2024. Április 27. - 23:45:12
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 399788 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Január 05. - 19:26:09
Megtekintve 399788 alkalommal
Nem elérhető

Gabe


A politikai jellegű dolgokat szerintem ebben az erre alkalmas külön topicban vitassuk meg.
minden ami a bel- vagy külföldi politikával kapcsolatos ide jöhet.
Ha lehet! Lehet?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 05. - 19:30:20
Válasz #1
Nem elérhető

Gabe


economist.com
 
A brit lap szokásos heti statisztikai adataiból kitűnik, hogy míg Magyarország esetében a GDP bővülésére vonatkozó éves növekedési ütem 0,8 % volt, addig a gazdaság Szlovákiában 7, a Cseh Köztársaságban  4,2, Lengyelországban 4,8, Oroszországban 6,2, Kínában 9,0 százalékkal nőtt 2008-ban.
2009-ben nálunk előre megjósolhatatlan recesszió, egyes szakértők szerint akár -5% is lehet, a fenn említett országok 3-5% között tudják tartani a növekedést a "válság" ellenére.
Joggal kérdhetjük milyen világválság az ami csak hazánkat sújtja ?

Politikai. Én már évekkel ezelőtt megmondtam, hogy ez lesz, pontosan ellenkezőleg csinálunk mindent, mint ahogy kellene. Lassul a gazdaságunk: növeljünk adót. A barom aki kitalálta  ˝=/ Anglia simán bírt adót csökkenteni, csak hogy a gazdasága beinduljon. Mi nem, inkább emelünk, és dögöljön éhen mindenki. Kérdem én: ha nem lesznek már cégek, nem lesz befektető, ki fogja az államapparátust eltartani? A munkanélküliek? Önfenntartásra kellene berendezkednünk mint Svédország és Svájc. Akkor lenne esélyünk túlélni. Ja, hogy ahhoz kellene ipar és mezőgazdaság?  :-}

Én nem értek hozzá, de néha megkérdem magamtól hogy kik is ülnek ott fent  ˝=/
Hogy kik ülnek természetesen zs-k  ;D rokonok  ;D és bölcsész szakos analfabéták feltéve ha bölcsész diploma van  ;D
Egyébként a polgári kormány idején vetették be ezt a modellt és az adócsökkentés hatására megnövekedett a kis és középváll. száma, több foglalkoztatott lett, emiatt több adóbevétel...
Nem mondom meg de talán 9,6% os volt a növekedés, az azért irdatlan profi, sose volt akkora  ;)


Mindenképp adócsökkentés kellene, mert így befullad a gazdaságunk. De szerintem most hagyjuk is abba, mert csak felspannolom magam  /:-)
Ez a kulcsa God papa, foglalkoztat a dolog, élsz alap állampolgári kötelességeddel, érdeklődsz stb...
Ez a lényeg, nincs leoltva a lámpa  ;-oo-;

Tudod, én anno azt tanultam, hogy az egyén jóléte nagyban függ a közösség jólététől. Most ebben a helyzetben derül ki, hogy mennyire igaz ez  ;-oo-;
Erre reagálnék azzal, hogy pl. Németországban, mikor csökkent a vasút iránti érdeklődés mit csinált a szintén állami kézben levő vasúttársaság?
Lecsökkentette a jegyek árát, ezzel sarkallva arra az embereket, hogy ismét vonattal utazzanak.
Nálunk ezzel szemben felemelik az árakat, mert a bevételkiesést a magasabb díjakkal akarják kompenzálni.
Mellesleg azóta a németeknél a vasúttársaság nemrég rendelt félmilliárd euróért 15 Intercity-Expresst, amelyeket 2012-ig szállítanak le a cégnek.
 ****)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 06. - 17:23:20
Válasz #2
Nem elérhető

Gabe


"Kedd délután 15 óra 25 perckor leállt az Ukrajna felől érkező gáz szállítása - jelentette be Molnár Csaba energiaügyi miniszter délutáni sajtótájékoztatóján. Ezért a miniszter arra szólítja fel az alternatív üzemanyaggal is működő magyarországi erőműveket, hogy legkésőbb holnap délelőtt 11 óráig álljanak át a gázról az alternatív üzemanyagra."

forrás: HírTV
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 06. - 17:29:31
Válasz #3

Torony

Vendég
kibaszott orosz erőfitogtatás...

2009. Január 06. - 17:34:30
Válasz #4
Nem elérhető

God Vazzeg


kibaszott orosz erőfitogtatás...

Te hogy oldanád meg? Tényleg érdekel  ;-oo-;

2009. Január 06. - 17:56:02
Válasz #5

Torony

Vendég
hm, úgy jött le, hogy "én jobban tudnám"? Kár, mert nem.

ez semmi több, mint az, hogy Oroszország ismételten bebizonyítja (mikor is volt ilyen legutóbb? 2006ban?) hogy simán tökön tudja rúgni egész európát. Amikor csak akarja. Ürügynek jók az ukránok, bár első körben nem jött be, mert kifizették a tartozásukat. Semmi gond, találtak más "indokot" a gázszállítás felfüggesztésére. Csak úgy miheztartás végett.

ennyi. Megoldani? Hát, ez szívás, energiahordozókban kurva szarul állunk, innentől meg ugye...

2009. Január 06. - 18:06:15
Válasz #6
Nem elérhető

Gabe


Volt egy csomó fekete-, meg barnakőszenünk.
Hova a f@szba tűnt?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 06. - 18:48:04
Válasz #7
Nem elérhető

Gabe


a jó politikus csak addig jó politikus, amíg közel nem kerül a tűzhöz. Onnantól az is csak egy saját zsebét tömő g*ci lesz.
Erre tipikus példa, mikor jön egy muksó:
-Polgármester úr megvenném ezt a parlagon levő telket, 300millió forintért.
Oké eladjuk. Mekkora király a polgármester, micsoda vagyont szerzett a városnak.
Mit ad isten pár hét múlva bejelentkezik polgármester úrnál a multi (pl. tecsó, madaras tecsó etc.),
hogy ugyan nekik kellene a telek.
-Jah kérem az már gipszjakabé.
Ekkor multi elmegy Gipszjakabhoz, és tőle veszi meg 500milláért a telket.
Véletlenek sorozata. Gipszjakab, meg polgármester úr meg osztoznak a kétszáz millán.
Nem kell nekem látni, hogy csalás történt, attól még történt.
ez egy konkrét példa, mielőtt valaki azt hiszi összeesküvés-elméleteket gyártok.
De tudok egyszerűbbet is, mikor körforgalmak köré 20centis sárga csíkot 3-400ezerért/darab festenek.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 06. - 22:46:48
Válasz #8
Nem elérhető

Rencsi


Volt egy csomó fekete-, meg barnakőszenünk.
Hova a f@szba tűnt?
Van, de jelen technológia feltételek mellett még nem gazdaságos a kitermelése. A jó minőségűből kevés van, meg helyenként (Mecseknél is pl.) tektonikailag nagyon mozgatott (a szakmai részre most nem térnék ki) így veszélyesebb a kitermelés.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 06. - 22:47:41
Válasz #9
Nem elérhető

Gabe


Volt egy csomó fekete-, meg barnakőszenünk.
Hova a f@szba tűnt?
Van, de jelen technológia feltételek mellett még nem gazdaságos a kitermelése. A jó minőségűből kevés van, meg helyenként (Mecseknél is pl.) tektonikailag nagyon mozgatott (a szakmai részre most nem térnék ki) így veszélyesebb a kitermelés.
:-O
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 07. - 00:03:03
Válasz #10
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Kedd délután 15 óra 25 perckor leállt az Ukrajna felől érkező gáz szállítása - jelentette be Molnár Csaba energiaügyi miniszter délutáni sajtótájékoztatóján. Ezért a miniszter arra szólítja fel az alternatív üzemanyaggal is működő magyarországi erőműveket, hogy legkésőbb holnap délelőtt 11 óráig álljanak át a gázról az alternatív üzemanyagra."

forrás: HírTV

Volt egy baszélgetés tegnap valamelyik hírműsorban, amelyben a magyar szóvivő említett számokat, amiből bennem valami ilyesmi maradt meg, bár elég korán reggel volt, úgyhogy lehet hogy hülye voltam még a számolásban:(lehet valaki kijavít majd)

Naponta Magyarország kb. 30-40 millió köbméter gázt fogyaszt el.(ez csak durva adat)
A Magyarországi saját gáztermelésünk évi 2 milliárd köbméter.
Az ukránon kívül más forrásból érkezik hozzánk kb másik 2 milliárd köbméter gáz évente. (Ha ennyi érkezik, akkor több is tudna innen egész biztos és az is biztos, hogy ugyanazon a világpiaci áron jön, mint az ukrán barátainktól.)
Az állandó tartalék kb. 1-2 milliárd köbméter gáz Magyarországon.(ami szerény számításaim szerint kb 2 hónapra elég minden gond nélkül az országnak, ha nem marad ez a kurva hideg... ;D )

Szóval, hol itt a gáz?  ????...  :D

csak kiváncsi vagyok, hátha valaki továbbléptet erről, mert az ilyeneken mindig megakad a lemez nálam... :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Január 07. - 00:16:54
Válasz #11
Nem elérhető

Cressler


Volt egy csomó fekete-, meg barnakőszenünk.
Hova a f@szba tűnt?
Van, de jelen technológia feltételek mellett még nem gazdaságos a kitermelése. A jó minőségűből kevés van, meg helyenként (Mecseknél is pl.) tektonikailag nagyon mozgatott (a szakmai részre most nem térnék ki) így veszélyesebb a kitermelés.
:-O
úgy látom megfelelt a válasz  ;D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Január 07. - 07:57:41
Válasz #12
Nem elérhető

madinorbi


"Kedd délután 15 óra 25 perckor leállt az Ukrajna felől érkező gáz szállítása - jelentette be Molnár Csaba energiaügyi miniszter délutáni sajtótájékoztatóján. Ezért a miniszter arra szólítja fel az alternatív üzemanyaggal is működő magyarországi erőműveket, hogy legkésőbb holnap délelőtt 11 óráig álljanak át a gázról az alternatív üzemanyagra."

forrás: HírTV

Volt egy baszélgetés tegnap valamelyik hírműsorban, amelyben a magyar szóvivő említett számokat, amiből bennem valami ilyesmi maradt meg, bár elég korán reggel volt, úgyhogy lehet hogy hülye voltam még a számolásban:(lehet valaki kijavít majd)

Naponta Magyarország kb. 30-40 millió köbméter gázt fogyaszt el.(ez csak durva adat)
A Magyarországi saját gáztermelésünk évi 2 milliárd köbméter.
Az ukránon kívül más forrásból érkezik hozzánk kb másik 2 milliárd köbméter gáz évente. (Ha ennyi érkezik, akkor több is tudna innen egész biztos és az is biztos, hogy ugyanazon a világpiaci áron jön, mint az ukrán barátainktól.)
Az állandó tartalék kb. 1-2 milliárd köbméter gáz Magyarországon.(ami szerény számításaim szerint kb 2 hónapra elég minden gond nélkül az országnak, ha nem marad ez a kurva hideg... ;D )

Szóval, hol itt a gáz?  ????...  :D

csak kiváncsi vagyok, hátha valaki továbbléptet erről, mert az ilyeneken mindig megakad a lemez nálam... :D

Az egyik csatorna híreiben azt mondták, minden tartalék állomás fullon van és az 4 hónapra elég bármilyen hidegben, hmmm április végén azért csak nem fagysz meg, ha netán elfogyna, egyébként meg az egész hír értékét győzikével egyszintűnek ítélem, semmi köze semmihez csak így legalább nem figyelsz oda a többire.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Január 07. - 07:58:05
Válasz #13
Nem elérhető

madinorbi


Volt egy csomó fekete-, meg barnakőszenünk.
Hova a f@szba tűnt?
Van, de jelen technológia feltételek mellett még nem gazdaságos a kitermelése. A jó minőségűből kevés van, meg helyenként (Mecseknél is pl.) tektonikailag nagyon mozgatott (a szakmai részre most nem térnék ki) így veszélyesebb a kitermelés.
Rencsi neked mi a szakmád ?
 :-){ :-){ :-){
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Január 07. - 08:06:01
Válasz #14
Nem elérhető

Gabe


Még épp tanulja, de nagyon ott van!  ****:))))))
"Yeah buddy, light weight baby!"