2024. Április 27. - 16:41:36
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Nyújtás  (Megtekintve 16128 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 08. - 13:22:51
Megtekintve 16128 alkalommal
Nem elérhető

tomasz


Úgy láttam még nincs ebben a témában topic.
Ide írjátok ki mikor,mennyit,hogyan,miért..... szokott nyújtani.Én személy szerint pihenő napokon szoktam átnyújtani az egész testem.Van erre egy gyakorlat sorom amit majd  a későbbiekben megosztok veletek.Például makacs vádlinál nagyon jó hasznát vettem.Általában az izomburok nyújtása segít a makacs izom növelésében.
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Augusztus 08. - 14:01:32
Válasz #1
Nem elérhető

csaba.r


Na ez egy jó ötlet :-){ :-){
Mert én kb annyit tudok a nyújtásról mint a bányászatról utánnanéztem egy két dolognak ami nekem különösen fontos (derék kar stb) viszont jólenne tovább informálódni. :-)!
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Augusztus 08. - 14:08:59
Válasz #2
Nem elérhető

lue



2009. Augusztus 08. - 14:33:38
Válasz #3
Nem elérhető

lue


Pamela2.kinek mi a lényeg.Ezert linkeltem ;)

2009. Augusztus 08. - 17:11:16
Válasz #4
Nem elérhető

tomasz


Szóval,mint mondtam nekem van egy kialakult programom ami a nyújtást illeti.Kis bemelegítés után beállok a két ajtó félfa közé,neki támaszkodok kb. mell magasságban és előre dőlök addig amíg érzem,hogy a mellizmaim teljesen kinyúltak.Ezt a pozíciót tartom addig míg lassan 20-ig elszámolok.Utána egyik kezemmel szem magasságban megfogom az ajtófélfát nyújtott karral és úgy fordítom a törzsemet,hogy a mellizom nyúljon.Itt is 20-ig számolás.Kézcsere.
Utána le a talajra térdelő helyzetbe.Nyújtott karral előre nyújtózom,majd a csípőmet leeresztve a hátizmaimat nyújtom meg.Ebből a helyzetből egy fekvőtámasz szerű testhelyzetet veszek fel,majd felnyomom a felsőtestemet úgy,hogy a lábak a talajon maradnak.Ez nyújtja a vállövet,a mellkast,meg a hasizmot.Ebből pillangó ülésbe helyezkedek.Talpak egymás felé néznek és a belső combot nyújtom.Utána az egyik lábat kinyújtom ráhajolgatok,amivel a combhajlítót nyújtom.Mindkét lábbal megcsinálom.
Ezek után felállok és külön-külön lenyújtom a qadricepszet.Ami úgy néz ki,hogy megfogok egy stabil tárgyat és a behajlított lábamat megfogom és húzom hátrafelé,hogy a combom nyúljon.Ahogy a focisták is szokták.
folyt.köv.
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Augusztus 09. - 19:33:29
Válasz #5
Nem elérhető

FirstLady


http://www.freeweb.hu/nyujtas/hajlekonysag.html
**:))))* nemlinkelünk, a lényeget másoljuk  ****:)))))) ;-oo-;
pontosan! ahogy Pam mondja!  ****:))))))
Nem kanászodunk el, mert a szextopicban modik lettünk... ***)))) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Augusztus 09. - 19:39:42
Válasz #6
Nem elérhető

lue


Csak segiteni akartam valahogy tomasznak
akkor elnézést!  :-[

2009. Augusztus 09. - 20:20:20
Válasz #7
Nem elérhető

FirstLady


Csak segiteni akartam valahogy tomasznak
akkor elnézést!  :-[
segíts neki -ha máshogy nem megy-, kopival ;)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Augusztus 09. - 20:59:18
Válasz #8
Nem elérhető

tomasz


Csak segiteni akartam valahogy tomasznak
akkor elnézést!  :-[
segíts neki -ha máshogy nem megy-, kopival ;)
Az miiii?
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Augusztus 09. - 21:11:51
Válasz #9
Nem elérhető

FirstLady


Csak segiteni akartam valahogy tomasznak
akkor elnézést!  :-[
segíts neki -ha máshogy nem megy-, kopival ;)
Az miiii?
másolás :D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Augusztus 09. - 21:32:37
Válasz #10
Nem elérhető

tockon2


Ez egy rohadt jó topic szerintem! Sokan hajlamosak hanyagolni a nyújtást, én pedig éppen ezt tartom egyfajta 'csodaszernek'. Néhány éve, ahogy beiktattam az edzéseimbe és a napi rutinomba, rohamosan kezdtem fejlődni. A nyújtást olyannyira hasznos dolognak tartom, hogy amikor huzamosabb ideig hanyagolnom kell az edzést, esténként végrehajtott 10 perc nyújtással szinten tudom tartani magam. Ez azt jelenti, hogy minden testrészt, de karokat, vállakat, mellet stb. fejenként nyújtom le. Ehhez valószínűleg éppen olyan izomérzet szükséges, mint egyébként a gyakorlatok végrehajtásához edzés közben, de mindenképpen megéri próbálkozni, persze óvatosan, nehogy sérülés legyen belőle. Oh, és Pamelával ellentétben én a sorozatok közben is nyújtok mindig, kivétel nélkül, nekem hál'Istennek nem hat negatívan a teljesítményemre, vagy legalábbis nem vettem észre, de nálam minden gyakorlat utolsó sorozata egyben a legnehezebb is, így gyorsan kiütközne, hogy egyre gyengülök és az utolsó sorozatban vagyok a leggyengébb.

2009. Augusztus 09. - 21:42:06
Válasz #11
Nem elérhető

tomasz


Csak segiteni akartam valahogy tomasznak
akkor elnézést!  :-[
segíts neki -ha máshogy nem megy-, kopival ;)
Az miiii?
másolás :D
Ja copy.Én már az erotica topicra gondoltam.Hát ha ott lesz valami.Hogy mi azt én sem tudom.De úgy hiszem a mamával ma egy kis kardiót elővezetünk,mert csak a sexen jár az agyam állandóan..... :-)o-: ;D ;D
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Augusztus 09. - 21:47:31
Válasz #12
Nem elérhető

tomasz


Ez egy rohadt jó topic szerintem! Sokan hajlamosak hanyagolni a nyújtást, én pedig éppen ezt tartom egyfajta 'csodaszernek'. Néhány éve, ahogy beiktattam az edzéseimbe és a napi rutinomba, rohamosan kezdtem fejlődni. A nyújtást olyannyira hasznos dolognak tartom, hogy amikor huzamosabb ideig hanyagolnom kell az edzést, esténként végrehajtott 10 perc nyújtással szinten tudom tartani magam. Ez azt jelenti, hogy minden testrészt, de karokat, vállakat, mellet stb. fejenként nyújtom le. Ehhez valószínűleg éppen olyan izomérzet szükséges, mint egyébként a gyakorlatok végrehajtásához edzés közben, de mindenképpen megéri próbálkozni, persze óvatosan, nehogy sérülés legyen belőle. Oh, és Pamelával ellentétben én a sorozatok közben is nyújtok mindig, kivétel nélkül, nekem hál'Istennek nem hat negatívan a teljesítményemre, vagy legalábbis nem vettem észre, de nálam minden gyakorlat utolsó sorozata egyben a legnehezebb is, így gyorsan kiütközne, hogy egyre gyengülök és az utolsó sorozatban vagyok a leggyengébb.
Ezt én is így gondolom.Anno mikor neki láttam rendszeresen nyújtani én is nagy izom növekedést tapasztaltam.Valószínűleg az izomburok nyújtása segítette elő ezt a növekedést.
Azzal is egyet értek,hogy ha ki kell hagyjak edzést akkor is a nyújtással lehet annyi impulzust adni,ami segít az össze esés elkerülésében.Itt azért nem hetekre abba hagyott edzésre gondolok.Ott már azért a nyújtás se segítene szerintem.
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Augusztus 10. - 03:22:18
Válasz #13
Nem elérhető

fastor


én mióta újrakezdtem az edzést, azóta nyújtok, nagyon jó hatással van rám a multhéten mindig siettem az edzésekkel ,ezért kimaradt a nyújtás, fáj is a vállam megint :(
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Augusztus 10. - 14:10:37
Válasz #14
Nem elérhető

jrk




Érdekes dolgokat írtok. Volt egy időszak, amikor én is csináltam nyújtást a pihenőnapjaimon, bár bennem eleve van némi mazochista hajlam, ugyanis imádom, amikor izomlázam van, és az érintett izmot jó keményen átmasszírozzák ****:))))))
Ezt azért is írtam ide, mert anno a mazochizmusomat kiélendő kezdtem el nyújtást csinálni, hogy fájjon :D Viszont van pár dolog, amit tapasztaltam az izmok nyújtásával kapcsolatban: az edzés előtt végzett nyújtás minden esetben negatívan befolyásolja a teljesítményemet, méghozzá jelentős mértékben. Egyszerűen hamarabb jön az izomfáradtság, hamarabb bukok, és a maximális súly is kevesebb, mint általában. Éppen ezért sosem nyújtok edzés előtt. Az edzés közben végzett nyújtással semmi problémám nincs, nem befolyásolja negatívan a teljesítményemet, sőt... néha még egy jobb általános izomérzetem is van tőle. Ami szerintem hiba, és régen magam is elszúrtam: a pihenőnapokon végzett nyújtás hidegen. Ez valami hasonló, mint a bemelegítés nélküli edzés... egyszerűen szar! Szerintem mindenképpen érdemes előtte egy kicsit bemelegíteni, átmozgatni akárhogyan izmokat (nem súllyal), hogy bemelegedjenek, és utána mehet a nyújtás.

Én semmi plusz fejlődét nem tapasztaltam abban az időszakban, amikor csináltam pihenőnapokon, de akkor hidegen csináltam, és szerintem többet ártott, mint használt. Egyébként van benne ráció, elméletileg a megfelelően végzett nyújtás eredményeképpen az izompólya is megnyúlik, ami esetleg korábban korlátozhatta, vagy hátráltatta egy adott izom fejlődését. Az FST-7 célja eleve ez, csak gyökresen más megközelítésből...