2024. Május 08. - 21:44:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: H.O.S.S. with Johnnyx  (Megtekintve 83096 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. November 10. - 21:12:49
Megtekintve 83096 alkalommal
Nem elérhető

Johnnyx


Na Üdv. mindenkinek,

A mai nap folyamán úgy határoztam, hogy elkezdek egy új, érdekes edzéstervet. Gondolkodtam rajta, hogy edzésnaplót is kellene írnom, hogy mégis nyomon tudjam követni magam. Ekker felmerült az ötlet: mért ne írjam elektronikusan? Merthogy ezzel jobban járok, mivel itt sok okos ember van, akik kisegíthetnek, ha valahol elakadok hosszú utamon. Na elég a rizsából!

Mivel most elsősorban az erőmet szeretném fejleszteni (már csak azért is, mert úgy vettem észre hiába nő az izomtömegem, az erőm nem követi megfelelő módon), úgy döntöttem kipróbálom a H.O.S.S. (Heavy Old School Strength Training Program) edzésrendszert. Erről az MD fórumán olvastam és nagyon megtetszett: http://forums.musculardevelopment.com/showthread.php?t=24155  =/+'
A lényeg, hogy 3 edzésnap van, egy nyomó, egy húzó és egy láb nap. A részleteket majd az egyes edzések után ismertetem. A hangsúly az alapgyakorlatokon és az alacsonyabb (5 körüli) ismétlésszámon van.

Egy két szó a táplálkozásról is:  /7%
Általában hatszor étkezem minden nap, az étkezések valhogy így néznek ki:
1. 200g csirke + 70g durumtészta + 1,5 adag kávé + 5g glutamin
2. (edzés napon ez az edzés előtti) 200g csirke + 70g durumtészta + zöldség + 1 banán + (kicsit később) 1,5 adag NO-Explode
3. (edzés napon ez az edzés utáni) 2 adag tejsavófehérje 3dl szójatejjel + 45g maltodextrin + 5g glutamin
4. 200g csirke + 50g durumtészta + zöldség + 1 alma
5. 200g csirke + zöldség + 1 (natúr) joghurt
6. 2 adag tejsavófehérje 3dl szójatejjel + 1-2 teáskanál mogyoróvaj

Ígyekszem betartani a vércsoport diétát, ezért iszom a szójatejet is, mivel A-s vércsoportú vagyok. Lehet, hogy a jelenlegi fehérjémet is lecserélem idővel Probolic-ra.  :-oD
Egyetek zabot!

2008. November 10. - 21:16:27
Válasz #1

Torony

Vendég
Hát hajrá, kedvenc edzésbeosztásom :)

2008. November 10. - 21:29:04
Válasz #2
Nem elérhető

fastor


SOKSIKERTJHONNNYX  :--: =/+' =/+' ****:))) ****:))) ****:)))
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. November 10. - 21:37:10
Válasz #3
Nem elérhető

AtomAnti


The pain you feel today will be the strenght you feel tomorrow.
Hard work beats talent when talent doesn't work hard.
"A világon semmiféle tehetség el nem vesz. Nem olyan bolond a természet, hogy hiába teremtsen erőket. Amit teremt, azért teremti, hogy hasznát vegye."
"A tehetség utat tör magának."

2008. November 11. - 15:12:09
Válasz #4
Nem elérhető

Johnnyx


Köszönöm mindenkinek a biztatást. Tegnap voltam edzeni, ma szünnapom van. Lássuk mi vol tegnap:

Nyomónap (mell-váll-tricepsz)
- azért lett ez az első, mert nagyjából ide tömörülnek a gyengébb izomcsoportjaim, mint a mell és a tricepsz
- mellnél a súlyok most nem voltak túl nagyok (hozzám képést sem), mert múlt hét elején volt egy kis mellsérülésem, ami végül is csak kisebb húzódás lehetett, mert mostanra szinte teljesen elmúlt, de azért még óvatos voltam
1. Nyomás ferdepadon (ezt váltogatni fogom fekvenyomással) 2×15, 1×10, 5×5, 1×15 -> 60 kg-ig mentem fel
2. Tolódzkodás 3×8 (a saját súlyom egyenlőre ide épp elég)
3. Tárogatás 3×10 -> 2*16 kg-ig mentem fel
4. Mellről nyomás állva 2×15, 3×10-5 -> 40 kg-ig mentem fel
5. Homlokhoz engedés 4×10-8 -> 32.5 kg-ig mentem fel
6. Letolás csigán 3×15-10 -> 50 kg-ig emeltem a súlyt

Egyelőre ennyi, holnap húzó nap lesz.

És, hogy ne legyen olyan unalmas a topic, egy vicc:

Mi az: piros, nagy a vastartalma és nehéz lenyelni? Traktor.


Valamint egy kis természetes tesztoszteron növelő a mai napra:

Egyetek zabot!

2008. November 11. - 15:47:23
Válasz #5
Nem elérhető

Joel


Szerintem a probolic nem jo választás A-soknak mivel van benne kazein ami nekik nem a legjobb ha a vércsoportot nézzük,inkább izolátum,vagy szoja izolátum bocs ha beleszoltam segitö szándékkal tettem.
Train Hard!
Blood And Guts

2008. November 11. - 18:10:40
Válasz #6
Nem elérhető

Johnnyx


Jó, hogy szóltál, mert fel sem tűnt eddig, hogy a kazein sem jó. Lehet, hogy egy szója-tejsavó keverés lesz belőle, mert a tejsavóról azért nem akarok lemondani teljesen.
Egyetek zabot!

2008. November 11. - 19:11:14
Válasz #7
Nem elérhető

Joel


A tejsavo az ok de csak izolátum,vagy olyan koncetrátum-izolátum keverék amiben benne van valamelyik emésztő enzimpl:Dymatize elite whey az nagyon ok. :-OODe nem kell belőle sok kevés az a-sok fehérje igénye.Inkább ch,nyomasd a rizst,az franko!
Train Hard!
Blood And Guts

2008. November 11. - 20:40:36
Válasz #8
Nem elérhető

Johnnyx


Általában a magas fehérjebevitel híve vagyok. Öszességében 2.7-2.8 g fehérjét eszek testsúlykilónként. Mennyire gondoltál kevés alatt?
Egyetek zabot!

2008. November 12. - 19:57:30
Válasz #9
Nem elérhető

Johnnyx


A mai jeles napon húzó edzést végeztem, imígyen nézett ki:

1. Hullaemelés (szerintem jobb fordítása a deadlift-nek, mint az elemelés  ;D ) 2×15, 1×10, 5×5, 1×15 -> 100 kg-ig mentem fel
2. Döntött törzsű evezés lett volna, de olyan fáradt volt az alsóhátam, hogy nem bírtam szabályosan csinálni, így egykezes evezés (fűrészelés) lett helyette, ebből 1×15, majd 5×5 ment -> 32 kg-s egykezessel
3. Húzódzkodás 3×9-8
4. Vállvonogatás 4×10 -> 80 kg-ig
5. Karhajlítás rúddal 1×15, 4×10-8 -> 30 kg-ig
6. Kalapács bicepsz 3×15-10 -> két 12 kg-s egykezessel

A mai nap vicce:

Cigányok hajótörést szenvednek egy kietlen szigeten  Egyik megszólal:eddig ez lakatlan sziget volt, legyen mostantól Lakatos!


Végül a nap képe:
Egyetek zabot!

2008. November 14. - 20:22:32
Válasz #10
Nem elérhető

Johnnyx


Na üdv. mindenkinek.

Ma light-os lábedzés volt. Rájöttem ugyanis, hogy két nappal felhúzás után nem esik jól a guggolás, úgyhogy át kell kicsit variálni az edzéstervemet.
Úgy néz ki, hogy ezentúl hétfőn lesz láb, szerdán nyomó, pénteken húzó nap. Hétfőn lesz tehát nehéz guggolás, így ma csak lábnyújtást, lábhajlítást, lábtolót meg vádlit csináltam. Egyedül talán csak az említésre méltő, hogy lábtolóban felmetem 240-ig (széles, magas lábtartással).

Holnap megyek Fitparádéra és többek között jól bevásárolok tépkiegekből.
Ha valaki hozzáértő olvas, akkor kérnék egy javaslatot: Novedex vagy T-BombII, esetleg valami más hasonló termék?  ?:-/
Egyetek zabot!

2008. November 14. - 21:04:00
Válasz #11
Nem elérhető

Johnnyx


Majd elfelejtettem, a nap képe:
Egyetek zabot!

2008. November 14. - 21:48:50
Válasz #12

Grizzly79

Vendég
1. Hullaemelés (szerintem jobb fordítása a deadlift-nek, mint az elemelés  ;D ) 2×15, 1×10, 5×5, 1×15 -> 100 kg-ig mentem fel
Mit szólsz a felhúzás -hoz? ****)

Az edzéseidhez kiartást és erőt kívánok! Jól nyomod!  :-)!

2008. November 14. - 22:12:24
Válasz #13
Nem elérhető

Johnnyx


1. Hullaemelés (szerintem jobb fordítása a deadlift-nek, mint az elemelés  ;D ) 2×15, 1×10, 5×5, 1×15 -> 100 kg-ig mentem fel
Mit szólsz a felhúzás -hoz? ****)

Az edzéseidhez kiartást és erőt kívánok! Jól nyomod!  :-)!

A hullaemelés még mindig jobban hangzik  ;D
Köszönöm, mindig jól esik egy ilyen erős ember dícsérete  :-){
Egyetek zabot!

2008. November 17. - 20:39:43
Válasz #14
Nem elérhető

Johnnyx


Na megint itt vagyok. Megvolt a hardcore lábazás:

1. Guggolás 2×15, 1×10, 5×5 (85kg), 1×15
2. Lábtolás 5×5 (220kg)
3. Merevlábas felhúzás 1×15, 3×10(65kg)
4. Vádli lábtolón 3×30
5. Ülő vádli 3×30

Minden nagyon jól ment jövőhéten emelem a súlyokat.
Viszont egy érdekes dolgot észrevettem: merevlábas felhúzás közben kissé bedurran a vádlim. Ez normális? Vagy valamit rosszul csinálok?  ????...

A fitparádén vettem Mogyoróvajas-csokis Syntha-6-ot. Nincs rossz íze, de még mindig a sütikrémes a favoritom.

Egy-két kép a fitparádéról:
Egyetek zabot!