2024. Április 28. - 01:35:51
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Mindent a szénhidrátbevitelről.  (Megtekintve 81737 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Március 29. - 22:22:09
Megtekintve 81737 alkalommal
Nem elérhető

parrre


Hi Folks,

Asszem ez is egy olyan téma ami megér egy alaposabb átnyálazást. Elsősorban tapasztalatokat szeretnék olvasni rutinos szakértőktől (Steve, Johnny ,  d:) Laci, Zsóóti a béka , stb stb ) , de bárki akinek van tapasztalata írjon.  Aztán téziseket pro és kontra, tippeket - trükköket, illetve mindent ami a témába vág.

Egy két gondolatébresztő:

-Ciklizálás milyen tagolással ? (hány nap töltés hány nap ürítés)
-Töltés tiszta kajávál /vagy mehet szemét is ?
-Milyen ütemben csökkentsük a ch-t diétakor, és meddig kell/érdemes ?

stb.

2008. Március 30. - 10:21:29
Válasz #1
Nem elérhető

Johnnyx


Jó ötlet volt ez a topic. Csatlakoznék én is egy kérdéssel:
Ki mennyi ch-val szokott tömegelni?
Egyetek zabot!

2008. Március 30. - 10:45:49
Válasz #2
Nem elérhető

L


Én 550-600g között tömegelek jelenleg, mivel elég gyors az anyagcserém.
(alapvetően ektomorf alkat, 188-190cm közötti magasság, 98kg testsúly, 15% körüli testzsír, teljes naturálság)

Csatlakozom, minden fent említett kérdésre kíváncsi lennék én is!
Parre papa (+) Łł=
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Március 30. - 11:13:42
Válasz #3
Nem elérhető

tas


Én azt vettem észre, ha tömegeléskor csinálok diétás napokat kevés ch-val, akkor dob a fejlődésemen, nem szokik hozzá az emésztőrendszer a sok szénhidráthoz. Sztem ez az ingadoztatás egy jó dolog, bár még kevés a tapasztalatom. Nektek?

2008. Március 30. - 11:14:56
Válasz #4
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
...én még csak kérdezek.Off season senki ne akarja megtudni a szénhidrátbevitelemet.  ;D

Majd a versenyző kollegákat szeretném meginterjúvolni a szénhidráttöltésről. Lehet bepróbálom a kísérletezést. A Kozaróczy Tibi féle "szemét kaja töltés" nagyon szimpatikus. 

Kiváncsi lennék a szakvéleményekre:
1.Száraztöltés előnye-hátránya
2.Vizet sokat vagy keveset (mindkettőre láttunk példát)
3.Töltés pl Vitargoval
4.Vízhajtás előnye-hátránya.

Johnny,Steve,Laci...ha gondoljátok szívesen meghallgatom a sztárok hogy töltenek.   


2008. Március 30. - 11:23:21
Válasz #5
Nem elérhető

NaturalBoy


Én tömegelésnél 400 g. ch-ot eszem.Hogy tud valaki megenni napi 550-600 g-ot L?Én naponta hatszor eszem 3 óránként és soha nem vagyok éhes mindig úgy kell beerőszakolni a falatokat és jó kajákat eszem mint pl: a rizs,quinoa, tészta szóval ch dús ételeket és így nap végére kb.360-400g. ch-ot eszem de már ettől is nagyon tele vagyok.Jó ez a topic gyakran olavsgatok majd itt,mert a mostani tömegelésem után komolyan le akarom magam szálkásítani,naturál.Szóval csak Hydroxycut hardcore-al és Stimulnat-X-el.

2008. Március 30. - 11:34:06
Válasz #6
Nem elérhető

George


Én tömegelésnél 400 g. ch-ot eszem.Hogy tud valaki megenni napi 550-600 g-ot L?Én naponta hatszor eszem 3 óránként és soha nem vagyok éhes mindig úgy kell beerőszakolni a falatokat és jó kajákat eszem mint pl: a rizs,quinoa, tészta szóval ch dús ételeket és így nap végére kb.360-400g. ch-ot eszem de már ettől is nagyon tele vagyok.Jó ez a topic gyakran olavsgatok majd itt,mert a mostani tömegelésem után komolyan le akarom magam szálkásítani,naturál.Szóval csak Hydroxycut hardcore-al és Stimulnat-X-el.
Sok B vitamin segít az éhség előidézésében. Simán meg lehet enni 1000g ch-t is, de nem biztos, hogy mindenkinek kellene nagy mennyiség. Én pl már kevés ch-val (80-100g) is elmegyek egy nap, a lényeg, hogy ez edzés előtt legyen meg. Izé...most diétáról beszélek, nyilván tömegelésnél több megy, de akkor sem sok.

2008. Március 30. - 11:41:03
Válasz #7
Nem elérhető

NaturalBoy


Sok B vitamin segít az éhség előidézésében. Simán meg lehet enni 1000g ch-t is,

1000g. ch  :-O De én egyszerű halandókról beszéltem  ;D
Most megnéztem a vitaminomat amit szedek,hogy emnnyi B vitamin van benne:RDA%: B1:3333% B2:2941% B6:2500% B12:3333%.Szóval ennek elégnek kellene lennie.Bár igazából nincs okom panaszra,mert a napi 360-400g. ch bevitellel is növök,csak furcsa volt,hogy valaki iylen mennyiségeket meg bír enni.

2008. Március 30. - 11:45:54
Válasz #8
Nem elérhető

Johnnyx


Én inkább endomorf vagyok. Nagyjából kikisérleteztem, hogy olyan 300-350g ch kell naponta (90kg vagyok), hogy ne zsírosodjak különösebben, de azért nőjek is. Viszont én 400g ch fölött már nagyon zsírosodom. A diéta még egy külön történet lesz, de terveim szerint addig még van 2 hónapom.
Egyetek zabot!

2008. Március 30. - 11:56:12
Válasz #9
Nem elérhető

L


Én tömegelésnél 400 g. ch-ot eszem.Hogy tud valaki megenni napi 550-600 g-ot L?Én naponta hatszor eszem 3 óránként és soha nem vagyok éhes mindig úgy kell beerőszakolni a falatokat és jó kajákat eszem mint pl: a rizs,quinoa, tészta szóval ch dús ételeket és így nap végére kb.360-400g. ch-ot eszem de már ettől is nagyon tele vagyok.Jó ez a topic gyakran olavsgatok majd itt,mert a mostani tömegelésem után komolyan le akarom magam szálkásítani,naturál.Szóval csak Hydroxycut hardcore-al és Stimulnat-X-el.

Jó nagy gyomor kell hozzá, ami tömegelés szempontjából előny esztétikai szempontból meg hátrány.  :D :( Az 550-600 úgy jön ki, hogy edzés utáni shakeben van csak egyszerű szénhidrát, a többi rizsből, zabpehelyből, zöldségekből, gyümölcsökből jön össze, napi 6 szilárd kajával plusz 1-2 turmixszal. Ja...és folyton éhes vagyok ;D De szerintem ez azért van, mert mászkálok egész nap, nincs nagyon időm pihenni nap közben és a minimum 8 óra alvás sem mindíg valósítható meg.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Március 30. - 11:58:39
Válasz #10
Nem elérhető

L


Sok B vitamin segít az éhség előidézésében. Simán meg lehet enni 1000g ch-t is,

1000g. ch  :-O De én egyszerű halandókról beszéltem  ;D
Most megnéztem a vitaminomat amit szedek,hogy emnnyi B vitamin van benne:RDA%: B1:3333% B2:2941% B6:2500% B12:3333%.Szóval ennek elégnek kellene lennie.Bár igazából nincs okom panaszra,mert a napi 360-400g. ch bevitellel is növök,csak furcsa volt,hogy valaki iylen mennyiségeket meg bír enni.

Brian pl azthiszem 1000g környékén eszik naponta tömegeléskor. Legalábbis ezt írta anno.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Március 30. - 12:28:47
Válasz #11
Nem elérhető

NaturalBoy


Ja a zabot és a gyümölcsöket kifalejtettem a sorból,azt is eszem.Én is ritkán tudok 8 órát aludni általában 7-8,de inkább a 7 felé húz.De szerintem 400g. fölötti szénhidrától én is eléggé bezsírosodnék mint ahogy Johnyx is írta.

2008. Március 30. - 13:20:00
Válasz #12
Nem elérhető

God Vazzeg


400g tömegeléskor, de szálkásításkor se megyek 100g alá, természetesen ez csak hobbi szintű dolog nálam  :-*  /:-) Olyan az anyagcserém, hogy nehezen indulok meg mindkét irányba (növekedés/szálkásítás) de ha elindulok akkor viszonylag könnyen megy már. Illetve ha valami "megvan" akkor azt könnyen tartom. Most például átmentem egy laza egy hetes hígf*sásos témán és még mindig 102kg vagyok  ;D Nemsokára diéta, lassan csökkentem a CH-t kb 2 hetente 50g-al, aztán majd meglátjuk  :P

2008. Március 30. - 16:31:35
Válasz #13
Nem elérhető

parrre


Na jah .. ez is érdekes dolog hogy tömegeléskor mennyit. Nagyon sok helyen olvasni, hogy 4-5 g /kg. Namost ez nekem ha 4-gyel számolok, akkor is 450g.
Én endomorf alkat vagyok, tömegeléskor kb.mintha "pumpálnának". A mostani sd kúra alatt is feljött 15 kiló, úgy hogy kb 400g környékén ettem ch-t.
Persze sok víz és zsír is jött fel. Namost azt nem tudom, hogy ha pl. 250g-mal tömegelek, hogy ne jöjjön fel annyi zsír, akkor vajon nem hátráltatom-e az izomfejlődést ? (Azt nem hiszem hogy fehérjéből eszek túl sokat...  ;D)

Ugyanaz pepitában a szálkásításkor. Kb. a hatodik héten 50-70g ch-val és heti 4-5 kardióval sem csökken a súlyom. Itt meg az a kérdés hogy érdemes-e ennél lejjebb menni, hogy a zsírvesztés folytatódjon , illetve mennyire megy ez a 10-20g vagy mégkevesebb ch. az izommegtartás rovására.
Eddig "úgymond" hozzáértők, de mindenképpen tapasztaltabbak azt mondták, hogy " há hüjjje vagy te.. 100 kilósan 250 g ch-val tömegelni az vicc .." meg azt hogy " há hüjjjje vagy te 100 kilóval 0g ch-n fogyasztani ? összeszakadsz ..." úgyhogy jó lenne végre ezt tisztába tenni.
 ?:-/


2008. Március 30. - 16:55:21
Válasz #14
Nem elérhető

NaturalBoy


A 0 ch-al én sem értek egyet.A szervezet szénhidrátot kezd először emészetni és hasznosítani mint elsődleges közvetlen energiadforrás és a szénhidrát hasznosulás fázisaiba lépnek be a fehérjék és zsírok.Ha a szénhidrátbeviteled 0g. akkor biztos sok izmot is lebontasz,mert az izomsejthez oylan hormonok kötődnek (amiket az alacsony szénhidráz következtében a szervezet állít elő) amik a sejtet aminosav felszabadításra késztetik és ehhez felbontja a fehérjefonalakat,hogy energiához jusson.Én inkább a lassú fokozatos diéta híve,hogy mert ezzel lehet megőrizni a legtöbb keményen megszerezett izmot.
A tömegelésnél pedig az csak egy általános séma hogy napi 4-5 g/testsúlykiló ezt ahogy mondtad személyre kell szabni a legjobb eredmények érdekében.Pl: testalkat,napi mozgás mennyisége (ugyanis konditeremben napi 1,5 órát vagy a maradék 22,5 órában is fontos hogy mennyire aktív életet élsz) kor (az anyagcsere gyosaság szempontjából ez is fontos) de végül az eddig megszerzett tapasztalataid fognak segíteni,hogy tényleg "ráérezz" arra, hogy mennyit is kell enned.