2024. Április 27. - 09:43:45
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Grizzly79 edzésnaplója  (Megtekintve 244985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Augusztus 24. - 00:34:05
Megtekintve 244985 alkalommal

Grizzly79

Vendég
Edzésnapló írásába kezdek a fórum keretein belül.
Nem ígérem, hogy évekig fogom követni a fejlődésemet, de pár hónapig (8-12) mindenképp.

A konditerem látogatásával hármas célom van:
1. Erőszint növelése
2. Testformálás
3. Fogyás

Remélem az edzésnaplómból másoknak is segíthetek, illetőleg szívesen fogadok mindennemű építő jellegű kritikát hibáimmal kapcsolatban!

Üdvözlettel!
Mr. Grizzly


2008. Augusztus 24. - 01:32:18
Válasz #1
Nem elérhető

fastor


Edzésnapló írásába kezdek a fórum keretein belül.
Nem ígérem, hogy évekig fogom követni a fejlődésemet, de pár hónapig (8-12) mindenképp.

A konditerem látogatásával hármas célom van:
1. Erőszint növelése
2. Testformálás
3. Fogyás

Remélem az edzésnaplómból másoknak is segíthetek, illetőleg szívesen fogadok mindennemű építő jellegű kritikát hibáimmal kapcsolatban!

Üdvözlettel!
Mr. Grizzly


sok sikert!
ez jobb lessz mint a nagy fogyás!
 @:-)
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Augusztus 24. - 11:10:22
Válasz #2

Grizzly79

Vendég
sok sikert!
ez jobb lessz mint a nagy fogyás!
 @:-)

Bízzunk benne!! /:-)

2008. Augusztus 24. - 11:17:05
Válasz #3

Grizzly79

Vendég
SPORTMÚLTAM

Életem első 20-21 évében szinte minden napom része volt a sport.
Persze nem voltam versenysportoló, de a testnevelés órák, illetve az iskolán kívüli tevékenységeim kapcsán valahogy minden nap volt valami sporttevékenység.

Az általános iskolát nem kell külön magyarázni, akkoriban körülvett minket a sport, ha csak 10 perc szünetünk volt már rúgtuk a bőrt az udvaron. Otthon meg magyarázhattuk, hogy az 1 hónapos cipő miért ment tönkre ismét. Mai fejjel persze egyszerűbb lenne a magyarázat: akárhogy is fáj, az Adibas, a Reobek és a Nikke nem kifejezetten időtálló márkák.
Szóval a testnevelés órák mellett ott voltak a szünetek, illetve a délutáni sportórák az iskola tornatermében (kosár, kézi, focisuli…).

Középiskolában csak a heti 2 tornaóra maradt iskolai elfoglaltságként. Szerencsére 14 éves korára minden falusi fiatalember életében eljő a pillanat, amikor csatlakozni kíván a falu futballcsapatához. Ez velem sem volt másként. Így heti 3 alkalommal rúgtam a bőrt, illetve leginkább védtem, mivel kapus voltam.

Elfelejtettem megjegyezni, hogy székesfehérvári Hunyadis diákként az én tornatanárom Őze Tibor volt, akinél a tesóra nem valami humbug rohangászás volt az udvaron, hanem igenis komoly koncepció húzódott meg mögötte. Szerintem kevés középiskolai diák mondhatja el magáról, hogy volt testnevelés füzete, sőt nálunk minden órán volt felelés! Ha hiszitek, ha nem volt értelme. Nekem a mai napig előjönnek dolgok, amiket az izomláz és a tejsavval kapcsolatosan tanultunk.
Őze nemcsak a város sportutánpótlásának meghatározó alakja, hanem egy roppant jó tanár volt. Sajnos már nem tanít. A mai napig ha találkozunk megbeszéljük, hogy kivel mi történt, illetve merre mennek útjaink.

Nem voltam egyszerű diák. No de 16-17 évesen ki volt az? Sajnos a sportot is hanyagoltam ebben az időszakban, ezért a középiskola 3. évére szépen elhíztam. Szinte semmit nem sportoltam. Naphosszat ültem a gépteremben és vertem a billentyűzetet (számítástechnikai programozó és képesített könyvelő szakra jártam).
Egyre többen csesztettek a súlyom miatt, és ha ez nem lett volna elég még csajom sem volt.
Elkezdtem hát odafigyelni az étkezéseimre, illetve visszamentem focizni és minden este elmentem futni. Meg is lett az eredménye a dolognak 127,5 kg-ról lefogytam 97-re. Nagyon sovány voltam akkoriban. Ja a magasságom már akkoriban is 193-195 cm volt.

Jött a főiskola. Egyik szobatársam gyúrogatott és egyszer engem is elcsalt. Ott is ragadtam a teremben. 1998 és 2000 között kisebb nagyobb megszakításokkal, de szinte folyamatosan jártam konditerembe. Ekkoriban ilyan 110 kg körül lehettem. Erőszintet leginkább az erőgyakorlatokon lehet lemérni, ezekből is leginkább a fekvenyomást szokták említeni. Én akkoriban max. 130 kg-ot nyomtam.

A főiskola második éve végén ösztöndíjjal Angliába kerültem, és ott folytattam tanulmányaimat. Angliából 2001 nyarán már 140 kilósként jöttem haza és szépen lassan elértem mai súlyomat, ami 181kg. Persze ez idő alatt többször próbáltam újrakezdeni a kondizást, illetve a futást, de sajnos akaraterő és motiváció hiányában minden próbálkozásom kudarcba fulladt. Többször leadtam 10-15 kilót, de mindig visszajött.

Idén februárban újra meglátogattam a konditermet. Azóta rendszeres lakója vagyok a teremnek, ahol heti 4-6 alkalommal töltök el 1-1,5 órát edzéssel, majd utána ugyanennyit szaunával. Súlyvesztésről egyelőre nem tudok beszámolni, de erőszintem óriásit nőtt, illetve a formám is jelentős változáson ment át.

Februárban a max. fekvenyomásom 100 kg körül mozgott, a szériázást 70 kg-val kezdtem.
Jelenlegi max. nyomásom 180 kg.

2008. Augusztus 24. - 11:34:44
Válasz #4

Grizzly79

Vendég
Ha nem derült volna ki, hogy jelenleg 29 éves vagyok az előző post-ból (erre azért van esély), akkor most megmondtam.

2008. Augusztus 24. - 19:13:21
Válasz #5

Grizzly79

Vendég
MÉRETEIM

Testsúly: 181 kg
Bicepsz: 54
Alkar: 44
Mellkas: 148
Has: 146
Comb: 81
Vádli: 52

Ezeket 2008. augusztus 23-án 21.00 körül mértem.
A súlyomat kb. egy hete. Akkor voltam olyan mérleg közelében, ami mért ekkora súlyt.

Vannak februári adataim is, amikor visszatértem a kondihoz, csak nem tudom most közzétenni, mivel az asztali gépem eladtam a HDD meg a fiókban pihen, amin az adatok vannak. Ha vettem itthonra új gépet, akkor majd felrakom a régebbi adataimat is.

2008. Augusztus 24. - 19:16:41
Válasz #6
Nem elérhető

FirstLady


Grizzly, jól kezded a topicot, így kell kezdeni egy edzésnaplót!  :-)! @:-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Augusztus 24. - 20:06:27
Válasz #7
Nem elérhető

God Vazzeg


MÉRETEIM

Testsúly: 181 kg
Bicepsz: 54
Alkar: 44
Mellkas: 148
Has: 146
Comb: 81
Vádli: 52

Ezeket 2008. augusztus 23-án 21.00 körül mértem.
A súlyomat kb. egy hete. Akkor voltam olyan mérleg közelében, ami mért ekkora súlyt.

Vannak februári adataim is, amikor visszatértem a kondihoz, csak nem tudom most közzétenni, mivel az asztali gépem eladtam a HDD meg a fiókban pihen, amin az adatok vannak. Ha vettem itthonra új gépet, akkor majd felrakom a régebbi adataimat is.

Hm, ezek a méretek jók is lennének, csak a has zavaró egy kicsit  :D De szorítok neked hogy sikerüljön fogynod, erősödni könnyebb lesz, szerintem  ;)

2008. Augusztus 24. - 20:07:53
Válasz #8
Nem elérhető

Gabe


a hast lenyomod 106-ra, és te leszel a magyar Bob Sapp!  =/+'
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Augusztus 24. - 20:18:29
Válasz #9
Nem elérhető

God Vazzeg


a hast lenyomod 106-ra, és te leszel a magyar Bob Sapp!  =/+'

Erről van szó, mit nem adnék két 54-es karért, meg 148-as mellkasért ;D

2008. Augusztus 24. - 20:51:16
Válasz #10
Nem elérhető

Gabe


ezt mondom én is  :D
persze a minőség nem elhanyagolható  =/+'
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Augusztus 24. - 23:16:00
Válasz #11

Grizzly79

Vendég
Köszönöm a biztatást mindenkinek. Igyekszem mindenről a lehető legpontosabban beszámolni.
No persze Bob Sapp mérete már egy picit sok lenne!  :-/-(-:

2008. Augusztus 25. - 06:23:38
Válasz #12

Grizzly79

Vendég
EDZÉSTERV
Kardio:
Reggeli órákban 45-60 perc lassú kocogás.
Ez teljes mértékben terv, mert ilyet még nem csináltam.
DE NAGYON KÉNE!!!!

Konditerem (18.00 óra körüli kezdés általában):
Hétfő (mell-váll):
  Mell:
    Fekvenyomás egyenes padon szélesfogással
      1×20 (50kg)
      1×10 (110kg)
      3×6 (140kg)
      1×3 (150kg)
      1x2 (160kg)
      1x1 (180kg)

    Fekvenyomás egyenes padon szűkfogással
      4×8 (90kg) Még tanulom a gyakorlatot, illetve keresem a fogástávolságot.

   Áthúzás
      4x8 (30kg) Még tanulom a gyakorlatot.

  Váll:
    Mellről nyomás állva
      4×8,8,6,6 (70kg)

    Előre emelés
      4×8 (26kg)

    Hátsó váll gyakorlat gépen (ehhez hasonló gépen: http://www.langsport.hu/img/docs/fitevo_1fe117_.pdf)
      4×8 (50kg)

Kedd (bicepsz-tricepsz):
  Bicepsz:
    Bicepsz állva francia rúddal
      1x20 (30kg)
      1x12 (40kg)
      1x8 (50kg)
      2x6 (60kg)
   
    Koncentrált bicepszgyakorlat 4x8 (16kg, 18kg, 18kg, 18kg)
    Scott pad 4x8 (40kg)
    Kalapács bicepsz 4x80 (22kg)

  Tricepsz:
    Csigás letolás kötéllel 4x8 (45kg)
    Egykezes csigás letolás 4x8 (25kg)
    Lórúgás - tricepsznyújtás döntött törzzsel 4x8 (12kg)
    Tricepsznyújtás fejfölött egykezes súlyzóval 4x8 (15kg)

Szerda (hát):
  Hát:
    Felhúzás 4x8-10 (Még tanulom a gyakorlatot)
    Húzódzkodás mellhez 4×6 (-80kg ez ugye nyilván segédsúly)
    Kábeles evezés 4×10 (100kg)
    Egykezes döntött törzsű evezés 4×6 (50kg)

Csütörtök (láb):
  Láb:
    Guggolás
      1x15 (90kg)
      1x8 (130kg)
      1x6 (140kg)
      1x5 (150kg)
      1x4 (160kg)
      1x3 (170kg)
    Álló vádli 4x20 (60kg)
    Lábtolás  Jobb lábbal 12, Bal lábbal 12, Jobb lábbal 6, Bal lábbal 6 -> 2 perc pihenő; ebből 3 széria (170kg)
    Lábhajlítás 4x12 (50kg)
    Lábnyújtás 4x12 (50kg)

A konditermi edzések kezdésének időpontja általában 18.00.
Az izomcsoportok sorrendje ez szokott lenni, viszont előfordul, hogy céges, vagy privát tevékenység miatt csúszik a terv egy-két napot.
Az edzések után előfordul, hogy szaunázok. Ennek gyakorisága heti 1-3 alkalom.

2008. Augusztus 25. - 12:59:09
Válasz #13
Nem elérhető

God Vazzeg


ezt mondom én is  :D
persze a minőség nem elhanyagolható  =/+'

Na most ezeket a méreteket képzeld hozzá az én 173cm-es alacsonyságomhoz :D Egye fene, még a 106-os derekat is bevállalnám mellé :D

2008. Augusztus 25. - 13:11:04
Válasz #14

Torony

Vendég
Grizzly, én a helyedben simán gyalogolnék, nem kocognék. Tempós séta, vagy valami. Hatékony, és nem b*ssza a térdet/bokát.

Persze kizárólag szerintem :)