2024. Április 27. - 23:42:27
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Mellizom  (Megtekintve 18684 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Augusztus 04. - 18:45:53
Megtekintve 18684 alkalommal
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Nagy mellizom

Eredés, tapadás, elhelyezkedés
Két fő helyről ered:
•   clavicularis fej: a kulcscsont (clavicula) anterior felszínének középső részéről ered.
•   sternocostalis fej: a szegycsont (sternum) anterior felszínéről, a hatodik borda porcos részéről valamint a muculus obliquus externus abdominis bőnyérjéről ered.
A felkarcsont (humerus) sulcus intertubercularis humeri nevű részének a lateralis oldalán tapad.

Funkció
Közelíti és forgatja a felkart. Rögzíti a kulcscsontot.

Beidegzés, vérellátás
A nervus pectoralis lateralis és a nervus pectoralis medialis idegzi be valamint a ramus pectoralis arteriae thoracoacromialis látja el vérrel.

Kis mellizom

Eredés, tapadás, elhelyezkedés

A 3., 4. és az 5. bordának a porcos részéről ered. A processus coracoideus (mely a lapocka [scapula] része) medialis szélén és a superior felszínén tapad.

Funkció
Stabilizálja a lapockát a törzshöz képest.

Beidegzés, vérellátás
A nervus pectoralis medialis idegzi be és a arteria thoracoacromialis egyik ága látja el vérrel.

Mellizom edzése

Itt inkább leirnám a saját tapasztalataimat, aztán mindenki hozzá fűzheti, hogy ő hogyan is csinálja és neki mi vált be…talán egy kis segitséget is nyújtva ezzel egymásnak.

Tehát, nekem az vált be, hogy min. 3 nyomógyakorlat és 2 nyújtó. Egy átlagos melledzés nálam igy néz ki:
                             Fekvenyomás vizszintes padon rúddal 3*8-12ism
                             Fekvenyomás 45fokos padon rúddal 3*8-12ism
                             Fekvenyomás egykezes súlyzókkal 30fokos padon 3*8-12ism
                             Tárogatás 3*10-15ism.
                             Kábeles keresztezés 3*10-15ism

Nagyjából ez az alap nálam, de mindig váltogatom a gyakorlatokat és sorrendjüket meg variálok az ismétlésszámmal…a lényeg, hogy nincs egymás után 2 ugyan olyan edzésem.
Az ismétléseknél lassú a negativ szakasz és robbanékony a kinyomás. Nem használok pont ezért baromi nagy súlyokat, mert azt már nem érzem annyira.

De valakinek ez jön be, valakinek az. Várom a tapasztalatokat.

2009. Augusztus 04. - 18:48:42
Válasz #1
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Ez nagyon profi Balu  ****:))))))

2009. Augusztus 04. - 18:50:36
Válasz #2
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Ez nagyon profi Balu  ****:))))))

 :-){
Készül a többi is.  ;)
Úgyhogy hajrá, jöhetnek a tapasztalatok.

2009. Augusztus 04. - 19:46:18
Válasz #3
Nem elérhető

George


Ej Balu, ez nagyon tudományos topik lett ****:)))))) Mell az amiből sosem elég, na meg a kar :D Maximálisan egyet értek a leírtakkal, bár én pár dolgot másképp csinálok. Mástól is hallottam a három nyomógyakorlatot egy edzésen, de nekem kettő bőven elég, a harmadik már tényleg csak pantomim lenne. Másrészt nem akarok ekkora terhelést adni a vállamnak, mert vannak határai. Mostanában visszatettem az edzésbe az áthúzást a végére, mert nagyon jó nyújtó gyakorlat, és a tüdő kapacitását remekül lehet vele növelni, ha helyesen végzi az ember.

2009. Augusztus 04. - 19:49:53
Válasz #4
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Ej Balu, ez nagyon tudományos topik lett ****:)))))) Mell az amiből sosem elég, na meg a kar :D Maximálisan egyet értek a leírtakkal, bár én pár dolgot másképp csinálok. Mástól is hallottam a három nyomógyakorlatot egy edzésen, de nekem kettő bőven elég, a harmadik már tényleg csak pantomim lenne. Másrészt nem akarok ekkora terhelést adni a vállamnak, mert vannak határai. Mostanában visszatettem az edzésbe az áthúzást a végére, mert nagyon jó nyújtó gyakorlat, és a tüdő kapacitását remekül lehet vele növelni, ha helyesen végzi az ember.


Én ha csinálom az áthúzást, akkor úgy szoktam beosztani a programot, hogy a nyomó gyakik közt van 2-3 sor áthúzás. Sokáig nem nagyon éreztem, gondolom szarul csináltam, de egyre jobb az izomérzetem ennél a gyakorlatnál. Hasznos mindenképp, és talán túlságosan elhanyagolt.

2009. Augusztus 04. - 19:54:15
Válasz #5
Nem elérhető

Joel


Hát ez az áthuzás érdekes egy gyakorlat sokan,Dorian,Ronni,Cutler, hát edzésen végzik.Nekem is hátedzésen jön be igazán edzés végén iszonyat vérbőséget okoz.
Sokan meg melledzésen Arnold,Dönci,Flex.Ki érti ezt? ????...
Train Hard!
Blood And Guts

2009. Augusztus 04. - 19:55:49
Válasz #6
Nem elérhető

Joel


+Balu is a mellnél csinálja(ez kimaradt)
 ;)
Train Hard!
Blood And Guts

2009. Augusztus 04. - 19:56:27
Válasz #7
Nem elérhető

George


Nekem anno faterom mutatta meg, és már az elején sikerült ráérezni szerencsére. Szerintem alap gyakorlat ****:))))))

2009. Augusztus 04. - 19:57:11
Válasz #8
Nem elérhető

mushroom


Nekem speciel 3 gyakorlat untig elég, hogy teljesen iszonyatos mód kikészítsem a mellemet. De valamiért szinte bármit csinálok mellre, utána intenzív izomláz gyötör legalább 4 napon át. A sima fekvenyomást kiszedtem a mell programból, 45 fokos padon nyomok csak, mióta így küldöm elég sokat jött a felső része a mellkasomnak, oldalról szebb formája van. Ráadásul azóta fejlődik jól a mellem (erőben és izomtömegben egyaránt) mióta fekvenyomásban nem megyek 8 ismétlés fölé. Az izolálós gyakorlatokban persze 10, illetve annál nagyobb ismétlésszámot használok.

2009. Augusztus 04. - 20:26:22
Válasz #9
Nem elérhető

Johnnyx


Nekem speciel 3 gyakorlat untig elég, hogy teljesen iszonyatos mód kikészítsem a mellemet. De valamiért szinte bármit csinálok mellre, utána intenzív izomláz gyötör legalább 4 napon át. A sima fekvenyomást kiszedtem a mell programból, 45 fokos padon nyomok csak, mióta így küldöm elég sokat jött a felső része a mellkasomnak, oldalról szebb formája van. Ráadásul azóta fejlődik jól a mellem (erőben és izomtömegben egyaránt) mióta fekvenyomásban nem megyek 8 ismétlés fölé. Az izolálós gyakorlatokban persze 10, illetve annál nagyobb ismétlésszámot használok.
Ez érdekes, nekem sokáig nagyon lassan fejlődött a mellem. Gyakorlatilag úgy hoztam fel, hogy lecsökkentettem az ismétlésszámot a nyomógyakorlatoknál és persze erőltettem a nagy súlyokat. Most 6-6-4-4-2-2 szisztémában nyomok fekve.
Egyetek zabot!

2009. Augusztus 04. - 20:31:52
Válasz #10

Zsuzsi

Vendég
Hát ez az áthuzás érdekes egy gyakorlat sokan,Dorian,Ronni,Cutler, hát edzésen végzik.Nekem is hátedzésen jön be igazán edzés végén iszonyat vérbőséget okoz.
Sokan meg melledzésen Arnold,Dönci,Flex.Ki érti ezt? ????...



Én is hátedzés első gyakorlatának raktam be régen és nekem nagyon bejött. (bár ez ki a fenét érdekel? :D)

2009. Augusztus 04. - 20:34:36
Válasz #11
Nem elérhető

George


Hát ez az áthuzás érdekes egy gyakorlat sokan,Dorian,Ronni,Cutler, hát edzésen végzik.Nekem is hátedzésen jön be igazán edzés végén iszonyat vérbőséget okoz.
Sokan meg melledzésen Arnold,Dönci,Flex.Ki érti ezt? ????...



Én is hátedzés első gyakorlatának raktam be régen és nekem nagyon bejött. (bár ez ki a fenét érdekel? :D)
Zsuzsi a te hátad etalon, isszuk a szavaid ;D

2009. Augusztus 04. - 20:38:20
Válasz #12
Nem elérhető

Joel


Bezonyám!
Train Hard!
Blood And Guts

2009. Augusztus 04. - 20:58:38
Válasz #13

Zsuzsi

Vendég
Forrás:Mark Vella Fitneszanatómia

2009. Augusztus 04. - 21:04:26
Válasz #14

Zsuzsi

Vendég
Forrás:Mark Vella Fitneszanatómia