2024. Május 17. - 20:21:29
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Rauschenberger Gabi felkészülése az IRM fekvenyomó és felhúzó bajnokságra!  (Megtekintve 39361 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Április 15. - 19:55:31
Válasz #75
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor


George Úr!

Nagyon egyszerű leszek. Megemelem az ismétlésszámot és kevesebb sorozat. Néha meggárgyulok és felsőtestre is 20 ismétlések mennek, lábra akár 100 is lehet. Az alap, h 8 alá nem megyek. Nem kedvelem a gépeket de pl csökkenő sorozatokra nagyon jók.
Kevesebb pihenő, kissebb súlyok, pörgősebb edzés. Egy példa amikor épp meg voltam gárgyulva: fekvenyomás 3x20 160kg, v hack guggolás 4x75 ismétlés oldalanként 3db huszassal.
Van h hetnte ötször edzek,  van h egyszer sem. Mindent ösztönösen. Van h amikor belépek az öltözőbe még fogalmam sincs milyen gyakorlatokat fogok csinálni.

Kb. ennyi. Ez van, én sem leszek fiatalabb >:D...................

2009. Április 15. - 20:11:06
Válasz #76
Nem elérhető

George


Szóval akkor szerinted is kellenek nagy ismétlésszámú sorozatok :D Köszi a választ ;-oo-;

2009. Április 17. - 13:16:24
Válasz #77
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor


Valami baj lehet a privát üzeneteimmel mert senki nem jelez vissza.
Van olyan aki megkapta???

2009. Április 17. - 13:21:14
Válasz #78

csery

Vendég
Én írtam, s bár ne tudom, nekem írtál e vissza, de ha írtál. azt nem kaptam meg. :'(

2009. Április 17. - 20:32:14
Válasz #79
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor


Pedig neked még aznap írtam.
Gyakorlatilag mindenkinek akinek volt kérdése. Egy ötlet: A privát üzenetben küldjetek egy e-mail címet az biztos megérkezik.
Egyébként szépen gyógyul a sérülésem. Ma már edzésen filóztam. Csak rohadt fájdalmas!!!!!!!!!!

2009. Június 24. - 12:34:21
Válasz #80

Grizzly79

Vendég
Ugyan már elég régen érkezett hozzászólás ebbe a topikba, de bízom benne, hogy megválaszolásra kerül a kérdésem.

Gábor,
Pár technikai jellegű kérdésem lenne a csúcsnyomásnál alkalmazott bemelegítéssel, illetőleg ismétlésszámokkal súlylépésekkel kapcsolatosan.
Gondolom az edzésen történő csúcsnyomás semmiben nem különbözik a versenyen történő csúcsnyomástól.

Hogyan melegítesz be (milyen gyakorlatokkal)?
Milyen ismétlésszámokkal és milyen súlyokkal lépkedsz felfelé?
Teljes nyomásokat csinálsz, vagy "csak" belepumpálsz a súlyokba, ahogy melegítesz?

Köszi a választ előre is!

2009. Június 28. - 15:58:49
Válasz #81
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor


Sorry sportárs, de tényleg elég régóta csend van itt, úgyhogy már rég ide se néztem.

Este felé megválaszolom és beszámolok a felépülésem menetéről is. Érdekes lesz. Folyt köv...

2009. Június 28. - 16:37:32
Válasz #82
Nem elérhető

God Vazzeg


Sorry sportárs, de tényleg elég régóta csend van itt, úgyhogy már rég ide se néztem.

Este felé megválaszolom és beszámolok a felépülésem menetéről is. Érdekes lesz. Folyt köv...

Kíváncsian várjuk  ;-oo-;

2009. Június 28. - 20:14:22
Válasz #83
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor


Szóval melegítés:

verseny előtt: -gimnasztika kb. 15-25 perc, a nyújtás tilalmas!!!!, a bemelegítés továbbiakban maga a gyakorlat pl. ha 250 körül akarok nyomni a 3.-ra akkor - rúddal 10, 60-10, 100-5, 140-3, 180-1, 220-1, 230-1, aztán megpróbálom a bemondott kezdősúly és attól függően h hogy megy változztatok felfelé (általában).
kb. ennyi. Nem egy agysebészet de figyelni kell mert minden súly tiszteletet érdemel. Nagyon fontos h ne fáraszd ki magad.


2009. Június 29. - 14:07:49
Válasz #84

Grizzly79

Vendég
Szóval melegítés:

verseny előtt: -gimnasztika kb. 15-25 perc, a nyújtás tilalmas!!!!, a bemelegítés továbbiakban maga a gyakorlat pl. ha 250 körül akarok nyomni a 3.-ra akkor - rúddal 10, 60-10, 100-5, 140-3, 180-1, 220-1, 230-1, aztán megpróbálom a bemondott kezdősúly és attól függően h hogy megy változztatok felfelé (általában).
kb. ennyi. Nem egy agysebészet de figyelni kell mert minden súly tiszteletet érdemel. Nagyon fontos h ne fáraszd ki magad.


Köszi szépen.

El nem tudom képzelni, hogy mit csinálok 15-25 perc gimnasztikában.
Nekem a standard edzés előtti gimnasztikámban fejkörzés, karhajlítások, törzsdöntések, pár guggoló gyakorlat szokott lenni. De ez nem szokott több lenni 5-6 percnél. És a végén általában már kezdek izzadni.
Mit érdemes még ezeken kívül csinálni?

Következő edzésemen kipróbálom ezt a fajta felfele lépkedést. Abszolút van benne ráció. Szerintem én túlzottan kifárasztom magam a szériagyakorlatokkal mire a nagy súlyokhoz érek.
Megpróbálok egy tiszta 180-ast és egy tiszta 190-est nyomni legközelebbi edzésemen.
Ehhez az általad javasolt technika alapján úgy fogok lépkedni.
 20x10
 60x10
 100x5
 140x3
 170x1
 180x1
 190x1 /ha még lesz szufla/

2009. Június 29. - 14:08:28
Válasz #85

Grizzly79

Vendég

2009. Június 29. - 18:15:20
Válasz #86
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor


A felépülés sajnos igen lassan, ám biztosan halad. 6 héttel az sérülés után már edzettem, mert elcsábultam. Bár akkor még tiltotta mindenki mert a szervezetem még tele volt vérrögökkel és egy nagyobb megterhelés akár katasztrófához is vezethetett volna.

Az első edzések valahogy úgy néztek ki, hogy minden testrészre csináltam egy összetett gyakorlatot 1-2 sorozattal. Meglepő volt, hogy semmiben nem lettem gyengébb. nyilván a mell gyakorlatokkal csínyján kell bánni. Az első hetekben csak ferde pados gyakorlatok kerültek be az edzéstervbe. Az első ilyen teljes test edzésen ferde padon 120-ba nyomtam 15-öt 1x és elég is volt. Aztán rájöttem h felesleges erőművészkedni. Most kezdtem el úgy edzeni ahogy a nagyok beszélnek a gyakorlatokról. Csak az izomérzetre összpontosítok és rettentően élvezem, h nem kell 200 kg ahhoz h bedurranjak.
Ami nagyon nem megy az a húzódzkodás.az első kisérletem elég horror volt mert kb a 2. ismétlésnél elkezdett recsegni a sérülés helye. A fene se gondolta volna hogy a mellizom mennyit dolgozik a gyakorlat kezdeti fázisában.
Most kisérletezgetek különféle módszerekkel. Pl: köredzés (hányásig), óriás sorozatok (szintén hányásig), csökkenő sorozatok, szétszórt sorozat, szuperszettek triszettek stb.
Ami érdekes h a sérülés napján a súlyom 118kg volt és amikor volt merszem ráállni a mérlegre a hetedik héten akkor ugyanennyit mutatott! Sokak szerint (mert ugye tükröt is kerültem) sokkal jobban festettem 6 hét aktív pihenés után, mint amikor ogre módjára edzettem. Most is folyamatos visszajelzéseket kapok és bár jól esik, nekem hihetetlen. Ami szerencsét még felfedeztem ebben a szerencsétlen balesetben az maga a pihenés. Ugyanis rá voltam kényszerülve és láss csodát a rotátor sérülésemnek se híre se hamva. Uraim 6 hét! Nehéz kibírni, mert ugye csak egy kis ez, meg egy kis az azé' nem árthat. Félre kell tenni az egót és meg kell gyógyulni. Semmi más nem számít.
Szóval szinte minden megy már a mell kivételével és bár át kellett rendeznem egy két dolgot a fejemben, az egy percig sem fordult meg a fejemben h felhagyok a súlyzós edzéssel és visszakanyarodok a harcművészetekhez.
Ez az életforma már hozzá tartozik az életemhez. Pont.
Szerintem kb még egy 10 hónap kell h 100-as legyek. Sajnos a tudat nagyon hátráltat h ugye történt ami történt. Egy darabig biztos félek majd a nagy súlyoktól miután a fájdalom teljesen elmúlt akkor is, mert nem szeretnék még egy ilyent.
Majd akkor újra rendezem a gondolataimat és rock and roll!!

2009. Július 02. - 00:47:06
Válasz #87

Grizzly79

Vendég
A felépülés sajnos igen lassan, ám biztosan halad. 6 héttel az sérülés után már edzettem, mert elcsábultam. Bár akkor még tiltotta mindenki mert a szervezetem még tele volt vérrögökkel és egy nagyobb megterhelés akár katasztrófához is vezethetett volna.

Az első edzések valahogy úgy néztek ki, hogy minden testrészre csináltam egy összetett gyakorlatot 1-2 sorozattal. Meglepő volt, hogy semmiben nem lettem gyengébb. nyilván a mell gyakorlatokkal csínyján kell bánni. Az első hetekben csak ferde pados gyakorlatok kerültek be az edzéstervbe. Az első ilyen teljes test edzésen ferde padon 120-ba nyomtam 15-öt 1x és elég is volt. Aztán rájöttem h felesleges erőművészkedni. Most kezdtem el úgy edzeni ahogy a nagyok beszélnek a gyakorlatokról. Csak az izomérzetre összpontosítok és rettentően élvezem, h nem kell 200 kg ahhoz h bedurranjak.
Ami nagyon nem megy az a húzódzkodás.az első kisérletem elég horror volt mert kb a 2. ismétlésnél elkezdett recsegni a sérülés helye. A fene se gondolta volna hogy a mellizom mennyit dolgozik a gyakorlat kezdeti fázisában.
Most kisérletezgetek különféle módszerekkel. Pl: köredzés (hányásig), óriás sorozatok (szintén hányásig), csökkenő sorozatok, szétszórt sorozat, szuperszettek triszettek stb.
Ami érdekes h a sérülés napján a súlyom 118kg volt és amikor volt merszem ráállni a mérlegre a hetedik héten akkor ugyanennyit mutatott! Sokak szerint (mert ugye tükröt is kerültem) sokkal jobban festettem 6 hét aktív pihenés után, mint amikor ogre módjára edzettem. Most is folyamatos visszajelzéseket kapok és bár jól esik, nekem hihetetlen. Ami szerencsét még felfedeztem ebben a szerencsétlen balesetben az maga a pihenés. Ugyanis rá voltam kényszerülve és láss csodát a rotátor sérülésemnek se híre se hamva. Uraim 6 hét! Nehéz kibírni, mert ugye csak egy kis ez, meg egy kis az azé' nem árthat. Félre kell tenni az egót és meg kell gyógyulni. Semmi más nem számít.
Szóval szinte minden megy már a mell kivételével és bár át kellett rendeznem egy két dolgot a fejemben, az egy percig sem fordult meg a fejemben h felhagyok a súlyzós edzéssel és visszakanyarodok a harcművészetekhez.
Ez az életforma már hozzá tartozik az életemhez. Pont.
Szerintem kb még egy 10 hónap kell h 100-as legyek. Sajnos a tudat nagyon hátráltat h ugye történt ami történt. Egy darabig biztos félek majd a nagy súlyoktól miután a fájdalom teljesen elmúlt akkor is, mert nem szeretnék még egy ilyent.
Majd akkor újra rendezem a gondolataimat és rock and roll!!
Nagyon nem irigyellek a sérülésed végett.
Ugyanakkor jó látni a motiváltságot és az elszántságot!
Biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog és eléred a céljaidat!

 :-)!

2009. Július 02. - 00:48:08
Válasz #88

Grizzly79

Vendég
Szóval melegítés:

verseny előtt: -gimnasztika kb. 15-25 perc, a nyújtás tilalmas!!!!, a bemelegítés továbbiakban maga a gyakorlat pl. ha 250 körül akarok nyomni a 3.-ra akkor - rúddal 10, 60-10, 100-5, 140-3, 180-1, 220-1, 230-1, aztán megpróbálom a bemondott kezdősúly és attól függően h hogy megy változztatok felfelé (általában).
kb. ennyi. Nem egy agysebészet de figyelni kell mert minden súly tiszteletet érdemel. Nagyon fontos h ne fáraszd ki magad.


Köszi a tanácsot. Ma kipróbáltam. Úgy tűnik, hogy nekem is működik ez a módszer!  ****:))))))

2009. Szeptember 29. - 20:10:30
Válasz #89
Nem elérhető

Rauschenberger Gábor