2024. Április 28. - 01:18:05
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: edzésterv  (Megtekintve 69785 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Június 01. - 21:13:26
Válasz #30
Nem elérhető

madinorbi


Milyen edzesel tudnam osszehozni a mellemet?Mert most teljesen szethuzodot nem tudom mitol  :-[.Melre fekvenyomas,45 fokos fekvenyomas,tarogatas es athuzast csinalok.Valoszinu a sok tarogatas huzta szet vagy nem?Imadok tarokatni meg az athuzast is.De nem tudom mivel tudam oszehozni a ket melemet?
Ez milyen nyelven van Sanyi ??? adok egy pluszt mert Kazinczy hozzád képest kutyafitty (+)
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Június 01. - 21:17:39
Válasz #31
Nem elérhető

Johnnyx


Érthető ez ékezet nékül is, biztos angol billentyűzetet használ.
Egyébként Sany, ha jól gondolom a melled középső részére kellene valamit csinálnod, én a szűknyomást ajánlom.
Egyetek zabot!

2008. Június 01. - 21:49:52
Válasz #32
Nem elérhető

sany80


Érthető ez ékezet nékül is, biztos angol billentyűzetet használ.
Egyébként Sany, ha jól gondolom a melled középső részére kellene valamit csinálnod, én a szűknyomást ajánlom.
Koszonom nyomok szuken,nem lehet hogy a tarogatastol megy szet?Vagy ez normalis?Amugy angol bilentyuzet mivel mivel itt csak ez van de meg senki nem mondta hogy nem ertheto.

2008. Június 01. - 21:53:52
Válasz #33
Nem elérhető

endre66


L'america...ott még nincs ékezet @-o mindegy...  (odaátról írsz, ugye?)

A tárogatással, áthúzással nincs semmi "gond"...ha jön fel tömeg, majd összenő a mell, és az "üres tér" eltűnik. Kicsit feszítsd meg koncentráltabban, amikor kinyomod a súlyt az ismétlések végén, a tapadáson úgysem tudsz változtatni...

2008. Június 01. - 22:19:20
Válasz #34
Nem elérhető

sany80


L'america...ott még nincs ékezet @-o mindegy...  (odaátról írsz, ugye?)

A tárogatással, áthúzással nincs semmi "gond"...ha jön fel tömeg, majd összenő a mell, és az "üres tér" eltűnik. Kicsit feszítsd meg koncentráltabban, amikor kinyomod a súlyt az ismétlések végén, a tapadáson úgysem tudsz változtatni...
Talalt USA ezek a barmok nem ismerik az ekezete  :D.Tomeg az jon de nagy az ures ter akkor turelmesen varom mig eltunik!Kosz

2008. Június 01. - 22:28:52
Válasz #35
Nem elérhető

kaza


?:-/
sziasztok!!!!
Órák óta ülök itt és gondolkodom, hogy merjek-e tanácsot kérni tőletek. 44 éves vagyok 170 cm és 92kg:-(
jahhh...és 30 éve nem mozdultam meg..na jó...ez igy ebben a formában nem igaz....csak a sportra értettem...:-)gondolom nem nehéz kitalálni, hogy a sok zsirtól szeretnék megszabadulni és ebben kérném a segitségeteket...nagyon elszánt vagyok:-)))
jahhhh...és nő:-) ?:-/


elosszor is valtoztassd at a neved elsore az uccsorol mar ez egy pozitiv haladas:D
sosem vagy elkesve, nalunk 60-70-80evesek is edzenek es tok jo latni !!
az a lenyeg hogy ne add fel mar az elejen, szepen es lassan fog jonni a valtozas de tartsal ki :D

2008. Június 01. - 22:39:21
Válasz #36
Nem elérhető

kaza


Érthető ez ékezet nékül is, biztos angol billentyűzetet használ.
Egyébként Sany, ha jól gondolom a melled középső részére kellene valamit csinálnod, én a szűknyomást ajánlom.
Koszonom nyomok szuken,nem lehet hogy a tarogatastol megy szet?Vagy ez normalis?Amugy angol bilentyuzet mivel mivel itt csak ez van de meg senki nem mondta hogy nem ertheto.

a szuk nyomas tricepszre jo es nem mellre, vagyis masodlagosan jo mellre
erdemes lenne valtoztatni a gyakorlatokon
teny hogy jo gyakorlatokat vegzel, de neha esetleg a dolesszogon is erdemes, illetve ha eddig pl ruddal nyomtal fekve tegyel be helyette egykezestpeldaul

fekvenyomas gepen
fekvenyomas egyenes padon ruddal
30fokos keretben
30 fokos egykezessel
tolodzkodas
a fekvenyomasnal szelesebben fogni a rudat mint vallszelesseg, es a konyoktartas is fontos,szuk nyomas eseten elsodlegesen a tricepsz melozik, mell csak masodlagos, ha visoznt csak vallszlesen tartod akkor viszont a valls egit be, ezert kell figyelni a technikara
masreszt eroltetnem a nagyobb sulyokat kevesebb ismetlessel, bukasig, beletennek szuperszettet, es kivennem a tarogatast egy darabig !

2008. Július 04. - 12:29:38
Válasz #37

kes

Vendég
                                                        1 nap:
                                                                - Mell: 1. Fekvenyomás döntött padon (4x8)
                                                                           2. Tárogatás (4x8)
                                                                   
                                                               - Váll:  1. Nyakmögűl nyomás (4x8)
                                                                          2. Oldalra emelés vagy. Arnold (4x8)
         
                                                             - Bicepsz: 1. Bicepsz Franciarúddal állva (4x8)
                                                                             2. Bicepsz franciarúddal scott
                                                                                 vagy egykezes bicepsz (4x8)

                                                          2. nap:
                                                                     - Hát: 1. Lehúzás mellhez (4x8)
                                                                               2. Döntött törzsű evezés (4x8)

                                                                     -Tricepsz: 1. Tolóckodás súllyal (4x8)
                                                                                      2. Tricepszezés géppel (4x8)

                                                                     - Láb: 1. Guggolás súllyal (4x8)
                                                                                2. Kitörés súllyal (4x8)

                                                                     -Has: 1. Felülés (4x15)
                                                                              2. Hasazás géppel (4x15)

(A két edzésnap között, tartok egy pihenő napot!)

2008. Augusztus 02. - 21:42:52
Válasz #38
Nem elérhető

Johnnyx


Találtam egy jó cikket arról, hogy az endo-, mezo- és ektomorfoknak mennyiben kell másként egyzeniük. A cikk a http://www.flexonline.com/body_training_exercise/training/156 oldalon található. a lényeget röviden összefoglalom, mert nagyon hasznosnak tartom:

Endomorfok:
Jellemzés: erős, vastag csontok, széles csípő és derék, kisebb izmok, lassabb anyagcsere.
1. Rendszeres kardió,  :-\
2. az egyes sorozatok többnyire 8-15 ismétlésből álljanak,
3. a V alak javításához az oldalsó deltára és a felső hátra kell helyezni a hangsúlyt,
4. (oldalsó) ferdehasizmot ne edzzük,
5. legfontosabb gyakorlatok - melyeket az edzés elején végezzünk: oldalemelés, állighúzás vállszéles fogással, húzódzkodás, lehúzás.

Ektomorfok:
Jellemzés: vékony csontok, hosszú végtagok, sovány testalkat, keskeny váll, csípő és derék, gyorsabb anyagcsere.
1. Kaja, kaja, kaja,  /7%
2. mellőzd a kardiót,  :)
3. rövid intenzív edzés, 6-10 közötti ismétlésszám,
4. sok pihenés és alvás,
5. a test alsó részét megdolgozó gyakorlatokra kell koncentrállni: csigás evezés, egykezes evezés, guggolás, lábnyújtás.

Mezomorfok:
Jellemzés: alapvetően izmosak, az átlagosnál vastagabb csontokkal, könnyen megy nekik az izomnövelés.
1. Nekik van a legkönnyebb dolguk: klasszikus edzésterv, egy izomcsoport egyszer egy héten, 8-12 ismétlésszám.


Saját véleményem:
Szerintem mezomorfokból van itt a fórumon a legkevesebb. Ők többnyire meg vannak elégedve a testalkatukkal, ezért nem elég motiváltak ahhoz, hogy javítsanak az arányaikon, persze tisztelet a kivételnek. Másrészt persze tisztán mezomorf alkat igen ritka.
Egyetek zabot!

2008. Augusztus 30. - 13:17:16
Válasz #39
Nem elérhető

doncicco


Jól látod az egyes szomatipusok 88 "alfaját" ismeri a tudomány..

2008. Szeptember 07. - 20:06:10
Válasz #40
Nem elérhető

Boresz


A héten kicsit változtattam a megszokott edzésterven. De mintha nem egyenletesen reagálnék rá. Az eddigi piramis módszer volt jellemző, 10-8-tól egészen 6-4-ig majd bukásik a kezdősújjal.De most kipróbáltam egy magasabb ismétlés számot (16) kisebb súllyal kontrolláltabb mozgással,szintén piramisban.A mellet kihagytam mert későn kapcsoltam,és másnap kezdtem ezt a tendenciát.Kar,váll edzésen nagy izomláz volt másnap,a hátam már kevésbe fájt,de a lábamat semmiféle izomláz nem gyötörte,pedig alig bírtam menni a teremben,másnap pedig semmi.Pedig pont ott szokott lenni 2-3 napos erős izomláz. Mi lehet ennek az oka?

más:
Igaz még alacsony CH-n vagyok (kb.: 1,5g/tskg) így 3-4 héttel diéta vége után,de még az aerob is megvan heti 4x 30percben.A fehérje viszont megvan 2-3g/tskg is.Látszólag mintha stagnálnék,nemlátok fejlődést,a súlyom is +1 csak,nah nem ez a baj.Nem akarok nagyobb tömeget minden áron.Formálódni szeretnék,hogyan tehetném hatékonyan?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Szeptember 07. - 20:19:01
Válasz #41
Nem elérhető

God Vazzeg


A héten kicsit változtattam a megszokott edzésterven. De mintha nem egyenletesen reagálnék rá. Az eddigi piramis módszer volt jellemző, 10-8-tól egészen 6-4-ig majd bukásik a kezdősújjal.De most kipróbáltam egy magasabb ismétlés számot (16) kisebb súllyal kontrolláltabb mozgással,szintén piramisban.A mellet kihagytam mert későn kapcsoltam,és másnap kezdtem ezt a tendenciát.Kar,váll edzésen nagy izomláz volt másnap,a hátam már kevésbe fájt,de a lábamat semmiféle izomláz nem gyötörte,pedig alig bírtam menni a teremben,másnap pedig semmi.Pedig pont ott szokott lenni 2-3 napos erős izomláz. Mi lehet ennek az oka?

más:
Igaz még alacsony CH-n vagyok (kb.: 1,5g/tskg) így 3-4 héttel diéta vége után,de még az aerob is megvan heti 4x 30percben.A fehérje viszont megvan 2-3g/tskg is.Látszólag mintha stagnálnék,nemlátok fejlődést,a súlyom is +1 csak,nah nem ez a baj.Nem akarok nagyobb tömeget minden áron.Formálódni szeretnék,hogyan tehetném hatékonyan?

A lábnak, hátnak, mellnek kell a nagy súly, én ezt vettem észre. Szét lehet égetni kis súllyal, de igazán megküldeni nagy súllyal lehet, szerintem ezeknél mehet a "legtöbb" csalás is a gyaksziba, már ha megy  ;D

2008. Szeptember 07. - 20:37:28
Válasz #42
Nem elérhető

Boresz


A héten kicsit változtattam a megszokott edzésterven. De mintha nem egyenletesen reagálnék rá. Az eddigi piramis módszer volt jellemző, 10-8-tól egészen 6-4-ig majd bukásik a kezdősújjal.De most kipróbáltam egy magasabb ismétlés számot (16) kisebb súllyal kontrolláltabb mozgással,szintén piramisban.A mellet kihagytam mert későn kapcsoltam,és másnap kezdtem ezt a tendenciát.Kar,váll edzésen nagy izomláz volt másnap,a hátam már kevésbe fájt,de a lábamat semmiféle izomláz nem gyötörte,pedig alig bírtam menni a teremben,másnap pedig semmi.Pedig pont ott szokott lenni 2-3 napos erős izomláz. Mi lehet ennek az oka?

más:
Igaz még alacsony CH-n vagyok (kb.: 1,5g/tskg) így 3-4 héttel diéta vége után,de még az aerob is megvan heti 4x 30percben.A fehérje viszont megvan 2-3g/tskg is.Látszólag mintha stagnálnék,nemlátok fejlődést,a súlyom is +1 csak,nah nem ez a baj.Nem akarok nagyobb tömeget minden áron.Formálódni szeretnék,hogyan tehetném hatékonyan?

A lábnak, hátnak, mellnek kell a nagy súly, én ezt vettem észre. Szét lehet égetni kis súllyal, de igazán megküldeni nagy súllyal lehet, szerintem ezeknél mehet a "legtöbb" csalás is a gyaksziba, már ha megy  ;D
Köszi! ****)  :-){
 Ezen gondolkoztam már,hogy a kis izmoknak "több ismétlés-kis súly" lesz a terv.Másik gondomra nincs ötleted?  :-\
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Szeptember 07. - 20:46:11
Válasz #43
Nem elérhető

God Vazzeg


A héten kicsit változtattam a megszokott edzésterven. De mintha nem egyenletesen reagálnék rá. Az eddigi piramis módszer volt jellemző, 10-8-tól egészen 6-4-ig majd bukásik a kezdősújjal.De most kipróbáltam egy magasabb ismétlés számot (16) kisebb súllyal kontrolláltabb mozgással,szintén piramisban.A mellet kihagytam mert későn kapcsoltam,és másnap kezdtem ezt a tendenciát.Kar,váll edzésen nagy izomláz volt másnap,a hátam már kevésbe fájt,de a lábamat semmiféle izomláz nem gyötörte,pedig alig bírtam menni a teremben,másnap pedig semmi.Pedig pont ott szokott lenni 2-3 napos erős izomláz. Mi lehet ennek az oka?

más:
Igaz még alacsony CH-n vagyok (kb.: 1,5g/tskg) így 3-4 héttel diéta vége után,de még az aerob is megvan heti 4x 30percben.A fehérje viszont megvan 2-3g/tskg is.Látszólag mintha stagnálnék,nemlátok fejlődést,a súlyom is +1 csak,nah nem ez a baj.Nem akarok nagyobb tömeget minden áron.Formálódni szeretnék,hogyan tehetném hatékonyan?

A lábnak, hátnak, mellnek kell a nagy súly, én ezt vettem észre. Szét lehet égetni kis súllyal, de igazán megküldeni nagy súllyal lehet, szerintem ezeknél mehet a "legtöbb" csalás is a gyaksziba, már ha megy  ;D
Köszi! ****)  :-){
 Ezen gondolkoztam már,hogy a kis izmoknak "több ismétlés-kis súly" lesz a terv.Másik gondomra nincs ötleted?  :-\

Kis izmok szeretik a 12-15-ös tartományt. Nálam...  :D
Másik dologra nem tudok mit mondani, ha formásodni akarsz: diéta, ha nőni: tömegelés. Ha besűríted az edzéseket, vagy növeled a kardiót szerintem előnyös lehet a testkompozíció változtatásában  ***))

2008. Szeptember 07. - 20:50:59
Válasz #44
Nem elérhető

Gabe


OFF:
te God, meddig nézed még csípőre tett kézzel azokat a posztereket a falon?  ;)
"Yeah buddy, light weight baby!"