vagy egybefasírt
Tojást főzönk, megpucoljuk. A zabpelyhet összekeverjük a darált pulykamellel, picire vágott hagymával, fokhagymával, pirospaprikával (mint a fasírtnál),
kifújjuk a tepsit olajsprayvel, közepére teszünk egy kis halomba ezt a húsmassza kb. felét tesszük, a főtt tojásokat a közepére tesszük a húshalomnak, majd a maradék fél húsmasszát a tetejére, ha jól cisnáltuk, kis "sírhalmot" kapunk ;D. Megszórjuk egy kis zabbal az oldalát, tetejét alufólia rá, sütő, kb. fél óra, fólia le, visszatesz, pirosasra süt. Köret szintén rizs vagy pároltzőccség vagy saláta vagy ezek kombinációja, vagy petrezselymes krumpli  /7%

BBQ Fingers
A csirkemellet ujjnyi csíkokra vágjuk, barbeque fűszer, kisüt, salátára halmozzuk, rá egy kis zsírszegény light mozarella. /7%

ebből se jut több eszembe, ha netán eszembe jut még, akkor majd írok :) Bár igazából majdnem minden meg lehet csinálni "testépítőkajának", ha kérdésetek van, szívesen leírom, hogy pl. a brassóit, vagy akármi más, hogyan készítsétek el, hogy "jó" legyen :) ...a pacalt nem vállalom ;D ;D ;D ;D ;D

Na ezeket ma-holnap kipróbálgatom!  <:-)
Finomnak tünnek.  :P
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Május 06. - 19:47:48
Válasz #47
Nem elérhető

Johnnyx


Kössz a recepteket FirstLady  :-){
Egyetek zabot!

2008. Május 06. - 20:53:12
Válasz #48
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
De jó kis topic ez! megosztom veletek én is a kedvenceimet :)

Édesség kategória

Amerikai Palacsinta
Zabpehely, víz, 3 tojáfehérje, csokis proteinpor (édesítő ha kell, én nem szoktam mondjuk ;) ) összeturmixol, az a lényeg, hogy sűrűbb legyen, mint a normál palacsinta tészta, olyan legyen az állaga, hogy valamennyire formázható legyen.
Olajspray-vel kifújt serpenyőbe tesszük egy nagyobb evőkanálnyit, olyan fél centi vastagra lapítjuk, kisütjük az egyik felét, majd megfordít, kisütjük a másikfelét, friss gyümölcsöket mellé, vagy esetleg túrót rakunk mellé, vagy akár mindkettőt  /7% :D

Túrós zab - zabos túró :D
Darált zab kicsi vízzel (épphogy ellepje) mikróba be 1 percre, kivesszük, megvárjuk amíg kihűl, majd a tetejére túró olyan vastagon, mint a zab, majd vékonyan diabetikus lekvár mindezek tetjére  /7%

Csokis-gyümis túró
Túró kibont széttör egy kis tálba, összekever mindenféle (vagy akármilyen ;D ) gyümölccsel, 65%-os (vagy afölött) étcsokit ráreszel. Akinek esetleg nem elég édes, tehet bele édesítőt, étcsoki helyettesíthető csokis protein porral.

több édesség így hirtelen nem jut eszembe ;D
én nem tudom pontosan a adagokat, általában ránézésre főzök és tart, amíg tart :D :D :D :D


...asszem a FirstLadyt is megkérem majd hogy süssön nekem.  ;) /7% ;D :-)! :-){ #:-)

2008. Május 06. - 22:19:50
Válasz #49
Nem elérhető

Rencsi


Gratulálok FirstLady! Végre más is ír ide receptet!  :-):-):: Kissé eltérő ízvilággal dolgozol, mint én, ez tetszik (+) de a husiknál hasonlóan ;D. Engedd, meg hogy a palacsintához egy képet csatoljak, bár igaz az enyém nem csokis, hanem túrós és még valamikor febr. végén készítettem, de alapjaiban hasonló.
A tészta nálam (~14-15 db): 25-30 dkg zabliszt+ 2 tojás+ ~5 dl extra buborékos ásványvíz + (néha 2 dkg élesztő + 3 dl tej, ekkor a víz ennyivel kevesebb) majd sütés
Töltelék : cottage cheese/ túró + só! (mert én így szeretem)+ kis édesítő + 1-2 tojás. Betöltöm a palacsintákba, jénaiba fektetem őket, közéjük és a tetejükre szintén tölteléket teszek és 30 percre sütőbe rakom és szépen megpirulnak, és kész!
Igaz, hogy bonyolultabb és időigényesebb, mint a te verziód, de ez az egyik kiskori kedvencem!  Łł=
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 07. - 02:57:35
Válasz #50
Nem elérhető

FirstLady


Köszi mindenkinek, a végén még elpirulok :D
Ha ezt előre tudtam volna, összeszedem az összes receptet ;D ;D ;D ;D ;D

ezért kaptok még:
nemdesszert kategória:

Gyúrós krumplipüré
A sztorihoz hozzátartozik, hogy laktázérzékeny vagyok, szóval kényszerpálya volt, hogy ezt kitaláljam :D
Szóval krumpli megfőz, össztör, egy pici olívaolaj, picikockákra vágott kifújt serpenyőben pirított hagymát hozzákever, robotgép és kész is /7% Persze ezt lehet hagyma nélkül is, de úgy finomabb :)

desszertkategória:

Csokisepres falatkák
sima piskótát kell sütni, csak annyi a különbség, hogy cukor helyett édesítő, ill. liszt helyett teljeskiőrlésű vagy rozsliszt, ill. kevesebb sütőporral.
nagytepsiben vékonyra kisüt, meg kell várni, amíg kihűl, és kb.6x5 cm-s téglalapokra vágni, vagy pogácsaszaggatóval köröcskékre.
Egyik téglalapra (vagy köröcskére) egy szelet eper, rá egy másik, fogpiszkálóval átszúr. Ezt ismételgetve addig, amíg el nem fogynak a piskóta alapok (ne tessék pánikba esni, ha esetleg páratlan lesz, legalább megkóstolhatjuk, amit főztünk !+"%). Magas kakaótartalmú (65% ill. afelett) olvasztott étcsokival, vagy sűrű proteinturmixszal leönt!  /7% helyettesíthető szinte bármilyen gyümivel az eper, de én azzal szeretem legjobban...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 07. - 09:01:52
Válasz #51

B1ll4

Vendég
Látod Lady ! Ezért vagy te mindig éhes , még éjjeli 3 kor is a kaján jár az eszed (hehehe)! Na ontsad a testépítő egyéneknek a zabát , nehogy monoton legyen már itt minden :)@:-)

2008. Május 07. - 09:11:03
Válasz #52
Nem elérhető

God Vazzeg


Tepsis csirkét asszonykám is szokott csinálni, de ő rak a tetejére karikára vágott krumplit is, tömegeléskor igazi betöltős kaja  8-)  /7%

2008. Május 07. - 09:22:14
Válasz #53
Nem elérhető

FirstLady


Annyira tudtam, hgoy elírom az előző hozzászólásomban szóval laktÓzérzékeny vagyok ;)

Gratulálok FirstLady! Végre más is ír ide receptet!  :-):-):: Kissé eltérő ízvilággal dolgozol, mint én, ez tetszik (+) de a husiknál hasonlóan ;D. Engedd, meg hogy a palacsintához egy képet csatoljak, bár igaz az enyém nem csokis, hanem túrós és még valamikor febr. végén készítettem, de alapjaiban hasonló.
A tészta nálam (~14-15 db): 25-30 dkg zabliszt+ 2 tojás+ ~5 dl extra buborékos ásványvíz + (néha 2 dkg élesztő + 3 dl tej, ekkor a víz ennyivel kevesebb) majd sütés
Töltelék : cottage cheese/ túró + só! (mert én így szeretem)+ kis édesítő + 1-2 tojás. Betöltöm a palacsintákba, jénaiba fektetem őket, közéjük és a tetejükre szintén tölteléket teszek és 30 percre sütőbe rakom és szépen megpirulnak, és kész!
Igaz, hogy bonyolultabb és időigényesebb, mint a te verziód, de ez az egyik kiskori kedvencem!  Łł=


Igen, ez kicsit más, mert az egyém úgy néz ki, hogy barna a csokisproteintől, és olyan, mint amikor a filmekben sütik az amerikaiak a palacsintát, nem hasonlit az általunk "igazi"nak ismert palacsintára.

Én mindig az egyszerűbb kajákat szeretem, mert ahogy rájöttem az élet során, nem szabad sokkal több időt tölteni az étel megfőzésével, mint amennyi időbe telik az elfogyasztása :D :D :D :D :D Egy időben nagyon sokat dolgoztam és ha sokat pepecseltem volna a kajával, sütivel, akkor nem lett volna időm se aludni, se edzeni se semmi :)

Eszembe jutott mégegy édesség:
Kókuszcsók
Kókuszreszelék, tojásfehérje, édesítő (kis sütőport is lehet hozzáadni) habosra kever robotgéppel, tepsibe sütőpapírt teszünk, és két kávéskanál segítségével halmokat formázunk belőle (lehet habzsákba is tölteni, és akkor szebb lesz), 150 fokon világosbarnára sütjük. /7%
Tipp: ha olvasztott magaskakaótartalmú étcsokiba mártogatjuk, akkor mégjobb :)

Ja, ha nem akarjuk, hogy az olvasztott csokis sütink mindent összecsokizzon, lehet muffin papírba is tenni, mind ezt, mind a csokisepres falatkákat! :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 07. - 10:07:19
Válasz #54
Nem elérhető

FirstLady


Látod Lady ! Ezért vagy te mindig éhes , még éjjeli 3 kor is a kaján jár az eszed (hehehe)! Na ontsad a testépítő egyéneknek a zabát , nehogy monoton legyen már itt minden :)@:-)

Nemis igaz, hogy mindig éhes vagyok, csak délutántól lefekvésig óránként :D :D :D :D :D Egyébként sem akkor írtam, csak akkor került ki... :)
Egyébként a kaják egy részéről te is nyilatkozhatsz, egy részét már kóstoltad, amikor "örökbefogadtunk" 8-)  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

God: Igen, úgy is lehet, de én nem szoktam, mert jobban szeretem rizzsel :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 07. - 20:22:24
Válasz #55
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Nem jövök többet ebbe a topicba.  @-o

2008. Május 07. - 21:26:59
Válasz #56
Nem elérhető

FirstLady


Nem jövök többet ebbe a topicba.  @-o

Mosmijé?! annyira rosszak?! ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 11. - 23:16:43
Válasz #57
Nem elérhető

Rencsi


Most egy különlegesen finom rakottast írok nektek. Egyik kedvencemmé lépett elő ez az étel ;D  Ha ügyesek vagytok akkor a munka érdemi része 15, max 20 percbe belefér és ~4 adag kijön. ;)

Zabpelyhes rakott karfiol


Hozzávalók:
- 60 dkg tisztított karfiol;
- ½ -1 fej vöröshagyma,
- 1-2 tojás,
- 50 dkg darált csirke/pulykamell,
- 1 kis doboz tejföl,
- 15 dkg zabpehely,
- olívaolaj.
- Fűszerek: só, bors, (aki szereti: pirospaprika, turbolya, zellerzöld)

1.   A 60 dkg tisztított karfiolt/brokkolit a szokásos módon puhára pároljuk. Közben a kis fej vöröshagymát apró kockákra vágunk, és 2 ek olívaolajon megfuttatjuk, a darált húst beletesszük, sózzuk, borsozzuk és tovább pároljuk (kifehéredés után pici vizet aláöntve fedő alatt is pároltam) Amíg sül a husi, egy másik serpenyőben a 15 dkg zabpelyhet 1 ek olajon aranybarnára pirítjuk. Közben a tejfölt elkeverjük a 2 egész tojással, sóval, borssal, egyéb fűszerekkel. Ekkorra a zab is megpirult és a húsos masszához keverjük és a karfiol is kész.
2.   Tűzálló tálat kikenünk 1 ek olajjal, és jöhet a rétegzés: Alulra kerül a karfiol fele, rá a húsos zabos massza, erre a maradék karfiol. A tetejét megöntözzük a tejfölös tojással, és végül is sajtot reszelek rá (kb. 5dkg) és mehet 30 percre a sütőbe.

FirsLady, csatolnék képet az általad felírt kókuszos recepthez, (kár hogy megelőztél vele)  Łł=
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 11. - 23:18:20
Válasz #58
Nem elérhető

Rencsi


Szóval az aliglátható fincsiség neve:
Zabpelyhes rakott karfiol/brokkoli
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 12. - 19:08:04
Válasz #59
Nem elérhető

FirstLady


Most egy különlegesen finom rakottast írok nektek. Egyik kedvencemmé lépett elő ez az étel ;D  Ha ügyesek vagytok akkor a munka érdemi része 15, max 20 percbe belefér és ~4 adag kijön. ;)

Zabpelyhes rakott karfiol


Hozzávalók:
- 60 dkg tisztított karfiol;
- ½ -1 fej vöröshagyma,
- 1-2 tojás,
- 50 dkg darált csirke/pulykamell,
- 1 kis doboz tejföl,
- 15 dkg zabpehely,
- olívaolaj.
- Fűszerek: só, bors, (aki szereti: pirospaprika, turbolya, zellerzöld)

1.   A 60 dkg tisztított karfiolt/brokkolit a szokásos módon puhára pároljuk. Közben a kis fej vöröshagymát apró kockákra vágunk, és 2 ek olívaolajon megfuttatjuk, a darált húst beletesszük, sózzuk, borsozzuk és tovább pároljuk (kifehéredés után pici vizet aláöntve fedő alatt is pároltam) Amíg sül a husi, egy másik serpenyőben a 15 dkg zabpelyhet 1 ek olajon aranybarnára pirítjuk. Közben a tejfölt elkeverjük a 2 egész tojással, sóval, borssal, egyéb fűszerekkel. Ekkorra a zab is megpirult és a húsos masszához keverjük és a karfiol is kész.
2.   Tűzálló tálat kikenünk 1 ek olajjal, és jöhet a rétegzés: Alulra kerül a karfiol fele, rá a húsos zabos massza, erre a maradék karfiol. A tetejét megöntözzük a tejfölös tojással, és végül is sajtot reszelek rá (kb. 5dkg) és mehet 30 percre a sütőbe.

FirsLady, csatolnék képet az általad felírt kókuszos recepthez, (kár hogy megelőztél vele)  Łł=
 /7%

Ez nagyon jó :-)! , én annyi különbséggel szoktam csinálni, hogy több daráltpulyát rakok hozzá, zabot nem, és a darálthúst pörköltalappal csinálom meg :) . Valamit a tepsit az olajjal kifújom és teljes kiőrlésű zsemlemorzsával beszórom, hogy tuti ne ragadjon rá :)

Okés, jó a kép, az enyém is mindig így néz ki  8-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady